Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Magareće mlijeko i beba 5mjeseci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno Magareće mlijeko i beba 5mjeseci

    Bok svima, ima li koja mama da je davala magareće mlijeko bebi mlađoj od 6mjeseci. Citala sam da se može bebama davat od 5.dana života magareće, da je najslicnije majcinom mlijeku... Beba ima sad 5ipo mjeseci, čeka nas operacija za mjesec dana, treba nam za imunitet poboljšat, a imamo seku stariju koja je non stop smrkava, pa je i beba od nje smrkava stalno. Prehlađene su ukrug malo starija pa mlađa pa opet starija i tako ispočetka. Inače beba je dojena sve do prije 2tjedna kad smo uveli 1bocu AD-a pa sad ne znam hoće li joj to biti malo previše za stomcic, em sisanje em 1boca AD (cca 150ml) em 100ml magarećeg mlijeka?? Iako bi joj to davali samo 10dana i onda prestali.
    Zbog operacije ćemo morat odgodit i dohranu isto, po preporuci kirurga
    Posljednje uređivanje od marusha99 : 09.05.2018. at 09:42

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Magareće mlijeko nema ljudska antitijela protiv bolesti koje se javljaju kod ljudi, a po svom sastavu se ne razlikuje puno od ostalih mlijeka sisavaca. Dođe na isto dali magareće ili kravlje. S tim da bebe do godine dana piju adaptirano kravlje mlijeko, ovo što se kupi u trgovini, čija je formula baš prilagođena sastavom za ljudske bebe, ne kravlje bebe.

    Kod viroza i šmrkavosti najbolje pomaže ljudsko mlijeko, jer se u mlijeku mame izlučuju baš ista ona antitijela (tvari koje napadaju i uništavaju uzročnika bolesti) protiv virusa koji je sada u tijeku i napada dijete.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 09.05.2018. at 10:05

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    marusha99, ne znam o kakvoj operaciji se radi, i nadam se da nije nista ozbiljno i opasno

    majcino mlijeko je sigurno najbolje sto mozes dati djetetu za imunitet (i za sve ostalo)

    davanje mlijeka drugih sisavaca se ne preporucuje prije navrsene godine dana djeteta
    ako je potrebna dohrana ovako malenoj bebi, onda mlijecni pripravak (mlijecna formula) tj nadomjestak za majcino mlijeko koje se kupuje u ducanu/ljekarni ...
    nikako ne magarece mlijeko (ili kravlje, kozje itd)

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sretno na operaciji! Moj ti je savjet da, za poboljšanje imuniteta bebe, stariju seku maknete iz vrtića (ako je vrtićanac) dok se bebica ne oporavi - ako vam je ikako moguće. Mislim da će to biti najučinkovitije.

    Znanstveni dokazi o magarećem mlijeku i njegovoj neučinkovitosti:

    https://dokaziumedicini.hr/magarece-...o-kazu-dokazi/

    "Pretraživanjem znanstvene literature nije nađena ni jedna studija provedena na ljudima, bilo odraslima, bilo djeci, koja bi pokazala da se uopće pokušalo istražiti ikakav učinak magarećeg mlijeka na zdravlje čovjeka. Stoga za takve tvrdnje o učinku magarećeg mlijeka na zdravlje čovjeka nema temelja u kliničkim ispitivanjima."

    Evo malo o poboljašnju imuniteta i pripravcima za njega (ukratko - ne postoje):

    http://dokaziumedicini.hr/je-li-mogu...munitet-djece/

    "Zaključno, djeci je potrebno:
    a) Normalna prehrana i njega, koja će podržavati nasljedno zadane kapacitete dječjega organizma."

    Držite se dokaza i med. savjeta, a ne marketinških pripravaka i anegdotalnih svjedočanstava, to bi bio moj savjet.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •