Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: ljetni tečajevi jezika u inozemstvu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno ljetni tečajevi jezika u inozemstvu

    Je li netko slao tinejdžera na tjedan-dva? Njemačka, Austrija ...
    Molim info o agenciji, školi i sl.
    Hvala

  2. #2
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    nisam, ali sam ja nila prije puuuuuuuno goodina u italiji pa ako ti treba komentar za cjelokupno iskustvo, viči

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Moj je dobio prošlo ljeto stipendiju od Goethe instituta,jer njegova škola surađuje s njima.
    Uglavnom sve im je bilo organizirano od puta do povratka,izleti,večeri,muzeji....
    Dobili su i dzeparac,bio je tri tjedna.na prvu mu je bilo grozno,ali nakon tri dana je sredio dojmove i počeo pričciti pričati, bila je međunarodna grupa,pa se moglo ubaciti i koju riječ engleskog,mada je on i malo ruski sklepal.
    Bilo mu je ok
    Jedna cura iz klinki ih razreda bila je pred dvije godine u Salzburgu dva tjedna,najviše su joj se sviđali izleti.
    Sve u svemu kad plaćaš to nije nimalo jeftino,skuplje je jako puno za klince do 24_25 Godina čak dvostruko više nek za 16+.
    Planiram svojeg poslati negdje pred faks.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    jeste kaj izabrali?

  5. #5
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ima li tako nešto za one koji nisu baš govornici, da ih se baci u vatru? ima li to smisla uopće?

  6. #6
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    AdioMare, to struka ne zove bacanje u vatru, nego baš suprotno - uranjanje, kao u kupku.

    Ima smisla, mnogi ljudi koji se nađu prirodno okruženi jezikom lakše progovore, nego u umjetnoj situaciji učionice, ali za to mora postojati njihova volja, ne ide na silu.

  7. #7
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    misliš, kiseljenje ?

    ne znam što ću s ovom mojom malom. pitam je sad bi li išla, kaže jesi luda, da ostanem gladna i žedna 2 tjedna, znaš da ja ništ ne bi pitala.
    gramatiku napiše za odličan, a tekstove uči napamet. progovorit joj je živa muka. da i stariji nije takav pitala bih se gdje sam s njom pogriješila, ovako krivim ludi gen.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Eto moj prošle godine prva tri dana čkomio i slušao ruski četvrti dan počeo malko pričati njemački,do kraja tečaja mu je bilo ok
    Još da propriča engleski gdi bi mu bio kraj
    Nedavno je položio na Goethe a2
    I ja sam svojeg teško nagovorila prošle godine,ali pošto je prošlo na stipendiju i imala i plačem put rekla sam odi
    Nije to nimalo jeftino kad plaćaš,engleski mi se čini skuplji od njemačkog
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.06.2018. at 13:55

  9. #9
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Nisam pratila, gdje je tvoj išao, Jelena? Koliko to košta, znaš li, i tko organizira?

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I moj je išo badava dobio je stipendiju ,ali takva igra od tri tjedna dođe od dve i pol hiljade eura naviše,s time da je za engleski dosta skuplje
    Moj je bio u duderstartu blizu Hannovera

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Imaš raznih škola stisni jezik u inozemstvu,neki daju popust i na količinu klinaca,s time da ne moraju nužno biti iz iste familije
    Ima i atlas neke škole vidi i njihovu stranicu
    Koliko Marica ima godina?
    Zeru je bolje ako je upišeš u međunarodnu školu s klincima iz različitih država,eto i njegova grupa je bila takva.njima su sve organizirali iz Goethe i testiranja koja su tu napravili,put,i smještaj,njegova škola surađuje s Goethe institutom,pa je selekcija bila u školi napravljena,trebalo je pisati motivacijski pismo,imali su sudjelovanja u raznim projektima u toku školske godine....
    Eto i ove godine je pisao za stipendiju,ali su odlučili da ide netko novi ko nikad nije išo

  12. #12
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    marici je 15!

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Moj je taman napunio 16 tad
    Koju ona ide školu,nemoj da moram pitat u srednja škola.....
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.06.2018. at 15:24

  14. #14
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Htjela si reć 16?

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I rekla sam 16

  16. #16
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Aha, ispravila si. Umrla sam kad sam vidjela 26. Ma tek je završila osnovnu i ja se samo raspitujem šta i kako i koliko košta. Žao mi da jezik štreba napamet, ali nije ni ona nešto zagrizla kad sam spomenula, njoj to putovanje ne bi bilo nagrada i gušt nego muka ježova. Tak da niš od toga. U najmanju ruku bi morala imati društvo po volji da bi moožda i odvažila se na to. Možda kad bude starija, vidjet ćemo.

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ipak moram tražiti u koju bi školu htjela,jel ti pitaš za eng?
    Frend mojega a sin mojih frendova ide ovo ljeto u neko selo u Engleskoj budem pitala kolko to dojde ali tek za deset dana,taj njihov mali je prošle godine bio rezerva za njemačku,on je išo u frankfurt

  18. #18
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Jelena baš to i govorim da ona nije izvrsna u jeziku da bi ju netko stipendirao, ako bi išla to bih ja plaćala eto baš da joj pomognem da progovori. Ima užasnu blokadu i muči se.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    misliš, kiseljenje ?

    ne znam što ću s ovom mojom malom. pitam je sad bi li išla, kaže jesi luda, da ostanem gladna i žedna 2 tjedna, znaš da ja ništ ne bi pitala.
    gramatiku napiše za odličan, a tekstove uči napamet. progovorit joj je živa muka. da i stariji nije takav pitala bih se gdje sam s njom pogriješila, ovako krivim ludi gen.
    To ti je gen, govorim iz svoje kože
    A za koji jezik pitaš ?

  20. #20
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Engleski.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena baš to i govorim da ona nije izvrsna u jeziku da bi ju netko stipendirao, ako bi išla to bih ja plaćala eto baš da joj pomognem da progovori. Ima užasnu blokadu i muči se.
    Ne mora značiti da nije dobra,vidi možda u školi u koju planira imaju neke dodatne programe možda se tu može nekaj upiknuti,nama je ovo super došlo,teško ga je bilo nagovoriti da pripremu sve papire kaj je trebalo napraviti to je u zadnji čas sklepal i eto urodila plodom
    Nije on neki govornik,ali naprosto njemački kuži ,da sami pol tog kuži engleski bilo bi bolje mada ni u engleskom nije loši,njemački mu je prvi jezik i slučajno je upao u taj rszred

  22. #22
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Jelena, to je super, bravo za tvog klinca. Moja će u 10. ili 9. - prije u 9. opću.
    Zadnjih tjedana smo obišli sve gimnazije koje su nam bile interesantne, a u 11. nas dočekao Tea time u učionici engleskog, plus kviz znanja iza toga. Na engleskom. Prvo je prevrtala očima, a potom nestala netragom, pol sata je nisan mogla nać
    Umre kad čuje engleski. A evo nekidan u NewYorkeru u svlačionici bili i neki stranci pored nas, mama s djecom. Sve razumije, ali nju ne pitaj ni koliko je sati

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    AM vjerujem da bi joj pomoglo druzenje na engleskom da se opusti. Možda nešto kod nas ako ne želi van. Recimo međunarodni kampovi koji nisu tečajevi jezika su super za opuštanje.

  24. #24
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    vjerujem da bi, razmišljala sam i ja o njima
    možda u srednjoj nađe kompanjonku za tu avanturu.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ajde pogledaj američki institut bazira se tečaj više na glumi ,moj baš i nije glumac pa ne bi na to,ali sam ga predbilježba u intelecti za tečaj u srpnju

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ako ti treba kontakt imam i to

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    u englesku putuje jedan dečko iz razreda velikog,prijateljevao sin
    Uglavnom svota više od 18 tisućica plus put

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •