Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 83

Tema: Hotel Park-Korcula

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno Hotel Park-Korcula

    Znaci, trebali bi koncem sedmog mjeseca na ljetovanje na Korculu,u Hotel Park..
    Svako iskustvo sa hotelom i plazama oko hotela bi dobro doslo
    Thanks..

  2. #2
    tina29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Hej Ja sam bila sa mm prije par godina i oduševila se a bila sam jako skeptična,hotel je dosta star i vapi za obnovom,ali opet ovisi koju ste sobu uzeli,ako je sa pogledom na more te su puno bolje nego one koje gledaju na dvorište,lifta nema,hrana im je super,barem je meni bila a dosta sam izbirljiva,lijepo je to šta možeš jesti vani na terasi sa definitivno najljepšim pogledom na grad do kojeg imaš doslovno 5 minuta piješke. Plaža je ok,imaš ležaljke i suncobrane koje moraš ujutro odmah bezicirati jer nestanu u roku par sekundi,ima i hlada,betonirana je plaža ne prevelika pa bude dosta gužva ali opet ne toliko,imaš jedan pošljunčani dio sa pličakom i to je ok za dijete.Sve plaže okolo su dosta stjenovite bez pličaka. Sve u svemu prelijepo je i nadam se da nečete požalit. Mi nismo i definitivno prvom prilikom se opet vračam tamo.Joj zavidim ti,uživajte i ako imaš još kakvo pitanje samo pitaj.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    evo ti sličke plaže

    https://www.google.hr/search?q=hotel...tm%3B600%3B379

    bila ja tam pred 16 godina u Marcu polu, u tom tvojem hotelu je dole bio i bazen u kojeg se moglo ući kad hoćeš( bar tada), a ostatak plaže kaj nije ovaj šljunak ju stijene, ako imate vremena možete i brodićem u Orebić ako se zaželite valova.

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ajme Jelena, kaj će u Orebiću ak idu u Korčulu??? Pa baš da im se miče iz hotela imaju dovoljno mjesta po otoku Korčuli za pogledati. Nije Orebić loš, ali jednostavno meni nije simpatičan - stalno prolaze auti kroz samo mjesto jer trajekt za Korčulu ide skoro pa svaki sat.

    Grad Korčula i nije nešto poznat po plažama. Ovo je kao njihova gradska plaža. Ali sam grad je prepreprepredivan - ne znam to niti opisati. A sam otok je dosta velik, tako da stvarno imate kuda i otići. Iz grada Korčule voze i brodice do Badije (<3) i Lumbarde (ako ste bez prijevoza ) - tam su pješčane plaže. mislim da poneka brodica staje i na Vrniku (mali otočić, poznat po kamenolomu)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Rezervirali smo allinclusive,soba sa pogledom na more..
    Idemo sa djetetom od dvije godine..
    Dolazimo s autom i definitivno planiramo obici cijeli tok..i planiramo unajmiti bicikle pa sa biciklima okolo..
    Guglala sam i znam da plaze grada Korcule i nisu neke,ali cisto da se dijete brcka ujutro i predvecer ce biti ok..
    Uz obilazak otoka,vjerujem da cemo biti zadovoljni..
    Hvala puno na iskustvima

  6. #6
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ma bit ce vam super, preporucam ovaj restoran u Korculi, to su mi preporucile prosle godine forumasice, i bas me odusevio.

    https://www.facebook.com/aterinakorcula?fref=ts

    Ja skoro svake godine odem do Korculule koji dan, ali mi se cini da ove necu, eventualno u jesen..

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ak dijete voli pijesak i planirate u Lumbardu - odite ili ranije ujutro ili kasnije popodne - u to vrijeme su tamo jako jako velike gužve.
    To s biciklima - budite spremni na uspone (naravno i spuštanja) jer Korčula je velik, brdovit, šumovit otok.
    Možete usput brati origano, kadulju ili možda kupine ne znam kaj volite - i obavezno u Cukarin po kolače

    sada se ne mogu sjetiti ima li malo šljunka kod Samostana svetog Nikole, ali svakako tamo odite, a može te se i okupati - to ti ne na suprotnoj strani grada, ak gledaš iz vašeg hotela.

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    ma bit ce vam super, preporucam ovaj restoran u Korculi, to su mi preporucile prosle godine forumasice, i bas me odusevio.

    https://www.facebook.com/aterinakorcula?fref=ts

    Ja skoro svake godine odem do Korculule koji dan, ali mi se cini da ove necu, eventualno u jesen..

    to sam ti ja preporučila - pa vidiš da opet dijelim savjete. Korčula u mom <3

  9. #9
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    to sam ti ja preporučila - pa vidiš da opet dijelim savjete. Korčula u mom <3
    hahah, ma bravo

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ak ideš u Lumbardu onda je pjesak na Bilom žalu, na Pržini je više kamenja nek pjeska

    nano, ja pričam o dobu kad nam je bilo malo dosadno pa smo napravili izlet na valove, a i bili smo mladi i bez auta, istina i posle smo bili bez auta kad smo išli u Lumbardu.

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ne znam jesam li dobro shvatila da si tam bila prije 16 godina, ali ubacivati Orebić u Korčulu je meni svetogrđe.

    No nema veze. Dio Pržine (ako otvaračicu teme uopće zanima pijesak,) je pješčan. Osobno, puno ju više volim od Bilog Žala (koji mi je drag rano ujutro). S time da sam najljepše valove ikad na našoj obali doživjela baš na Pržini - neprocjenjivo - ali ima naših sezona kada nam se nikad ne potrefe.

    milasova8, ne znam koliko ostajete, ali otok je predivan - ima puno, puno mjesta koja moćete obići a i krasnih plaža naći. no i ako to i ne planirate sam grad Korčula je pravi biser, ma samo gledati ga i šetati po njemu. U samom gradu zna dosta puhati - to je baš karakteristično za Korčulu, tak da djetetu uvijek nosi nekakvu vesticu, ak idete navečetr, iako vam hotel nije daleko od grada, odnosno, u gradu je.

    Spomenula sam Cukarin - prefini domaći tradicionalni kolači - to obavezno moraš probati . Ja volim klašune i kao neke mafine od rogača s džžemom od naranči - a djeca obično najradije jedu baš cukarin
    http://www.cukarin.hr/da_mi_je.html

    kako imate all inclusiv, ostalo te vjerojatno ne zanima
    uz hotel ti je KPK - "morski bazen" - meni je tamo uvijek drago sjesti (to mi je ostalo iz mladosti) i malo pogledati korčulansku djecu kako plivaju ili ak bude kakva vaterpolo utakmica.

    Badiju bih preporučila (iako mi nikako otići) ali su nam frendovi bili kada je bila neka luda najezda osa.

    I još neko oko dolaska dole - možete voziti skroz do Orebića, npr ak želite do Stona. A ako vam je draže nešto jednostavnija varijanta, pogotovo za vozača - preporučam uzeti prvo trajekt Ploče- Trpanj, a zatim Orebić-Dominče

    Ak te još kaj zanima pitaj - možda mogu pomoći. samo ne znam ništa o hotelima

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Hvala vam
    Nano&Beba,sigurno cu imati jos pitanja,pa cu ti se obratiti..nismo bili na otoku pa smo skroz neupuceni..
    Ostajemo 15 dana..
    I malecki obozava pijesak,tako da pjescane plaze definitivno dolaze u obzir..
    Inace smo aktivni,pa to sto je otok strmovit je odlicno..
    Bas se veselim..
    All inclusive sam bas trazila da ne razmisljam o restoranima i da mi mali ima tri glavna obroka..a ja da se ne zamaram kuhanjem tih 15 dana u godini

    Jel ima kakvih sadrzaja za djecu? Vjerujem da ima..

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Przine je plaza na Lumbardi?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    definitivno bi isli u neku pustu uvalu,pa ako ima takva neka moze info gdje...

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    nisam ja njega svrstala u nju, nego velim da je lijepo ko za izlet, napose ako imaju decu, mi tad nismo imali. ali smo s klincem ošli na mljet

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Przine je plaza na Lumbardi?
    je ali samo ime kaže zakaj, ima tam jedan grm ( info od pred 12 god) koji je bio nedovoljan za klinca za spavanje, jer mi idemo na plažu na cijeli dan. iza je borova šuma na stjenama

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    I još neko oko dolaska dole - možete voziti skroz do Orebića, npr ak želite do Stona. A ako vam je draže nešto jednostavnija varijanta, pogotovo za vozača - preporučam uzeti prvo trajekt Ploče- Trpanj, a zatim Orebić-Dominče
    Ovu drugu varijantu treba doobro unaprijed isplanirati i doći dovoljno rano da ulovite mjesto na trajektu.
    Trajekt koji vozi na relaciji Ploče-Trpanj je malog kapaciteta i rijetko vozi, bar je tako bilo prije 3 godine. Mi smo se zeznuli i došli u Ploče prekasno (ili nedovoljno rano) pa smo na kraju, htjeli to ili ne, morali do Orebića. Odande trajekt vozi puno češće i nije bilo problema s kupnjom karata.

  18. #18
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    istina - ali u zadnje vrijeme stavljaju veliki trajekt

    mi idemo na plažu dva puta dnevno - nikada nismo između cca 11 i 17 h, i djeca nam nikada na plaži nisu spavala. Svi imamo drugačije rasporede

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Kad sve ovo citam, sad bi opet na Korculu! Mi smo bili prije skoro 5 godina, u Lumbardi s tada bebom od 11 mj. Na pjescanoj plazi nije bilo ni trunkice hlada, ali su iznajmljivali suncobrane, bez njih nije bilo sanse biti tamo.
    Obisli smo dobar dio otoka, Korcula je divna, jedino me Vela Luka nije odusevila.
    I Cukerin je nazalost bio zatvoren jer je gospoda slomila nogu pa nismo probali slastice, eto i zbog toga bi trebali doc ponovo
    Mi smo pri povratku uplanirali jednodnevni izlet u Ston i Dubrovnik.
    Bas ste mi probudile zelju za Korculom. ..
    Posljednje uređivanje od annie84 : 28.05.2015. at 08:45

  20. #20
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Sjećam se kada si ti pitala za korčulu - kaj je prošlo već 5 godina?

  21. #21
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    kad smo kod teme ljetovanja, jesmo li mi tu na rodi imali neku temu o zamjeni domova za ljetovanje i sl... tu medju nama forumasicama?

  22. #22
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    definitivno bi isli u neku pustu uvalu,pa ako ima takva neka moze info gdje...
    Pupnatska Luka (druga strana otoka, prema pucini) - raj.
    Hvala svima koji su mi je ovdje preporucili prosle godine.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Sjećam se kada si ti pitala za korčulu - kaj je prošlo već 5 godina?
    Da, krajem kolovoza 2010.-te smo mi bili...vrijeme leti...
    Posljednje uređivanje od annie84 : 28.05.2015. at 14:45

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Pupnatska Luka (druga strana otoka, prema pucini) - raj.
    Hvala svima koji su mi je ovdje preporucili prosle godine.
    Prekrasna, samo prilaz do tamo baš i nije raj. Uska cesta, serpentine, strmo, ugh.
    Ako možeš doći do tamo brodićem, e onda je to raj.

  25. #25
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Švrćo,da nije takva cesta ne bi bila pusta uvala...nemoš i pare i jare...
    Ja bi dodala i Zavalaticu....
    A u Pupnatu imaš super konobu Kod Mate....

    Što se tiče Orebića,ima i šetnicu gdje nema automobila, nije baš toliko ružno mjesto...
    Definitivno boljeg sladoleda nećete provat (ni na Korčuli) nego u Gelateria Croccantino, kod pošte je,blizu Jadrolinijinog kioska đe se kupuju karte za trajekt...

    HTP Korčula je od lani privatizirana,sada se grupacija zove Korčula hotels i dosta su kapaciteta obnavljali,moguće da je i Park prošao bar mali touch-up....

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Hm, naše iskustvo s Pupnatskom Lukom je - zaista prekrasna plaža, jedna od najljepših na kojima sam bila, čisto more, ali uvala je pusta možda do 10 h ujutro. Poslije je prilazna cesta sva zakrčena parkiranim autima, a kako na plaži nema hlada (odnosno ima ga vrlo malo), nije baš ni ugodno boraviti na njoj, pogotovo s malim djetetom.
    Mi smo bili ondje par puta za našeg boravka na Korčuli, dakle itekako nas je privukla, ali da je pusta uvala - baš i nije. Osim ako ste tamo u ranu zoru, oko čega se isplati potruditi (mi ionako nikad na plaži ne boravimo sredinom dana).

    Što se tiče korčulanskih sladoleda, naša iskustva su loša - predzadnji dan našeg boravka MM je proveo u apartmanu trčeći na wc, a zadnji dan je A. prepovraćao cijeli put natrag, od Orebića do ulaska na auto-cestu (bar smo iskoristili sve viškove plastičnih vrećica od dućana ). I dan-danas sumnjam na sladoled iz slastičarne u centru, ali zaboravila sam kako se zove

    Na Korčuli nam je definitivno vrhunski doživljaj bila moreška, donijeli smo sa sobom dvd snimku i dan-danas je rado pogledamo. Doduše, to nije spektakl za malu djecu, ali već predškolcima bi moglo biti itekako zanimljivo.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 28.05.2015. at 22:48

  27. #27
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Švrćo prvotno napisa Vidi poruku
    Prekrasna, samo prilaz do tamo baš i nije raj. Uska cesta, serpentine, strmo, ugh.
    Ako možeš doći do tamo brodićem, e onda je to raj.
    Mi smo dosli onom donjom cestom, bez ikakve frke, nista strasno ni jako strmo.
    I uvala bila pusta.

  28. #28
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    dobro da ste napisale - i ja se čudim "pustoj" Pupnatskoj luci.

    Meni dobar sladoled ništa ne znači - a ni djeci - ionako sam najsretnija kada jedu dućanski. i nisam napisala da je Orebić ružan, nego da ak ideš na Korčulu, onda valjda obilaziš otok, a ne hitaš se na trajekt za Orebić. Šetnicu i mjesto možeš pogledati i pri ulasku na trajekt ili na povratku s GO-a.

    Da Moreška je odlična - mene čudi kako nikome tamo od turističkih djelatnika nije palo na pamet napraviti suvenire - npr mačeve ili tak nekaj- klinci bi poludjeli za tim.
    E da - i bolje je sjesti malo dalje - naši frendovi su navalili sjesti u prvi red - niti u ludilu - frcaju iskre

    Lijepo je napraviti i izlet do Blata - meni je to baš fora i specifično mjesto. A za Velu Luku svi pišu kako se razočaraju, ali i to mjesto ima svoje čari - koje upoznaš kad tamo boraviš više dana. teško je to ovako opisati, ali nakon stare i lijepe Korčule, Vela Luka bude razočaranje - ili je to možda zbog pjesme. Ali ima to mjesto ono nešto, a da ne velim da je blizu Vele Luke meni jedan od najljepših otočića - Proizd - na koji nikako odvesti svoju familiju, a sve zbog toga jer se bojim gužve i ne želim svoje sjećanje na najljepše more pokvariti
    http://www.pticica.com/slike/proizd/305043
    http://www.gdje.hr/korcula/beach-bar...izd/onama/2225

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    a da ne velim da je blizu Vele Luke meni jedan od najljepših otočića - Proizd - na koji nikako odvesti svoju familiju, a sve zbog toga jer se bojim gužve i ne želim svoje sjećanje na najljepše more pokvariti
    http://www.pticica.com/slike/proizd/305043
    http://www.gdje.hr/korcula/beach-bar...izd/onama/2225
    Za Proizd treba odabrati subotu, tad je smjena turista u hotelima, pa na samom otočiću nema gužve
    I da, tamo su zaista najljepše plaže koje sam ikad vidjela, ljepše čak i od Pupnatske Luke. Sam otočić također je interesantan, ugodan, miran, to mi je bio najljepši doživljaj s cijelog ljetovanja.
    I, moram to također napisati, ugodno nas je iznenadilo da nas nigdje nisu pokušali "oderati" što se plaćanja tiče. U Veloj Luci su nam naplatili jeftinije parkiranje bez da smo išta pitali, a za 7-godišnjaka nismo plaćali gotovo ništa ekstra - ni brodiće za Proizd i Badiju, ni ulaznicu za morešku (iako nije sjedio u krilu nego na zasebnom stolcu)...

  30. #30
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Vidiš, vidiš - subota.
    fakat bi konačno mogli otići. Ovi moji mi ne vjeruju da je tam lijepo.

    Meni je Proizd definitivno najljepše mjesto na Jadranu - a nije da ih nisam dosta vidjela - moji roditelji su imali čamac, pa smo dosta obišli i s morske strane.
    ta boja mora na Proizdu, ajme.
    Mogli bi i u onu špilju iznad Luke - ma mi smo se toliko udomaćili i ulijenili na Korčuli - da se ponašamo ko domaćini - više nikam niti ne idemo. Mislim na nikakve izlete. Ja pak sada s frendicama lokalkama otkrivam skrovita mjesta na koja možemo doći pješice - prednost - djeca polako rastu pa mogu nekam i sama. ta jutra - neprocjenjivo.


    Bome tanja - sve ste obišli - nadam se da ćete tako i na Visu - tamo je puno lakše jer je otok manji
    plaža prek dana - nema šanse - jutro i predvečer jedino

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Mi kad idemo na otoke, obiđemo ih uzduž i poprijeko
    I sve su mi draži, svaki na svoj način.
    U mom djetinjstvu, kad se išlo na more, znalo se: more = plaža i to je to. Zato su mi ljetovanja na moru uglavnom bila dosadna, a sad nadoknađujem propušteno Sreća da imam muža i sina koji također vole landrati, ako ih se potakne.

    Proizd je zbilja prekrasno mjesto, šteta je propustiti ga ako se već ide sve do Korčule.
    Samo, mom sinu se Proizd zamjerio - zbog konobara u restoranu koji ga je "pedagoški" pokušao navesti da pojede sve iz tanjura inače je konobar bio baš simpa, kad je vidio koliko je zabrljao, došao mu se ispričati, i još nam je dao preporuke gdje su najbolje plaže...

  32. #32
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ma i mi obilazimo. Najviše smo obišli prve godine na Korčuli, a kako se vraćamo tamo sve smo manje turisti a sve više domaći. Niš nam se neda. Djeca se više niti ne sjećaju gdje su sve bila pa bi stvarno morali obnoviti gradivo . A sada im tek to nije niti zanimljivo

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    zato mi ne idemo na isti , uglavnom mi ko i tanja obiđemo uzduž i poprijeko sve. Sad je curka veća pa to ne prođe uvijek bez otpora no još se držimo.

  34. #34
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    i ja bih promijenila - ali takve uvijete i cijenu ćemo teško naći. A da ne velim da jedno dijete ima super društvo. Nadams e da ću ih ipak sljedeće nagovoriti da promijenimo

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    da, nama je nedostatak društvo za dijete

  36. #36
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Meni dobar sladoled ništa ne znači - a ni djeci - ionako sam najsretnija kada jedu dućanski. i nisam napisala da je Orebić ružan, nego da ak ideš na Korčulu, onda valjda obilaziš otok, a ne hitaš se na trajekt za Orebić. Šetnicu i mjesto možeš pogledati i pri ulasku na trajekt ili na povratku s GO-a.
    naravno,zato sam joj i napisala da je Crocantino blizu mjesta gdje se kupuju karte,pa eto stignu barem to..a možda njeni vole slajić,šta znaš...

    ako ćete do Vela Luke a jede vam se za promjenu pizza, imate pizzeriu Alfa (na rivi,malo i neugledno na prvu), osvojili su onomad nagradu na nekom HR natjecanju sa pizzom Croatia - smotaju pršut u oblik kravate...meni je ostala u sjećanju a jela je tamo ima sigurno 6-7god....

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Hvala na info..
    Planiramo obici cijeli otok,kad smo vec tamo 15 dana bilo bi steta ostati samo na jednom mjestu..
    Kolko sam shvatila plaze su dosta gole,sto mi se bas ne svida..ali ionako necemo biti na plazi izmedu 11-18..tako da mi je to trenutno manje bitno..
    Planirali smo ici trajektom Drvenik-Korcula,jucer sam bas cula da je Jadrolinija uvela web kupovinu karata(napokon)..

    Ovo mi je prvo ljetovanje u hotelu,zato su me zanimale info o ovom smjestaju,jer je zaista povoljno s obzirom na druge hotele na jadranu pa sam nekak skepticna..
    Ali ionak u sobi cemo samo spavati..
    Bitno mi je da je hrana ok,zbog djeteta..
    Planiramo i do Mljeta jedan dan..
    Ali vidjet cemo sve kad dodemo tamo,dosta toga ovisi naravno o malenome..
    Ali bas se veselim

  38. #38
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Taj trajekt ti nije Jadrolinijin. (NEGO http://lnp.hr/) Inače - to je užasno mali trajekt i mi se do sada nikada za njega nismo odlučili, iako kak ti planiramo svake godine. Vozi dva ili tri puta dnevno u sezoni)

    Ne znam otkuda putuješ - i ne znam jesu li napravili nešto sa spojnom cestom autocesta- Drvenik - inače imaš se kaj voziti. No , uvijek možete , ako ga ne uhvatite, nastaviti do Ploča

    Do Mljeta ćeš morati turističkim brodom - na žalost , jednodnevni izlet s nekom redovnom brodskom linijom moguće je jedino iz Mljeta za Korčulu, a ne i obrnuto).

    U svakom slučaju, štogod odlučili imate kaj i po samoj Korčuli gledati - i ovim malim otočićima oko nje.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Mljet je takav otok da s punim pravom zaslužuje da mu se posveti zasebni godišnji odmor a kako NanoiBeba kaže, na Korčuli ima dosta toga za obići i vidjeti, da ne treba forsirati jednodnevni posjet Mljetu.

  40. #40
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja samo skicam ovu temu, bez preporuka, ali ja Korculu obozavam, a proizd je nesto sto ne bi nikako zaobisla.
    a i za mljet se slazem, zelenila koliko ti srce pozeli.

  41. #41
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Mljet je takav otok da s punim pravom zaslužuje da mu se posveti zasebni godišnji odmor a kako NanoiBeba kaže, na Korčuli ima dosta toga za obići i vidjeti, da ne treba forsirati jednodnevni posjet Mljetu.
    drago mi je da netko razumije što pišem
    to sam htjela odmah napisati - ali nakon onog sa Orebićem, sam se povukla za prst

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Definitivno ste u pravu,tesko da cemo i cijelu Korculu obici u tih 15 dana,tako da Mljet obilazimo neke druge godine..
    Vidim da su ukinuli trajekt Drvenik-Korcula,pa cemo ici preko Peljesca..jos se nadam da cemo uspjet online kupiti karte,pa da necemo imati problema sa ukrcavanjem..
    idemo iz Zagreba,autocestom..

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ne znam koliko vam je dugi put problematičan. Mi smo prvi put tako daleko na jug išli kad nam je sin imao 3,5 godine (Mljet), tada je autocesta bila do Šestanovca, i nismo bili sigurni kako će malo dijete podnijeti dugu vožnju, pa smo "prepolovili" put u 2 dana (uzeli sobu u Podgori na jednu noć, okupali se, malo se odmorili i drugi dan nastavili).
    Poslije nam se svidio takav aranžman, pa smo za dvije godine opet izveli nešto slično, ovaj put smo prespavali u okolici Metkovića. Iako smo tada već znali da bi mali bez problema izdržao i put u komadu, ali nam je pasalo odmoriti se malo usput i vidjeti još ponešto. U povratku smo ostali još 2 dana u NP Krka.
    Kako uvijek biramo privatni smještaj, nije nam ni ovo bio neki veliki dodatni trošak, a doživljaj je ostao. Evo, dajem tek toliko, kao ideju, ako nekog brine dugo putovanje s malim djetetom (ili vozačem koji ne želi voziti 8 sati u jednom danu).

    Ako imate vremena u dolasku, isplati se odvojiti malo vremena za obilazak Stona i njegovih zidina.

  44. #44
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Definitivno ste u pravu,tesko da cemo i cijelu Korculu obici u tih 15 dana,tako da Mljet obilazimo neke druge godine..
    Vidim da su ukinuli trajekt Drvenik-Korcula,pa cemo ici preko Peljesca..jos se nadam da cemo uspjet online kupiti karte,pa da necemo imati problema sa ukrcavanjem..
    idemo iz Zagreba,autocestom..

    ovak - taj trajekt Drvenik-Dominče će vratiti u sezoni.

    Ne trebaš kupiti karte za Orebić-Dominče - to je jako frekventna linija i nema problema na ukrcaj.
    Jedino ak idete i na onaj trajekt Ploče-Trpanj.
    Ako vam nije do obilaska Stona ili ručka sa školjkama, to vam i preporučam. Puno je ugodniji put i svi se manje umorite. Mi smo dugo odlijevalii tom načinu i vozili prek Pelješca a sve zbog gore navedenih školjki, ali sada ipak idemo ovak na dva trajekta.

  45. #45
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ako sam te dobro shvatila,uzela si all-inclusive aranžman?
    onda nije ni logično da ideš na cjelodnevne izlete i plaćaš hranu koju si već platila u hotelu....
    profil gostiju za all inclusive su familije s djecom koje se vele ne miču s bazena i restorana.... ( mi bi ih u Du imali koji po 7dn ne bi posjetili Grad nego kisili u hotelu )

    nemoraš utanačit raspored u dan, vidjet ćeš što ćete i kako ćete s obzirom za što budete raspoloženi (a i vremensku prognozu,kamo sreće da ti ne bude nikako kiše ali vjerojatno hoće,Sv. Ilija navlači oblake),
    a ja ne bi npr.propustila Mljet samo zato jer se tamo ima šta radit i 4-5dn....
    velika većina ljudi u 15dn ipak obidje nešto veći prostor nego što je otok Korčula....može se bez preše....

  46. #46
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Meni je veći problem kaj na te izlete moraš turističkim brodom. osim što je skupo, obično natrpaju hrpu ljudi - ne znam kako je s malim djetetom, odnosno niti ne znam koliko je dijete staro. Pa onda tak s malim djetetom po vrućini.

    Sv Ilija navlači oblake, ali recimo ti oblaci vrlo rijetko dođu do npr Lumbarde.
    Jedna od prednosti juga je ta, kaj je ljpše vrijeme i nema kiše - a ako i ima, ne traje dugo

  47. #47
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Švrćo,da nije takva cesta ne bi bila pusta uvala...nemoš i pare i jare...
    Ja bi dodala i Zavalaticu....
    A u Pupnatu imaš super konobu Kod Mate....

    Što se tiče Orebića,ima i šetnicu gdje nema automobila, nije baš toliko ružno mjesto...
    Definitivno boljeg sladoleda nećete provat (ni na Korčuli) nego u Gelateria Croccantino, kod pošte je,blizu Jadrolinijinog kioska đe se kupuju karte za trajekt...

    HTP Korčula je od lani privatizirana,sada se grupacija zove Korčula hotels i dosta su kapaciteta obnavljali,moguće da je i Park prošao bar mali touch-up....
    Hehe može li još koja o Zavalatici
    Mi ove godine ljetujemo tamo. Nemamo pojma ništa, samo znamo da idemo na - čak- tri tjedna

  48. #48
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam koliko vam je dugi put problematičan. Mi smo prvi put tako daleko na jug išli kad nam je sin imao 3,5 godine (Mljet), tada je autocesta bila do Šestanovca, i nismo bili sigurni kako će malo dijete podnijeti dugu vožnju, pa smo "prepolovili" put u 2 dana (uzeli sobu u Podgori na jednu noć, okupali se, malo se odmorili i drugi dan nastavili).
    Poslije nam se svidio takav aranžman, pa smo za dvije godine opet izveli nešto slično, ovaj put smo prespavali u okolici Metkovića. Iako smo tada već znali da bi mali bez problema izdržao i put u komadu, ali nam je pasalo odmoriti se malo usput i vidjeti još ponešto. U povratku smo ostali još 2 dana u NP Krka.
    Kako uvijek biramo privatni smještaj, nije nam ni ovo bio neki veliki dodatni trošak, a doživljaj je ostao. Evo, dajem tek toliko, kao ideju, ako nekog brine dugo putovanje s malim djetetom (ili vozačem koji ne želi voziti 8 sati u jednom danu).

    Ako imate vremena u dolasku, isplati se odvojiti malo vremena za obilazak Stona i njegovih zidina.
    Ovo sve podpisujem :D
    Mi planiramo čak tri dana putovati do Korčule. Krećemo iz Slavonije, pa preko BiHa do SA. Tamo spavanje na Jahorini . Onda do Međugorja, pa opet spavanje. I na kraju Žuljana, Pelješac.
    Imamo dva klinca, 4.godine i malu bebušicu..

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Dali je itko isao trajektom Split-Vela Luka?
    Uglavnom,zadnjih dana su rasprave kako cemo do Korcule..ja sam za Ploce-Trpanj, Orebic-Korcula ,a muz tvrdi da je jednostavnije Split-Vela Luka..
    Duplo je skuplji taj trajekt i dolazi u obzir jedino taj u 10:15.. Kolike su sanse da se ne ukrcamo na njega,odnosno kolka bude guzva? Koliko ranije bi trebali doci?
    Ova moja opcije mi je bolja jer trajekti plove puno cesce,pa ako se na jedan ne ukrcam ubrzo dode drugi..
    A iz splita idu samo dva dnevno..

  50. #50

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Mi smo išli na trajekt iz Drvenika, nije daleko ko Pelješac a jeftiniji je bio dosta od Splita, i dođe u Korčulu, iz Vela luke se imaš jiš vozit do Korčule.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •