Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 64 od 64

Tema: Užina za školu

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Vidim da imamo različita iskustva, a i različite menije.

    Kod nas svih 28 djece u razredu od kćerke jedu u škol.kuhinji.

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Rekla sam joj prije nek proba ako želi, njena stvar je kaj bude djete jelo,ne treba se prilagođavati drugima pa ni ispričavati za svoj postupak
    A s druge strane ne treba je nagovarati ako to ne želi,mada klinaca kod moje je počela već u drugom razredu nositi svoju učini jer im se nije sviđala školska,da budem iskrena ni meni se ne sviđa
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.05.2018. at 11:41

  3. #53
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jedno je ručak, a drugo takozvani "mliječni obrok". Taj mliječni obrok je baš poprilično loš. (npr. ovaj tjedan kod moje kćeri krafna, pašteta, hrenovke)

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla sam joj prije nek proba ako želi, njena stvar je kaj bude djete jelo,ne treba se prilagođavati drugima pa ni ispričavati za svoj postupak
    A s druge strane ne treba je nagovarati ako to ne želi,mada klinaca kod moje je počela već u drugom razredu nositi svoju užinu jer im se nije sviđala školska,da budem iskrena ni meni se ne sviđa
    ni kod nas to mliječno nije bolje

  5. #55
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Moja je 1.razred i od prvog dana ide na užinu (mislim da ih ide 21/23). Ja sam sigurna da ne jede šk.užinu da bi mrljala i brljala po spakiranom i na kraju ništa ne bi pojela. Ovako u ekipi sve pojede. Nije loša užina i u našoj školi je poslije 2.sata. Veći mi je problem kad je 1.smjena jer ne može rano ujutro puno pojesti, pa imam osjećaj (iako ona tvrdi suprotno) da joj je dugo do užine.
    U svakom slučaju ja sam jako zadovoljna ponuđenim u školi, a činjenica da ne dolazi gladna ko vuk kući ide u prilog školi

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moji ne idu u boravak i doruckuju doma. Užinu, ne odvec kvalitetnu, uzimaju. Jedan uvijek sve pojede, drugi rijetko. Oba kad su gladni. Realno, u 7 se doma dooobro najedu i ne vidim kako bi do 11:30 ili 12:15 mogli biti gladni. Užinu uzimamo konformisticki. Par djece nosi od kuće. Iz mog iskustva, djeca koja nose, nose nezdravije opcije od onih upitnozdravih školskih. Velikom većinom.
    Kad je dijete u boravku razumijem strah od gladi i nezdrave prehrane. Za prvase koji idu doma nakon maksimalno pet sati, uz trud, teško razumijem.
    I nasi svaki dan dobiju voćku, jabuke, kruške, mandarine, banane...
    Meni je šteta da se isto ne nudi u srednjoj... Ovako ili kupuje u pekari ili me smara. A taj je vjecito gladan, još je i putnik i gimnazijalac, pa se nakupi sati u kojima bi i nejelica ogladnila. Eto, to mi bas bezveze.

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Baš lijepo da svaki dan imaju voće
    Naši imaju jednom tjedno svi voće,a u učini pretežno krušno.
    Kod gimnazijalaca imaju četvrtom voće,prošli tjedan bile jagode četvero njih na pol kile

  8. #58
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    moja ide u boravak (jos kratko), ima u skoli dorucak, rucak i uzinu. svaki dan joj ja još stavim voca i povrca (mrkve).
    nije to jedna jabuka, vec jabuka, kruska, banana ili puna zdjelica jagoda ili tresanja, dvije narance, 4 mandarine.... ili 4 mrkve i mala sve pojede i meni je to znak da joj odgovara
    i ostala djeca nose nesto, ali to se vecinom grickalice tipa smoki, cips i sl

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa Vidi poruku
    moja ide u boravak (jos kratko), ima u skoli dorucak, rucak i uzinu. svaki dan joj ja još stavim voca i povrca (mrkve).
    nije to jedna jabuka, vec jabuka, kruska, banana ili puna zdjelica jagoda ili tresanja, dvije narance, 4 mandarine.... ili 4 mrkve i mala sve pojede i meni je to znak da joj odgovara
    i ostala djeca nose nesto, ali to se vecinom grickalice tipa smoki, cips i sl
    Doručak, ručak, užina i pet, šest komada voća, povrća ... pa kad to stigne pojesti u školi ?. Jesi ti sigurna da to ona sve sama pojede ?

    Moja je meni u jednom trenutku rekla da je prijateljica rekla da radim odlične sendviče .
    Posljednje uređivanje od larmama : 01.06.2018. at 16:45

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Je jel si sigurna da to sve pojede moj ponekad vrati povrća voća doma

  11. #61
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    sigurna sam da pojede hahahaha ponekad zna vratit malo (ne često), jer nije stigla pojest imala je puno zadaće bla bla...
    mislim dijete je u skoli od 07:20-16:00, naravno da pojede toliko i doma pojede

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ali sve to pojesti uz doručak, ručak i užibu malko čudno

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ali sve to pojesti uz doručak, ručak i užibu malko čudno
    E, meni ovo govori da nemam samo ja termite doma... Moj E. je u osnovnoj školi vječito jeo tuđe voće za užinu. Ostali klinci su ostavljali, a on bi pojeo svoju jabuku i još dvije tuđe i još dvije donio doma. Banane isto, naranče baš ne (to je moj L. jeo kao i marelice). A doručak su jeli prvo doma, pa onda u školi u boravku. I u vrtiću je bilo tako - jeli doručak prvo s nama pa onda u vrtiću, a ručak prvo u vrtiću, pa onda doma s nama još jednom. Možda ne uvijek potpun obrok, ali bratemili, jeli su uvijek. I danas nije drugačije. Termiti... ima toga, hehehe...

  14. #64
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    zašto bi bilo čudno?
    nije joj svaki dan ručak ili užina po fahu u školi
    često doma donese caocao jer je to bilo za užinu a ona ga ne voli
    plus dijete je sportaš, logično je da više jede
    meni draže da doma donese caocao a svoje voće pojede

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •