Stranica 3 od 10 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 487

Tema: Upisni teatar apsurda (srednja škola)

  1. #101
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    okej, anledo dosad sam mislila da si ti najluđa, ali klo ima precviđene ocjene od 5. do 8. za dijete koje je završilo 3.? predaj pehar!!

  2. #102
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    vas fakat treba dati u novine

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Kod nas nije bilo nekih posebnih favorita osim dva smjera: jezična i opća.
    I onda smo te stavili na listu (izabrali one koje u zadnjih nekoliko godina imaju viši upisni prag, izbacili npr.18.; od općih imali 1.,2.,7.,8.) i onda dodavali stavke tipa je l jedna smjena ili nije, izvannastavne aktivnosti, strani jezik, udaljenost i prijevoz, je l se njoj sviđa škola ili ne (boja na zidovima je bila važna )

  4. #104
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno


  5. #105
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    vas fakat treba dati u novine
    predviđam im to najkasnije prekosutra ujutro

    a ja sam mislila da sam nešto puno angažirana obilazeći škole i analizirajući tablice upisanih zadnje dvije godine... moš misliti
    može se to, znači, još podrobnije upratiti :D

  6. #106
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    (boja na zidovima je bila važna )


    Sireno, gdje si? Kako Tan stoji u svom prvom izboru?

  7. #107
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Čitam, gledam, ne vjerujem svojim očima! :O Što je vama, žene drage, što vas je spopalo? Pustite stvari da idu svojim tokom, i, što je još važnije, pustite djecu da sami odrade ono što trebaju, tu vam nikakve tablice, ni controlling neće pomoći... Ma ono, znam da nas ima različitih, al' ovo me baš iznenadilo
    Posljednje uređivanje od Forka : 06.07.2018. at 12:08

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    mene zanima opet ovo oko racunanja bodova za dvojezični program.

    ako su navedeni bodovi po pojedinom postotku rjesenosti testa, cemu oni sluze ako se ne pridodaju bodovima iz OŠ?

    i ako je samo polozio i nepolozio. Onda netko tko je slabije napisao test moze upasti zato što ima više bodova iz OŠ od nekoga tko ima manje a bolje je napisao test jel tako?

    Ili se od ovih koji su polozili ipak bodovi pridodaju bodovima iz OŠ? to bi po meni nekako bilo najpostenije

    I jel zna netko situaciju ove godine u IV , dvojezični engleski me zanima konkrento?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    a za excell tbl vam skidam kapu, to bi me jos opterecivalo raditi. I ovako me vec opterecuje

  10. #110
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    očito su po postotku rješenosti u 16. gimnaziji, i tu se dodaju bodovima iz OŠ, a u 4. i 10. je taj test naprosto uvjet koji dijete mora proći da bi uopće konkuriralo za tu školu.

  11. #111
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    naslov topika je genijalno pogođen

  12. #112
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam, gledam, ne vjerujem svojim očima! :O Što je vama, žene drage, što vas je spopalo? Pustite stvari da idu svojim tokom, i, što je još važnije, pustite djecu da sami odrade ono što trebaju, tu vam nikakve tablice, ni controlling neće pomoći... Ma ono, znam da nas ima različitih, al' ovo me baš iznenadilo
    Slažem se... Sad je kasno - ocjene su kakve jesu. Sve što smo mogli učiniti dogodilo se prije godinu,dvije, tri i više...

    Kako će tek izgledati državna matura i upisi na fakultete... Mene to gebira iduće dvije godine. Ne kanim se previše opterećivati tada, a mm i ja smo djecu pitali SADA za što trebaju plaćene pripreme. Odgovor je bio isti kod obojice - hrvatski jezik , što meni nikad ne bi palo na pamet, a evo - oni smatraju da im je upravo to slaba karika. Pa dobro...

    Ont. Vidjet ćete kako se brzo zaboravi upisna groznica - u roku keks. Čim je škola odabrana i upis završen, gotovo. Izbaciš sve iz mozga (a i djeca isto) i tada se može mirno na ljetovanje... Sretno svima!

  13. #113
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    očito su po postotku rješenosti u 16. gimnaziji, i tu se dodaju bodovima iz OŠ, a u 4. i 10. je taj test naprosto uvjet koji dijete mora proći da bi uopće konkuriralo za tu školu.
    Valjda je to unaprijed bilo rečeno

  14. #114
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    mene zanima opet ovo oko racunanja bodova za dvojezični program.

    ako su navedeni bodovi po pojedinom postotku rjesenosti testa, cemu oni sluze ako se ne pridodaju bodovima iz OŠ?

    i ako je samo polozio i nepolozio. Onda netko tko je slabije napisao test moze upasti zato što ima više bodova iz OŠ od nekoga tko ima manje a bolje je napisao test jel tako?

    Ili se od ovih koji su polozili ipak bodovi pridodaju bodovima iz OŠ? to bi po meni nekako bilo najpostenije

    I jel zna netko situaciju ove godine u IV , dvojezični engleski me zanima konkrento?
    Na temelju provjere posebnih znanja kandidat može ostvariti najviše 5 bodova, prema postotku
    51-60% - 1 bod,
    od 61-70%-2 boda,
    od 71-80% - 3 boda,
    od 81-90% -4 boda i
    od 91-100% - 5 bodova

    Bodovi ostvareni provjerom posebnih znanja iz predmeta Engleski jezik pridodaju se bodovima ostvarenima na temelju zajedničkog elementa vrednovanja kandidata iz članka 7. Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole.

  15. #115
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Na stranicama XVI gimnazije imate primjer testa, ako koga zanima za iduće godine...

    Ali to maknu pa koga zanima neka vidi što prije

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    Na temelju provjere posebnih znanja kandidat može ostvariti najviše 5 bodova, prema postotku
    51-60% - 1 bod,
    od 61-70%-2 boda,
    od 71-80% - 3 boda,
    od 81-90% -4 boda i
    od 91-100% - 5 bodova

    Bodovi ostvareni provjerom posebnih znanja iz predmeta Engleski jezik pridodaju se bodovima ostvarenima na temelju zajedničkog elementa vrednovanja kandidata iz članka 7. Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole.
    a što se desi ako ne ostvari ni jedan bod tj. da je ispod 51% ?
    Posljednje uređivanje od larmama : 06.07.2018. at 14:17

  17. #117

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    okej, anledo dosad sam mislila da si ti najluđa, ali klo ima precviđene ocjene od 5. do 8. za dijete koje je završilo 3.? predaj pehar!!
    uvijek ti govorim da uvijek može luđe, a ti mi ne vjeruješ. e sad, nisam mislila da bu to od svih nas baš Klo, nikad joj ne bih rekla

    ovima kaj se čude, a malo se i znamo pusa; ima nas svakakvih, pa eto neki od nas vec privid kontole nad situacijom koriste kao psihoterapiju.
    da su nam djeca kao vasa Forkice i Peterlin, ne bih radila tablice za srednju nego brauzala po Harvardu i Sorboni ili kaj ja znam već kaj. Mislim, nisam nikad krila svoj OKP, pa necu ni sad hahahhaha

    još čekam ovacije od onih kojima će tablice pomoći, mnogi roditelji se zapravo nađu u pravom čudu kad se približe upisi. Oni koji imaju sve 5 stvarno nemaju takvih problema, ali vec djeca poput moje sa 2-3 četvorke su u debeloj banani sto se tice prestiznih, razvikanih i elitnih (sve navodnici) gimki.

    Lud sustav IZISKUJE ludu reakciju, kaj ne? :D

  18. #118

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    predviđam im to najkasnije prekosutra ujutro

    a ja sam mislila da sam nešto puno angažirana obilazeći škole i analizirajući tablice upisanih zadnje dvije godine... moš misliti
    može se to, znači, još podrobnije upratiti :D
    amaterko

  19. #119
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    ... pa eto neki od nas vec privid kontole nad situacijom koriste kao psihoterapiju.
    E, da...to je to!

    https://www.youtube.com/watch?v=mWbbjvYmN8A

  20. #120
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    I samo još nešto, ne krivite jadan OKP, kontrol frikova ima svakavih! Anledo zna napamet sadržaj svake svoje ladice a moj stan komotno može u iduću sezonu "Odreda za čistoću"

  21. #121
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    još čekam ovacije od onih kojima će tablice pomoći, mnogi roditelji se zapravo nađu u pravom čudu kad se približe upisi. Oni koji imaju sve 5 stvarno nemaju takvih problema, ali vec djeca poput moje sa 2-3 četvorke su u debeloj banani sto se tice prestiznih, razvikanih i elitnih (sve navodnici) gimki.

    Lud sustav IZISKUJE ludu reakciju, kaj ne? :D
    slažem se
    na kraju 7. razreda sam prvi puta izvukla prosjek ocjena i ostala zapanjena činjenicom da su joj mnoge gimnazije upitne. i ne, nisam krivila nju niti najmanje niti mislim da sam negdje trebala biti 2, 3 godine prije toga, kako kaže, recimo, peterlin.
    krivim sve samo ne nju. ona je i dalje odlična učenica i nekoliko četvorki od 5. do 8. razreda nisu njene falinge.
    falinge su to ovog u*ranog sustava koji im nije svima omogućio pisanje prijemnih ispita.

  22. #122
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moram priznati da oduvijek znam da ocjena manje iz "važnih" predmeta znači bod manje na upisima u srednju školu.

    A isto tako ocjena više znači bod više, a to je jako puno. Tako da recimo petica iz matematike ili HJ u osmom razredu može značiti veliku razliku.

  23. #123
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    U Zagrebu se muku mučite ako djete ima 2 četvorke, a mi u manjim sredinama ne možemo popuniti razrede. Evo u mojoj školi imamo 4 razreda po 22 djece i fali nam ih 15ak djece.

  24. #124
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ako budite hranu i smještaj onda mogu naći nekog

  25. #125
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ovo se ludilo događa isključivo u Zagrebu.

  26. #126
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam, gledam, ne vjerujem svojim očima! :O Što je vama, žene drage, što vas je spopalo? Pustite stvari da idu svojim tokom, i, što je još važnije, pustite djecu da sami odrade ono što trebaju, tu vam nikakve tablice, ni controlling neće pomoći... Ma ono, znam da nas ima različitih, al' ovo me baš iznenadilo
    Potpis.
    Prema ovome ja sam prava nemajka.
    Tablice?!?
    Dakle...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #127
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    uvijek ti govorim da uvijek može luđe, a ti mi ne vjeruješ. e sad, nisam mislila da bu to od svih nas baš Klo, nikad joj ne bih rekla

    ovima kaj se čude, a malo se i znamo pusa; ima nas svakakvih, pa eto neki od nas vec privid kontole nad situacijom koriste kao psihoterapiju.
    da su nam djeca kao vasa Forkice i Peterlin, ne bih radila tablice za srednju nego brauzala po Harvardu i Sorboni ili kaj ja znam već kaj. Mislim, nisam nikad krila svoj OKP, pa necu ni sad hahahhaha

    još čekam ovacije od onih kojima će tablice pomoći, mnogi roditelji se zapravo nađu u pravom čudu kad se približe upisi. Oni koji imaju sve 5 stvarno nemaju takvih problema, ali vec djeca poput moje sa 2-3 četvorke su u debeloj banani sto se tice prestiznih, razvikanih i elitnih (sve navodnici) gimki.

    Lud sustav IZISKUJE ludu reakciju, kaj ne? :D

    Ma, draga, nisu naša djeca ništa bolja od Nukice, nemaš brige...
    Mislim da je samo stvar u attitude-u.

    A da je sustav lud, tu se slažem.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Lako vama s djecom 6.0 i koja znaju što žele. Imaju 2 izbora i sigurni su da će se upisati.
    Mi ostali imamo velik izbor škola i moramo nekako odabrati. Ne napikava se škola bez veze.
    Neki slažu informacije u glavi, neki u excelu.
    Nama je 7-8 škola bilo zanimljivih i lakše je sve bilo zapisati i onda donijeti odluku.

  29. #129
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Neki slažu informacije u glavi, neki u excelu.
    Odličan sažetak!

    Neki ovako, neki onako, neki nemaju razloga za brigu, neki imaju i previše razloga za brigu...svako se nosi s tim kako najbolje zna

  30. #130
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa Vidi poruku


    Sireno, gdje si? Kako Tan stoji u svom prvom izboru?

    Hahahaha, stvarno ste lude (mada moram priznati da smo Tan i ja povremeno radili neke kalkulacije, ali sve je palo u vodu kad je u zadnja dva mjeseca sprčkao i matematiku i povijest .

    On i dalje upada u matematičku XIII., ali je napravio reorganizaciju u ostalim solucijama. Gledali smo stranice škola, ima li kakvih zgodnih dodatnih aktivnosti i sl. pa trenutno drugo mjesto njegovog odabira zauzima sesvetska gimnazija, IX. je na trećem mjestu, a slijede je XIII. opća, XVI. i XVIII. (u 16. malo upada, a malo ne, ali nije bed i u biti se nada da se situacija neće toliko promijeniti da bi mu obje jezične bile bitne).

    Kolika je vjerojatnost da se crta pomakne za 10-12 mjesta u ovom stadiju??

  31. #131
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Supeeeer, baš mi je drago!

    Ja misli da nema šanse da se crta u ovoj fazi pomiče za više od 2-3 mjesta...

  32. #132
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Do kraja se lista može mijenjati
    Moj je zadnji dan predložio prioritete,jer mu tak u zadnji čas Puhlo u glavu
    Ujedno ga frend nagovoril da bi i on tam išo,a pošto su htjeli istu izbornu ispalo da sada skupa sjede već drugu godinu u srednjoj

  33. #133
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Nisam našla nigdje informaciju. Koliko učenički servis uzima sebi proviziju za posredovanje u zapošljavanju? Ovo ostalo mi je koliko toliko jasno. Iako su im dokumenti čudnog naziva. Mi spadamo pod Katarinu Zrinsku.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 07.07.2018. at 15:06

  34. #134
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Do kraja se lista može mijenjati
    Moj je zadnji dan predložio prioritete,jer mu tak u zadnji čas Puhlo u glavu
    Ujedno ga frend nagovoril da bi i on tam išo,a pošto su htjeli istu izbornu ispalo da sada skupa sjede već drugu godinu u srednjoj
    Zbog takvih tako dugo liste ostaju otvorene

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ha ha ha

  36. #136
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Zadnji čas je dan ranije,zadnji dan se teoretski ne može većinom ništa
    Ujedno zakaj uopće aaju takav dug rok,tjedan dana čist dosta
    Nećak se ove godine upisuje isto strepi u dve škole
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.07.2018. at 18:02

  37. #137
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja se nemrem sjetit jel bilo tak dugo kad se junior upisivao, al on nije bio granični.
    Mislim da je te prve godine MIOC duže čekao dok he pribrojio bodove. Al to su roditelji odmah prigovorili i odmah sljedeće godine je bilo brže.

  38. #138
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Je bilo je isto dugo,ali upisi su bili 11.7.
    Uvijek raspisuju cca 26.6.
    Nije ni moj bio granični,ali je možda nekom u Lucijanki dao šansu kad je već odlučio
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.07.2018. at 19:46

  39. #139
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam našla nigdje informaciju. Koliko učenički servis uzima sebi proviziju za posredovanje u zapošljavanju? Ovo ostalo mi je koliko toliko jasno. Iako su im dokumenti čudnog naziva. Mi spadamo pod Katarinu Zrinsku.
    Ako se dobro sjećam, 10%

  40. #140
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ako se sjetim ujutro, pitat ću sinove da pogledaju u ugovore. Ja se nisam potrudila to učiniti ni lani ni ove godine.

  41. #141
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja misli da nema šanse da se crta u ovoj fazi pomiče za više od 2-3 mjesta...
    djetetu moje prijateljice se u zadnja tri dana pomaknula za deset mjesta i sad više ne ulazi u upisnu kvotu

  42. #142
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a jel ona vidjela gdi bolje paše pa da tak premjesti

  43. #143
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ne znam, samo sam se htjela osvrnuti na ovo da nema śanse da se crta pomiče više od par mjesta, jer ima slučajeva gdje se pomiče za osjetno više od toga

  44. #144
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    sve ovisi kak ko preslaže i kaj si hoće, sva rješenja su ok, recimo frend od mog velikog je upal u školu gdi sad ide jer je neko ko je bio malko viši od njega odlučio ne ići tamo, pa opet frend vjerovatno nekog poguro na drugom mjestu

    sve su to rošade, i to je dozvoljeno, možda će sutra ipak netko presložiti drugačije pa će upasti u tu školu, treba čekati zanji dan ili ako misli da je druga škola bolja nek tak piše prioritet

  45. #145
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    a što se desi ako ne ostvari ni jedan bod tj. da je ispod 51% ?
    onda se ne može upisati u dvojezični razred

  46. #146
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To bi bilo logično, ali u pravilima im piše da test nije eliminacijski.

  47. #147
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    onda bi kandidat moral presložiti prioritete, jer očito je da neće moći pratii takvu nastavu

  48. #148
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam našla nigdje informaciju. Koliko učenički servis uzima sebi proviziju za posredovanje u zapošljavanju? Ovo ostalo mi je koliko toliko jasno. Iako su im dokumenti čudnog naziva. Mi spadamo pod Katarinu Zrinsku.
    Nije 10% nego 15,5% - zapravo, 10% ide učeničkom servisu, a 5.5% su doprinosi za obvezno zdravstveno i mirovinsko osiguranje.

    Ako ste među onim sretnicima koji su našli posao preko praznika, budućeg poslodavca tražite podatke o tvrtki jer te podatke morate unijeti u ugovor koji izdaje učenički servis. Kad je posao gotov, poslodavac u taj ugovor unosi broj odrađenih sati i iznos plaće.
    Poslodavac plaću ne isplaćuje na račun učenika, nego na račun servisa, s tim da iznos koji je učenik zaradio mora uvećati za 15,5 posto. Deset posto je provizija učeničkog servisa, obavezni doprinosi iznose pet i pol posto od zarade, od toga pet posto ide za mirovinsko osiguranje, a pola posto za zdravstveno osiguranje i zaštitu na radu.
    Evo, tu sam to našla: https://www.tportal.hr/vijesti/clana...20170519/print

  49. #149
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Hvala Peterlin.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    To bi bilo logično, ali u pravilima im piše da test nije eliminacijski.
    da, zato sam i pitala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •