Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Savjet molim.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    1

    Početno Savjet molim.

    Beba stara 11mj. krenula u jaslice 1 dan bila 2h, sutradan odmah prehlada, dosta curio nosic i otezano disala, nakon 5 dana dolazi do upale grla dokt. Joj dao antibiotike koristili 7 dana fino se oparavila 3-4 dana, ponovno krenula u jaslice i ponovno slabost temp proliv, doktorica ustanovila da sada ima upalu uha, ponovno daje antibiotike i opet koristili 7 dana, opet se lijepo oporavila koji dan, krenula u jaslice opet, bila 7 dana, i onda proliv jedan dan do podne poslje podne normalno, i sada vec 4 dana skroz cusnu stolicu ima, sluzavu bas jak smrad ima i cesto bude druge boje, uz to sve smo primjetili da zadnjih dana sepa n desnu nogicu, a do tad je tatao normalno i trckarao, kad mu nogu savijamo ili sta uopste se ne buni, dok hoda ne kisa niti sta samo sepa, dali imamo razloga za brigu, hvala ?

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Imamo li razloga za brigu je vrlo općenito pitanje na koje ja ne znam odgovoriti s da ili ne. Meni se činid a nemate razloga za neku strava paniku. Ali, da imate razloga držati držite izvan jaslica što dulje. "Fino oporavila" 3-4 dana je premala pauza, bojim se. Ima djece s kojom tako prođe prva jaslička godina. Mala djeca znaju razviti sinovitise kuka npr. bakterijskih upala (npr. vidjeti može li se noga normalno saviti u kuku, rotirati vani ili unutra, izaziva li to bol). Nadam se da ste već bili u dr. da je pregleda, event. napravi UZV kuka. Uzmi u obzir da ja nisam doktor, nego samo mama koja je dio toga prošla. Sretno!

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    E, ako je mjesto radnje Dubrovnik ili Pelješac - ja ne bih išla s bebom u doktora, nego nazvala telefonski (epidemija ospica).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.06.2018. at 16:03

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A stolica je možda zbog zaredalih antibiotika, možda bi trebalo neki probiotik, ne sjećam se više smiju li ga tako mala djeca.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I to sve skupa 3 antibiotika u tri i pol tjedna? Malko previše

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    2 mislim zaredom (ove minimalne pauze ne brojim), ako se iz posta može slijediti vrijeme. Nedzade, mislim da bi vam najbolje bilo držati bebu izvan jaslica koji mjesec ako je ikako moguće. Nisu djeca odrasli pa da možeš računati da su se oporavili 2-3 dana nakon antibiotika. Još dolaze u kolektiv s drugim sličnim malim balavcima i puzavcima, gdje nema socijalnog odstojanja koja drže odrasli, plus su mali i osjetljivi..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •