Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 64

Tema: Užina za školu

  1. #1
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno Užina za školu

    Cura mi kreće u školu najesen i trebam ideje za zdrave, a ukusne užine za školu. Znači važno je i da izdrži transport u torbi (da se ne prolije).

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Užinu ili ručak?

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj gugolina prvotno napisa Vidi poruku
    Cura mi kreće u školu najesen i trebam ideje za zdrave, a ukusne užine za školu. Znači važno je i da izdrži transport u torbi (da se ne prolije).
    Imala sam ja cijeli topic o tome... Probat ću potražiti.

  4. #4

  5. #5

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Napomena: ključno je ispuniti neke uvjete
    - jelo ne smije biti lako kvarljivo bez hladnjaka
    - jelo ne smije biti tekuće, da se spriječi prolijevanje
    - jelo treba biti privlačno (tj. najbolje je odabrati ono što djeca vole, jer u protivnom će ostavljati hranu)
    - jelo treba biti lako jestivo "s nogu"

    Ja sam svom sinu pakirala hranu u ovakvu nekakvu posudu, koja ima čvrst poklopac, a ipak ju nije teško otvoriti:
    https://i5.walmartimages.com/asr/ae9...0&odnBg=FFFFFF

    On je sad već odrastao klipan, pa si češće sam pakira klopu, ali ponekad mu i ja to napravim.

    Uobičajeni obrok je neko meso od (npr. faširanac razrezan na komade ili pohanac ili pileće bijelo meso), nekoliko kockica dimljenog domaćeg sira, nekoliko cherry rajčica (ili paprika ili masline ili svježi krastavac - isto na kockice). Uz to idei šnita integralnog kruha. U kutiji nosi desertnu viljušku, tako da može jesti. Obvezno nosi bocu od 0,5l vode ili ledenog čaja.

  7. #7
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    to je super obrok, Peterlin, uvijek si puna korisnih ideja i savjeta

    moja kreće u srednju ove jeseni, putovat će i biti cijele dane vani jer će i u srednju glazbenu pa već razmišljam što ćemo joj pakirati
    reci mi, ovi faširanci nisu problem ako je vani toplo? ili nose meso samo kad je vani hladno? malo me toga strah

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    to je super obrok, Peterlin, uvijek si puna korisnih ideja i savjeta

    moja kreće u srednju ove jeseni, putovat će i biti cijele dane vani jer će i u srednju glazbenu pa već razmišljam što ćemo joj pakirati
    reci mi, ovi faširanci nisu problem ako je vani toplo? ili nose meso samo kad je vani hladno? malo me toga strah
    Moj L. ima odmor u 10.15 a od doma kreće oko 7.30. Meso koje je termički obrađeno može toliko stajati.

  9. #9
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    tnx

  10. #10
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni si u školi rekli da ako ide u boravak, da ne smije nositi svoju hranu.


    Već mi je pun kufer vrtića s tim forama... mislila sam a je u školi nešto bolja situacija.

  11. #11
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moja kad je krenula u boravak činilo mi se da će biti gladna I da je hrana siromašna. Ne toliko ručak koliko doručak i užina, pa sam u početku spremala, ne samo ja nego i druge mame. Kako je vrijeme odmicalo shvatili smo da je to sasvim dovoljno, tako da sad često ne nosi ništa, ponekad voćku ili 2-3 integralna keksića i to je to.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Meni si u školi rekli da ako ide u boravak, da ne smije nositi svoju hranu.


    Već mi je pun kufer vrtića s tim forama... mislila sam a je u školi nešto bolja situacija.
    U školi je bila bolja situacija. Znali su imati tak finu domaČu juhu z mrkvom i rezancima da su mi znale sline curiti...a razmažena i obijesna klinčardija nije htjela jesti, htjeli su hamburgere.

    Ja sam bila u školi 2x tjedno u doba ručka jer sam sina vodila logopedu izvan škole, pa sam se uvjerila. Ne znam da li je još uvijek tako, ali klopa je bila sasvim ok. Ričet su moji zavoljeli u vrtiću (s povrćem, kuhala sam ja to i doma, ali samo s grahom) i tak, bilo je jela za koja sam u vrtiću i školi tražila recepte od kuharica. Mnoge žene doma nemaju vremena, volje ni znanja tak skuhati ko u školi.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    neki klinci su kod mojeg u razredu znali nosati sendviče, klopu, i grickalice, pa se učiteljica žalila i rekla da smiju nositi samo voćku ako baš moraju

    moj ne jede ono u školi kaj oni zovu doručak, jedva sam teti u računovodstvu objasnila da on nema kaj tam dobiti za doručak, doručak pravi jede doma prije škole, a u školu odnese povrće ili voće ( ovisno o želji, u zadnje vrijeme nosi mrkvu), ali uglavnom nešto sezonski da si pregrize kad oni jedu doručak iza prvog sata, tj. jučer sam saznala za u biti prvi sat njima traje max. 38 minuta, jer moraju u blagavaonu, pa to nešto pojesti i vratiti se u učionu do početka 2 sata.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    večinom klinci negoduju za bilo kaj da im staviš na stol.

    inače kod nas su složeni stolovi za doručak /ručak, i samo treba sjest, a kak moj ima posebno hranu, mora si sam nositi klopu za ručak, njegova klopa nije loša, ali se ne sjete da uz povrće stave i malo riže ili nećeg, pa ima varijaciju samo povrće s mesom, ili ugljikohidrat s mesom, ili povrće s ugljikohidratom

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Moji su znali iz boravka često donijeti doma jabuke ili kruške, jer druga djeca nisu htjela to jesti, pa bi učiteljice dozvolile zainteresiranima da to uzmu doma. Teatar apsurda - iz hrane u školi zbrčkavali su se uglavnom oni učenici (i njihovi roditelji) koji doma nisu imali ni približno takav standard kakav je nudila škola, koliko god mi mislili da to nije bogznakaj.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Ja moram sliakti ejlovnik iz vrtica pa da ljudi vide zasto ponekad pozelim i vrticarcu spakovati nesto sto ce pojesti. U skoli srecom vecinom prehrana ok. Ali da moram pakovati ne znam sto bi. Moja rodbina uglavnom pakuje suho a kvalitetno i kuhano klinci jednu oko 3 kad dodju kuci.

  17. #17
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    U školi je bila bolja situacija.
    Tome se nadam...
    Nije mi jednom došla doma i rekla da joj je mučno od hrane u vrtiću.

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,969

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Meni si u školi rekli da ako ide u boravak, da ne smije nositi svoju hranu.


    Već mi je pun kufer vrtića s tim forama... mislila sam a je u školi nešto bolja situacija.
    A nama su na prvom roditeljskom dali uputu da obavezno nešto ponesu jer da budu oni gladni. Dijete mi je onda reklo da je u vrtiću hrana bila miljiun puta bolja od školske (tražila je repete za nešto pa dobila dvojku). Valjda ovisi od škole do škole i od školskog restorana do restorana.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.05.2018. at 16:29

  19. #19
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Kod nas su se u školi također na početku bunili da ne mogu neka djeca nositi užinu, a druga ne, ali sam se ja izborila da nam dopuste. Probali smo da kao ostali boravkaši imaju ručak i mliječni obrok, no to se pokazalo kao loš potez budući da se međuobroci uglavnom svode na najgore industrijske namaze i salame koje ionako ne žele jesti niti je meni prihvatljivo da ih jedu. Na kraju krajeva, besmisleno mi je i plaćati nešto što unaprijed znam da neće pojesti. S ručkom je situacija malo bolja, ali i tu se zna zalomiti da im ponude nešto što ne vole. Kako su u školi 8 sati (i duže kada imaju dodatne aktivnosti), neprihvatljivo je da čitavo to vrijeme imaju - u najboljem slučaju - jedan obrok. Nisam spremna na konformističke ustupke kad je zdravlje u pitanju. Srećom, imamo razumne učiteljice pa nije trebalo puno uvjeravanja.

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I kod nas je u vrtiću bila bolja hrana nek u školi
    A napose za njega jer i u vrtiću su kuhali samo za njega ,bilo je više kišnih stvari,čak ni ostali klinci u školi nemaju kišno ako se potrefi čujspas jedan u par dana to je vrh

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I
    bilo je više kišnih stvari,čak ni ostali klinci u školi nemaju kišno
    Što su to kišne stvari?

  22. #22
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Koliko razumijem jezik jelene.O, to su jušne stvari. Iako, tko zna kad se radi o jeleni. O

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    E kak je to samo uletilo?
    Moja a kaj se maloj ne sviđa u klopi

  24. #24
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Evo da se pojasnim. Ja sam doma i plan je da ne ide u boravak. Može li onda ponijeti svoju užinu sa sobom? Bezveze mi je da plaćam obrok koji ona možda neće htjeti jesti. Sitna je i mislim da će ju i škola umarati pa mislim da bi bilo dobro da pojede nešto između. Ručak bi bio doma poslije škole. Možda se ponekad dogodi kakva iznimka da nema ručka...

    Imala sam ideju da joj dajem ostatke od večere (palačinku, sirnicu, pitu od jabuka i slično). Ali trebala bih još koju ideju. Proučit ću linkove koje ste stavile. Ne znam bi li joj bilo dovoljno samo voće.

  25. #25
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ima li vaša škola web stranicu gugolina? S recentnim informacijama? Pogledaj ima li jelovnik i sto je na njemu pa procijeni hoće li to djetetu odgovarati prije nego odlučiš o užini. Naša škola redovito stavlja jelovnik za svaki tjedan.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Bb svaki tjedan,naša daje mjesečni raspored
    Svakako vidi jel ima napisan meni,neki klinci jedu doručak i prije prvog sata,a ne poslije prvog ili drugog i to saznaj kad se jede
    Ako doma doručkuje i poslije ručka,voće samo je dovoljno

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj gugolina prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se pojasnim. Ja sam doma i plan je da ne ide u boravak. Može li onda ponijeti svoju užinu sa sobom? Bezveze mi je da plaćam obrok koji ona možda neće htjeti jesti. Sitna je i mislim da će ju i škola umarati pa mislim da bi bilo dobro da pojede nešto između. Ručak bi bio doma poslije škole. Možda se ponekad dogodi kakva iznimka da nema ručka...

    Imala sam ideju da joj dajem ostatke od večere (palačinku, sirnicu, pitu od jabuka i slično). Ali trebala bih još koju ideju. Proučit ću linkove koje ste stavile. Ne znam bi li joj bilo dovoljno samo voće.
    To nisu pitanja koja trebaš postaviti ovdje, nego bi bilo bolje da odeš u školu i pitaš kakva je njihova praksa i kakva imaju iskustva.

    Mi ovdje imamo različita iskustva, uglavnom sa starijom djecom. Ovi sasvim mali s razlogom imaju organiziran obrok u školi, jer je za njih tlaka voditi računa o tome kada trebaju jesti i što...

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ni moja nije iđla u boravak

    nosilasi je nešto sa sobom , ko i frendica pa su skupa kad je razred išo na klopu odnesli to u blagavaonu i skupa s njima to pojeli tamo, nije problem
    naše ne ostavljaju u razredu ako idu na klopu u nižim razredima

  29. #29
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj gugolina prvotno napisa Vidi poruku
    Cura mi kreće u školu najesen i trebam ideje za zdrave, a ukusne užine za školu. Znači važno je i da izdrži transport u torbi (da se ne prolije).
    U prvom razredu je njima sve novost i ne treba im uskratiti mogućnost da jedu skupa s razrednim kolegama.
    Najjednostavnije ti je rješenje da prvi mjesec platiš školsku marendu i pitaš dijete da li joj se sviđa.

    Dijete odlučuje. Ti se prilagodiš. To je školanka, velika je, smije odlučivati o svojoj školskoj marendi.

    Škola njih ne umara, nemojj o tome ni razmišljati ako imaš zdravo dijete.
    Škola je avantura
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 16.05.2018. at 08:23

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislim da je potpuno normalno da dijete ponese svoju užinu i jede ju zajedno sa ostalima, u isto vrijeme i na istom mjestu (ako ne ide u DB). Tako je oduvijek bilo u školi.
    Druga priča što je sasvim sigurno puno zgodnije uzimati školski gablec, a i prilično je jeftino, tako da ti i ja gugolina preporučam da malo pogledaš tu hranu.

  31. #31
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete odlučuje. Ti se prilagodiš. To je školanka, velika je, smije odlučivati o svojoj školskoj marendi.

    Škola njih ne umara, nemojj o tome ni razmišljati ako imaš zdravo dijete.
    Škola je avantura
    Ha, ha, moja je odlučna u tome da sama nosi svoju užinu.

    Nemam nikakva strašna razmišljanja o školi, ali pretpostavljam da nije baš isto kao u vrtiću što se tiče aktivnosti?

  32. #32
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    U početku je. A za mjesec dana ionako budu spremni na "ozbiljno" učenje. Vidjet ćeš. Moji dečki su bili manje oduševljeni školom, više im se sviđao odmor, ali kćer obratno, najdraži joj je mir i pravo učenje pod satom.

    Uglavnom, marendu sam plaćala samo prvi mjesec, nije bila po guštu, ali je puno jednostavniji život kad ne moraš svako jutro razmišljati što spakirati. No, zašto bi bilo jednostavno...

  33. #33
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je potpuno normalno da dijete ponese svoju užinu i jede ju zajedno sa ostalima, u isto vrijeme i na istom mjestu (ako ne ide u DB). Tako je oduvijek bilo u školi.
    Druga priča što je sasvim sigurno puno zgodnije uzimati školski gablec, a i prilično je jeftino, tako da ti i ja gugolina preporučam da malo pogledaš tu hranu.
    Vidjela sam već ranije te užine i nisam baš oduševljena, nešto s tog jelovnika ona uopće neće pojesti, a s druge strane ima dosta tih industrijskih namaza, sve puno šećera. Jelovnik za ručak im je odličan! S treće strane, ja sam doma i mogu joj pripremiti nešto, nije mi to tlaka.
    No, možda se ona i predomisli kad vidi da druga djeca to jedu pa i ona poželi ne nositi od kuće, nego jesti tamo.

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    samo pazi nemože jedan dan jest, drugi ne, jel plačaš za cijeli mjesec

    možda nije loše kaj veli Beti, uzmeš mjesec dana probu, pa nek odluči lako se vratite na obiteljsku klopu, mislim kad jednom prestane ( bar kod nas) se više ne može uključiti u prehranu

  35. #35
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    U prvom razredu je njima sve novost i ne treba im uskratiti mogućnost da jedu skupa s razrednim kolegama.
    Najjednostavnije ti je rješenje da prvi mjesec platiš školsku marendu i pitaš dijete da li joj se sviđa.

    Dijete odlučuje. Ti se prilagodiš. To je školanka, velika je, smije odlučivati o svojoj školskoj marendi.

    Škola njih ne umara, nemojj o tome ni razmišljati ako imaš zdravo dijete.
    Škola je avantura
    X na Beti3.

    Čemu unaprijed odlučivat dok dijete ne proba. Lako odustaneš.
    Citiraj gugolina prvotno napisa Vidi poruku
    Ha, ha, moja je odlučna u tome da sama nosi svoju užinu.
    Ovo mi je teško povjerovati jer dijete zapravo nema ni približno sliku kako će izgledati jedan dan u školi (osim ako joj odrasli već nisu insinuirali).

    Po mom mišljenju ako će u školi biti samo par sati (3-3,5h) i imat će doručak (doma ili u školi) sasvim joj je dovoljna voćka do ručka doma (12-12:30h). Nisu oni u školi izloženi nekim teškim psiho-fizičkim naporima
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.05.2018. at 12:46

  36. #36
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas su se u školi također na početku bunili da ne mogu neka djeca nositi užinu, a druga ne, ali sam se ja izborila da nam dopuste. Probali smo da kao ostali boravkaši imaju ručak i mliječni obrok, no to se pokazalo kao loš potez budući da se međuobroci uglavnom svode na najgore industrijske namaze i salame koje ionako ne žele jesti niti je meni prihvatljivo da ih jedu. Na kraju krajeva, besmisleno mi je i plaćati nešto što unaprijed znam da neće pojesti. S ručkom je situacija malo bolja, ali i tu se zna zalomiti da im ponude nešto što ne vole. Kako su u školi 8 sati (i duže kada imaju dodatne aktivnosti), neprihvatljivo je da čitavo to vrijeme imaju - u najboljem slučaju - jedan obrok. Nisam spremna na konformističke ustupke kad je zdravlje u pitanju. Srećom, imamo razumne učiteljice pa nije trebalo puno uvjeravanja.
    Upravo to.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Po mom mišljenju ako će u školi biti samo par sati (3-3,5h) i imat će doručak (doma ili u školi) sasvim joj je dovoljna voćka do ručka doma (12-12:30h). Nisu oni u školi izloženi nekim teškim psiho-fizičkim naporima
    Moja doručkuje kod kuće u 7:00, pojede školsku užinu u 9:30, i kaže da je gladna još pre 13:00, i u prvom raz. je bilo tako.
    A mršava je, i uvek u pokretu. Sad u drugom nosi i voćku i pojede užinu, ali ima svaki dan 5 časova.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 16.05.2018. at 19:07

  38. #38
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    X na Beti3.

    Čemu unaprijed odlučivat dok dijete ne proba. Lako odustaneš.


    Ovo mi je teško povjerovati jer dijete zapravo nema ni približno sliku kako će izgledati jedan dan u školi (osim ako joj odrasli već nisu insinuirali).

    Po mom mišljenju ako će u školi biti samo par sati (3-3,5h) i imat će doručak (doma ili u školi) sasvim joj je dovoljna voćka do ručka doma (12-12:30h). Nisu oni u školi izloženi nekim teškim psiho-fizičkim naporima
    Meni ne odgovara takva užina koja se tamo nudi. Ako imam mogućnost izbjeći ju, rado bih ju izbjegla, na korist mog djeteta. Pa valjda je to legitimno. Mislila sam da je ovo forum koji podržava zdravu prehranu pa sam se ovdje i javila. Ne razumijem zašto je to toliko neobično - ponijeti svoju užinu. Više naginjem tome da ju sama nosi, a ona se tome isto razveselila jer bi ju rado nosila u svojoj posudici. Ima neku svoju ideju kako bi to moglo biti. Odgovorno je i samostalno dijete, vjerujem da se zna pobrinuti za sebe.

    Ako jede doručak do 7:30, onda je do ručka koji je npr. u 12:30 - 5 sati. Kad je punog trbuha, puno je bolje volje i suradljivija. Ne bih da jurimo doma jer umire od gladi. Osim toga, cilj mi je da dobije na kilaži da lakše nosi torbu.

    U svakom slučaju moram ispitati kako funkcionira taj "mliječni obrok", tj. kada ga jedu.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Da svakako pitaj,nemoj se iznenaditi ako to bude i u 7.49
    Kod nas je sad već pet godina u 8.35 za prvi i drugi razred,trečaši i četvrtaši jedu iza drugog sata,viši iza trećeg sata
    U svakom slučaju mliječni je samo u nazivu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.05.2018. at 19:29

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Uopće nije neobično ponijeti svoju užinu, jedino je pomalo neuobičajeno - na primjer kod moje kćeri od 25 djece u razredu njih 22 uzima školsku užinu. I to u sedmom razredu!

    Ali možda u drugim školama uopće nije tako!

  41. #41
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kod nas jedu u 9.40, tada je veliki odmor. Mnogi jedu školsku marendu, no ni oni koji nose svoju nisu rijetkost.
    A isto tako, znaju se i mijenjati

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Beti tvoji su veći
    Svaka škola ima svoja pravila oko klope
    Naši boravksši su jutarnja smjena uvijek i imaju taj doručak poslije prvog sata,ručak poslije 12.
    I da jel su kod vas sve boravkaši razredi, kod nas ne ima jedan neboravkaški,on je u međusmjeni
    Naravno neka djeca su upisana u boravkaški ali poslije nastave idu doma
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.05.2018. at 21:01

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kod moje u šestom razredu pol razreda ide na užinu,a skoro trećina i na ručak
    Kod nas ima i voćni dan ponedjeljkom gdi svatko može doći po voće,istina moja ponekad to zaboravi

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kod moje u šestom razredu pol razreda ide na užinu,a skoro trećina i na ručak
    Kod nas ima i voćni dan ponedjeljkom gdi svatko može doći po voće,istina moja ponekad to zaboravi
    Meni je voćni dan u osnovnjaku bio petkom. Ali jedino kaj si dobio je jedna voćka, pretežito banana kad im je sezona ili jabuka kad nije. Ali to je sve kaj smo taj dan dobijali, a sjećam se da su govorili da oni koji jedu u školskom restoranu da ne bi smjeli nosit hranu... Aj ti k vragu, pa kako s jednom bananom preživit? I to je petkom bilo izraženo, dok je ostalim danima to bilo nešto bolje, ali i dalje jako loše. Govorim za neku vrstu užine za "klasične" školarce, ručak je bio za one koji su cijeli dan boravili u školi, a to se iskreno ne sjećam kak je funkcioniralo točno i kaj su tam jeli.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A ne svi imaju pravo na voćku ,a oni koji plaćaju hranu i na užinu

  46. #46
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Gugolina,

    Možda se nismo razumjele.Ja sam prvenstveno mislila da daš priliku malenoj da isproba škol.kuhinju bar mjesec dana i jede s vršnjacima u društvu.

    A kad si pitala jel bi djetetu bilo dovoljno između doručka i ručka da za užinu pojede voće (banane,breskve, marelice,kruške..), meni se čini da bi joj to bilo dovoljno za između pogotovo ako je doručak bio konkretniji npr jaja, sendvič s šunkom i sirom i sl.

    I ne mislim da mi čija djeca jedu u škol.kuhinji trpaju u sebe nezdravu hranu.Dapače meni je kod nas prehrana dosta uravnotežena a sad to što neko dijete nešto ne voli (kao i moja) to je nešto posve drugo.
    Meni je super što znamo raspored i vrstu obroka unaprijed pa onaj dan kad je nešto što baš i ne voli, ima doma za pojest nešto drugo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.05.2018. at 08:00

  47. #47
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    I prvsšići imaju svega par škol.sati na dan, dosta ranije završavaju nastavu od ostalih.

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Pa ona može jest svoj obrok u isto vrijeme ko i drugi,ne odvaja se od njih,bar kod nas svi moraju ići skupa.
    Mojem nije problem pojesti voćku ili povrće dok oni mlate po svojem,gleda svoje i jede.

  49. #49
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,508

    Početno

    Ali jelena zašto dijete ne bi probalo jesti s ostalima što i oni jedu?
    Zašto ne bar mjesec dana probati i to sve obroke uklj.ručak?

    Dijete nema neke zdravst.zapreke kao tvoji alergičari.

    Stvarno ne viidm što se tako loše može dogodit djetetu od mjesec dana probe.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Meni si u školi rekli da ako ide u boravak, da ne smije nositi svoju hranu.


    Već mi je pun kufer vrtića s tim forama... mislila sam a je u školi nešto bolja situacija.
    Kod nas se moze, sve se moze dogovoriti u skoli. Hrana je puno losija nego u vrticu, pa nije mali broj djece koji ne jede skolsku hranu.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •