Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: uloživa za vršak prsta

  1. #51

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Bok cure, imam pitanje.. u 15. sam tjednu trudnice i vec par dana imam bolove u donjem dijelu trbuha i ledima, sto me ne bi brinulo da nisam primjetila da mi je rodnica veca nego inace. Kada sam pogledala nalaz od 12.tjedna trudnoce vidim da mi pise cerviks uloziv za vršak prsta. Nitko mi nije spominjao mirovanje. Jucer sam otisla na hitnu i bio je neki skroz mladi doktor koji je rekao da mu se cini da je sve okej. Mozete li mi malo bolje objasniti o cemu se radi? Ne znam dal da mirujem ili ne? Zar nije prerano da sam vec u 12.tjednu bila uloziva vrsak prsta?

  2. #52
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Je li ti ovo prva trudnoća?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Da.. prva trudnoca koja je dogurala do ovog tjedna. Imala sam dva ranija spontana.

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Onda miruje do prve kontrole

  5. #55
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ne kužim kak je doktor rekao da mu se čini da je sve ok- ili je ili nije. Sta ti je napisao na nalazu? Ako se bolovi nastave ja bi otišla na hitnu u bolnici, to može biti svašta. I mirovala bi.

  6. #56
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Mirovanje je sigurno opcija. Ako su spontani zavrsavali kiretazom potpuno je normalno da si uloziva za vrsak prsta. Cak i za prvorotke to bude sasvim normalan nalaz. To samo znaci da jagodica prsta ulazi i cerviks.Ako primjetis da te boli kao menga/grcevi idi opet.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    On je rekao da misli da je bezrazlozna panika. Mene ne brinu toliko bolovi koliko to da je jos prije 3 tjedna pisalo da je cerviks uloziv za vršak prsta.. vidim da neki doktori za to ne kazu nista (moji ocito) a po internetu citam da je ulozivost za vrsak prsta u 20.tjednu prijeteci pobacaj. Mislim jasno mi je da je to pretjerano ali opet me zanima koliko je ozbiljno. Jer svaki doktor mi opcenito oko svega od pocetka govori drugacije. Hvala cure u svakom slucaju!

  8. #58
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    I da...istekao mi je edit. Rodnica u ranoj trudnoci bude uvecana radi protoka krvi a i tamnije boje.

  9. #59
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    On je rekao da misli da je bezrazlozna panika. Mene ne brinu toliko bolovi koliko to da je jos prije 3 tjedna pisalo da je cerviks uloziv za vršak prsta.. vidim da neki doktori za to ne kazu nista (moji ocito) a po internetu citam da je ulozivost za vrsak prsta u 20.tjednu prijeteci pobacaj. Mislim jasno mi je da je to pretjerano ali opet me zanima koliko je ozbiljno. Jer svaki doktor mi opcenito oko svega od pocetka govori drugacije. Hvala cure u svakom slucaju!
    Da je kojim slucajem doktor imao jace prste, ne bi bila uopce uloziva.Ako pise da je uloziv a zatvoren to je ok.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hvala Kris! Svakako cu mirovati i pitati onda dr sve na kontroli u cetvrtak!

  11. #61
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Lasice, ja sam uloziva za vrh prsta od pocetka, ali cvrsto zatvorena i ne mrda se ta ulozivost - mislim da je to tak vrlo cesto. Najbitnije je da se radi uzv i cervikometrija, da se zna duljina cerviksa i da je s unutarnje strane zatvoren.
    Ono da mu se cini da je ok ne bi komentirala - ili je ok ili nije. A meni je rodnica i uvecana i opustena i mekana bila, sve od utrica i od trudnoce.
    Miruj, kako god bilo

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hvala! Da, bio je neki specijalizant :/ ali da, rekao mi je da je mekano i opusteno od utrica. Hvala cure, puno sam se smirila.

  13. #63
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    A ti i utrice uzimas? To nisam procitala, s njima si ziher da se neces samo tako otvoriti. Taj hormon "cuva" trudnocu. U vecini normalnih trudnoca je dovoljan. Ne brigaj i opusti se.Nervoza steti bebi. Naravno ako osjetis jake stalne bolove/tamni iscjedak da moras otici.Povremena probadanja i slicno su sasvim normalna.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •