Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Privikavanje na maramu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno Privikavanje na maramu

    Imamo maramu vec mjesec dana , a uglavnom skuplja prasinu! Prvo sam vjezbala vezivanje s lutkom , onda sam probala s bebom u lezecem pa u uspravnom polozaju. Nije joj se svidjelo! Stalno je po rukama , a u maramu nece. Stavim je gotovo svako jutro po 5 min , ali stalno place. Kako sam uglavnom sama s 2 djece , ta marama bi mi jako koristila . Ovako ne mogu ni kruh ici kupit u ducan ispod stana ,a da ne izvodim vratolomije s bebom (kesica s kruhom ,loba , beba , kljucevi od kuce - sve u jednoj ruci) pa radije ne kupujem kruh. S kolicima se u ducan i onako ne moze.Grozno je kad trebam ruke za starije dijete , a nemogu istovremeno nosit bebu i posluzivat starijeg...Da ne govorim kako je kad u setnji vise nece u kolica , nego na ruke (imam ih samo 2)!Osim toga , smeta me kad bebu tako nosim "nezasticenu" bez kolica ili marame ili klokanice sto joj svi pusu u facu i pipkaju je.
    Ukratko , treba mi ta marama!Ima li tko kakvu ideju kako priviknut bebu?

  2. #2
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Draga Nuna, baš mi je žao što vam ne ide s maramom tim više što ti je bebica tako mala, a svejedno je odbija, obično je malo bad priviknuti starije bebache dok ovi malecki prihvate maramu kao najdražu stvar na svijetu...

    Stvarno ne znam kaj bi ti savjetovala...jedino kaj mi pada na pamet je da možda nekaj krivo radiš...jesi sigurna da je vežeš na pravilan način, da si dobro sve poravnala i da bebolinu nigdje niš ne žulja, ni robica ni marama?
    Ma, sorry, lupam bez veze, sigurno paziš na sve....uf...ne znam...

    Da probaš furati bebicu po stanu u onom položaju kak bi bila u marami, znači da joj tak namjestiš rukice i raširiš nogice, čvrsto je privineš i "fingiraš" maramu?
    Ili da probaš upaliti sauger dok je stavljaš, nama je on u trenu zaustavljao i najhisteričniji plač :D

    Možda nekom padne neš pametnije na um...u svakom slučaju ljubi bebache i želimo ti puno sreće :D

  3. #3
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ja sam prvih par puta Iana malo duže stavljala u maramu pa bi poludio, ali se smirio nakon par koraka. :? koju maramu imaš? ja sam njega sa nešto više od mjesec dana stavila odmah u uspravni položaj ,a onaj ležeći nisam ni probala jer tako ni na rukama nije palilo (imam dydimos)

    btw. off topic - vidla sam te kloklo neki dan s Leonom u marami i gosponom ocem ispred Globusa, al nisam stigla javit se. ja sam sjedila unutra :D

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    I meni je palo na pamet da je bez marame nosim kao sto bih je nosila u marami . Cinjenica je da prebrzo odustanem.
    Maramu imam novu Kamarisovu i ona je OK. Mislim , mekana je , ne rasteze se gdje ne treba, ne prave se nikakvi "džepovi" , a tkanje izaziva trenje toliko da marama ne grebe kozu nego je udobna, a opet se nece odvezat cak i ako nije vezan pravi cvor nego samo pola . Ma ne otvara se ni kad nije vezana kod dvostrukog kriznog(naravno , ne nosim je tako!).
    Problem : u svo zivotu sam 2 puta vidjela maramu :
    1. put :proslo ljeto na Rivi u ST tata je nosio golu bebu (ljeto, stranci) , a ona je blazeno spavala.Rekla sam si da to moram imati,taj pametni izum!Buljila sam jako nepristojno i divila se!
    2. put :prije tjedan dana - stranci - mama s bebicom i tata sa starijim.htjela sam ih zaustavit i popricat , ali mi se cinilo kako bi rekli da sam luda.
    Na netu sam se marame nagledala. Najbolje savjete za vezanje cini mi se ima pepermint, ali sigurno nisamvidjela sve1
    s maramom sam dobila i knjigu uputa za vezanje.Svjetlana mi je dala i neke dodatne savjete. Cini mi se da je Samaritanka opisala kako se opustit s maramom ,to jos nisam probala.
    Sutra cu probat ponovno!
    treba mi marama , od ovog rucnog nosenja mi se slama kicma . A zelim nosit svoje dijete. ( Filu sam sve dok nisam ostala trudna , a i onda ponekad!Sad je stvarno pretezak - 21 kg , a ja 51)

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Nuna, meni se učinilo da prebrzo odustaneš. Meni je Katarina (koja se još nije navikla na maramu) nekad lijepo mirna i brzo zaspi, a nekad bome baš i ne. Tada ju umirujem pjevanjem, pričanjem, ljuljanjem i slično. I obično mi je baš nemirna kada je i Frano s nama jer sam ja valjda nervoznija. Htjela bi da sve štima, baš nije lako s njih dvoje. Uz to, primjetila sam da joj smeta buka. Mi doma svi dosta glasno pričamo pa tako kada ju imam u marami nastojim spustiti glas, ali kada se zaboravim ona se uvijek trgne.

    Probaj ju prvo vrijeme stavljati u maramu kada si opuštena i eventualno sama s njom i odite u šetnju a ne odmah u dućan ili kakvu drugu obavezu. Marama je stvarno veliki gušt i za mamu i za bebu, i sigurno ćete se uhodati. Ja sam uvijek nosila bebu na trbuhu u križno vezanoj marami. Prvo dijete se nisam usudila staviti u horizontalni položaj, a drugo je išlo bez frke. A i ja sam sada spretnija.

    I ja sam kupila maramu jer sam jednom davno u Korčuli vidjela prezgodnog tatu koji nosi prezgodnu curicu i ta mi se slika jako urezala u pamćenje.

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara se isto prvo bunila u marami, a glavni je problem što su u maramama jako blizu cica i "namiriše" ih i onda misle da će dobiti jesti pa zato plaču. treba malo vremena da skuže da nošenje u marami ne znači istovremeno i hranjenje
    ja sam ju također malo nosala po stanu, i plakala je, ali čim sam ju prvi put iznijela van u njoj, nije bilo plakanja nego samo veselje
    evo i dan danas počne cviliti ako ubrzo nakon vezanja marame ne izađemo van, ali to zato što je ja u marami nosim samo van, a u kući je ne upotrebljavam, tako da ona zna marama=šetnja pa se buni jer je nestrpljiva da izađe.
    budi strpljiva, naviknut će se i onda ćete uživati probaj odmah van, nikakvo nošenje po stanu i probaj se jako dobro izvježbati u vezanju tako da ne postane nervozna od prtljanja

  7. #7
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    mislim da je djeci doma i vruće u marami pa su i zato nervozni. izađi s njim van..i pazi da ga ne obučeš pretoplo kad je u marami jer stvarnojako grije. vidjećeš i po sebi

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    vjeojatno kao iskusna mama dobro znas da je malo toga kod klinaca konacno.... mislim, danas nesto izrazito nece i nece, no za koji dan... lud za tim. vazno je dobro pogoditi vrijeme za probu i - eto uspjeha!

    tako je kod nas bilo sa spavanjem u svom krevetu, s dohranom, s voznjom u kolicima - s Filipom, Jakov nis od toga (za sada) nece.

    A ni u maramu nije htio kad je bio tak jako mali, odnosno kad smo ju dobili (imao je cca 2 mj). Jel osjecao da nisam bas sigurna u vezanju, jel se cega bojao, ne znam. Svakako je na moru - koji tjedan kasnije, nakon uvjezbavanja i nosenja svaki dan sve duze - toliko zavolio maramu da mjesecima doslovno nije iz nje izlazio, osim kad bih ja isla spavati. zivio, spavao, jeo, ma sve. jedva sam je stizala oprati.

    no sigurna sam da ju nije izbjegavao zato jer mu je bilo vruce. ljeti se, naime, u njoj bez problema nosio na +37.

    zanimljivo je da se na drugi nacin osim u marami nije htio nositi. ma ni do kupaonice. otimao bi se i gurao. a u marami bi se naslonio, mazio i smjeskao.

    sretno!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    mi smo prvo kupili sling od premaxx-a (www.premaxx.com) i kako je u pocetku bilo dosta problema nismo opce stizali prvih mjesec dana pokusati sa nosenjem. kad smo ga stavili opce mu se nije dopadalo, moguce i zbog toga sto je sebastian malo krupniji pa je sav zguzvan u nosilici.

    onda smo kupili maxi-gogo od mnaxi cosi (slicno je ko baby bjorn) i to voli, ali sad nam i to prerasta

    kako u premaxx-u postoji nosenje i u sjedecem polozaju ali tek za bebe od 5 i vise mjeseci sad imamo rupu od 2 mjeseca i takodjer kanim probati sa nekom maramom

    renci inace uspjesno koristi maramu, mozda ona dopise kaj o tome

  10. #10

    Početno

    Mi smo kupili maramu (isto od Kamarisa) tek kad je Ida imala 6 mj. i nismo (hvala bogu) imali problema s privikavanjem. Ne znam jesi li probala, a to sam pročitala u jednoj Searsovoj knjizi, da kad bebu staviš u maramu odmah počneš hodati jer da se znaju vrpoljiti ako stojiš. Ida se obično vrpolji kad joj se spava,a onda kad se uspije smiriti zaspi.
    Želim ti da od srca da uspijete jer mislim da je super nošenje u marami (stvarno je gušt) i žao mi je da ja nisam probla prije.

  11. #11
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja sam sad jako sretna i ponosna na sebe što sam kupila maramu. Kad moja Rahela dođe iz bolnice neću je puštati iz te marame. Prela svoj literaturi to bi joj trebalo pomoći da se što brže oporavi od stresnog poroda, zar ne?
    Sad me samo brine da li ću je uspjeti naviknuti na dojku? Ima li tko iskustva s tim da je dijete prvo jelo na bočicu i da se s otprilike mjesec dana starosti uspjelo priviknuti na dojku?

  12. #12
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Priznajem da sam se duuugo nećkao oko prebacivanja bebe u Mayawrap, ali kad sam konačno to i učinio, više nije bilo povratka. Samo hrabro :D

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    poslid, u baby book preporucaju da se prerano rodjene bebe drze u marami jer ih to podsjeca na vrijeme dok su bili u trbuhu, to im je poznato okruzenje, to ih umiruje. kako manje placu imaju vise energije za druge stvari

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno materijal za maramu, izbor marame

    help, vi koji imate marame, kakav je to materijal?

    ja se trenutno moram odluciti izmedju marame u prenatalu (nesto kao debeli mako, ali je boja preruzna) ili da narucujem preko neta

    koliko su vam duge marame i koliko ste visoki?

    ja se dvoumim izmedju:
    - http://www.hoppediz.de/
    - EllaRoo Wraparound Baby Carrier - Clearance
    - Maya Wrap Baby Sling

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Stray a sta mislis o Didymos?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Podnosimo izvestaj : NOSIMO SE vec 3 dana! Hvala na savjetima! Usisavale smo , odvlacili paznj drugim aktivnostima , otisle u duzu setnju ,a cini mi se da je najvise ipak pomoglo sto sam na Svjetlanin savijet probala s obicnim , a ne dvostrukim kriznim koje ipak previse sputava. A danas smo se nosile i tako (samo sam onaj horizontalni dio stavila bebi do pazuha , a glavu i ruke su pridrzavali ukrizeni krakovi).Ne znam ima li to veze , ali u ova 3 dana Iris je otkrila cari dugog podoja (do sad oko 5 min.) pa moze sisat i sat vremena :D . U marami je prvi dan njuskala mlijeko , a od onda stalno nesto sisa : ili krak nasuprot licu , ili ruku ili moju majicu.U pocetku sam se nekoliko puta ulovila kako sam prestala disat , a sad sam opustenija.Nisam bila dovoljno upucena , mislila sam kako se bebi mora odmah svidjet nosenje , nisam joj dala sansu da to zavoli.
    Nosenje u marami je stvarno poseban osjecaj (bolji).Mene je prvi dan bilo malo sram , a sad sam faca 8) .
    Sto se tice vrste , osim Kamarisove nisam probala nijednu pa ne mogu nista korisno rec. Ova nam je super , jedino je nedovoljno sarena ,prefina je (za kazaliste).
    Problem mi je podesit jednaku duljinu krakova kod obicnog kriznog (tu je super onaj pomicni cvor) kad nemam ogledalo , a i cvor vezem obicno previse naprijed umjesto sasvim sa strane pa beba na njemu jase i malo visi na lijevu stranu . No , uvjezbat cu se. Cini mi se kako je taj posao olaksan kod australskog hug-a-bub , a cini se i tanji sto je dobro za vrucu dalmatinsku klimu (srecom , ove godine IMAMO proljece).
    Duljina moje marame je 4,60 m (ja sam 1,60 m i nekoh 52 kg , a muz 1,85 m , atleta :wink: ). Tolika duljina je potrebna (meni moze i krace) za dvostruko krizno vezanje , a za mnoga druga moze manje. Npr. kad vezem obicni krizni , ostane mi toliko tkanine da je moram vezat oko struka/kukova kako je ne bih gazila.
    eto , sretna sam!Raspisala se...
    P.S. Vidjene smo jucer na Rodinom standu na ST Rivi.

  17. #17
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Supeeeeeeeeeeeer, nNna, baš mi je drago da vam je krenulo...zavoljet će malena maramu, neće se dat van iz nje, vidjet ćeš :wink:

    A za duljinu krakova...to ćeš uskoro metodom pokušaja i pogreške tak lijepo izvježbati da nećeš morati ni misliti kaj radiš :wink:

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pogledala sam malo ovaj nick od Stray i moram priznat da su cijene puno pristupacnije od Didymos. Mada, o kvaliteti ne znam.....pogledat cu veceras detaljnije.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    meni e jako dopadaju boje od didymos, a najljepse mi boje ima maya

    zakljucila sam da ocu samo maramu, bez ringova

    imate iskustva sa dojenjem u marami?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Stray imas kakve preporuke za marame s ovog njemackog linka ili si sasvim slucajno naletila na njih?
    Meni se jako svidjaju, ali prvi put se susrecem s tim linkom.

  21. #21
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Hopidec marame su čujem super Zorana i Stray cat i to podatak s njemačke mailing liste.
    Ja razmišljam da si kupim jednu kraću baš tu hopidec jer su dobre, a jeftinije.
    Nego jeste vidjeli na njihovom webu za što još marama može služiti?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Nego jeste vidjeli na njihovom webu za što još marama može služiti?
    Da , i moze se vezati na mali milijun nacina , sto slingovi , hug-a -bub -ovi i ostale nosiljke ne mogu!Cini mi se da je marama njbolji izbor.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Stray imas kakve preporuke za marame s ovog njemackog linka ili si sasvim slucajno naletila na njih?
    Meni se jako svidjaju, ali prvi put se susrecem s tim linkom.
    njihovu maramu ima renci, ona mi je javila za njih i odusevljena je maramom

    idem ovih dana u ducan za ecco mame pa cu isprobati

    samaritanka, hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •