Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Problemi sa kožom lica

  1. #1
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno Problemi sa kožom lica

    Na licu su mi se pojavile zone koje mi je teško opisati.Ispod brade je najveća.Izgledaju kao sitne,sitne suhe bubuljice,samo što nisu bubuljice.Imaju bijele suhe vrhove i dosta su vidljive.Isto imam i oko lijeve strane usana,samo dosta manje.Na bradi,na jednom obrazu,na čelu-između obrva.Koža mi je dosta suha,gazim kroz 40-te.Ima li neko slično iskustvo?
    Najviše mi odgovaraju masne kreme,onda se smanji vidljivost,ali opet ne nestane.Trenutno koristim običnu plavu niveu,ali bih probala neku po mogućnosti sa zaštitnim faktorom,jer mi od sunca izlaze pjegice.
    I da,te zone su sve veće i vidljivije.

  2. #2
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Valjalo bi do dermatologa.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Valjalo bi do dermatologa.
    Može biti više uzroka: gljivice (to je zarazno), alergije, seboreja...

    Od alternativnih sredstava - ulje crnog kima ne može škoditi.

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    uz sve što su navele cure, mislim da obična Nivea fakat nije odgovarajuća krema za tvoju kožu.

  5. #5
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    uz sve što su navele cure, mislim da obična Nivea fakat nije odgovarajuća krema za tvoju kožu.
    Ma znam,ali je jedina od koje me ne pecka koža.Meni odgovara i jgl mast ili pavlovićeva,ali mi koža izgleda masno.Uf ,znači ipak kod dermatologa.Čujem da je lista čekanja do jeseni zauzeta.A kozmetičarka?

  6. #6
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam,ali je jedina od koje me ne pecka koža.Meni odgovara i jgl mast ili pavlovićeva,ali mi koža izgleda masno.Uf ,znači ipak kod dermatologa.Čujem da je lista čekanja do jeseni zauzeta.A kozmetičarka?
    Ja znam jednu kod koje dođeš na red sljedeći tjedan. Naručuje petkom.

  7. #7
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja imam seboroični dermatitis i nema krema koje nisam probala od toga da sam mazala lice vazelinom do najskupljih. Ništa mi nije odgovaralo i onda sam prije godinu dana otkrila Dermalogicu. Nema riječi kojima bih ja to opisala... nešto savršeno... nešto što stvarno djeluje. Skuplje je, ali meni nije žao niti jedne kune. Možeš i otići tamo (ja idem u Teslinu) imaju kozmetičarke, pogledaju ti lice, jako su ljubazne, mogu ti dati testere a vjerujem da ako je potrebno uputiti će te dermatologu.

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Svrbi li? Teško je na opis svhatiti što je. Ja imam seboreu i 48 god i mogu ti reći da od svih krema koje sam probala (Shiseido, Lancome itd.) - Nivea Q10 noćna (plava) i bijela (dnevna) su mi the best. Za seboreu Protopic krema (ne smiješ s tom kremom na sunce) ili kortić Belosalic, ali njega zapravo izbjegavam - i to samo na tim mjestima (kod mene to nije više od par cm širine, imam takvih područja - uho, vrat, lijevo i desno od nosa, obrve). Izraženije je zimi - grijanje itd. Ne znam koliko se državno čeka na dermatologa. Koža mješovita - masna nekoć, ali sad već suhlja i tanja. Na biljne kreme iz DM-a loše reagiram jer je i alergijska pozadina tu negdje kod mene - ona Synergie, ako je još uvijek na tržištu - meni koma. Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.05.2018. at 18:53

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ove Nivee za njegu lica Q10 noćna i dnevna imaju mislim SF 15 - to je sad standard. Ako ti je jako suho lice - dnevna bi ti mogla biti presuha - te su kao za mješovitu kožu.

  10. #10
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Da,ni ja ne mogu dobro opisati.Sitni,sitni bijeli i suhi vrhovi.Ne peruta se,nije perut,iako zgleda,kao da bi se moglo skinuti noktom.Ali ne može.Ne svrbi.Samo mi je koža na tim mjestima hrapava.Ponekad se zacrveni,ali ne jako.

  11. #11
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nemam sličnih problema no prije nego počneš s raznim kremama pitanje je što sve koristiš od kozmetike na licu? Da li koristiš puder, i kakav, što koristiš za uklanjanje šminke itd...

    Meni je u zadnje vrijeme koža ok a to se poklopilo s tim da se umivam isključivo vodom, ne stavljam nikakve noćne kreme a za dan stavim mrvu neke hidratantne podloge i mrvu BB kreme za izjednaciti ten (ima zastitni faktor). I koza mi se niti masti niti peruta niti svrbi zbog suhoce, a sto sam sve imala dok sam koristila klasicne pudere, kreme, gel za umivanje itd. Uglavnom moje rješenje je čisti minimalizam.

    Jedino zimi ako je baš jako hladno i jako centralno navečer stavim i malo neke Balea kreme s ureom, to mi je ok ali isključivo zimi i ne bas svaki dan... Tako da bi ja počela s izbacivanjem štogod se može izbaciti...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 17.05.2018. at 23:31

  12. #12
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ništa od toga.Puder ne koristim,niti sam ikada koristila.Šminkam se minimalno i sve to skidam sa vodom.Kreme jesam koristila,ali bile su to ili rosal clasic ili afroditina sa bademovim uljem,koristila sam i neke iz dm za svoje godine.Ništa posebno.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Dok imaš ove simptome, uzmi običnu belobazu iz ljekarne (to je vrlo jeftino, ali ima rok trajanja kratak, jer nema unutra konzervansa ni bilo čega sličnog).

    Komercijalne kreme imaju konzervanse i kemikalije koje često smetaju ljudima koji imaju osjetljivu kožu. Ja nemam toliko problema s kožom lica, ali recimo, ne smijem s običnom kremom namazati područje oko očiju jer odmah imam reakciju (crvenilo, suzne oči, krmelji - užas). Zbog toga koristim umjetne suze (tebi to možda nije bitno) ali kapke mažem isključivo s belobazom ili dječjom kremom koja smije na sluznice (Pavlovićeva ili nešto slično složeno u ljekarni, isto bez konzervansa).

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Da,ni ja ne mogu dobro opisati.Sitni,sitni bijeli i suhi vrhovi.Ne peruta se,nije perut,iako zgleda,kao da bi se moglo skinuti noktom.Ali ne može.Ne svrbi.Samo mi je koža na tim mjestima hrapava.Ponekad se zacrveni,ali ne jako.
    Ne bi ti to onda bila seborea, ako mogu ovako opisno prosuditi - ona se peruta i svrbi. Sva ova plejada koju sam ja gore spomenula za seboreu (Protopic, Belosalic - bolji mi je Protopic jer nije kortić) ništa nije OTC, tj. za sve treba recept - mislim da ovaj Protopic ide na priv. recept pa narudžba iz inozemstva preko one ljekarne na Dolcu. Mislim da ne možeš izbjeći ipak dermatologa s tim problemima. Seborea, ako je slučajno to, dolazi i odlazi, ovo su neke vatrogasne mjere, a pojavljuje se u valovima. Ako staviš kortić, za par dana prođe, ali evo je opet za par dana. Meni se to čini da je ovisno o sezoni (u sezoni grijanja je meni gore), možda stresu, najbolje mi je ljeti - kupanje i more.

  15. #15
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Jesi probala mazati s Bepanthenom? Ja sam imala dobra iskustva s njim...

  16. #16
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Dobro sam se podsjetila na Belobazu.
    Kad kažem hrapava na dodir,mislim hrapava kao sitni,sitni pjesak...
    I ja mislim da nije ni seborea ni psorijaza.
    Inače,nije da se hvalim,oduvjek sam imala jako lijep i čist ten,bez ikakvih problema.Zbog toga nikada nisam ni koristila puder ni neku jaku šminku.Koža lica nije bila problematična,nezahtjevna,ali izgleda da nisam kucala kuc-kuc.Poslije 35 se pokvarila,postala je suvlja,pojavile se pjegice,a i bore.A sad još i ovo.

    Bepanthen je isto masna i odgovara mi,ali mi koža izgleda masno.
    Posljednje uređivanje od silkica : 18.05.2018. at 15:54

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Probaj kremu Acidosalus.

    Sent from my ZTE BLADE A910 using Tapatalk

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Carite maslac

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Na licu su mi se pojavile zone koje mi je teško opisati.Ispod brade je najveća.Izgledaju kao sitne,sitne suhe bubuljice,samo što nisu bubuljice.Imaju bijele suhe vrhove i dosta su vidljive.Isto imam i oko lijeve strane usana,samo dosta manje.Na bradi,na jednom obrazu,na čelu-između obrva.Koža mi je dosta suha,gazim kroz 40-te.Ima li neko slično iskustvo?
    Najviše mi odgovaraju masne kreme,onda se smanji vidljivost,ali opet ne nestane.Trenutno koristim običnu plavu niveu,ali bih probala neku po mogućnosti sa zaštitnim faktorom,jer mi od sunca izlaze pjegice.
    I da,te zone su sve veće i vidljivije.
    Ma čekaj... da to nije nešto ala miteser, samo bijeli, kao mali griz - i ne možeš ga istisnut van? Koliko toga imaš na jednom mjestu - masu ili 2-3? Ako je to par toga - to ti se rješava u kozmetičara - probuši iglicom i istisne. Ili u dermatologa spali laserom.

    Milije:

    https://www.google.com/search?q=mili...ff7mb3IB1nl_M:

    http://www.dearskin.me/2013/06/milie-oko-ociju/

    https://zena.blic.rs/lepota/svi-misl...sto-ne/8hhpwzk
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.05.2018. at 16:35

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ja to sa slika zovem zrnca

  21. #21
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pureća koža, možda?
    Ali mi ovdje bezveze nagađamo, naruči se za početak kod neke dobre kozmetičarke, trebala bi znati o čemu se radi, i je li to rješivo bez dermatologa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •