Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 190

Tema: SŠ - nezadovoljni zaključenom ocjenom

  1. #51
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako sam i mislila, ali očito bolje ni to ..
    OK, nek bude niža ocjena, ali da znamo za sljedeću godinu
    ali i da znaju i u školi da pratimo djecu i da ako nešto nije iskazano kao problem, kako bismo mi znali da se treba veća pažnja tome posvetiti ...
    pravovaljana komunikacija je mogla spriječiti ovu situaciju
    Pa ako je situacija takva da se i razrednik boji razgovarati sa dotičnim profesorom, onda je stvarno najbolje ne poduzeti ništa.

  2. #52
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    meni se ova profa baš ne čini bezazlena. kada djetetu zaključiš ocjenu nižu od aritmetičke sredine, onda si vrlo spreman razgovarati o tome. možda čak i jedva čekaš da te se pita "zašto". ja joj ne bi priuštila to zadovoljstvo. bar neka malena zadovoljština. eto ti, neka samo ti znaš zašto. a mislim da je tako pametnije i za dijete ove godine.

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih djetetu htjela priuštiti odgovaranje pred komisijom, i učenje nakon završene škoslke godine, ali mislim da je zakinuta za ocjenu.
    Ocjene iz predmeta su šarene, bilo je i negativnih koje su ispravljene i na vrlo dobar ...
    Čak i aritmetička sredina (svih ocjena, ili čak i samo pismenih i usmenih) daje višu ocjenu.

    Dijete je cijelo vrijeme računalo da će dobiti višu ocjenu jer nije bila niti jednom upozorena da će možda imati nižu pa da se eventulano pripremi na to, ili čak da još jednom odgovara.

    Ima li smisla pitati (koga? razrednik se i tijekom godine ogradio od drugih predmeta - na informacijama), ili je bolje pomiriti se sa sudbinom (ne utječe nešto posebno na konačan prosjek)?
    Vrijeska, propustila si samo jedno - a tvoje dijete isto: komunikaciju tijekom školske godine. Jer nije profesor taj kome treba bolja ocjena, nego učenik. S te strane bi trebala doći i inicijativa... Nije profesor dužan upozoriti je.

    Treba profesora PITATI unaprijed kakva će biti ocjena i što se može poduzeti, dok je još vrijeme. Moj stariji sin je potpuno nezainteresiran za ovo, a mlađi je dosta dobar u ovome, ali ne trpi intervencije i navlačenje ocjena, pa često doma kritizira profesore koji na temelju (karikiram) prosjeka 2.8 zaključe četvorku, jer nekome nedostaje bod za opći uspjeh... I ne voli kad profesori manje cijene kontinuirani rad (njegovu stabilnu četvorku) nego kampanjce koji na kraju škg navlače prosjek. E, ako je tvoje dijete u toj vreći, možda je to razlog za nižu ocjenu - profesor zna da dijete može i bolje, ali baš nema savršene radne navike, a to se plaća nižom ocjenom

    Reci djetetu da je iskustvo ono što dobije kad ne dobije ono što je očekivala. Ja sam baš nedavno svom sinu isto rekla (nije se radilo o ocjenama nego o trudu i angažiranju na slobodnoj vanškolskoj aktivnosti - jako je podmetnuo leđa, a neki drugi kolege nisu.... Rekla sam mu "to ti je možda prvo razočaranje, ali svakako nije zadnje", a nakon toga sam ga podsjetila na ovo:http://www.sspakrac.hr/index.php/oda...-srednjoj-koli )
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.06.2018. at 11:42

  4. #54
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ima divnih,divnih profesora
    ima i onih manje divnih, kao u svakoj struci
    netko bi baš zamjerio i mogla bi imati problema iduće godine
    netko bi se nakon intervencije (pogotovo malo "zeznutijeg" roditelja) povukao i iduće godine bi više gledao kroz prste, samo da nema više posla sa njima
    nema pravila
    i ja mislim da bi se razrednik tu trebao više angažirati

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    pogledala sam malo taj popis za fakultete, arhitektura, medicina i srodni nisu u fokusu, tako da se nadam da neće biti prevelike štete
    a što se i za upis na faks gledaju pojedinačne ocjene ? Ja sam mislila da se gleda samo prosjek i rezultati mature-

  6. #56
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako je situacija takva da se i razrednik boji razgovarati sa dotičnim profesorom, onda je stvarno najbolje ne poduzeti ništa.
    He he he... sličnu situaciju sam ja imala lani kod mlađeg sina, pa sam mrtvo hladno zatražila od razrednika da mi dogovori termin predmetnih informacija. Ništ strašno se nije dogodilo - ja otišla, lijepo smo popričali, čula sam da moj sin nije briljantan u tom predmetu, kao i pitanje zašto je upisivao računalni smjer ako ne zna programirati...Moj drski odgovor bio je "Nije li Vam palo na pamet da bi možda ŽELIO NAUČITI to, da je zbog toga u ovoj školi?" Ali bit stvari je bila da je čovjek uredno rekao koju literaturu treba nabaviti i koje rupe u znanju pokrpati da krene dalje. To smo napravili i drugo polugodište je priča bila drugačija. Nije odlikaš, ali je ok. Kog vraga se traba bojati razgovora? Ako smo pristojni i razumni odrasli ljudi, tko nam može zabraniti da zagovaramo najbolji interes svog djeteta? Jedinoooo treba biti spreman da se čuje i druga strana priče koja nije uvijek onakva kakvu očekujemo.

  7. #57
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Nepravde bole dugo.

    I meni samo ocjene iz provjere znanja, imaju pravu težinu. To je skroz druga razina znanja i razumijevanja od seminara i plakata. Ali nije mi ni to crno-bijelo. Za mene nije isto znanje - nabroji nešto (npr. predstavnike romantizma u glazbenoj umjetnosti), ili povezati to što znaš i dati neki novi output (npr. prepoznati za nepoznato djelo iz kojeg je razdoblja i argumentirati na temelju čega si došao do tog zaključka). Hoću reći - niti su dijelovi predmeta jednaki, niti su profesori jednaki, niti je uvijek lako biti objektivan... Ali ja bih se sigurno vodila time da ako razmišljam o višoj ili nižoj ocjeni za nekoga da ću puno manje pogriješiti ako dam greškom višu, nego greškom nižu.

    vrijeska, nadam se da ni kod vas da ocjena neće imati neku ulogu u životu.

  8. #58
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    peterlin, ovo nije ista situacija. nitko se nije nadao da će biti zaključena ocjena niža od aritmetičke sredine. na kraju godine nema mjesta takvim razgovorima, a tijekom godine...pa tko bi znao da će tako zaključivati, na niže?! možda ni profa nije znala
    uf.

  9. #59
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, radi se o drugačijoj situaciji. Predmetne informacije tokom godine su po mom mišljenju i iskustvu najnormalnija moguća stvar, pisala sam već o tome, u školi mog djeteta ih imaju apsolutno svi nastavnici, termini su javni i jasno istaknuti, i nema uopće potrebe ići preko razrednika.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    [QUOTE=Peterlin;3049784]
    Treba profesora PITATI unaprijed kakva će biti ocjena i što se može poduzeti, dok je još vrijeme. /QUOTE]

    Stvar je u tome da je tako i bilo prije 3-4 tjedna. U razgovoru učenika i profesora je bilo potvrđeno da će na kraju biti viša ocjena, a na kraju je zaključena niža.

    Nisam tijekom godine imala što poduzimati jer ne "trčimo" za ocjenama, a nema ništa toliko negativno da se moramo posebno uključivati. Sve u svemu je OŠ bila izvrsna, sad u srednjoj školi je vrlo dobra i to svega koja decimala do odličnog. Mi smo i više nego zadovoljni i sretni s uspjehom. Samo je ovo malo gorke soli prosuto ...

    Inače, sličnu situaciju smo zamalo imali u OŠ s drugim muškim djetetom, i to s pjevanjem u višem razredu ... na kraju je mom djetetu zaključeno 5, ali jednom drugom nije zbog jedne niže ocjene. A to su djeca koja da ima prošla bi sa 6. Ali pjevati ne znaju ... Da je zaključena niža, tu se pak uopće ne bih osjećala nelagodno i tražila bih i komisiju. Prije toga bih djetetu platila nekoliko privatnih sati pjevanja Godina nije završena, pa ne znam kako će se raspetljati cijela situacija ...

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin, ovo nije ista situacija. nitko se nije nadao da će biti zaključena ocjena niža od aritmetičke sredine. na kraju godine nema mjesta takvim razgovorima, a tijekom godine...pa tko bi znao da će tako zaključivati, na niže?! možda ni profa nije znala
    uf.
    Moguće je da je tako....

    A moguće je i da je prof istaknula kriterije na početku godine (to moj stariji sin uvijek posluša, a mlađi je do ove školske godine redovno propustio zapamtiti, pa je naučio na teži način). Štajaznam, kod njih iz fizike ne možeš imati zaključeno 4 ako imaš jednu dvojku. Najmanja ocjena smije biti 3. A lijek postoji i to se zna od početka škg - treba ispraviti tu ocjenu pismeno ili usmeno. Lani je moj sin zanemario taj kriterij, ali ove godine je uspio sve srediti na vrijeme.

    Ali slažem se da ima svega... Nema veze.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Bili smo na predmetnim informacijama iz matematike.
    Dali smo do znanja da radimo s djetetom, profa nam je ukazala na greške i sl.
    I sve je u redu.

    Na predmetne info iz ovog predmeta ću u rujnu.

  13. #63
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Na predmetne info iz ovog predmeta ću u rujnu.
    Mislim da je to dobra odluka!
    Posljednje uređivanje od Jelena : 14.06.2018. at 12:06

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da, radi se o drugačijoj situaciji. Predmetne informacije tokom godine su po mom mišljenju i iskustvu najnormalnija moguća stvar, pisala sam već o tome, u školi mog djeteta ih imaju apsolutno svi nastavnici, termini su javni i jasno istaknuti, i nema uopće potrebe ići preko razrednika.
    Ako ne postoji raspored predmetnih informacija (a u školi mog mlađeg sina ima samo raspored informacija za profesore koji imaju razredništvo) nema druge nego dogovoriti preko razrednika. Čak sam ravnateljicu to gnjavila, jer mi je glupo (nisam dogovarala sastanak, sjedim u VR pa imam priliku usput pitati takve stvari) ali rekla je da je to tako i da se mora ići preko razrednika... Pa dobro - kako god žele. To me nije spriječilo. Ali me isto nije spriječilo da doma sina naganjam da li je obavio sve što je trebao.

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kod recimo mojeg ne postoji termin rasporeda inf. Za engleski ali očito sam bila predosadna pa sam dobila poruku da se jedan dan nactam na informacije kod profesora,pogledala sam testove i krenuli smo s malko ozbiljnijim radom.
    I vrijeska kak je mala prošlo na tom odgovaranju

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    E kak se tiče pjevanja,naša iz osnovne voli duete,i tako moj antitalent za pjevanje našo si partnera čija mama je glumica,muzikašica i operna pjevačica,od dok je trenirala svog sina,trenirala je i mog
    Inače nikad mi ne bi palo na pamet zeti sate pjevanja ,ima iz glazbenog dosta teorije da se može dobiti petica
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.06.2018. at 15:10

  17. #67
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam baš jako ljuta na neke kriterije prilikom zaključivanja ocjena sada u Miocu.
    Ne radi se o mojem djetetu.
    Radi se o djetetu čija je mama stalno u školi i čije je dijete bilo 5,0
    Uvijek do sada jedva navučenih i brutalno ižicanih 5,0
    No ove godine iz jednog predmeta prosjek 3,5 iz drugog 2,5
    Znači nema šanse za 5,0
    I zadnji dan oba profesora zaključe PETICE!!!
    Na ove prosjeke.
    Ja sam još uvijek u šoku.
    I da stvar bude bolja, pita ih raski jesu li nekome poklonjene ocjene i javi se jedan dečko, a ta osoba NE.
    Dakle uopće ne smatra da je to poklonjeno.
    Ne moram ni pisati koliko su ostala djeca razočarana jer ispada da neki rade i krvare cijelu godinu za svoje petice, a nekome se samo tako poklone.
    Tako da, eto. Nigdje nema pravice.
    Uvijek će biti onih koji će lakše dolaziti do cilja i onih koji će patiti i biti zakinuti.
    I to da se dogodi u Miocu?!?!

  18. #68
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ne kuzim kako mozes biti tako sigurna u prosjeke pojedinih predmeta tudeg djeteta?

  19. #69
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    meni se isto čini nevjerojatno da bi na takve prosjeke profesori zaključili odličan :/
    možda ti prosjeci ipak nisu bili takvi

  20. #70
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Cuj, sve je moguce. Mozda je skola ta koja zeli zadrzati razinu ocjena u visokom prosjeku da se mogu hvaliti ( prosjekom skole).
    Kaze mi neki dan kcer prijateljice ( koja pohada elitnu gimnaziju ) da je razina ucenja koje se ocekuje iz nekih predmeta smijurija. Npr. ne trebaju procitati niti jednu lektiru vec dobiju gotove sazetke najvaznijeg i da ona skoro krvari prosjek skole sa svojim 4,7 prosjekom.

  21. #71
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ma daj :/
    više ne znam što bih mislila o svemu tome

  22. #72
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Znam za prosjeke jer je to dijete samo komentiralo javno pred kolegama kako uz takve prosjeke nema šanse za 5,0 ove godine.
    U MIOC-u se nikome, ništa ne servira.
    Iz lektire se pišu testovi koji su jako teški i ako lektira nije pročitana i to s razumijevanjem, nema teorije da se test napiše za pozitivnu ocjenu.
    I baš zato je ovo poklanjanje ocjena ostavilo gorak okus svima, a pogotovo djeci.
    Kad su djeca pitala kako je to moguće, rečeno im je da svaki profesor IMA pravo zaključiti ocjenu kako god želi.

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Očito postoje više elitnih škola

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ili postoje različiti profači iz hrv,ko iz matke kod jednih krv,znoj,a kod drugih slatkiši uz znoj

  25. #75
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Očito postoje više elitnih škola
    Naravno da postoji vise " elitnih" skola , vjerovali ili ne.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Meni je jedino nevjerojatno da se tanci cudi tome da se to dogada u miocu? Obicno te in i elitbe skole privlače i in i elitne dake i roditelje. Pa neki od tih elitnih imaju lagani vjetar u leđa...
    Sjećam se jos uvijek malog zuzula iz svog vremena... I tad i sad mi to smiješno. I nisam bila zakinuta ni tad ni sad. Njegov tata je elitniji od mog. To je tako i baš u svakoj školi djeca elitnih roditelja donora imaju drugaciji tretman, kao i u životu.

  27. #77
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Uprsvo tako, casa. I prije i sad se gleda tko je čiji. Možda je to još izraženije u manjim sredinama.
    Uostalom i profesori su ljudi, i oni mogu nekog učenika voljeti, a drugog baš suprotno.
    Ocjena je uvijek subjektivna, nema tu 100% objektivnosti.
    I nije pokazatelj znanja. Ocjena je aritmetička sredina raznoraznih faktora od kojih je profesorov dojam najbitniji.

  28. #78
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kod mojeg velikog samo učenik kojeg voli određeni profač može tražiti neki ustupak u vidu,dajte nam još sat vježbe,pojasnite još ovaj zadatak,znači malo pozitivnije,ali nema ustupak na povišenje ocjene ako nema uvjeta ni znanja za to

  29. #79

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    I da stvar bude bolja, pita ih raski jesu li nekome poklonjene ocjene i javi se jedan dečko, a ta osoba NE.
    Znam da je nebitno za temu, ali šta je uopšte svrha ovog pitanja?

  30. #80
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da je nebitno za temu, ali šta je uopšte svrha ovog pitanja?
    da, ni meni nije jasno, kako može uopće takvo pitanje postaviti pred cijelim razredom?
    ako i jesu ocjene poklonjene, nije ih dijete poklonilo samo sebi, to je napravio profesor

    inače, slažem se da je ocjena subjektivna, ali stvarno ne bih učeniku koji ima prosjek 2,5 zaključila odličan

  31. #81
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da je nebitno za temu, ali šta je uopšte svrha ovog pitanja?
    To moraš pitati njega.

    Inače, ja sam naučena na poštenje i fer igru i mrzim muljanja bilo koje vrste.
    Ovo dijete kojemu su poklonjene ocjene nema poznatog tatu, ni mamu, tako da vam te teorije padaju u vodu.
    Mislim da se radi isključivo o staroj slavi.
    Ali, ok. Profesorima na dušu.
    Ja znam da je moja kći svoje petice itekako zaslužila, a ako nekoga veseli da mu dijete dobova ocjene na poklon, neka uživa u tome.
    Napisala sam taj slučaj čisto da se vidi kako se ocjene bez točno određenih smjernica mogu zaključivati uistinu svakako.
    Da kojim slučajem stoji u pravilniku da se isključivo zaključuje na osnovu aritmetičke sredine, ali da kroz godinu učenik, primjerice, mora imati pet ocjena iz provjere znanja i maksimalno tri ocjene iz zalaganja, plakata i sl. tada bi aritmetička sredina bila, po meni, najpoštenija ocjena.
    I ne bi se moglo poklanjati i zaključivati na više, niže ili na konto deset plakata dobiti peticu na kraju.
    I kaj opet potežete taj elitizam?
    Kaj vam to znači?
    Od svega morate napraviti cirkus bez ikakve potrebe i logike.
    U razredu moje kćeri nema nikakve elite, djece političara ili na bilo koji način isturenih ljudi.
    Sve su to djeca šljakera, prodavača, Zetovaca...i ja takve ljude više cijenim nego nekakve izmišljene elite.

  32. #82
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    To moraš pitati njega.

    Inače, ja sam naučena na poštenje i fer igru i mrzim muljanja bilo koje vrste.
    Ovo dijete kojemu su poklonjene ocjene nema poznatog tatu, ni mamu, tako da vam te teorije padaju u vodu.
    Mislim da se radi isključivo o staroj slavi.
    Ali, ok. Profesorima na dušu.
    Ja znam da je moja kći svoje petice itekako zaslužila, a ako nekoga veseli da mu dijete dobova ocjene na poklon, neka uživa u tome.
    Napisala sam taj slučaj čisto da se vidi kako se ocjene bez točno određenih smjernica mogu zaključivati uistinu svakako.
    Da kojim slučajem stoji u pravilniku da se isključivo zaključuje na osnovu aritmetičke sredine, ali da kroz godinu učenik, primjerice, mora imati pet ocjena iz provjere znanja i maksimalno tri ocjene iz zalaganja, plakata i sl. tada bi aritmetička sredina bila, po meni, najpoštenija ocjena.
    I ne bi se moglo poklanjati i zaključivati na više, niže ili na konto deset plakata dobiti peticu na kraju.
    I kaj opet potežete taj elitizam?
    Kaj vam to znači?
    Od svega morate napraviti cirkus bez ikakve potrebe i logike.
    U razredu moje kćeri nema nikakve elite, djece političara ili na bilo koji način isturenih ljudi.
    Sve su to djeca šljakera, prodavača, Zetovaca...i ja takve ljude više cijenim nego nekakve izmišljene elite.
    Ok, a kako znaš da to dijete nema neku "olakotnu" okolnost za koju se ne zna?
    Možda mu je netko bolestan ili umro, ili je dijete bolesno pa nije reklo. Zašto bi svi sve trebali znati.
    Ali ti imaš pravo na svoje mišljenje....

  33. #83
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, a kako znaš da to dijete nema neku "olakotnu" okolnost za koju se ne zna?
    Možda mu je netko bolestan ili umro, ili je dijete bolesno pa nije reklo. Zašto bi svi sve trebali znati.
    Ali ti imaš pravo na svoje mišljenje....
    Ništa od toga nije razlog za poklanjanje ocjene.
    Ocjene se ne poklanjaju, one se zarađuju sa znanjem i zalaganjem.
    Čudno da uopće dolaziš na ideju da bi ovi razlozi koje si nabrojala trebali ikome biti opravdanje za poklanjanje ocjene.
    Onda najbolje da ni ne idu u školu, već da im se ocjene daju na konto osobne situacije.
    Svašta.

  34. #84
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    U da je slučajno ovo kaj cathy kaže onda ne može biti ocjena za dvije ocjene i više viša od zarađenog
    Sva sreća da nigdje ne piše da je aritmetička sredina zaključena ocjena,toliko malo raspona je ipak na profesoru da odluči
    Rekla sam da kod mojeg velikog je svaki profa Reko kaj su njemu važni elementi za ocjenjivanje.možep ti imati sto plakata i predavanja,ali ako imaš jedinicu iz odgovaranja ili primjerenog ispita ne možeš dobiti nešto više od zasluženog

  35. #85
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Ja sam u šoku, moram priznati. Da se u miocu tako zakljucuju ocjene, ne mogu to vjerovati.
    Ako je zbilja prosjek bio 2.8 i zakljucen je odlican, anonimno bih pozvala ispekciju.
    Preduvjet je da sam 1000% sigurna da je bio taj prosjek.

    Za Vrijesku:
    pravilnik kaze da zakljucna ocjena ne mora izlaziti kao aritmeticka sredina,ali je pravilo da se ne ide na stetu ucenika i svaka inspekcija bi ponistila ocjenu koja je niza od onoga sto kaze aritmetika, imam s tim iskustva.

    A ovo s miocem i da se petice ponekad zakljucuju da skola ne gubi na rejtingu....ne znam, ako nije istina, ovo je javno bacanje ljage na zbilja odlicnu skolu.
    Posljednje uređivanje od rosa : 17.06.2018. at 13:16

  36. #86
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    rosa, naravno da nije istina.
    To su sve ružne izmišljotine kao i ove priče o elitizmu.
    Sve što sam napisala stoji, no neću zvati inspekciju.
    U MIOC-u je velika većina profesora stroga, poštena i zahtjevna i ocjene koje daju su itekako zaslužene i realne, ali eto dogodi se ponekad da netko ipak odskoči od većine.
    Meni je i dalje nevjerojatno da netko misli da se ocjena može pokloniti zbog bolesti, obiteljske situacije itd.

  37. #87
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    I jos za Vrijesku:
    Ja to ne bih pustila. Zali se, nije nis kasno,sk.god.traje do 31.8.
    Ja zbilja nemam iskustva sa zakljucivanjem nizeg od aritmetike.
    Ako neki profesori ocjene iz prezentacija,referata i sl.ne dozivljavaju,onda to ne trebaju ocjenjivati, nego samo staviti opasku u biljeske, bez ocjene. Bzvz.

    Osobno, odusevljena sam kad mi ucenik samostalno i kvalitetno napravi dodatni rad te ga prezentira pred razredom.
    Em malo razbije uobicajenu nastavu, em unese svoju osobnost u rad pa ima tu i tamo i smijeha , em kolege iz razreda pazljivo motre, em se doticni uci javnom nastupu, gradi samopouzdanje....etc.
    Vrlo cesto takvi radovi dobiju spontani pljesak. Sve je to obrazovanje, meni osobno jednako vazno kao i test, fuckaj ga.

  38. #88
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    rosa, naravno da nije istina.
    To su sve ružne izmišljotine kao i ove priče o elitizmu.
    Sve što sam napisala stoji, no neću zvati inspekciju.
    U MIOC-u je velika većina profesora stroga, poštena i zahtjevna i ocjene koje daju su itekako zaslužene i realne, ali eto dogodi se ponekad da netko ipak odskoči od većine.
    Meni je i dalje nevjerojatno da netko misli da se ocjena može pokloniti zbog bolesti, obiteljske situacije itd.
    Tanci, ja bih zvala inspekciju,sorry. Ili u najmanju ruku obavijestila ravnateljicu, nije normalno da u zbornici ima osobu koja umjesto 3 zakljuci 5 pa da je taj roditelj direktor svemira.
    Posljednje uređivanje od rosa : 17.06.2018. at 13:38

  39. #89
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Šta nije rok 24 sata od zaključenja ocjene za žalbu na zaključenu ocjenu?

  40. #90
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Tanci, ja bih zvala inspekciju,sorry. Ili u najmanju ruku obavijestila ravnateljicu, nije normalno da u zbornici ima osobu koja umjesto 3 zakljuci 5 pa da je taj roditelj direktor svemira.
    Ma nije. Penzići.
    Možda ću eventualno napisati ravnateljici pisamce.
    Ne želim talasati jer se ne radi o mojem djetetu, a netko bi se možda mogao poslije osvećivati na mojem djetetu.
    Ipak živimo u Hrvatistanu.

  41. #91
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Šta nije rok 24 sata od zaključenja ocjene za žalbu na zaključenu ocjenu?
    Dva dana od zavrsetka nastavne godine je rok, sluzbeno. Za obracanje NV-u.
    Ispekciji se moze obratiti i kasnije.

  42. #92
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Sto za Vrijesku znaci da ima vremena do utorka.

  43. #93
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja ne bih prijavljivala :ne bih se štela mešati:, ali ne bih ni javno pisala nešto gdje mi netko može zamjeriti
    svatko tko želi može znati čija je mama to pisala

  44. #94
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    rosa, slažem se s ovim u vezi prezentacija, dodatni radovi su vrijedni i grade samopouzdanje, vježba se govor pred publikom što je važno za dijete u razvoju
    a tko ne misli da je vrijedno, stvarno ne bi trebao takav rad niti ocjenjivati

  45. #95
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Ja sam sigurna da ce ovo doci do djelatnika mioca,a onda i do ped.sluzbe i ravnateljice. I ponavljam, ako nije istina onda je bas ljaga.


    Tanci, zar je ta ucenica/ucenik kojem je tako besramno poklonjena petica prije toga pokazala/pokazao ekipi iz razreda svoj e-imenik? Zbilja ne mogu vjerovati.
    Posljednje uređivanje od rosa : 17.06.2018. at 13:58

  46. #96
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne bih prijavljivala :ne bih se štela mešati:, ali ne bih ni javno pisala nešto gdje mi netko može zamjeriti
    svatko tko želi može znati čija je mama to pisala
    Ako si mislila na mene, ja se ni ne skrivam.
    Stojim iza svega što sam napisala.
    Nikoga nisam imenovala i vi ovdje ne možete znati o kojem je djetetu riječ.
    Jedino ako imate uvid u ocjene, možete znati o kome pišem.
    Mene u toj cijeloj priči smeta kriterij.
    Zašto?
    Zato jer nema suvislog objašnjenja, osim stare slave, za ovakvo ponašanje čak dva profesora i samo kod tog jednog djeteta.

  47. #97
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sigurna da ce ovo doci do djelatnika mioca,a onda i do ped.sluzbe i ravnateljice. I ponavljam, ako nije istina onda je bas ljaga.
    Tanci, zar je ta ucenica/ucenik kojem je tako besramno poklonjena petica prije toga pokazala/pokazao ekipi iz razreda svoj e-imenik? Zbilja ne mogu vjerovati.
    Ne, nije pokazala/pokazao e- dnevnik, već je bila priča...joj, žao mi je što ove godine neću proći s 5,0 jer nema šanse.
    Pa netko pita, kak nema šanse, neka žica odgovaranje i sl.
    Pa odgovori kako nema šanse jer ima iz jednog predmeta prosjek za 3, a iz drugog za 4 i odgovaranje ne bi ništa promijenilo jer je prosjek i dalje nedovoljan.
    I onda zadnji dan dolazi prof iz jednog predmeta i kaže- ma neću te mučiti, evo ti pet.
    A iz drugog isto, mada za tog profesora kruži priča da inače zaokružuje za jednu ocjenu više, no ovdje je zaokružije za dvije. Sa tri na pet.
    Inače, profesori u MIOC-u kažu da su ocjene javna stvar i svi su zaokruživali ocjene javno pred cijelim razredom i svi jako dobro znaju tko ima kakve ocjene i prosjeke.
    To što vi ne možete vjerovati mi je jako čudno.
    Gdje vi živite?
    Jeste čuli, čitali što je bilo Miočkim dvodnevnim izletom za Gardaland prije mjesec dana?
    Niste?
    Guglajte.
    Mislite da je itko za taj cirkus odgovarao?
    Nije.
    Svi peru ruke i nitko nije odgovoran.

  48. #98
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I nije to tako samo u MIOCu.
    To je u svim školama ista priča.
    Samo ljudi šute.
    Brbljaju na kavama, ali ne poduzimaju ništa.
    Prošla sam to već s maturalcem u OŠ i sad s razlogom strepim kako će sljedeći maturalac proći.
    Isto tako je i s ocjenama jer profesor može što hoće i kako hoće.
    Ja tu krivim Ministarstvo koje nije donijelo pravilnik koji bi precizno tumačio što, kada i kako.

  49. #99
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ovo za gardeland je tužno,ok tu topla voda nije jedina tužna strana izleta
    Usput tanči kam planiraju na maturalac i kolko to dođe?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.06.2018. at 14:23

  50. #100
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    M.je nedavno bio u Gardalandu sa svojom strukovnom skolom i nikakvih problema nije bilo.
    Isto tako svi predmeti su zakljuceni po prosjeku
    za ostalu djecu ne znam, i nema sanse da bih ikad tvrdila bilo sto , a da to na vlastite oci nisam vidjela.
    i tako imam previse posla sa vlastitom djecom da bih imala vremena brinuti o tudoj , a jos manje da bih znala tko kakve ocjene ima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •