Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: “Svakih koliko doji?”

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno “Svakih koliko doji?”

    Mozda je ovo vise za filozofski,
    ali probat cu ovdje...
    Dva najcesca pitanja koja dobim od prijateljica koje imaju bebe su “kako spava” i “svakih koliko cica?”
    Imam feeling da se vodi natjecanje kako bi se bebe ukalupilo na dojenje svaka 2-3h. Jel grijesim ako se uopce ne drzim nekih rasporeda/razmaka nego nudim cicu na nervozu ili recimo ako idemo negdje pa tzv “putnu” i slicno? Pobornik sam dojenja na zahtjev, ali nama se dese i podoji bez “zahtjeva”
    Zasto imam feeling da neki smataju da je rijedje cicanje bolje/prednost?

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ne griješiš. Dojenje na zahtjev je onako kako treba dojiti.
    Imaš feeling, jer ti implicitno sugestiraju da tako treba dojiti.

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Jel grijesim ako se uopce ne drzim nekih rasporeda/razmaka nego nudim cicu na nervozu ili recimo ako idemo negdje pa tzv “putnu” i slicno? Pobornik sam dojenja na zahtjev, ali nama se dese i podoji bez “zahtjeva”
    Zasto imam feeling da neki smataju da je rijedje cicanje bolje/prednost?
    ne grijesis
    (ako sam dobro zapamtila, imas jos jako malu bebu, tipa koji mjesec staru)

    a neki smatraju, jer to za NJIH jest bolje, i prednost
    sto ne znaci da je to objektivno bolje za dijete
    ili za neku drugu mamu i njezinu bebu

  4. #4
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa jer im je tlaka dojit u dućanu, autobusu itd. jer im treba mir, posebna poza i sl., ako je po noći jer je ljepše spavat nego dojit

    Nekima je i tlaka dojenje uopće pa je onda zato prednost da ga je čim manje.

    Ja dojim isto kao i ti ali preferiram da je to doma, jer smo doma i ja i beba opušteniji i onda on bolje pojede, tj. vidim da to duže traje i da je nakon toga miran i zadovoljan, za razliku od dojenja bilo gdje vani, kojeg odradi tek toliko da preživi i brzo opet postane grintav. Tako da je meni draže da imam manje dužih podoja nego više kraćih. Tzv. “komoditet”

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Moj veliki je u dobi do dva mjesec bio beba iz knjiga jede pa spava tri sata
    S tri tjedna je završio u bolnici i ja ga nagradnim,pa ga ostavim spavati i taman u šetnju

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Argente,
    vidis moj pak voli dojenje “na zraku”. Dok bi doma da mu cica stoji na izvolte po sat vremena dok on dodje i ode
    A i tako nekad bude, pogotovo za popodnevni duzi spavanac. Evo vec par dana. Cica, igra mazenje, nakon sat vrmena opet cica, zaspi. Promeskolji se, pa opet cica (nakon sat vremena) jer ja spavam s njim i tako

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I meni je najljepše bilo vani,moj mali je baš bio problematičan,ali vani je bio sasvim ok,veliki su se igrali on bi cicali usput,doma je to moralo biti na krevetu ili lopti

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam mislila da me pitaju koliko cesto doji jer je cura velika (8100 s 3,5 mj). Pa misle da jede 24/7

    S tim da ona jede na 2,5-3 sata svojom voljom, osim kad je jako nervozna. I po noci 2-3 puta od 22 do 09. Pedijatrica mi bas i ne vjeruje.

    Fascinantno mi je kad se nepoznate osobe raspituju jel doji. Ono, kaj te briga?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    A dobro jel normalno da doji 11-13 puta dnevno? Imali smo prije par mjeseci po 7-8 podoja, sad ih je tako kako sam napisala. Nekad budu kratki, nekad dugi, nekad se uspavljuje pa ciculjki pa se igra, sve mu to toleriram Dudu nema (nisam nudila, nudim cicu).
    Emily, da, mali je - 5 mjeseci, ali velik, ima cca 8.5kg.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Bubekica, to je sasvim uobicajen broj podoja dok nema druge hrane. A i onda cesto ne smanjuju dojenje odmah, rijetko kome je dohrana odmah pravi obrok.

  11. #11
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    A dobro jel normalno da doji 11-13 puta dnevno? Imali smo prije par mjeseci po 7-8 podoja, sad ih je tako kako sam napisala. Nekad budu kratki, nekad dugi, nekad se uspavljuje pa ciculjki pa se igra, sve mu to toleriram Dudu nema (nisam nudila, nudim cicu).
    Emily, da, mali je - 5 mjeseci, ali velik, ima cca 8.5kg.
    to je sve normalno i ocekivano i oke

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    I nemoj se zacuditi ako s godinu dana bude vise trazio cicati nego kad je bio koji mjesec star.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Thnx cure. Ma s R nemam to iskustvo kako nam je dosla tek s 10 mjeseci, a znate kakva je okolina...
    A o usporedjivanju dojenja i hranjenja na bocicu da ne pricam.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Okolina uglavnom podrzava dojenje deklarativno, ali ako je to na 3 sata i bez nocnih podoja. Tak se meni cini. Meni se i sestra kod pedijatrice cudi kak njoj tako velikoj jos dam cicati po noci.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •