Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 132 od 132

Tema: Utjecaj youtubera na djecu

  1. #101
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    nedavno prijatelj je vidio 3 cure kako sjede u restoranu imaju klopu ispred sebe i svaka je na svom mobitelu. prisao im je i objasnio je da je jako radoznal i da ga zanima zasto ne razgovaraju medjusobno vec je svaka za svojim mobitelom.
    Odgovorile su mu da nisu samo njih 3 na rucku vec je njih 20 zajedno i da razgovaraju preko grupe. i da bi bilo jako nepristojno od njih da medjusobno razgovaraju jer bi ostalih 17 iskljucile iz razgovora.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 11.12.2018. at 18:05

  2. #102
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    svijet se rapidno mijenja!

  3. #103
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nekad smo MM i ja kao te cure...on dođe kod mene na posao ručati, a onda nam je to zgodan momenat da se javimo sinu brucošu koji nam je daleko, i onda tipkamo u grupu dok jedemo i obično se sretno smješkamo. Nije sve otuđenje što tako izgleda :D
    Posljednje uređivanje od vertex : 11.12.2018. at 19:15

  4. #104
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    i to je tocno!
    ja sam takoder zahvalna da postoji WhatsApp

  5. #105
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    da živim sama, možda bi i ja bila od tih što gledaju ljude kako jedu, stvarno ne volim jest sama, ja sam od onih "jesti sama je gore nego spavati sama". Još ti na videu sigurno dok jedu ne viču "ajme ovo je odvratno fuj neću ovo jest" ko moja voljena djeca <3
    al u mojoj životnoj fazi to je ludo uzbuđenje kad si malo sama
    zato obožavam gledat na youtube kako ljudi kite bor pogledala sam stvarno puno videa, što radi ideja, što radi gušta, jer volim to sve, moj bi već bio okićen ali sad imam dva mačića pa odgađam, i eto gledam tuđe i uživam
    na youtube ko i na cijelom internetu ima hrpa gluposti i hrpa zanimljivih i korisnih informacija
    i mi ovdje smo milijun puta pričali o tome tko što pegla i tko kakvu robu nosi po kući, sigurna sam da nekome sa strane to zvuči prilično bedasto

  6. #106
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    uglavnom, što se tiče youtubea i djece, problem je po meni
    1. previše vremena za ekranom, za što si odgovoran kao roditelj za nekakve dnevne limite po svojoj procjeni
    2. zaista neprikladni sadržaji

    Što se tiče ovih naprosto gluposti, ja na to gledam kao i faze gledanja glupih serija, slušanja glupave muzike, kao dio formiranja ukusa
    Uglavnom to prerastu i skuže i sami da je glupo i zašto, a nekad im možeš i objasnit

  7. #107
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Tangerina, nadam se da ce shvatiti.
    YT koliko vidim ima bas velik utjecaj. Pokupi "baze" s njega, upija ih kao spuzva i jos im se divi jer su neki od tih yt zvijezda full slavne i dobro zaradjuju. Zeli biti kao oni - snimati, zabavljati se i zaradjivati...

  8. #108
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    2023. je, pa utjecaj tik toka na djecu

    Uglavnom, T. je bila kod mame za vikend, mama joj je kupila mobitel, napravila joj je i tik tok račun. MM je jako ljut, smatra da su se o tome trebali dogovoriti, uostalom i mi uvijek neke veće odluke prvo prokomentiramo s njegovom bivšom i dogovorimo se. On i sam puno vremena provodi na tim aplikacijama i društvenim mrežama zbog posla, radi kampanje za klijente na tome i kaže da je tik tok trenutno od svega najveće zlo za djecu.

    Ja se slažem, a i ne vidim što će djetetu od 7 godina glupi tik tok. T. kaže da svi imaju. Ne laže, provjerila sam s drugim mamama. Stvarno imaju.

    Muž je jučer maloj ograničio sadržaj, ali to je s tik tokom ruski rulet, propušta svašta kroz filter. Ne znam što da napravimo da zaštitimo dijete od te potencijalno opasne društvene mreže. Najradije bi joj pobrisali račun i uzeli mobitel. Eto najiskrenije. Nećemo to napraviti jer ne želimo narušiti povjerenje, ali istovremeno ne želimo da gleda viralne izazove, da dobiva neki krivi dojam o životu generalno preko tik tokera i da uopće konzumira ikakav opasan sadržaj.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Uh, što sam stara...
    Kad pogledam unazad, moji nisu bili spremni za telefon ni sa svojih 10, i da nije bilo online nastave dobili bi ih tek na polasku u peti razred, kako sam i planirala, ovako su ih dobili oboje po godinu dana ranije.
    Sestrina mala ima 6 godina, i nema mobilni niti je u planu da se kupi. Srećom je većina roditelja kod nje u fazonu "ne treba im još".

    Onako iskreno, i ja bih bila ljuta na takav poklon, i stvarno mislim da je najbezbednije rešenje obrisati nalog.
    Ali ovo ti kaže osoba koja svojoj deci ne češlja kroz telefone otkako su ih dobili, pa me nemoj mnogo ozbiljno shvatiti.
    Sa druge strane, između 7 i 11 godina je kod moje dece postojala ogromna razlika u načinu razmišljanja i rezonovanja. Ne kažem da neće uraditi neku glupost, ali sa 11 im je bilo prilično jasno šta gutanje tablete za suđe znači.

    Mnogo veći problem je to što ne možete obrisati tik tokove svih njenih prijatelja. I sve što njima njihovi roditelji nisu filtrirali.
    I što oni svi, kao i mi uostalom, telefon doživljavaju kao produžetak svoje društvene persone.
    Komunikacija ide kroz telefon, bez telefona odsečen im je deo socijalizacije (nažalost).

    Ja nisam našla idealno rešenje. Ali pratim temu za ideje.
    (Moja je prošle godine dobila dozvolu za nalog na tiktoku. Tvrdi da ga je sama deinstalirala jer joj je sve delovalo toksično, ostavila je sebi Pinterest, Discord, i valjda wp i viber... Stvrno joj nikad ne vidim nikakve notifikacije za tiktok niti bilo šta slično. )

    S tim što mi isto puno koristimo kompjutere, telefone, društvene mreže, i komentarišemo to što gledamo, tako da smo deci već ispreli mozak sa pravilima ponašanja na mreži, opasnostima, sigurnosti , nerealnosti sadržaja, itd, itd. Nešto je i ostalo u glavama, koliko vidim, a rizik uvek postoji... Svakako nemam uticaj na druge roditelje niti njihovu decu, mogu samo kao i u svemu- pričati, pričati, pričati sa svojom decom...

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    jedino u toj dobi možda ograćinjenje interneta, mobitela i slično, dovoljno je vmala da vjerovatno ne zna brikati ko recimo moj klinac
    sretno

    a i ta priča svi imaju mene u biti ne zamara previše

  11. #111
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    2023. je, pa utjecaj tik toka na djecu

    Uglavnom, T. je bila kod mame za vikend, mama joj je kupila mobitel, napravila joj je i tik tok račun. MM je jako ljut, smatra da su se o tome trebali dogovoriti, uostalom i mi uvijek neke veće odluke prvo prokomentiramo s njegovom bivšom i dogovorimo se. On i sam puno vremena provodi na tim aplikacijama i društvenim mrežama zbog posla, radi kampanje za klijente na tome i kaže da je tik tok trenutno od svega najveće zlo za djecu.

    Ja se slažem, a i ne vidim što će djetetu od 7 godina glupi tik tok. T. kaže da svi imaju. Ne laže, provjerila sam s drugim mamama. Stvarno imaju.

    Muž je jučer maloj ograničio sadržaj, ali to je s tik tokom ruski rulet, propušta svašta kroz filter. Ne znam što da napravimo da zaštitimo dijete od te potencijalno opasne društvene mreže. Najradije bi joj pobrisali račun i uzeli mobitel. Eto najiskrenije. Nećemo to napraviti jer ne želimo narušiti povjerenje, ali istovremeno ne želimo da gleda viralne izazove, da dobiva neki krivi dojam o životu generalno preko tik tokera i da uopće konzumira ikakav opasan sadržaj.
    To je osjetljivo pitanje ako je djetetu mama napravila račun. Predlažem da to raspravite na roditeljskom sastanku s učiteljicom. Ako (što je očekivano) učiteljica kaže da je to neprimjereno, imate vanjski argument da se taj račun do daljnjega ukine, ne samo ovom djetetu nego i cijelom razredu, pa se neće osjećati zakinuto. Razmislite što bi se djetetu moglo ponuditi kao zamjena, da bude atraktivno i edukativno, ali ne i ovoliko rizično. Nažalost, nemam u blizini djecu te dobi, pa ne mogu ništa pametno predložiti.

    U moje vrijeme, djeca su imala Minisebran, Sebran i kasnije Seterru - ovo:
    Sebran je freeware za učenje slova i brojeva. Besplatan je: https://www.geoguessr.com/seterra/en...multiplication. Nama je bio odličan za učenje stranih jezika, jer se može podesiti na njemački, engleski, blabla... Postoji i prijevod na hrvatski.
    Minisebran: https://www.geoguessr.com/seterra/en/p/minisebran
    Seterra: https://www.seterra.com/
    https://play.google.com/store/apps/d...re&hl=hr&gl=US

    Možda posluži za odvlačenje pažnje od TikToka.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 30.01.2023. at 10:13

  12. #112
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Riri, svakako ako će već zadržati mobitel, prvi vam je korak parent control
    Ti videići na tik toku ili instagram reels su užasno addictive i za malo starije i zrelije tako da broj jedan je vremensko ograničenje
    Moji nemaju tik tok, iako mala i na youtubeu nađe sasvim dovoljno nevjerojatnih gluposti. Ali na youtubeu neke stvari uopće ne prolaze taj filter za dijete, a i dodatno ako mi je neki user problematičan mogu ga blokirat
    Za tik tok, kako sam skužila, ima puno manje restrikcija, ali ima puno sadržaja koji su skroz ok, slatke životinjice, plesovi, nedužne gluposti poput slimeova.. Možda da uvedete pravilo da ga mora gledati samo s vama u sobi, ili da u početku i skupa skrolate, pa da je profilira na ok sadržaje, i ako se pojavi nešto problematično, da čujete i možete komentirat?
    Mi smo o tim challengima baš otvoreno razgovarali, baš bi mogli i ponovit taj razgovor, da zna prepoznat i da ne podcjenjuje opasnost

  13. #113
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Inače, moja je 2. razred i ima ograničenje na mobitelu, nakon sat vremena joj se zaključa
    Ja sam, doduše, pretjerano permisivan roditelj pa joj često dodatno produžim ako me pita
    Njena prijateljica nema nikakvo ograničenje. Uglavnom, neki dan mi je rekla: znaš, S. je pitala može li njena mama doć kod nas da je ti naučiš kako se zaključava mobitel, S. bi tila da je i njoj nekad tako zaključan mobitel pa da mora zvat mamu da joj otključa
    Da se razumijemo, ne mislim da je pouka priče da su djeca jako mudra kad roditelji nisu, nego da to koliko oni žele biti kao vršnjaci ide nekad u neočekivanim smjerovima

  14. #114
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    tangerina, lijepo je da i takvi klinci postoje!

  15. #115
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    To je osjetljivo pitanje ako je djetetu mama napravila račun. Predlažem da to raspravite na roditeljskom sastanku s učiteljicom. Ako (što je očekivano) učiteljica kaže da je to neprimjereno, imate vanjski argument da se taj račun do daljnjega ukine, ne samo ovom djetetu nego i cijelom razredu, pa se neće osjećati zakinuto. Razmislite što bi se djetetu moglo ponuditi kao zamjena, da bude atraktivno i edukativno, ali ne i ovoliko rizično. Nažalost, nemam u blizini djecu te dobi, pa ne mogu ništa pametno predložiti.

    .
    Ali realno, kakve veze ima učiteljica s tim? Ako su mobiteli zabranjeni na nastavi, van nastave im ona nije autoritet za društvene mreže.

    Ne vidim kako bi neka učiteljica mogla tražiti od cijelog razreda brisanje Tik toka ako se mobiteli koriste van skole i nastave

  16. #116
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moja će uskoro 13 i nema ništa od tih mreža. Pitala je za Instagram, Tik tok jednom davno i nedavno snapchat. Uspjevam nekako izbjeći..nije ni da ona nešto navaljuje.
    Kad je bilabu fazi da je baš molila tik tok, instalirala sam ga sebi da vidim o čemu se radi i pobrisala ga nakon 15 minuta. Veću dozu gluposti nisam dugo vidjela. I to što kažeš svakavih videa.

  17. #117
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Meni je taj tik tok žešće sranje jer ima jako slabe restrikcije, odnosno ne prepoznaje problematičan sadržaj. Imaju užasnu kontrolu nad sadržajem i korisnicima. Izazovi su po meni najveći problem, bilo je i po portalima penny challenge, blackout challenge, grozno! Bilo je prije nekoliko mjeseci u Osijeku da su dečki završavali u bolnici zbog torzije testisa, pa je isto bio u pitanju tik tok izazov.

    Algoritam se može donekle prilagoditi, ali ne potpuno. Ja sam recimo od jutros lajkala barem 50ak videa o kuhanju, sad mi izlaze uglavnom takvi, ali evo maloprije mi izašao neki plesni challenge u onom for you dijelu. Otkud je to for me, ništa plesno nisam lajkala, kakav je to algoritam.

    Razgovarat ćemo s T. ponovo, već jesmo, a vrijeme na mobitelu će isto biti ograničeno. I provjeravat ćemo što gleda, naravno. Strah me tih glupih izazova, a ona je takvo dijete da ni u čemu nikakvo zlo ne vidi, ona vjeruje da svatko sve radi u dobroj namjeri i mislim da tik tok definitivno nije mjesto gdje bi ona trebala biti. Ovo mi je baš bezveze sad, mogli smo se dogovoriti oko takvih stvari. Tj. trebali smo.

  18. #118
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni se svidja pristup od Tang.

    Moji su neko vrijeme gledali tik-tok - narocito ovaj srednji - vidio od prijatelja, prvo mladjih , a onda i statijih. Meni je to vise manje bilo dosta stosno - al skuzila sam par puta neka bas neprimjerena videa - pa sam mu rekla to zabranit. Al prije nego sam dosla do toga, poceo ga je zanimat samo minecraft. Pa uglavnom samo to igra na mobitelu - ima sat vremena ogranicenje. Al i ja cesto produzim - narocito kad se stariji brat i on igraju u miru i skladu

    A sto stariji gleda i radi na mobitelu/kompu ne znam sasvim tocno. Al i on uglavnom igra minecraft i neke takve igre.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 30.01.2023. at 21:14

  19. #119
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A veliki Jadranka nema ograničenja za igru?

  20. #120
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Da bar T igra minecraft ona nikakve igrice neće, a meni bi bilo draže da se s tim zabavlja ako već mora s nečim takvim. Imamo hrpu tih igrica, playstation, to muž igra, a ona neće da se malo povede za tatom, njoj je to glupo.

    Jučer je on sjeo s njom da pregledaju tik tok, izašao neki video "storytime: ostavio me jer ga nisam oralno zadovoljio". Zauvijek ću patiti zbog toga što nisam snimila njegovu facu kad ga je T pitala šta to znači.

    Uglavnom, hrpetina sranja poput toga, videa iz Zadruge (doslovno izlazi svaki treći video s nekom svađom iz Zadruge), pa onda neka žena koja priča da je njen muž njen šef jer je ona tako izabrala. Ništa od slatkih životinjica i plesova, eventualno svaki deseti video.

    Opet smo pričali s njom ali glavni problem je što ona uopće nema kritičko razmišljanje još uvijek, to je kod nje čista dječja znatiželja i pitanja u smjeru zašto netko to kaže, zašto tako misli.

    Najdraže bi mi bilo da mi to jednostavno obrišemo. To je toliko toksično okruženje za djecu, a stvarno nemamo toliko vremena u danu da i mi odvojimo sat vremena koliko joj je ograničenje da sjedimo s njom i blejimo u tik tok i pazimo što gleda. Ne mogu, tek oko pola 6 smo svi kući na okupu, imamo mali okvir vremena dok djeca odu spavati u kojem se brinemo o njih troje, o večeri, o stanu, o psu, na kraju krajeva i o nama. I da od tog mizernog okvira odvajam još sat vremena na glupi tik tok i objašnjavanju što je krivo u tome.

    Muž je odlučio da će danas napraviti novi račun kojeg će sam pokušati dovesti do toga da algoritam profunkcionira i da vidi da li se na neki način mogu blokirati svi potencijalo štetni hashtagovi i slično, pa da joj samo zamijeni račun i ovaj sadašnji obriše.. vidjet ćemo.

  21. #121
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Da bar T igra minecraft ona nikakve igrice neće, a meni bi bilo draže da se s tim zabavlja ako već mora s nečim takvim. Imamo hrpu tih igrica, playstation, to muž igra, a ona neće da se malo povede za tatom, njoj je to glupo.

    Jučer je on sjeo s njom da pregledaju tik tok, izašao neki video "storytime: ostavio me jer ga nisam oralno zadovoljio". Zauvijek ću patiti zbog toga što nisam snimila njegovu facu kad ga je T pitala šta to znači.

    Uglavnom, hrpetina sranja poput toga, videa iz Zadruge (doslovno izlazi svaki treći video s nekom svađom iz Zadruge), pa onda neka žena koja priča da je njen muž njen šef jer je ona tako izabrala. Ništa od slatkih životinjica i plesova, eventualno svaki deseti video.

    Opet smo pričali s njom ali glavni problem je što ona uopće nema kritičko razmišljanje još uvijek, to je kod nje čista dječja znatiželja i pitanja u smjeru zašto netko to kaže, zašto tako misli.

    Najdraže bi mi bilo da mi to jednostavno obrišemo. To je toliko toksično okruženje za djecu, a stvarno nemamo toliko vremena u danu da i mi odvojimo sat vremena koliko joj je ograničenje da sjedimo s njom i blejimo u tik tok i pazimo što gleda. Ne mogu, tek oko pola 6 smo svi kući na okupu, imamo mali okvir vremena dok djeca odu spavati u kojem se brinemo o njih troje, o večeri, o stanu, o psu, na kraju krajeva i o nama. I da od tog mizernog okvira odvajam još sat vremena na glupi tik tok i objašnjavanju što je krivo u tome.

    Muž je odlučio da će danas napraviti novi račun kojeg će sam pokušati dovesti do toga da algoritam profunkcionira i da vidi da li se na neki način mogu blokirati svi potencijalo štetni hashtagovi i slično, pa da joj samo zamijeni račun i ovaj sadašnji obriše.. vidjet ćemo.
    možda bi stvarno bilo bolje da je prebacite sa tiktoka na youtube
    tamo pod parent control imaš neke filtre da ne izbacuje bilo šta, a manje više njima to isto izgleda

  22. #122
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A do pol šest, ona je sama doma ili je u školi?

  23. #123
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ako je muž stavio ograničenje vremena može to malko po malo i skidati vrijeme, ne vrijerujem da bi skužila , a i nije valjda mora da punih sat vremena konstantno blejati u kutiju,?
    Ili dogovorite svako dva ili tri dana mobitel, a ostale dane igra, ovaj veći bi joj mogo već biti drug u igri, slagalica i slično,ili skupa kuhanja lutkama ili najmanjem. Nek probaju raditi zajedno kakvu predstavu, u ovoj dobi nje i klinaca se još može prebaciti voda na svoj mlin
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 31.01.2023. at 15:09

  24. #124
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Na vašem mjestu bih više brinula zato što joj branite nešto što joj je njena mama dala, nego radi tiktoka.
    Ali, rako bih ja, ne branim tiktok, imam povjerenja u dijete.

  25. #125
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Na vašem mjestu bih više brinula zato što joj branite nešto što joj je njena mama dala, nego radi tiktoka.
    Zašto?

  26. #126
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A do pol šest, ona je sama doma ili je u školi?
    U školi, u boravku.

  27. #127
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A veliki Jadranka nema ograničenja za igru?
    Ima na mobitelu. A za ostalo zavisi kako smo raspolozeni i kakav je u skoli.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Na vašem mjestu bih više brinula zato što joj branite nešto što joj je njena mama dala, nego radi tiktoka.
    Ali, rako bih ja, ne branim tiktok, imam povjerenja u dijete.
    Dete ti ima tiktok od sedme godine?

  29. #129
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Riri, neka TM dogovori s BŽ deinstalaciju uz dobru argumenaciju. Možda žena nema pojma što sve na tiktoku iskače.

  30. #130
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, neka TM dogovori s BŽ deinstalaciju uz dobru argumenaciju. Možda žena nema pojma što sve na tiktoku iskače.
    Ovo je najbolja preporuka do sada. Ako je on bio šokiran što je iskočilo, treba to baš tako objasniti i djetetovoj majci. Lako moguće da žena nema pojma. Ja ne bih imala, jer ne koristim te mreže i aplikacije.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Mislim da tiktok ima algoritam sličan youtube-u.
    Ako nisam ulogovana u svoj nalog, yt mi kao preporuke izbacuje nešto na šta ja u životu ne bih potrošila sekund vremena, niti to iko iz kuće gleda na tom kompu- to su te Zadruge, trenutno Đoković, naši košarkaši, razni koji ne daju Kosovo i slično. Uz još neke strane snimke sa tikotoka postavljene na yt- "doktor" za akne i slični biseri.
    Šta će se kao preporuka izbaciti verovatno, pretpostavljam, zavisi i od tvog mesta boravka, i od toga šta je u svetu trending, ne samo od onoga što si sa naloga prethodno birao.

    S obzirom da većina nas sredovečnih (a mlađi sigurno još i više), provodi dosta vremena na yt i ostalim mrežama, teško mi je da poverujem da među mlađim generacijama postoji neko ko ne zna šta sve može da iskoči po yt i tiktoku.
    Više bih rekla da se u tome ne vidi (velik) problem.
    Ali moguće da grešim.

  32. #132
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma ima pojma, ali trudim se ne blatit je ovdje.

    Kako je Pulinka rekla, u tome se ne vidi veliki problem, a ima nešto i u drugim stvarima u odnosu između mog muža i njegove bivše, što se nažalost često preslikava upravo na dijete.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •