Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Vlastiti obrt i pravo na rad sa polovicom radnog vremena

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno Vlastiti obrt i pravo na rad sa polovicom radnog vremena

    Evo, otvorila sam paušalni obrt i u HZZO-u sam zatražila pokretanje prava na rad sa polovicom radnog vremena. Zanima me da li osim toga što ću dobivati naknadu od 2300 i nešto kn, HZZO uplaćuje i dio doprinosa za zdravstveno i mirovinsko (što bi značilo da ja uplaćujem manji doprinos)?
    Moram li ja, osim što sam u HZZO-u zatražila pokretanje tog prava otići još nekuda?

    Novi sam obrtnik i sve ovo mi je još novo pa ću biti zahvalna na svakoj informaciji.

  2. #2
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    a s koje osnove trazis naknadu za polovicu radnog vremena? mislim, koje pravo ces koristit? i kakvi obrt imas, to je takodjer bitno

  3. #3
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Peg, ja isto imam paušalni obrt i koristila sam nekoliko mjeseci roditeljskog koje mi je bilo preostalo na pola radnog vremena. Ja sam išla u poreznu s potvrdom od HZZO-a, rečeno mi je da sve doprinose plaćam na pola, što sam i radila. Međutim, računovotkinja mi je javljala da mi se vidi da sam u dugu za drugu polovicu pa sam išla u poreznu ponovo, oni su rekli da je to normalno, da oni to moraju nešto ručno...da ne brinem. U međuvremenu mi je ova ponovo javila da se i dalje vidi crveno pa ću ovih dana morati ponovo do njih (iako mi sve to isteklo i iako sam sve na vrijeme plaćala). Divota od umreženosti.
    Nemam pojma da li HZZO plaća drugu polovicu, nije mi to uopće palo na pamet pitati nakon što mi je rečeno da ja plaćam pola. Ionako mi to neće spasiti penziju

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    HZZO plača doprinose,ali ne u punoj mjeri

  5. #5
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    nisu umrezeni uopce, nadje se tu svega

    zuska a jesi dobila neko rjesenje od HZZO-a? i ja sam dobila oprecne informacije sta se tice ove polovice radnog vremena, bas me zanima kako to inace u praksi funkcionira.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Hvala na odgovorima, nisam očekivala tako brzo

    Koristit ću pravo roditeljskog dopusta s pravom na rad pola radnog vremena. Znači, kad dobijem riješenje od HZZO-a s tim rješenjem na poreznu.

    Zuska, nadam se da ti se na kraju ipak sve posložilo.

  7. #7
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Malena, da, rješenje sam dobila i odnijela u poreznu, oni si iskopirali (ali zalud), Peg, još mi se vidi minus, morat ću ih treći put posjetiti, sva sreća, to mi je 3 minuta od doma

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •