Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Zaposljavanje trudnice

  1. #1
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno Zaposljavanje trudnice

    Molim vas pomoc.
    Situacija je slijedeca. Na natjecaj se javila trudnica u 5 mj trudnoce za posao koji ce trajati do max 30.09. Nisam pametna sto napraviti. Ne bih voljela da ispadne da ju diskriminirano, ali nekako nemam vjere da ce moci odraditi posao do kraja, a i u 5 je mj pa postoji i realna sansa da rodi prije isteka ugovora. I ako to bude scenarij da li je dovoljan istek ugovora i moze li se uopce tako trudnici dati otkaz, odnosno prekinuti radni odnos? Inace, slucajno sam saznala da je trudna, nije sama rekla.

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Neće moći raditi do kraja, naravno. Najkasnije 28 dana prije termina poroda mora na rodiljni dopust. Znači, tražit ćete još jednog radnika. Vas to neće ništa koštati jer bolovanje u trudnoći i rodiljni ne ide na teret poslodavca, samo ćete morati još nekog uvesti u posao.

    Ne diskriminirate ju jer i ne znate službeno da je trudna, samo tvoja savjest je u pitanju

    Ali, koliko dobra ćeš učiniti ako ju primiš na posao, naravno ako odgovara svim uvjetima, zar ne?

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Rominka, ti donosis odluku?

    ponasaj se kao da ne znas da je trudna
    ako je najbolja za taj posao i zadovoljava sve trazene uvjete - zaposli ju

    a za ova tehnicka pitanja, istek ugovora, prekid radnog odnosa trudnici itd - ne znam odgovor

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Uf ...
    imam mišljenje o takvim koje skrivaju u petom mjesecu trudnoće...
    imam dojam da će raditi dva tjedna, i onda otići na bolovanje... imat će kasnije napisano da je radila, nitko ju neće pitati je li bila na poslu ili nije...

    a možda se varam ... možda stvarno osoba želi raditi i dat će sve od sebe do zadnjeg dana ...
    samo po primjerima oko mene i dalje se dosta koriste bolovanja bez posebnog razloga...

    ja bih odradila još jedan intervju s njom i probala zaključiti hoće li stavrno raditi ili ćete vi za mjesec dana morati tražiti novog zaposlenika ... ne smije se na intervjuu pitati je li trudna ili nije, ali nekako ju navesti ugovorom da se obvezuje raditi toliko i toliko pa možda sama odluči reći i onda će razgovor biti iskreniji i moći ćete donijeti pravu odluku
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 11.05.2018. at 15:13

  5. #5
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Pretpostavljam da vam je sama rekla da je u 5. mjesecu trudnoće, teško da ste sami to zaključili. Što bi reklo da je stavila sve karte na stol i nije skrivala, pa bi onda možda dobro bilo obaviti otvoreni razgovor s njom.
    Ugovor na određeno prestaje određenim datumom i trudnoća ni bolovanje nisu zapreka.
    Međutim ja za ovakve poslove koji imaju rok i koji se moraju do nekog datuma napraviti to ne smatram diskriminacijom, ako priroda posla zahtjeva da se obavi do tog datuma. Meni je to isto kao da se na natječaj javi osoba koja vam kaže da će između 01.08. i 15.08. preseliti u Dansku. Ako vam to nije problem, ok, ako posao mora biti završen i to bi predstavljao veliki problem onda to nije diskriminacija.

  6. #6
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    mitovski, napisala je Rominka da nije žena rekla, nego je Rominka slučajno saznala

  7. #7
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ahaa, sorry, površno čitam!

  8. #8
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Evo da vam prvo zahvalim na odgovorima. Razgovarali smo jos jednom, i odlucili ju zaposliti jer je jednostavno pokazala najvise. Rekla je za trudnocu, ali i donijela nekakvu "potvrdu" gin da je zdrava trudnica bez tegoba, te je sama se obecala odraditi max, osim u slucaju neke nezgode naravno. Radit ce od kuce pa ce imati svu komociju. S druge strane, ako je zaista takav maher, mozda skupa odradimo i prije roka. U svakom slucaju, savjest je mirna, a s poslovne strane vjerujem da je to bila najbolja odluka. No, da nas muci jos jedna stvar, muci nas. Ne bih voljela da sustav misli kako ga ona/mi varamo pa ju zaposljavamo reda radi.

  9. #9
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ali ako će ona baš raditi, a ne otvoriti komplikacije, onda nema problema ni sa sustavom što ne?

    Drago mi da je dobro ispalo

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Rominka ti si super osoba, ako će raditi od kuće bit će to sve ok, ipak su to drugačiji uvjeti rada. I nek sustav odj..e ti i tvoja firma ste stjegonoše pronatalitetne obnove !

  11. #11
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Radit ce dokle bude mogla. Vjerujem da ce sve ispasti bas kako treba. Prilika radja priliku, dobro se dobrim vraca. I za mene tu nema neke velike diskusije. Prijavljena je i poceli smo
    Hvala vam!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •