Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Kako izgleda obrada kod alergologa (Srebrnjak)?

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Kako izgleda obrada kod alergologa (Srebrnjak)?

    Sve se vidi iz naslova.
    Sto se radi na prvom dolasku kod alergologa (vece dijete)?
    Vađenje krvi, testiranje,...?

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    obično naprave fiz.pregled, spirometriju i prick test (kapanje histamina i desetak osnovnih alergena te bockanje tog mjesta na podlaktici). Za spirometriju i prick moraš imati dvije posebne uputnice. Ako se vadi neki od onih igE, onda moraš opću dokicu tražiti onu specijalnu uputnicu koju nerado izdaju (ne znam ime, ona putem koje mozes isti dan sve, nju Richter s Rebra uvijek traži, ali je rijetko dobije pa se svađa na telefon).

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Jednom sam je za stariju bila dobila pa joj je svašta mogao istestirati, trsjalo je cijeli dan. Drugi sam put iskamčila isto (dnevna bolnica) i za mlađu radi alergije na antibiotike pa ju je baš pošteno obradio.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Najbolje je imati dnevnu d1 uputnicu ,svašta se može raditi na nju do godinu dana od izdavanja
    Ako se sumnja na više alergena onda se radi i više od deset pricka,recimo moj manji napravi najmanje 20-25,ali manje bitno
    Bilo bi dobro da imaš neki dnevnik pojavljivanja nekih simptoma ako je vezano za vanjske alergene,ili da znaš kak se ponaša i što se zbiva nakon konzumacije određene hrane
    Drugi ili neki dan kasnije se rade testovi iz krvi,ali nekom ne mora ni prick pokazati nešto,recimo moji manji su ponekad takvi,pa inzistiraju da se krvi testovi naprave na stvari koje sumnjaš
    Uzima li kakve lijekove? Amtihistamim ne bi trebao imati sedam dana prije pregleda,ni mazanje kortičima

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    On reagira osipom. Nije to toliko cesto, ali zadnje 4 godine prilicno puta.
    Osip bez drugih simptoma.
    Ne moze se povezati s hranom ni nicim, jer nije u kontaktu s nicim novim.
    Reagirao je i do tada na promjenu praska ili omeksivaca.
    Ako smo se drzali istih nije imao reakcije.
    Kod njega je ponekad osip imunoloska reakcija na virozu. Ne izbaci simptome viroze, nego samo osip.
    Tesko je razluciti sto je uzrok.

  6. #6
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Kad dodjes predas uputnicu/ce. Sestra izvaze dijete. Visinu mu izmjeri i oksidaciju trenutnu. (edit: vidi se da je za mene ovo kasno navecer, trebalo je biti saturaciju, ali kad je meni oksidacija bliza )
    Potom te posalje ispred sobe, mislim 10, na spirometriju. Unutra djeca ulaze sama. Osim u iznimnim slucajevima. Moj kaze da pusu ribicu i da ih bas tjeraju da.sto bolje napusu. Tamo dobiju plasticni nastavak s kojim su puhali i moraju ga cuvati do kraja obrade. Ako ttrba jos sta ponoviti.
    Nakon toga odlaze kod alergologa. Ceka se neko vrijeme nista strasno. Ako ima obradu prick testom odlaze u sobu za to. Ispikaju dijete. Vani se ceka 15 min, akp se dobro sjecam. Nakpn toga na mjerenje. Na ono sto se pokaze reakcija odlazi se u drugu zgradu na vadjenje krvi. Ti nalazi se cekaju neko vrijeme i dobova ih alergolog na komp. A ako zelite imati i vi svoj primjerak ranije moze se dici mislim od 13-15 sati.
    Nakon spiromerije ili ako idete na testove odlazi se kod lijecnika.
    Tako je nama izgledao prvi odlazak. A i zadnji koji smo imali jer smo ponavljali test zbpg novih simptoma.
    Nadam se da sam sve napisala.
    Mozda jos da ih nazoves i pitas koju uputnicu imati.

    Buduci da nisi iz zgb onda jos o parkingu. Unutar bolnice ima malo parkiralisnih mjesta. Ja sam odustala od parkiranja tamo jer mi je dosta da se uvalim u mali prostor pa se izvalcim van. Parkirati mozes na strani ulice na kojoj je bolnica. Na suprotnoj ni u ludilu jer ce te dici pauk. Ovo ti ne treba. Mjesto se uvijek nadje ako ne odmah do bolnice onda prema Mirogoju ali zbilja se ne hoda daleko.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 20.06.2018. at 10:09

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Je sad na amtihistaminu?
    Ja s svojima idem u klaićevu i pregled je skoro isti s time da se tam vadi rist rast neki drugi dan od pricka
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.06.2018. at 21:37

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Pije Rinolan, ali ce prestati minimalno 7 dana prije.

  9. #9
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Znam sa reagira povremeno na travu - ako legne na travu pojavi se osip.
    Respiratorno reagira u doba ambrozije.
    I reagira na prasinu (grinje), ali samo ako se tuku jastucima, ili skacu po krevetima.
    Inace moze biti pored prst debele prasine i nista mu nije.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Ok,
    A koje tegobe i kad ih ima da mora piti,koliko dana pije,ima li ventilom flixotide kak često? Malko analize donesi i od kuće,sjeti se kad mu je najteže ,kad najčešće nekaj treba.
    Mi imamo doma žutu knjigu u koju pišemo lijekove simptome ... Od kad se klinka rodila

  11. #11
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Napisala sam tegobe - osip. Koji tek povremeno mozemo povezati s necim.
    Recimo 1 od 5 puta ima logike od cega je.
    Terapiju uzima samo za vrijeme osipa. Ponekad i ne uzima ni tada ako ne zahvati vecinu tijela.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Ok i to povezivanje reci,možda se može nekaj isčačkati

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    obično naprave fiz.pregled, spirometriju i prick test (kapanje histamina i desetak osnovnih alergena te bockanje tog mjesta na podlaktici). Za spirometriju i prick moraš imati dvije posebne uputnice. Ako se vadi neki od onih igE, onda moraš opću dokicu tražiti onu specijalnu uputnicu koju nerado izdaju (ne znam ime, ona putem koje mozes isti dan sve, nju Richter s Rebra uvijek traži, ali je rijetko dobije pa se svađa na telefon).
    Da, kad se radi kompletna dijagnostika, obično dobiješ D1 uputnicu (za dnevnu bolnicu) u okviru oni naprave sve ovo što je čokolada napisala.

    Tjedan do deset dana prije testiranja ne smije se uzimati nikakve antihistaminike. Izmjere saturaciju (količinu kisika u krvi), visinu, težinu djeteta, pošalju na spirometriju, a po potrebi prick (pikanje podlaktice) i čekaš određeno vrijeme, pa to izmjere... Prema potrebi rade se i drugi pregledi - vidi ovdje: http://www.bolnica-srebrnjak.hr/inde...dnevna-bolnica

    Nikad nisam imala primjedbi. Dobro su organizirani.

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    s Rinolana je skini 2 tjedna prije. Fotografiraj osip.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 20.06.2018. at 09:46

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Tako sam ja godinu i pol muku mučila s kroničnom, ekstremno izraženom, urtikarijom dok sama nisam otkrila zbog čega- uzrok je bio pojačivač okusa, gotovo uvijek nakon posjeta restoranu i rodbini u RH (vegeta jel).

  16. #16
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Jel znate koliko se cca. trenutno čeka termin?

    Mali mi umire (prošle godine je nešto sitno tijekom jeseni pokazivao znakove alergije, no poslije smo se zaboravili naručiti), danas sam poslala upit za termin na Srebrnjakov mail i ne znam jel da ga vodim kamo privatno ili čekam (jedva je u školi preživio dan )...

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Na njihovu hitnu možeš doći uvijek, dežurni su 24 sata, bar je tako bilo prije par godina

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Nazovi ih https://www.bolnica-srebrnjak.hr/ind...tna-ambulanta2
    Ako mu je stvarno tako loše, to ti je najpametnije

  19. #19
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nazovi ih https://www.bolnica-srebrnjak.hr/ind...tna-ambulanta2
    Ako mu je stvarno tako loše, to ti je najpametnije
    Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •