Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 104

Tema: hrana za put od 30 sati

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno hrana za put od 30 sati

    Dijete ide autobusom na daleki put.
    Da kompliciram ili da ostanemo na pohancima?

    Imate li kakav tips&tricks za kutijice s hladnom salatom? Imam neku malu od sladoleda iz Lidla, je li to dovoljno čvrsto da u nju stavim neku rižu s piletinom?
    Da gnjavim dijete da nosi malu torbu s ledenim umetkom (pločicom što se stavlja u prenosive hladnjake) ili da spakiram sve u obični ruksak?

    Ne voli voće, povrće... tako da ne mogu uvaliti štapiće celera ...
    eventualno bobice grožđa sa sirom ...

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A kamoli to ide?
    kolko je ona od tih koja jede rižu na putu
    Kolko puta staju opčenito
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.06.2018. at 13:28

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja bi možda za početak par onih gotovih sendviča kaj su posebno pakirani. Tipa Montana. Ili da si to kupuje putem.
    Mislim da ti je pre rizično da pokvari želudac na tako dugom putu.

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sigurna si da nema stajanja za organizirani ručak/večeru uz one autoput-self service restorane?

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ak je to rizično
    Onda najbolje dati ribice i kruh na put
    Dosta vode,jedan dio staviti dole
    Uzeti koji jogurt i sendvič ali da to prvo pojede
    Neki kolač ili grickalice
    Obavezno čokolada za kuhanje i koja jabuka
    Još uvijek me zanima kam ide? Mada mislim da znam,ak je tam tam bi i ja

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Na povratku McDo na autocesti, na odlasku ne.


    Je li riža kvarljiva?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Švedska. I ja bih, ali avionom

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Joj ja mislila u Francusku,sretno joj bilo

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    U principu nije kvarljiva i ja je nosim na put ali do dvanaest sati,nisam išla na duže

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kad smo kod putovanja
    Jesi sigurna da neće prije dolaska na odredište ići u obližnji grad u kupovinu?
    Ili to ona ide sama flixbusom?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    mlađi ide, s grupom
    imaju tamo organiziranu hranu i trgovinu, samo treba doći do tamo ...

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A rižu bi pojeo iz zdjelice?
    Ak da napravi rizibizi.koji sendvič
    Nešto suho tipa suho voće,čokoladu,perece
    Koja berba je taj dečko?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.06.2018. at 14:07

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Sendviči s jako suhom šunkom ili pršutom,može ima špekom
    Pakiranje u t manju kutiju s led pločicom pa to onda skup u ruksak
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.06.2018. at 14:09

  14. #14
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Pa prvi dan može jesti sve, a zadnjih par sati ako i junk food jede, nije drama

    Jednom je moj tata imao jako trovanje hranom, da smo hitnu zvali. Kad smo nabrajali što je jeo rekli su da je vjerojatno od rižota, da su ljudi u zabludi da se riža ne kvari. Pogotovo ako kreneš jesti iz posudice, posiješ klice, pa nekad kasnije nastaviš. Otad rižoto obavezno dobro "podgrijem" da pobijem eventualne bakterije.

    Suhi sirevi su izdržljivi, jabuke - al to ne voli... (kako netko ne voli fine jabuke...), suhomesnati, kuhana jaja pri cca sobnoj temperaturi, palačinke s pekmezom i orasima.

    Iskreno, ja bih napravila sendviče s pohancima, kako si i rekla, eventualno koji sa suhim mesom, sirom, svježim krastavcima/paprikom/zelenom - nešto valjda voli i jajima. Ne bih komplicirala s frižiderom. Masu sam puta išla na neka putovanja gdje je hrana bila loša pa sam i drugi dan jela sendviče i bili su mi ok i nikad se ništa nije pokvarilo.

    Sretno!

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ja ne bi krastavce stavila u sendvič nek sa strane

  16. #16
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne bi krastavce stavila u sendvič nek sa strane
    Zbog puštanja vode? Ja imam dobro iskustvo s tim, barem ti je površina zaštićena od oksidacije unutar sendviča. Al nosim i u posebnim kutijicama, i sirovu mrkvu i krastavce i kuhanu mrkvu s malo soli i putra/maslionovog. A dijete ne voli voće i povrće, tako da je pitanje što jede. Moje uzme cijelu papriku i jede u autu, tako da ne moram barem što se toga tiče razbijat glavu.

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Riza po sluzbenim preporukama moze kuhana stajati samo 2 sata na sobnoj temperaturi.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Jede voće i povrće kad ja stojim iznad njega.
    Ali da će sam poželjeti uzeti mrkvu ili kakvu voćku, neće ... tako da sumnjam da ima smisla to posebno slati. Ja bih to u nešto ubacila...
    Nisam znala ovo za rižu, dobro da sam pitala.
    A tjestenina, sa šunkom ili piletinom, povrćem? (Iako su to isti sastojci kao sendvič, samo u drugom obliku ...)

  19. #19
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Mene je moj mrtav hladan otkantao kad sam mu za put od 16 sati pokušala spakirati neku hranu koja nije sendvič. Rekao je da neće nositi nikakve kutijice (u koje bih mu eventualno nešto narezala), od voća je uzeo bananu (koja se ionak zgnječila jer ga je bolila briga), sam si je složio sendviče sa suhom salamom i sirom, a usput su još otišli i u McDonalds na nekom odmorištu. Uzeo je i kekse i u zadnji čas i njih izvadio iz kutije pa ih je na kraju bacio jer su se zgnječili u ruksaku. Nakon toga, odustajem od ikakvih ambicioznih planova, preživjet će (doduše, moj ima 14 godina).

  20. #20
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    30 sati u busu ajme to je moja definicija horora.
    Mislim da ti je bolje ne komplicirati, jedan dan na sendvičima neće nikome ništa biti a sve drugo se može ili pokvariti ili iscuriti ili zgnječiti ili jednostavno ne biti fino za jesti.
    I moji su teški za pakiranje hrane na putovanjima, a sin k tome ni ne voli sendviče jer mu se gadi miris sendviča u busu, a i meni je oduvijek pa točno znam o čemu priča i razumijem ga. Ja bi mu znala ispeći one male sirnice i zeljanice (kupila smrznute prehodno) i nosio bi to umjesto sendviča. Narezana mrkva i jabuka su nekad prolazile, sad više ne.
    Gdje god putovali staju na benzinskim postajama, svuda ima hrane i ako daš pare nitko neće ostati gladan.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Pa nije da se trideset sati sjedi

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Na tako dalek put i to ljeti, ja ne bi nosila ni sir, ni rižu, ni pohance.
    Jednostavno se bojim kvarenja hrane i komplikacija nakon toga.
    Kruh, peciva sa i bez žitarica, od salama jedino suhomesnato, štapiće sa sezamom ili obične, perece, krekere, kekse sa žitaricama, energetske pločice, od voća jabuke, eventualno banane i breskve, za piće samo obična voda.
    To kod mene dolazi u obzir. Ostalo se jede na odredištu.

    Dijete mi je osjetljivo na probavni trakt i ljeti je često obolijevao. Od kada smo uveli samo ledo sladoled, izbacili pizze s nogu, krafne i kukuruze sa plaže, vune sa ceste i tako to, probleme smo sveli na minimum.
    Oprezna sam.

  23. #23
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja bi se za prvi dan usudila spakirati sendviče a za drugi vise ne. I to ne pohance nego neki suhomesnati ili sa tvrdim sirom. Bez povrća. A za drugi dan keksi, energetske plocice i nek kupi neki sendvič na benzinskoj.

    Eventualno može npr riomare tuna salata konzerva i uz to neko pecivo, to bi se usudila poslati za jelo. Ili nešto slično industrijski pripremljeno sto sigurno može stajati na sobnoj temperaturi i dovoljno je malo pakiranje da se odmah pojede nakon otvaranja.

    Ne bih eksperimentirala s posudama za sladoled, kuhanom hranom niti ičim potencijalno pokvarljivim. Ne bude im ništa od dva dana suhe hrane...

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi se za prvi dan usudila spakirati sendviče a za drugi vise ne. I to ne pohance nego neki suhomesnati ili sa tvrdim sirom. Bez povrća. A za drugi dan keksi, energetske plocice i nek kupi neki sendvič na benzinskoj.

    Eventualno može npr riomare tuna salata konzerva i uz to neko pecivo, to bi se usudila poslati za jelo. Ili nešto slično industrijski pripremljeno sto sigurno može stajati na sobnoj temperaturi i dovoljno je malo pakiranje da se odmah pojede nakon otvaranja.

    Ne bih eksperimentirala s posudama za sladoled, kuhanom hranom niti ičim potencijalno pokvarljivim. Ne bude im ništa od dva dana suhe hrane...
    X

    Moji obično ne nose riblju konzervu jer im je to komplicirano, nego Riomare riblju paštetu u tubi (tunjevina ili losos - nešto od ovoga: https://www.jatrgovac.com/usdocs//ri...pate-okusi.jpg) i pecivo. I dobro znaju da je svaka tuba za jedan obrok, a nakon toga frk u smeće. Pecivo uzmem neko trajno, a od povrća omiljene su im rotkvice, ako i to.
    Od voća samo jabuke, ali moji sinovi to ne jedu na putu (zbog aparatića za zube) pa niš od toga. Nose kekse i piće.

  25. #25
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    i ja bih ovako kao sillyme, kekse neke zobene, integralne, a energetskih pločica stvarno ima veliki izbor
    voli li banane? hranjive i prirodno dobro upakirane

  26. #26
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ali suhi sir može sigurno. Ja ga u kampu držim praktički na ljetnoj temperaturi 2-3 dana bez problema, a u busu je još i klima, a i voze na hladniji sjever.
    Banane nekad pocrne, nemam pojma u kojim uvjetima.
    Meni se čini da je najbolje s djetetom porazgovarati. Ja ne bih nosila ni paštete, ni riblje konzerve, za sebe. Ne zbog pokvarljivosti, nego zbog smrada u krugu od par metara i vlastite komocije.
    Malo je sezona kiselih krastavaca pa smo se raspisali, ali mislim si - dijete treba nekako i doma doći. Tko će tamo osmišljavat lunch paket za povratak?

  27. #27
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Rio Mare insalatissima ne smrdi i ima peal-off poklopac pa ne treba nikakav poseban otvarac. Jedino sto ima i povrca Meni je to super praktično na putu umjesto još jednog sendvica...

    Moje dijete (9g) si je samo kupovalo nedavno hranu za povratak (u hotelu je zadnje bio doručak a došli su nazad u ponoc) Preživjela je na keksima, mini kroasanima i gumenim bombonima. Idući put joj mislim dat upute da ipak kupi nešto pametnije
    Posljednje uređivanje od sillyme : 28.06.2018. at 11:29

  28. #28
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    khm, kako kome baš ovo čitam i mislim si nedajbože da kraj mene u busu netko jede riblju paštetu ili bilo što od Rio Mare

    Inače se jako često vozim busom (na kratkoj relaciji) i svašta sam doživjela da ljudi pored mene jedu. Jednom je jeda žena jela - kremšnitu . Ali riblje konzerve srećom do sad nitko.

  29. #29
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nije te nitko nikad u busu ili vlaku ponudio batkom, onako da ga direkt s pečenog pileta odlomi?

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma ne nude, sve sami pojedu

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nije te nitko nikad u busu ili vlaku ponudio batkom, onako da ga direkt s pečenog pileta odlomi?
    Nije pečenim, ali jest pohanim - to je klasika iz naše mladosti, pohani picek i tvrdo kuhana jaja za jednodnevni izlet vlakom.

  32. #32
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije pečenim, ali jest pohanim - to je klasika iz naše mladosti, pohani picek i tvrdo kuhana jaja za jednodnevni izlet vlakom.
    Nama je bila klasika, kifla sa namazom od sardina.
    Nešto presavršeno.

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je bila klasika, kifla sa namazom od sardina.
    Nešto presavršeno.
    I to mi je fino....bome i pršut (i to bi preživjelo dugačak put) i špek, hehehe...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja sam L. kad je išla u Španjolsku busom spohala pileći file i stavila u kutiju od sladoleda. Uz to oprala i osušila zelenu salatu i pomiješala kukuruzom i spremila zasebno. Kupila ribanac u kockicama u vrećici i preljev za salatu. Sve si je to pomiješala kad je ogladnila i jela plastičnom vilicom. Imam jednu mini rashladnu torbu i sve sam joj u nju spremila s ledenim uloškom što joj je dobro došlo i zbog vode.
    Na kraju je nahranila pol busa jer su klinci bili gladni, a nosili samo pregrijane sendviče

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ne jede se u busu nek se stane na pišanje i klopu svakih 3_4 sata
    I onda se ribice s pecivom pojedu vani na stajalištu

  36. #36
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam L. kad je išla u Španjolsku busom spohala pileći file i stavila u kutiju od sladoleda. Uz to oprala i osušila zelenu salatu i pomiješala kukuruzom i spremila zasebno. Kupila ribanac u kockicama u vrećici i preljev za salatu. Sve si je to pomiješala kad je ogladnila i jela plastičnom vilicom. Imam jednu mini rashladnu torbu i sve sam joj u nju spremila s ledenim uloškom što joj je dobro došlo i zbog vode.
    Na kraju je nahranila pol busa jer su klinci bili gladni, a nosili samo pregrijane sendviče
    Zvuči biblijski

  37. #37
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    30 sati u busu ajme to je moja definicija horora.
    Mislim da ti je bolje ne komplicirati, jedan dan na sendvičima neće nikome ništa biti a sve drugo se može ili pokvariti ili iscuriti ili zgnječiti ili jednostavno ne biti fino za jesti.
    I moji su teški za pakiranje hrane na putovanjima, a sin k tome ni ne voli sendviče jer mu se gadi miris sendviča u busu, a i meni je oduvijek pa točno znam o
    čemu priča i razumijem ga. Ja bi mu znala ispeći one male sirnice i zeljanice (kupila smrznute prehodno) i nosio bi to umjesto sendviča. Narezana mrkva i jabuka su nekad prolazile, sad više ne.
    Gdje god putovali staju na benzinskim postajama, svuda ima hrane i ako daš pare nitko neće ostati gladan.
    veliki X na Barbi, sve mi to smrducka, i kad drugi oko mene jedu.
    Brate mili pare u ruke, neke grickalice ponijet i na postajama uzet si za jest fino i friško.

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne bih nosila ni paštete, ni riblje konzerve, za sebe. Ne zbog pokvarljivosti, nego zbog smrada u krugu od par metara i vlastite komocije.
    isto veliki X.

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    khm, kako kome baš ovo čitam i mislim si nedajbože da kraj mene u busu netko jede riblju paštetu ili bilo što od Rio Mare

    Inače se jako često vozim busom (na kratkoj relaciji) i svašta sam doživjela da ljudi pored mene jedu. Jednom je jeda žena jela - kremšnitu .
    .
    X i i

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije pečenim, ali jest pohanim - to je klasika iz naše mladosti, pohani picek i tvrdo kuhana jaja za jednodnevni izlet vlakom.
    ajme kuhana jaja, uf falatiBože kod nas ih nitko nije jeo. Meni se odmah diže želudac na sve te mirise.

    Al ja ionako dok sam u vožnji nema šanse da pojedem išta osih suhih grickalica i voća. Ne mogu zamislit da dan-dva jedem sendviče. Eventualno na pauzi onda mogu jesti i draže mi je fino i friško nego hrana zapakirana u kutijama koja tako stoji satima, to mi jednostavno nije fino i frigaj ga.


    Vrijeska,

    samo daj nešto sitno od hrane (suho) u ruksak i lovu u džep nek si sam kupi hranu. Tako će sigurno pojest nešto svježe i njemu fino.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.06.2018. at 15:42

  38. #38
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne znam koliko vrijeskino dijete ima godina ali kad sam ja išla busom u Švedsku sigurno nismo stajali na benzinskima da sjednemo i ručamo za stolom, stajalo se 15-20min za stat u red za wc i vozi dalje idućih dvjestotinjak km. I svi smo jeli sendviče i kekse u busu u vožnji.
    Inače, meni hrana miriši, a kad vidim što sve nekima smeta ostanem onak

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Zvuči biblijski

    haha...pa ne baš. u malu rashladnu torbu stane bar 3 kg mesa
    a pol busa je bilo figurativno
    a možda i nije
    jer je bilo bar 20 kom pohanaca

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Premali su da bi po benzinskim kupovali hranu (10-12 g.). I nisam sigurna da će ih pustiti da hodaju okolo...

    Na povratku je kraći put (24 sata), I dogovor je da stanu u McDo, i mama čeka s juhom na povratku...
    Odlazak je cca 30-33 sata (zbog relacije brodom) i tamo kad dođu neće ih čekati kuhano...tek sljedeći dan

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam koliko vrijeskino dijete ima godina ali kad sam ja išla busom u Švedsku sigurno nismo stajali na benzinskima da sjednemo i ručamo za stolom, stajalo se 15-20min za stat u red za wc i vozi dalje idućih dvjestotinjak km. I svi smo jeli sendviče i kekse u busu u vožnji.
    Inače, meni hrana miriši, a kad vidim što sve nekima smeta ostanem onak

    potpisujem
    stajališta s wc-ima su obično najobičnije benziske pumpe na kojima si može kupiti kaj točno? suhi trajni sendvič? bljak

    a glede smrada hrane u busu - nemrem vjerovat da nekome smrdi

    kad smo išli nedavno u crnu goru busom nosila sam nam isto pohance, salatu, pršut...i živo mi se fućkalo jel nekom smrdilo, moj želudac se nu bude patio sa sendvičima

  42. #42
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    sillyme, meni recimo bude mučno kad se u zatvorenom prostoru svi ti "mirisi" smješaju, baš me onda na mučninu baca...Inače ne mogu baš nešto jesti u vožnji, ne paše mi. Vožnju normalno podnosim ako nema svih tih miomirisa salami, šunki, jaja, mesine, pa onako fino smješano. Uf...

    ja se i u tramvaju odmaknem fizički od nekoga tko recimo jede parizer, ono ne miriši mi da ga he...š nego mi smrdi i uvijek mi je smrdio. Nisam ga nikad u životu ni pojela.

    ne kužim poantu cure, što bi sad se trebali pretvarat da nam nešto miriši, a smrducka nam.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.06.2018. at 16:46

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    U busu će smrditi i ovako i onako... njih 50 pubertetlija kad se usaftaju

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Premali su da bi po benzinskim kupovali hranu (10-12 g.). I nisam sigurna da će ih pustiti da hodaju okolo...

    Na povratku je kraći put (24 sata), I dogovor je da stanu u McDo, i mama čeka s juhom na povratku...
    Odlazak je cca 30-33 sata (zbog relacije brodom) i tamo kad dođu neće ih čekati kuhano...tek sljedeći dan
    Vrijeska, ne znam koja je razlika uzela djeca recimo neku svježe pripremljenu hladnu salatu u posudi na pumpi (mogu jesti i u busu) ili shit iz Mc Do? Mislim voditeljima puta to ne bi trebala bit neka razlika.

    ja recimo ne bi imala što pojest u Mc Do ko ni moja djeca, hebi ga ne volimo ga, nisam nikakve zabrane davala, jednostavno mi je tamo preumjetna hrana bez "pravog" okusa.


    Edit:
    Al da smetnula sam da bi se većini djece više svidjela hrana iz Mc Do, i to je ok ako tako odgovara većini. Onda razumijem voditelje.

  45. #45
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    U busu će smrditi i ovako i onako... njih 50 pubertetlija kad se usaftaju
    ovo je živa istina

  46. #46
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    kad smo išli nedavno u crnu goru busom nosila sam nam isto pohance, salatu, pršut...i živo mi se fućkalo jel nekom smrdilo, moj želudac se nu bude patio sa sendvičima
    dolega,

    pa nitko nije rekao da se trebaš patiti sa sendvičima, ni ja ih ne mogu pojest nego 1 na dan max. ALI pripremljena hrana se može pojesti u stankama kad se izađe iz busa, a ne u busu kraj nekoga tko to mora "mirisati".

    Ne znam nije mi u životu palo da jedem "pravu" hranu u busu u kojem se vozim redovnom linijom kao odrasla osoba, nije mi to pristojno. OK mi je za djecu, za maturalce, izlete i sl. Grickalice, voće i sl. mi je ok. Al svatko valjda ima svoje standarde.

    sva sreća ne vozim se često autobusima, pogotovo ne na duže relacije.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    a ja opet ne kužim zakaj dijete od doma ne bi ponijelo salatu za 5 kn
    nego je platilo na benziskoj bar 5 eura

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    dolega,

    pa nitko nije rekao da se trebaš patiti sa sendvičima, ni ja ih ne mogu pojest nego 1 na dan max. ALI pripremljena hrana se može pojesti u stankama kad se izađe iz busa, a ne u busu kraj nekoga tko to mora "mirisati".

    Ne znam nije mi u životu palo da jedem "pravu" hranu u busu u kojem se vozim redovnom linijom kao odrasla osoba, nije mi to pristojno. OK mi je za djecu, za maturalce, izlete i sl. Grickalice, voće i sl. mi je ok. Al svatko valjda ima svoje standarde.

    sva sreća ne vozim se često autobusima, pogotovo ne na duže relacije.

    ovo je svakako bila turistička, a ne redovna linija
    mada ni ne vidim razliku ako u busu moram provesti 12 sati i više

    po cičoj zimi mi se sigurno ne jede van busa
    a ako je nepristojno jesti u busu, po tvojim percepcijama, ja sam onda nepristojna i to ću i ostati

  49. #49
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    zato što će mu se salata usaftat, neće bit fina i ukusna nakon 12-24h puta, pola namirnica ne može podnijeti te temperature na putu od 30h i sve gore što su cure navele.


    nemoj se ljutit pls, nisam mislila da si ti nepristojna, al ja bi sebi bila nepristojna u SVOJIM očima da jedem kuhanu i pečenu hranu tijekom vožnje a mogu je pojest na pauzi.

    nek si ti uživala turistički!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.06.2018. at 17:00

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    bilo je govora o rashladnoj torbi
    ne vidim problem

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •