Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 68

Tema: JEste li još uvijek korisnik HEP usluga ili ste prešli na novog oprsrbljivača??

  1. #1
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno JEste li još uvijek korisnik HEP usluga ili ste prešli na novog oprsrbljivača??

    Potaknuta člankom u nastavku, a zato jer i naša obitelj spada u 98% inertnih građana, otvaram temu da čujem iskustva drugih koji su prešli na novog opsrbljivača električnom energijom.
    http://www.tportal.hr/vijesti/biznis...ju-struju.html

    Prvestveno me zanima, koliko se smanjila mjesečna rata i koja je procedura?

    Hvala!

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Potaknuta člankom u nastavku, a zato jer i naša obitelj spada u 98% inertnih građana, otvaram temu da čujem iskustva drugih koji su prešli na novog opsrbljivača električnom energijom.
    http://www.tportal.hr/vijesti/biznis...ju-struju.html

    Prvestveno me zanima, koliko se smanjila mjesečna rata i koja je procedura?

    Hvala!
    Meni se čini da ti je to isto kao i s telefonskim operaterima, internet operaterima i slično... Moraš pratiti što tko nudi i što je TEBI najpovoljnije. To zahtijeva puno bavljenja time (ne znam ni za tel.operatere tko je trenutno najpovoljniji i kako to ide) ali procedura je vjerojatno ista - kod novoga ugovoriš, oni starom šalju zahtjev za raskid ugovora u tom-i-tom roku, a to se može samo ako si podmirila sva dugovanja. Budući da je infrastruktura ista (neće sad novi operater povlačiti nove žice) za sada ne vidim razloga za promjenu. Igra je vjerojatno upravo u tome da se potakne one koji ne plaćaju da podmire dugove kako bi se mogli prebaciti k nekom kakti jeftinijem. Ne bih se kladila da taj kakti jeftiniji nije u vlasništvu opet istoga ! Ali ponavljam - time se treba baviti. Elektrane su iste koje su bile, dalekovodi su isti koji su bili, trafostanice su iste koje su bile, samo lova ide drugim kanalima. Igre bez granica...To ti je bankarski feudalizam (ili robovlasništvo).

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Eh, da - znaš li koja je budućnost toga?

    Imat ćemo brojila na bonove, kao u Albaniji, pa trošiš koliko unaprijed platiš. I to se onda zove napredak.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.01.2014. at 09:17

  4. #4
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    kudri i ja sam procitala isti clanak priej par dana, ne znam da li bas na t portalu ili negdje drugdje i bas sam mislila pa nije valjda da se moram i u HEP pojaviti da bi placala nesto manje, nego do sad. mislim meni je to osobno glupo, ali mozda je i cilj ovo sto Peterlin kaze, pokupiti lovu od duznika. ali ja to nisam, pa ne znam zasto bi bila kaznjena za to. no mozda sam jednostavno ljena i needucirana.

  5. #5
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    mi smo prešli na rwe i struja nam je 10% jeftinija, sad namjeravamo potpisat ugovor na 3 godine jer se tako dobije još 15% prvu i 10% drugu godinu

  6. #6
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    mjesečno mi je to oko 30 kn, godišnje oko 360 kn, radije za tu razliku nešto djetetu kupim, nego da poklonim hep-u

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    rwe, oko 10 posto jeftinije

  8. #8
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    cure koje ste presle na druge opskrbljivace, moze li malo detaljnije i o postupku prelazenja
    kako ste to napravile? sto je potrebno? ja sam isto uredan platisa prema HEPu pa nemam zaostataka koji bi me kocili da predem odmah s te strane

  9. #9
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    peterlin, spajalica, da novac će odlaziti samo u drugi džep, ali ako ih već tržišna utakmica tjera na spuštanje cijena kako bi bili konkurentniji, mislim da je stvar u našoj ljudskoj tromosti da to ne iskoristimo.

    10% je i nama oko 30kn mjesečno. zašto ne?! jest da sam lijena oko cijele te procedure, ali...od kad ja plaćam režije, potrudit ću se da plaćam manje. tako smo prije 2 godine prešli s bnet na iskon i smanjili mjesečni račun za 30kn. mužu se uopće nije dalo zaj..... s time, ali kad se zbroji ušteda na razini dvije godine, dosta je to.

    da čujemo dalje

  10. #10
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    bas to kudri
    niti meni se ne da zahebavati s procedurom
    al na struji mi je to 50€, pa na necem drugom nesto € i skupi se tu lijepa svotica
    mogu djetetu cipele s tom ustedom pokriti

  11. #11
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    pa samo se javi rwe za prelazak i oni će ti sve lijepo objasniti, oni jamče da će biti 10% jeftiniji od firme koja drži većinski udio, tj. hep-a

    mi smo prešli na iskon, ušteda oko 90 kn, na rwe 30 kn, još da mi se kakva konkurencija za vodu i smeće pojavi, i to prelazim

  12. #12
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    na HEPU sam i ne da mi se sada prebacivati nekom drugom zbog par kuna uštede. da je veća ušteda ovako se ići zezati s papirologijom.
    ionako ovi drugi garantiraju povoljnije cijene samo godinu dana jer nemaju velike zalihe.

  13. #13
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    rwe garantira nižu cijenu sve 3 godine, ako tako potpišeš ugovor i prvu godinu je dodatnih -15%, drugu dodatnih -10% povrh onih 10%

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    nema nikakve procedure, nazoveš ih, dođu ti doma, potpišeš,
    oni riješe svu papirologiju, idući mjesec dođe ti jedan račun/više nisu dva, potpisali su sa hepom ugovor/,
    to je uglavnom to, samo treba riješiti zaostatke prema hepu

  15. #15
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    jeee, prelazim i ja. pogotovo ako nigdje ne moram ići

  16. #16
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    kudri, svaka čast na otavaranju teme, i mene si potakla da se malo raspitam, proguglam i prijeđem gdje je jeftinije. Oduvijek mi je išla na živce ova naknada za očitanje brojila, sad vidim da možeš sam očitavati. Sad ću valjda napokon zvati i pitati kako se naše superfensi brojilo uopće očitava (eh, gdje su ona brojila na kojima se vrtilo ono metalno, s dvije brojke, stanje skupe i jeftine struje i sve odmah jasno...)

  17. #17
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    phiphy, pa takvo je brojilo i danas
    ili ja imam prastaro
    ja uredno imam ugovor o samoocitanju i odem svaki put na sat, pogledam gornju i donju tarifu (i to metalno se i dalje vrti )
    i onda nazovem broj gdje telefonom utipkam stanje brojila i oni posalju racun. nemam namjeru placati pausalno pa platiti vise ili manje
    pa da me naknadano zvekne da doplatim kad mi najmanje odgovara
    ovako sam nekako najmirnija, platim koliko potrosim i amen

    mm-u sam sve poslozila, već je odradio matematiku i svida mu se
    jos samo da mu predocim da se ne treba zamarati papirologijom i da prijelaz bezbolno odigrati

  18. #18
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Mi smo se pred 7 godina preselili u novogradnju i tamo neko fensišmensi, dakle, ja si 7 godina ne znam očitati stanje . Nama akontacije dosta dobro pogode pa mi se nije dalo zezati s njima, a i čini mi se da je prije bilo ako javljaš stanje da ti onda nešto dodatno naplate. A što se i do sad moglo samoočitavati tako da ti ne naplaćuju naknadu za očitanje?
    Posljednje uređivanje od phiphy : 14.01.2014. at 14:34

  19. #19
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    nije uopće slično tel operaterima, kod kojih trebaš računati želiš li više interneta, razgovora, sms-ova...

    ovdje je stvar prilično jednostavna

    cijena kwh je kod jednog opskrbljivača x kn, kod drugog x-0,03 kn, a kod trećeg x-0,05 kn ( lupam cifre , samo za prezentaciju) , i drugi i treći opskrbljivač nude jednokratni poklončić za prelazak ,
    a i prvi opskrbljivač (hep) sad nudi nešto za neinertne potrošače ( mislim da se zove "hepi"). najgore prolaze ( najskuplje plaćaju) potpuno inertni.

    nema nekih ludilo ušteda,možeš plaćati malo jeftinije nego do sada ali imaš dva računa umjesto jednog

    to je otprilike to

    ja sam prešla kod gen-i , valjda prvi dan kad je to bilo moguće
    sve sam obavila online (popunila nekakvu pristupnicu) , poštom su stigli ugovori koje sam potpisala i vratila njima
    sad primam mjesečne račune od gen-i, a od hep-a imam uplatnice za 6 mj kao i do sada ( samo su manje)

  20. #20
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    kudri, svaka čast na otavaranju teme, i mene si potakla da se malo raspitam, proguglam i prijeđem gdje je jeftinije. Oduvijek mi je išla na živce ova naknada za očitanje brojila, sad vidim da možeš sam očitavati. Sad ću valjda napokon zvati i pitati kako se naše superfensi brojilo uopće očitava (eh, gdje su ona brojila na kojima se vrtilo ono metalno, s dvije brojke, stanje skupe i jeftine struje i sve odmah jasno...)
    nema spasa od naknade za očitanje, plaća se i dalje
    prije se plaćalo hepu 17 kn
    sad hepu 10kn, a alternativnom opskrbljivaču 7

    na hepu se možeš online registrirati i slati stanje brojila , ali to nije isto što i plaćanje struje po potrošnji ( to se posebno plaća )

  21. #21
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    :niz:

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    na HEPU sam i ne da mi se sada prebacivati nekom drugom zbog par kuna uštede. da je veća ušteda ovako se ići zezati s papirologijom.
    ionako ovi drugi garantiraju povoljnije cijene samo godinu dana jer nemaju velike zalihe.
    zalihe čega?

    hep, rwe i geni-i svi do jednog kupuju i preprodaju el. energiju na istim tržištima

    hep i rwe imaju i nešto svoje proizvodnje ali nedovoljno za svoje potrošače ,i uopće nije važno tko ti je posrednik u toj trgovini

  22. #22
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I mi smo ostali na starom, dakle vrijedi ono "sve dok je ovaca, neće falit vune"
    Zato sad čvrsto obećavam da se od sutra počinjem raspitivati kako da pređem na nekog novog oprskrbljivača.

  23. #23
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    sad hepu 10kn, a alternativnom opskrbljivaču 7
    Ako nisam nešto krivo shvatila jer sam površno čitala, kod hepi-ja, ako potpišeš ugovor o samoočitanju, ne plaća se ovih 7 kn.

  24. #24
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nisam nešto krivo shvatila jer sam površno čitala, kod hepi-ja, ako potpišeš ugovor o samoočitanju, ne plaća se ovih 7 kn.
    ja uopće nisam čitala što je hepi, samo znam da postoji neki način da i kod hepa smanjiš račune,

    tako da si sigurno u pravu, za razliku od mene

  25. #25
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    prima, javim još kad malo bolje proučim stvar. Nego, daj nam reci, što ti sve HEP naplaćuje? Sve one iste stavke kao i prije, osim kwh? I šta nije bila neka priča da će uvesti da stiže samo jedan račun?

    p.s.: mi se, ono, kao, znamo?

  26. #26
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    prima, javim još kad malo bolje proučim stvar. Nego, daj nam reci, što ti sve HEP naplaćuje? Sve one iste stavke kao i prije, osim kwh? I šta nije bila neka priča da će uvesti da stiže samo jedan račun?

    p.s.: mi se, ono, kao, znamo?

    napisat (prepisat ) ću ti kad dođem kući što se kome plaća

    ovo za jedan račun sam prvi put čula tu na rodi , i to čini mi se da se spominjao rwe, a ja sam kod gen-i i imam 2 računa; ako još i račune spoje super

    ps : pa da

  27. #27
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    E super.

    p.s.: albanske svjećice pale 10 x brže nego ja nakon poroda

  28. #28
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Evo izračunala sam, na račun od 666 kn uštedila bih čitavih 30 kn, ne isplati mi se.

  29. #29
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    I mi smo ostali na starom, dakle vrijedi ono "sve dok je ovaca, neće falit vune"
    Zato sad čvrsto obećavam da se od sutra počinjem raspitivati kako da pređem na nekog novog oprskrbljivača.
    malo ot - jedva čekam kod sebe doma vidjeti sliku iz tvoje profilne...

  30. #30
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo izračunala sam, na račun od 666 kn uštedila bih čitavih 30 kn, ne isplati mi se.
    mjesečno ili godišnje?

  31. #31
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo izračunala sam, na račun od 666 kn uštedila bih čitavih 30 kn, ne isplati mi se.
    A meni je ušteda na RWE čitavih 18 kn mjesečno (na cca 250kn) :/
    I to na 3godišnji ugovor
    Posljednje uređivanje od Cubana : 15.01.2014. at 13:10

  32. #32
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    meni bi ušteda bila 30-40 kn mjesečno
    to je godišnje lijepa svotica
    obrađujem mm-a

  33. #33
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    mjesečno ili godišnje?
    mjesečno

  34. #34
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    nema spasa od naknade za očitanje, plaća se i dalje
    prije se plaćalo hepu 17 kn
    sad hepu 10kn, a alternativnom opskrbljivaču 7

    na hepu se možeš online registrirati i slati stanje brojila , ali to nije isto što i plaćanje struje po potrošnji ( to se posebno plaća )
    Mi smo na HEP-u i registrirala sam odavno se na njihovim str. i ostavljala im stanje brojila i onda kad je došao gospon očitati struju rekla sam da sam ja ostavila podatke preko interneta rekao mi je samo. gospođo, nema to veze ja moram očitati.... čemu onda?

    HEPI....da li se netko prebacio, sklopio Ugovor?

  35. #35
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja sam ljetos prešla na GEN-I. Začudila sam i samu sebe jer inače spadam u najinertnije od inertnih što se takvih stvari tiče. Nisam nikada očitavala brojilo, plaćala sam struju trajnim nalogom i zapravo nisam ni znala koliki mi je mjesečni trošak. Ali neki klik mi se dogodio i odlučila sam probati, procedura je krajnje jednostavna (popuniš web obrazac na njihovoj stranici, ugovori ti dođu poštom, oni obave sve ostalo) upala sam u akciju jedan mjesec besplatno, prvi mjesečni račun mi je bio 124 kn. Uz to se plaća i HEP-u 72 kn za korištenje sustava, ukupno znači je sitno ispod 200 kn.
    Ne mogu se sjetiti niti približno koliki mi je račun bio prije pa me sad to muči.

  36. #36
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    prima, javim još kad malo bolje proučim stvar.
    Javljam , copy/paste sa stranice hepi HEP-a: Kupci koji sklope ugovor o samoočitanju s HEP ODS-om, ne plaćaju opskrbnu naknadu. Ako želite sklopiti ugovor o samoočitanju s HEP ODS-om, popunite Punomoć i HEP Opskrba će kao Vaš punomoćnik zatražiti od HEP-ODS-a sklapanje dodatne usluge o samoočitanju umjesto Vas.

    Opskrbna naknada je 7,40 kn bez PDV-a.

  37. #37
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Račun 1 geni-i :

    viša tarifa 0,45 kn/kWh
    niža tarifa 0,225 kn/kWh
    mjesečna naknada za opskrbu 7,40 kn
    naknada za poticanje proizvodnje iz obnovljivih izvora 0,035 kn/ kWh
    + 25 % pdv-a na sve

    račun 2 , hep :

    viša tarifa 0,35 kn/kWh
    niža tarifa 0,17 kn/kWh
    naknada za mjernu uslugu 10 kn/kwh
    + 25 % pdv-a na sve

    za potrošenih 371 kWh prošli mjesec ( 231 viša, 140 niža tarifa) gen-i ju plaćam 194,80 kn + hepu 143,31 kn = 338,11 kn
    ista potrošnja kod hepa bi koštala 356,92 kn
    ušteda 18,81 kn


    suma sumarum :

    1 kWh kod hepa košta 1,06 i 0,52 kn ( viša i niža tarifa, uključen pdv)
    1 kkWh kod kombinacije hep i gen-i košta 1,00 i 0,49 kn ( viša i niža tarifa , uključen pdv)

    ostale stavke su iste-njih određuje hera

  38. #38
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    sad i ja proučavam taj hepi

    imam još jedno mjerilo , u praznoj kući, baš bi mi dobro došlo da ne plaćam naknadu za očitanje 9,25 kn mjesečno ( ukupno plaćam cca 23 kn /mj bez ikakve potrošnje, a ionako sama očitavam jer hep nema pristup mjerilu )

    i kliknem na onaj kalkulator izračuna uštede, ako izaberem opciju da ne očitavam sama - ukupni računi 23,37 kn
    a ako sama očitavam 24,37 kn ( smanji se račun za hep-opskrbu, poveća za hep-ods)

    ispada da ako ne platiš očitanje hep-opskrbi platiš hep-ods-u ?
    Posljednje uređivanje od prima : 15.01.2014. at 18:31

  39. #39
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    evo i stranica sa usporednim pregledom 4 alternativna opskrbljivača el. energije

    https://kompare.hr/energija/struja/#...41454930d23ecb

  40. #40
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    O ovome i mi razmisljamo poslijednjih dana. Da li je kod svih jedanak vremenski period trajanja nize, odnosno vise tarife? Nisam uspjela vidjeti, ili sam predvidila. Ako netko moze pogledati na rcn.

  41. #41
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Prije nego što se bacim na kalkulacije, samo još da odvalim na tipfeler u nazivu topica

  42. #42
    Nivi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    sad i ja proučavam taj hepi

    imam još jedno mjerilo , u praznoj kući, baš bi mi dobro došlo da ne plaćam naknadu za očitanje 9,25 kn mjesečno ( ukupno plaćam cca 23 kn /mj bez ikakve potrošnje, a ionako sama očitavam jer hep nema pristup mjerilu )

    i kliknem na onaj kalkulator izračuna uštede, ako izaberem opciju da ne očitavam sama - ukupni računi 23,37 kn
    a ako sama očitavam 24,37 kn ( smanji se račun za hep-opskrbu, poveća za hep-ods)

    ispada da ako ne platiš očitanje hep-opskrbi platiš hep-ods-u ?

    stvar je da se samoočitanje takodjer plaća, po ugovoru za samoočitanje 8,2 KN + 25% PDV, što je 10,25 kn.
    znači 1 kn više nego da ti HEP-ODS očitava...
    Posljednje uređivanje od Nivi : 16.01.2014. at 13:56

  43. #43
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Nivi prvotno napisa Vidi poruku
    stvar je da se samoočitanje takodjer plaća, po ugovoru za samoočitanje 8,2 KN + 25% PDV, što je 10,25 kn.
    znači 1 kn više nego da ti HEP-ODS očitava...
    Nevjerovatno

  44. #44
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Ma koji su to ljigavci! OK, prednost samoočitanja je da plaćaš samo ono što si potrošio, ali prikazivati to kao da ti daju nešto besplatno je baš jadno. Do sad sam se dvoumila da li da pređem kod njih (kao, naši su), ali sad definitivno prelazim kod drugih.

  45. #45
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Nivi prvotno napisa Vidi poruku
    stvar je da se samoočitanje takodjer plaća, po ugovoru za samoočitanje 8,2 KN + 25% PDV, što je 10,25 kn.
    znači 1 kn više nego da ti HEP-ODS očitava...


    ničem se dobrom nisam nadala , ali ovo je baš biseraški

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    13

    Početno

    ljudi moji,
    ovako ili onako deru nas gdje stignu
    pitanje je dokad?

  47. #47

  48. #48
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Ja sam htjela RWE, ali mm želi kao i većina ostat vjeran HEP-u pa smo tako potpisali Hepi na tri godine, popust 5,5% i navodno nema poskupljenja tijekom inicijalno ugovorenog trajanja ugovora...

  49. #49
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    Račun 1 geni-i :

    viša tarifa 0,45 kn/kWh
    niža tarifa 0,225 kn/kWh
    mjesečna naknada za opskrbu 7,40 kn
    naknada za poticanje proizvodnje iz obnovljivih izvora 0,035 kn/ kWh
    + 25 % pdv-a na sve

    račun 2 , hep :

    viša tarifa 0,35 kn/kWh
    niža tarifa 0,17 kn/kWh
    naknada za mjernu uslugu 10 kn/kwh
    + 25 % pdv-a na sve

    za potrošenih 371 kWh prošli mjesec ( 231 viša, 140 niža tarifa) gen-i ju plaćam 194,80 kn + hepu 143,31 kn = 338,11 kn
    ista potrošnja kod hepa bi koštala 356,92 kn
    ušteda 18,81 kn


    suma sumarum :

    1 kWh kod hepa košta 1,06 i 0,52 kn ( viša i niža tarifa, uključen pdv)
    1 kkWh kod kombinacije hep i gen-i košta 1,00 i 0,49 kn ( viša i niža tarifa , uključen pdv)

    ostale stavke su iste-njih određuje hera
    Zalaufala sam se . Znači, na starom HEP računu imamo kwh za višu i nižu tarifu po jediničnoj cijeni 0,91 kn (skupa) i 0,45 kn (jeftina) plus PDV, a u slučaju prelaska kod drugog opskrbljivača dio te ukupne cijene i dalje naplaćuje HEP kao mrežarinu (0,35 kn i 0,17 kn/kwh), a ostatak novi opskrbljivač i zapravo se samo na tom dijelu može ostvariti ušteda. Jesam dobro shvatila? I još jedno pitanje: na temelju čega ti gen-i (kameni ) izdaje mjesečni račun, na temelju HEP-ove procijenjene potrošnje za taj mjesec, tj. i dalje se plaća po akontaciji?

  50. #50
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    e dobro si sve polovila, u svakom računu imaš stavku potrošnje kWh + svašta nešto dodatno, to dodatno ostaje isto , a sami kWh mogu biti nešto jeftiniji

    geni-i (meni lijenoj) mjesečni račun izdaje po osnovi hepovih akontacija. to ustvari nije procjena potrošnje nego točno potrošnja iz istog razdoblja prošle godine

    (znači ne zadnje obročunsko razdoblje , nego ono prije njega) . uredno na svakom računu pišu da je obračun po osnovi lanjske potrošnje, i da ako želim mogu njima ili hepu javiti stanje brojila

    i oni će prilagoditi mjesečni račun. ako ne javljam ništa ide po staroj potrošnji.

    sad sam se i ja malo zalaufala i očitala brojilo - potrošnja mi je dosta manja ( mijenjala sam neke veće potrošače za energetski učinkovitije) , dojavila sam hepu internetom, sad ću i gen-iju ( od jučer imaju i oni mogućnost internet dostave podataka) , očekujem manji sljedeći račun od gen-i, a nisam sigurna hoće li utjecati na račun hepa, nekako mislim da mi oni neće poslati nove uplatnice, nego ću gomilati pretplatu.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •