Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: rijetki podoji, nezadovoljstvo i odbijanje dojke

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    1

    Početno rijetki podoji, nezadovoljstvo i odbijanje dojke

    Pozdrav!

    Dojim bebu koja će za par dana napuniti 3.mj. Isključivo je na mom mlijeku. U zadnje vrijeme radi velike pauze između podoja, po 3-4 sata.
    Ako joj ponudim dojku ranije izvija se, počinje plakati, vrištati i odmicati se od dojke, no ponekad ne negoduje ali jednostano ignorira dojku.
    Kad je umorna i želi zaspati ne želi dojku već prihvati dudu varalicu ( koju mi je žao što sam dala...zapravo sam popustila pred savjetima ukućana...)
    Ponekad grabi rukom prema meni ili udara rukom prema dojci.
    Dojenje traje između 5 i 10 minuta. Noću u polusnu doji bez problema. Preko dana uglavno dobro doji kad ju uhvatim pri razbuđivanju.
    Bojim se da ne dobiva dovoljno mlijeka. Pokušala sam se i idojiti pa usijem i po 100 mj po dojci...
    Pelene preko noći i ujutro budu dosta mokre, no one preko dana znatno manje.
    U proteklih mjesec dana dobila je 700 g.

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Tako i moja. Da mi nije prvo dijete ostala bih u uvjerenju da nema bebe koja ne voli dojenje.
    Nemoj davati dudu i ukini je odmah. To je za one kojima dojenje/hranjenje super lagano ide.
    Sto ml je odlično. Ja ne mogu ni 30 ml, obje cice, ali mala je evo na gornjim percentilama.
    Sedamsto je isto odlično! Znači, dobro vam ide, ali je mala davež ko i moja.

    Znaš kaj ja radim. Nosim je u brzom ritmu po sobi, i onda kad se umori, pokušavam podvaliti cicu da ne skuži. Onda se prevalim u ležeći položaj i ostavim je da cica, odspava, i kad se probudi sve ispočetka. Ali to su takve bebe. Treba im više akcije da bi se umorile, a cica im je sama po sebi valjda dosadna ili što li. Moja prva mala je mogla cicati satima, ali to je takva beba. Njoj je cicanje bilo ugodna aktivnost jer je ništa drugo nije zanimalo.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.06.2018. at 22:27

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Izdajanje nije mjera ni za sto, osim za kolicinu mlijeka koju si izdojila taj jedan put. Da izdajas redovito, svaki dan, onda bi izdojena kolicina nesto i znacila, a da je vezano uz kolicinu proizvedenog mlijeka.

    Bitan je djetetov prirast, a 700 grama je sasvim uredan prosjek. Kod neke djece se stvarno prilicno nuzno koncentrirati na podoje u snu i polusnu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Imam istih problema. Beba 6 mjeseci, vec 3 mjeseca mučimo se s dojenjem. Na tezini dobiva minimalno. Prva dva mjeseca odlično 2 kg, ostala 4 oko 1.5 kg. Pedijatrija kaže da je sve ok. Kći se otima i otima se od dojke. Preko dana jedva da ima 2-3 podoja od par minuta i preko noći još 2 ali u malo mirnijem izdanju. Svaki podoj je nuden od mene, ona nikad ne traži. Pokušala sam i svoje mlijeko na žličicu joj davati, ni to joj ne odgovara. Kašice ne prihvaća.

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ja mogu svoju podojiti samo kad je već u polusnu. Takva je od početka. Grozno, ali s tim se izboriš tak da joj onda tad i daješ. Nosanje, nosanje i brzo na cicu dok onako polusneno bi, ne bi spavala.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Imam i ja još jednu sisomrziteljicu (i starija je bila)
    Sa prvom malom sam mislila da sam ja kriva a sad sa drugom sam skontala da su to takva djeca jednostavno. Iako stariju sam dojila do 1g (borila sam se sa njome na sve moguće načine do njene 1.g) a mala sad ima 8mj i sad smo na 3/4podoja dnevno, plus 2kruta obroka koje ŽDERE. Najbolje mi je uvijek sisala u polusnenom stanju, tad se jedino ne bi bacakala i vrištala
    Jednostavno ne voli sisu pa ne voli, ja sam prestala razmišljati o razlozima zašto je to tako i krivit sebe, jako me to psihički opterećivalo. Nekima jednostavno to dojenje nije med i mlijeko i najljepše iskustvo...
    Dok ide, ide a kad više ne bude htjela prestat ćemo, dobro sam i 8mj izdržala, ponestaje mi fora kako da ju "prevarim"
    Posljednje uređivanje od marusha99 : 22.07.2018. at 00:07

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •