Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: Bicikl bez pedala - kad najranije?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    13

    Početno Bicikl bez pedala - kad najranije?

    Mogu li djeca s dvije godine voziti bicikl bez pedala? Mogu li i prije? Na netu sam gledala veličine i nailazim samo na 12". Je li to veliko za djecu od cca 85cm?

  2. #2
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Može puno prije, ako dijete ima jaki interes.

    Imaš od 10 zolla kotače za cca 300-400 kn. Mi imamo takav. Vidjela sam u zadnjem letku od Bubamare da imaju od 10, ali nije kao naš isti. Naš sin je zaljubljen u sve bicikle i romobile, a to je počelo puno prije nego ga je dobio, a kupili smo mu ga s 15 mjeseci. On se raspametio, nikad ga nisam vidjela tako sretnog, a onda je uslijedio šok, jer nije mogao do poda. Ali bila je zima pa smo sačekali proljeće i krenuo je voziti tako da je opkoračio ramu, hodao i gurao bicikl, jer još uvijek nije mogao do poda u sjedećem. Vidjela sam u Keindl sportu čak i manje kotače (mislim od 8 zolla) i tu je mogao i sjesti, ali ti su bili preskupi, preko 600 kn, pogotovo u varijanti gdje smo mi već kupili bicikl i morali sačekati tek koji mjesec da sjedne.

    Za zbilja je počeo voziti čim je mogao sjesti, a to je bilo s negdje 19-20 mjeseci, s 22 je već dizao noge i spuštao se niz nizbrdice od 30-40 metara bez da dira tlo. Sad vozi već godinu dana i sad ne vozi normalno više, nego mali bandit samo traži izazove . Zato obavezno kaciga. Više puta je pao i dobro mu je došla, čak se jednom pješice zaletio glavom u betonski stol za stolni tenis, i super je bilo što je imao kacigu, iako mu skidam kacigu u parkiću da ne ostane visit negdje za vrpce, to može biti opasno, a i piše u uputama da je samo za bicikle, nikako ne za tobogane, ljujačke...

  3. #3
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Kod nas je vožnja guralicom popravila kvalitetu života jako. Stigneš u razumnom vremenu do dućana, možeš van kad je u parkiću sve još mokro i kad je hladno, samo da nije snijeg. Ali! Moram reći da su drugi segmenti motorike puno slabiji. Naš mali je virtuoz na biciklu, ali eto tek se sad počeo sam penjati na ljuljačku, počeo je skakati s dvije noge s 2,5 godine, ne da mu se hodati, pokret u trčanju kad usporedim s nekom drugom djecom je nespretan. Nije to ništa dramatično, ali nauštrb toga što nikamo ne ide bez bicikla neke su se stvari slabije razvile. Naš je sin fanatični biciklist, kod umjerenije djece nisam to primijetila, ali nisam tako ni pratila.

    Ali da idem ispočetka, ponovila bih isto. Mi smo puno više vani od većine susjeda, dijete je jako rijetko bolesno, a i jako ga je smiješno vidjeti dok izvodi "akrobacije", što mu sve padne napamet, jako je kreativan, zna puno prometnih pravila, znakove skoro sve...

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Imamo bicikl bez pedala ali joj je još prevelik. Moja ima 18 mjeseci, a od cca 15 vozi ovakav romobil: https://www.ababyco.com.hr/oprema-za...l-sa-sjedalom/
    Sada kad ima 78 cm digli smo ga na viši nivo.
    Ako te zanima javi se porukom pa ću ti reći gdje smo ga kupili.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Hvala na informacijama; morat ću onda malo bolje prosurfati i potražiti manje kotače - imamo doma jedan bicikl od 12 cola i taj im je velik (ne dotiču prstima pod). A možda je fora i u samoj rami pa su neki bicikli veći.
    Starija je s neke tri godine krenula voziti bicikl bez pedala pa nisam imala predodžbu bi li manji mogli biti dovoljno spretni. Znači može se.
    (imam blizance, moram ih nečime zaokupiti )
    A o romobilu ću razmišljati kasnije....
    Javit ću vam se kad naučimo voziti!

  6. #6
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ajme s blizancima mi se život čini kao SF
    Sretno! Ja mislim da je automotivacija najbitnija.

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Pogledaj si ovaj, ima dvije visine: https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...lava/p/3005N8I
    Posljednje uređivanje od Cathy : 21.05.2018. at 11:59

  8. #8
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Nama je taj bio previsok, to je 12 zolla.

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je taj bio previsok, to je 12 zolla.
    Naš je još u kutiji, čeka rođendan.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledaj si ovaj, ima dvije visine: https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...lava/p/3005N8I

    Izgleda dobro. I cijena je super...ali ih nema na zalihi. Pratit ću, hvala!

  11. #11
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Etiketa prvotno napisa Vidi poruku
    Izgleda dobro. I cijena je super...ali ih nema na zalihi. Pratit ću, hvala!
    Superkonzumi su ih isto držali.

  12. #12
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mali Puki, bez pedala s dva kotača, sin počeo voziti s 18 mjeseci, a kćer s 2 godine (jer je tek tada mogla stati nogama dolje, sin je bio veći). Bila sam kupila i nekog drvenog Bumbu bez pedala, ali to se pokazalo kao loše rješenje jer je bio prevelik i pretežaki zapravo se nikad nisu primili na njega.
    Puki je bio idealan, bolje kupiti Puki iz oglasnika, nego te neke veće i teže po xy trgovinama.

  13. #13
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moji su dobili haro z10 prije drugog rođendana, kći je imala 16-18 mjeseci to ljeto/jesen i nije bila tu sezonu još spretna na njemu a sin je imao cca 20 mjeseci i jako dobro ga je vozio i prije drugog rockasa. Preživio je puno godina "maltretiranja" bez ikakvog problema. Nakon njega su oboje prešli direkt na bicikl s pedalama bez pomoćnih.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Javljam...nabavili smo male/nize bicikle bez pedala - jedan smo naslijedili, a drugi kupili preko njuskala.
    Prvi su dan bili oduševljeni, nakon toga manje. Nisu još naučili voziti nego opkorace bicikl i tako hodaju. Tek su krenuli, ništa ne forsiramo.
    Jedan bicikl je hrvatske proizvodnje, sa web stranice "bicikl bez pedala", a drugi je Hudora, neki stariji model koji ima dosta nisku ramu.
    Zadovoljna sam i jednim i drugim biciklom; lagani su, kotači su od one nekakve spužve (ne moraju se pumpati). I kad vidim kako ih bacaju (ne znaju ih oni lagano odložiti, nego ih samo puste iz ruku), drago mi je da nisu novi.

  15. #15
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Cure, mi smo super zadovoljni sa našim biciklićem https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...lava/p/3005N8I ali mamu brine što nema kočnicu. Nisam o tome razmišljala kada sam kupovala.
    Kakve vi imate sa ili bez kočnice?
    Posljednje uređivanje od Cathy : 08.01.2019. at 17:58

  16. #16
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Moj isto nije imao kočnice na guralici, a spuštao se niz brda s podignutim nogama kad je bio mlađi od 2 godine. Obavezna kaciga. Nije se ništa dramatično dogodilo, al moglo je. Ne znam što bih ti rekla, što se toga tiče.
    ALI! on ti vjerojatno ni ne bi mogao kočiti s ručnom kočnicom. Moj vozi od ljeta s pedalama i ima prednju ručnu i stražnju nožnu. Tu stražnju koristi, a prednju nema snage stisnuti i ručica mu je premala. Ali kad je frka, on koči nogama, isto kao na guralici.

    Frka od prošle nedjelje npr. spušta se niz brdo. Staza je asfaltirana, ali korijenje je nadiglo asfalt. Podloga lagano mokra. Provjerimo, nema nikoga u blizini i on se spusti - to je cca 50 m spust. U jednom trenutku došprintaju dva zaigrana blentava psa, vlasnici ćaskaju, uopće ne gledaju gdje su im psi. Da mali nije zakočio nogama, točno bi se zabio u jednog psića. Tu je baš izričito zabranjeno šetati bez lajne, ali eto nije bilo gužve, razumijem i te vlasnike donekle. Ni mi se ne spuštamo tuda kad ima ljudi. Ja vozim iza njega, ali ne mogu ništa ako krene padati. Meni ti je to svaki put stres, iako super vozi i ne srlja baš.

  17. #17
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Kad je prošlo ljeto jurio po kampu, nosili smo guralicu jer je manja, lakša i bio je novajlija na biciklu. Staza gore dolje. Ništa, trčala sam uz njega i kad bih smatrala da je vrag odnio šalu lovila bih volan po sredini. MM je jednom, potpuno glupo išao ga zaustaviti tako da ga je za ručku ulovio pa se mali rasuo. To nikako nemoj raditi, uvijek za sredinu lovi, odnosno onaj spoj "rogova" s okomitom cijevi.

  18. #18
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je prošlo ljeto jurio po kampu, nosili smo guralicu jer je manja, lakša i bio je novajlija na biciklu. Staza gore dolje. Ništa, trčala sam uz njega i kad bih smatrala da je vrag odnio šalu lovila bih volan po sredini. MM je jednom, potpuno glupo išao ga zaustaviti tako da ga je za ručku ulovio pa se mali rasuo. To nikako nemoj raditi, uvijek za sredinu lovi, odnosno onaj spoj "rogova" s okomitom cijevi.
    Ok, hvala. Nije mi palo na pamet da ne mogu stisnuti rukom. Imaš pravo, slabi su.
    Mene je frka zbog mora, ali budem ju naučila da pazi.
    Jeste vi imali nešto za cipele ili je derao đonove?

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Postoji nesto od firme koja proizvodi Bobby Car, znas one autice guralice sta se prodaju u Mulleru. To ti je ko komad kroksice koji se nabaci cipelu na prstima. Al ja samo znam da to postoji. Nismo imali, nego su derali kroksice i gumene cizme.

  20. #20
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji nesto od firme koja proizvodi Bobby Car, znas one autice guralice sta se prodaju u Mulleru. To ti je ko komad kroksice koji se nabaci cipelu na prstima. Al ja samo znam da to postoji. Nismo imali, nego su derali kroksice i gumene cizme.
    Vidjela sam to, do sada nam je bilo preveliko. Ali s obzirom da brzo prerastu cipele, ne znam koliko ih treba čuvati. I koliko ih uopće poderu?
    Ovo mi je prvo dijete sa biciklom bez pedala.

  21. #21
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ne znam kakve su te zaštitne kapice, al ja se ne bih usudila stavljati ih, jer mi je draže da hoda u poderanoj cipeli, nego da se nešto otkači pa da se razleti. Ja uvijek imam barem dvoje cipele. Jedne nove i jedne stare polovne od prijateljice. Ako ide na biciklu, ne mora imati savršene uloške, zglobove i ne znam što, samo ne smije biti sklisko i raspadljivo - gumene nikako. Tako da sam mu ja većinom obuvala staru obuću za bicikl. Sad kad je na pedalama, sad obujem onu koja nije trenutno blatna. I isto ne obuvam buce, nego visoke cipele. Al ja sam eto stvarno imala sreće s prijateljicama da dobijem dosta toga. I u sandalama je vozio, onim čvrstim. Prošlo se ljeto potrefilo da je prerastao broj usred ljeta. Prve je poderao polovne u odličnom stanju, druge sam kupila. Ove druge iako su relativno malo nošene, ne bi vjerojatno nitko uzeo jer je kočio s njima.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 08.01.2019. at 19:08

  22. #22
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa nisu moji to nesto ludjacki gulili. Das stare tenisice pa vidis. Mojima je bilo zanimljivije odgurivati se, nego strugati, al ima svakakve djece, pa sama procijeni u koju skupinu spada tvoja.

  23. #23
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nisu moji to nesto ludjacki gulili. Das stare tenisice pa vidis. Mojima je bilo zanimljivije odgurivati se, nego strugati, al ima svakakve djece, pa sama procijeni u koju skupinu spada tvoja.
    Marta, ne radi se o voznji po ravnom. Nego o spustanju na nizbrdicama od 50tak metara koje moze biti na razlicitim podlogama. Ja ne bih na temelju ostalih karakteristika prepoznala u svom sinu strastvenog biciklista, koji trazi izazove. Njemu se bilo dosadno samo odgurivati. Eventualno bi bio izazov doci daleko. Isla sam sestri s njim s tom guralicom preko 3 km u jednom smjeru, po ravnom vecinom. Ja doduse pjesice jer je imao tek 2 godine. Sad s biciklom idemo svaki sa svojim.

    Pitanje je koliko ce se voziti, kakav je teren i hoce li probuditi avanturista u njemu.

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa nisam nigdje spominjala voznju po ravnom? Postoje djeca koja se zalete biciklicem pa onda koce nogama, jer ih to veseli, a ne zato sto teren zahtjeva. Al svejedno se ne gule tenisice nesto prebrzo. Zapravo, rekla bih da ih gotovo uvijek prije prerastu nego sto ih izgule do neupotrebljivosti.
    Pokusavam zapravo reci da guljenje obuce postoji, ali nije neka stavka. Moji su to znali voziti i bosi, pa im nisu nokti pootpadali...

  25. #25
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nisam nigdje spominjala voznju po ravnom? Postoje djeca koja se zalete biciklicem pa onda koce nogama, jer ih to veseli, a ne zato sto teren zahtjeva. Al svejedno se ne gule tenisice nesto prebrzo. Zapravo, rekla bih da ih gotovo uvijek prije prerastu nego sto ih izgule do neupotrebljivosti.
    Pokusavam zapravo reci da guljenje obuce postoji, ali nije neka stavka. Moji su to znali voziti i bosi, pa im nisu nokti pootpadali...
    Moj mali je bočno derao tenisice odgurivanjem na guralici. Rupa je bila do kože, pa sam zato mislila da bi na biciklu bilo još gore.

  26. #26
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    A pa do neupotrebljivosti nismo nikad dogurali. Samo su spicevi pobruseni. Sastrane nije bilo ostecenja. Al nisu vise "za doktora"

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, mi smo super zadovoljni sa našim biciklićem https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...lava/p/3005N8I ali mamu brine što nema kočnicu. Nisam o tome razmišljala kada sam kupovala.
    Kakve vi imate sa ili bez kočnice?
    Nikakav problem. Nisam zapravo o tome niti razmišljala, jer je mala na tome bajkiću bila jako, jako spretna. Ona je išla baš niz strme (popločane) nizbrdice - na otoku je to bilo, otočke kale - a kočila / usporavala je nogama, tako da noge prisloni ono blago na površinu. Tako bih zapravo ja i kočila. Tako valjda i kočnica koči, ne koči ono na naglo da se ukopa na mjestu pa da te katapultira van, jer onda bi pojas trebao.

  28. #28
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ona je na tome jurila ko da motor ima, još se derala na nizbama "Steve McQueen!!!" jer smo tada valjda gledali neki stari ratni film sa Stevom McQueenom koji na nekom motoru biži od Nijemaca.

  29. #29
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikakav problem. Nisam zapravo o tome niti razmišljala, jer je mala na tome bajkiću bila jako, jako spretna. Ona je išla baš niz strme (popločane) nizbrdice - na otoku je to bilo, otočke kale - a kočila / usporavala je nogama, tako da noge prisloni ono blago na površinu. Tako bih zapravo ja i kočila. Tako valjda i kočnica koči, ne koči ono na naglo da se ukopa na mjestu pa da te katapultira van, jer onda bi pojas trebao.
    Super, hvala. Jedino di imamo opasne nizbrdice je baš more. U Zagrebu se mogu izbjeći.

  30. #30
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moji su isto imali bez kočnica. Nikad se nisu zabili ni u sta niti pali na nizbrdici s njega. Dok su s bicikla na pedale kasnije padali i znali se zaboraviti kako se koci. Što se obuće tiče kći nije nikad poderala tenisice na tom biciklicu a sin je poderao sve tenisice i cipele u roku keks bez obzira na biciklic sa ili bez kočnica.

  31. #31
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Moj je jednom pao na nizbrdici s guralicom. Zapeo je rukohvatom za ogradu. Al u pravilu je takav mali padao iz stojeceg polozaja. Na nizbrdicama je valjda oprezniji. Nedavno se biciklom zabio u moj bicikl i pao. Na ravnom. Na biciklistickoj stazi. Al padne valjda jednom u 50 voznji.

    Mi imamo bic s 12 zolla kotacima. Vjerojatno cemo ga sljedece ljeto prodavat jer ce ga prerasti. Moze ga se voziti s nekih 95 cm visine. Pocetnicki bic mora moc do poda s nogama ako ide bez pomocnih. Mi ih nismo ni montirali. Bicikl ima dobru geometriju pa ako netko bude htio, nek se javi
    Posljednje uređivanje od Jelena : 10.01.2019. at 09:54

  32. #32
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je jednom pao na nizbrdici s guralicom. Zapeo je rukohvatom za ogradu. Al u pravilu je takav mali padao iz stojeceg polozaja. Na nizbrdicama je valjda oprezniji. Nedavno se biciklom zabio u moj bicikl i pao. Na ravnom. Na biciklistickoj stazi. Al padne valjda jednom u 50 voznji.

    Mi imamo bic s 12 zolla kotacima. Vjerojatno cemo ga sljedece ljeto prodavat jer ce ga prerasti. Moze ga se voziti s nekih 95 cm visine. Pocetnicki bic mora moc do poda s nogama ako ide bez pomocnih. Mi ih nismo ni montirali. Bicikl ima dobru geometriju pa ako netko bude htio, nek se javi
    Mi tražimo, ali nešto curičasto.
    Pretpostavljam da vaš nije.

  33. #33
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ha nije bas barbi stil, al mislim da je unisex. Ako budes trebala na ljeto, javi se na pp, a ja cu tebi javit kad odlucimo prodat. Mogu ti onda i fotku poslat na nesto.

  34. #34
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ha nije bas barbi stil, al mislim da je unisex. Ako budes trebala na ljeto, javi se na pp, a ja cu tebi javit kad odlucimo prodat. Mogu ti onda i fotku poslat na nesto.
    Može, ako do onda ne riješimo.

  35. #35
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moji imaju 7 i 9 godina i jedva su ovu jesen pristali da poklonimo bratiću njihov biciklic, s 10in kotačima, jer ga još uvijek ponekad voze kod bake
    Posljednje uređivanje od sillyme : 11.01.2019. at 08:00

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •