Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: grob i naknada za grob

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno grob i naknada za grob

    je li osoba koja plaća naknadu za grob mora imati nasljednike, što u slučaju da nema?

    sadašnje pravo je nasljeđeno prema ostavinskom rješenju od oca , te jednakovrijedno imaju svi očevi nasljednici. U postupku je dogovor za uređenju groba, ali potrebno je papire prvo prebaciti na nekog živućeg nasljednika, ako se slučajno prebaci na nasljednika koji nema svoje potomsktvo, kako se vrednuje pokapanje ostalih nasljednika oca, ili drugih.
    Kako se vrednuje ako se prebaci na nasljednika koji ima potomke, a opet se želi pokopati tamo netko od prvih nasljednika oca ili dio nasljednikove familije?

  2. #2
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Svi imaju jednako pravo ukopa.
    Moji deda i baka su pokopani u grobnicu na koju imaju pravo i stričevi i tete i svi njihovi nasljednici.
    Moj tata je uredio grobnicu i financirao spomenik. Sam.
    I onda su stričeva djeca tu ukopali strica pa tetina djeca tetu i dalje ni ne znam tko sve nije završio u toj grobnici.
    I sve je pravno ok.
    Svi imaju pravo i svi se mogu pokopati unutra dok ima mjesta.
    To što je moj tata sam financirao uređenje je njegov problem, odnosno nas nasljednika jer je omoj otac pokojni i ne daje nam nikakva veća prava za ukop.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ima li gdje u zakonu na koliko osoba može /smije glasiti grob,navodno groblje izvan ZG je dalo prijedlog da svi nasljednici pokojne osobe budu i u registru,ali pritom onda i traže da se za svaku preinaku na grobu ili ukop moraju svi složiti,što je svakako teško skupiti sva dopuštenja u slučaju stvarno hitnosti
    Pa me zanima kak to ide u zakonu,jer to nisam našla
    S druge strane muž mi za ZG tvrdi da može nasljednik grobne naknade biti samo jedna osoba

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    nazoveš groblje i pitaš njih.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Isti malo tvrde da treba ići na jednog živućeg dok bi danas oni sami to prebacili na sve nasljednike,uz uvjet da moraju svi bit suglasni za bilo kakvu promjenu,što je praktički nemoguće

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •