Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: obavezna mala škola za predškolarce

  1. #1
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno obavezna mala škola za predškolarce

    znam da je to već bilo obavezno ove godine pa nije najnovije, ali me zanima ako netko zna nešto o tome
    naime, imamo problem s mlađom i opcije je ispisivanje iz vrtića od jeseni
    naš vrtić nema malu školu i šta sad
    priznaju li ako ide u Centar Ribnjak 2x tjedno u malu školu?

  2. #2
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Slično pitanje.
    Ispisali bi dijete iz vrtića, kako dalje?
    Od jeseni u malu školu ili?

  3. #3
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Maxi, jedino kaj sam našla je ovo, pastam:

    2. Program predškole
    Članak 8.

    Dječji vrtić je dužan samostalno ili u suradnji s drugim gradskim dječjim vrtićima osigurati ostvarivanje programa predškole u trajanju od 250 sati za svu zainteresiranu djecu u godini prije polaska u osnovnu školu koja nisu uključena u redoviti ili posebni program predškolskog odgoja, a za djecu s teškoćama u razvoju dvije godine prije polaska u osnovnu školu.


    Nadam se da se može dogovorit "prebacivanje" iz klasičnog vrtića u malu školu.
    Ima li netko sa više znanja i informacija?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Jedino što sam sigurna je to da je jedan mali bez ikakvih problema krenuo u skolu a da nije uopće išao u vrtić i mi smo se svi čudili tome jer je trebao biti u našem razredu .Mogu pitati njegovu mamu kako su se uspjeli za to izboriti jer tomu nema tako davno prije dvije god.

  5. #5
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ja sam u međuvremenu pitala u vrtiću i oni nemaju malu školu jer tvrde da nemaju dovoljno zainteresiranih. meni zvuči nevjerojatno jer je veliki vrtić s 5 objekata!
    nisam niš pametnija i malu ćemo možda poslati na Ribnjak u malu školu a ići će i u igraonicu u knjižnici, u vrtić svakako neće ići

  6. #6
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Eto maxi i ja sam danas bila u vrtiću pitati.
    U našem vrtiću vrapče (isto je na 4 lokacije, dakle veliki) vele da niš od male škole jer su zaprimili samo dvije molbe i da je prošao rok za prijavu. Pa nek idem sa djetetom u gajnice ili kustošiju pitat (kvartove koji su nam najbliži).

    Dođem u gajnice i u tajništvu mi daju formular da popunim, pridodam fotokopiju rodnog lista i predam najkasnije do jeseni.
    Ostanem zbunjena i velim kaj su mi rekli u mom kvartu.
    Žena se nasmije i kaže neka samo ispunim i donesem i ako će po mjestu stanovanja bit dovoljno (nije rekla broj) prijava/molbi koje dođu kod njih a zapravo spadaju pod vrapče, vrtić vrapče će MORAT osnovat grupu za malu školu.

    Dakle zaključujem da se to vrtićima baš i neda, osim ako baš moraju, te da nemora prijava ić u određeno vrijeme već do jeseni da se treba prijavit.
    Voljela bi da se javi netko "iznutra", jer eto, u dva sam vrtića dobila dve različite informacije.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Pravo mjesto je Gradski ured za obrazovanje i sport, ako želiš službeni stav: http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=1236
    Tu imaš odmah na početku broj telefona za predškolski odgoj, pa ih pitaj.

    Ako želiš znati kako stvari funkcioniraju u praksi, pitaj u Udruzi odgajatelja: http://www.udruga-odgajatelja.hr/ (imaju oni i forum i kutić za roditelje, ali možeš ih samo kontaktirati direktno e-mailom).

  8. #8
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj kam prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino što sam sigurna je to da je jedan mali bez ikakvih problema krenuo u skolu a da nije uopće išao u vrtić i mi smo se svi čudili tome jer je trebao biti u našem razredu .Mogu pitati njegovu mamu kako su se uspjeli za to izboriti jer tomu nema tako davno prije dvije god.
    e da, najbolje da ga nisu htjeli upisat u skolu koja je obavezna.

    a vrtic bome nije. i ne vidim kakve bi probleme trebalo/moralo imati dijete da se upise u skolu, a da prije nije pohadalo vrtic. cisto s aspekta administracije govorim, ne ulazim u urbane legende o djeci cudnovatim kljunasima koja ne idu u vrtic

  9. #9
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Baš mi je interesantno to s malom školom. Kod nas je omjer djece iz male škole i iz vrtića koji kreču u prvi razred uvijek veči u korist male škole. Nema šanse da se ne održava.
    Sad ih je 11 iz vrtića i cca 25 u maloj školi.

  10. #10
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Meni je u interesu da mi dijete ide u malu školu, po mogučnosti u onom kvartu u kojem će ići i u školu.
    Prvo zato da se pripremi za školu, a drugo da upozna barem neko dijete s kojim će pohađat školu.

    Peterlin hvala za upute kako do informacija.

  11. #11
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Zanima me za Zagreb, dijete pohađa redovan vrtić i planiramo ga nešto ranije ispisati u 2,3mj. slijedeće godine. Da li bi to bio problem? Predškolarac bude od ove jeseni.

    Znači program predškole ne bi prošao do kraja...još se premišljamo...ali najvjerojatnije ćemo morati osim ako se nešto ne promijeni u narednih mjeseci.

    Hvala

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me za Zagreb, dijete pohađa redovan vrtić i planiramo ga nešto ranije ispisati u 2,3mj. slijedeće godine. Da li bi to bio problem? Predškolarac bude od ove jeseni.

    Znači program predškole ne bi prošao do kraja...još se premišljamo...ali najvjerojatnije ćemo morati osim ako se nešto ne promijeni u narednih mjeseci.

    Hvala
    http://www.digured.hr/cadial/searchd...3d&annotate=on

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Koji bi bio razlog prekida
    Naši inače na kraju predškolske godine u vrtiću dobe nešto ko diploma za predškolu

  14. #14
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Izvanredna situacija...znam za pravilnik, zanima me da li je netko imao takav slučaj da je ranije prekinuo malu školu?

  15. #15
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Izvanredna situacija...znam za pravilnik, zanima me da li je netko imao takav slučaj da je ranije prekinuo malu školu?
    Pitaj da li ga možeš prebaciti samo u grupu djece koja ne idu u redovan vrtić nego samo predškolu.
    Ako ti je to opcija.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Moj će sin sljedeće godine napuniti 6 godina u svibnju, pa me zanima kako to ide sa predškolom ako dijete ne ide u vrtić. Moram li se negdje javiti ili ću dobiti poziv kao za upis u školu?
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 22.05.2018. at 15:57

  17. #17
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    NIje, napravili bi ispis iz vrtića, baka bi uskočila do ljeta...

  18. #18
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    NIje, napravili bi ispis iz vrtića, baka bi uskočila do ljeta...
    Ako je baka u Zagrebu, zašto da ne završi predškolu? Ona je besplatna koliko znam.

  19. #19
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Radi se o tome da ne budemo u Zagrebu...

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Prošle godine je jedna cura iz klinčeve grupe bila više doma bolesna nek u vrtiću,ali kolko se sjećam ona je normalno upisala školu
    ALi ona recimo nije išla od desetog do četvrtog mjeseca u vrtić pa onda je išla nekih mjesec i pol
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.05.2018. at 16:59

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Izvanredna situacija...znam za pravilnik, zanima me da li je netko imao takav slučaj da je ranije prekinuo malu školu?
    Koliko ja znam, mala skola je obavezna ali nema sankcija? Znam djecu koja nisu isla ni u vrtic ni u malu skolu, normalno se upisali u prvi razred.

  22. #22
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja znam, mala skola je obavezna ali nema sankcija? Znam djecu koja nisu isla ni u vrtic ni u malu skolu, normalno se upisali u prvi razred.
    Tako su i meni rekli prije 2 godine.

  23. #23
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Hvala vam na info. Svakako planiramo da ide, mozda sa ispisom malo ranije iz vrtica...ispitujem sve opcije da budemo spremni. Hvala

  24. #24
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Nije li mala škola obavezna samo za djecu koja nisu išla u vrtić?
    Kod nas je mala škola integrirana u redovan rad vrtića, ta se djeca uključuju u redovan rad vrtića negdje u ožujku pa do kraja pedagoške godine.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    kod nas se intergriraju u program predškole već početkom listopada , ako klinci idu u vrtić

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja znam, mala skola je obavezna ali nema sankcija? Znam djecu koja nisu isla ni u vrtic ni u malu skolu, normalno se upisali u prvi razred.
    Normalno je da će se dijete upisati u 1. razred. Sankcije bi trebali snositi roditelji.....

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Normalno - mislila sam bez komplikacija i za djecu i za roditelje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •