Stranica 6 od 10 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 487

Tema: Upisni teatar apsurda (srednja škola)

  1. #251
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Gle Peterlin, nisam mislila tražiti bod na to. Meni je drago da mi je dijete dobro i pod kontrolom lijekovima.
    Samo, svi znamo gdje živimo i kako se neke stvari kod nas rade, pa se onda osjećamo ko bedaci i naivci.

    Te "zdravstvene" bodove bi definitivno trebalo ukinuti jer su oni baš pogodni za muljažu.

  2. #252
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Zdravstveni bodovi se ne dijele tako lako.
    To odraduje medicina rada na zavodu.
    Lakse je dobiti bodove na stanje u obitelji ( npr. djeca roditelja koji je umro, ili ima tesku bolest mogu dobiti bod) koje daje razrednik.
    Ako cemo vec o tome.
    Svaki dodatni bod na zdravlje nosi i brojna ogranicenna u programima koje dijete moze upisati bas zbog zdravstvenog stanja.
    Ne upisuju sva djeca gimnazije , a ona koja ih ne upisuju ( i raznih razloga, a vecina su i poteskoce u ucenju) ogranicena su znacajno upisom u strukovne skole.
    Postoji dokument od 400 strana sa popisom kontraindikacija za svako zanimanje. Upis u svaku strukovnu skolu zahtjeva dokaz da dijete nema neku od mnogih kontraindikacija navedenih u dokumentu. Dakle, djeca sa ozbiljnim zdravstvenim smetnjama su izrazito ogranicena sa izborom skola. Posrbno ako ne mogu ili ne zele upisati gimnaziju.
    Posljednje uređivanje od sirius : 11.07.2018. at 16:17

  3. #253
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Unbeliveable, svake godine ista priča.

  4. #254

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Zar stvarno razrednik moze dati bod, mislis razrednik iz OŠ?
    Pa tu tek ima prostora za muljazu

  5. #255
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Zar stvarno razrednik moze dati bod, mislis razrednik iz OŠ?
    Pa tu tek ima prostora za muljazu
    Da, ako je jedan roditelj umro sigurno. Postoje jos neke situacije kad moze.

  6. #256
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Unbeliveable, svake godine ista priča.
    da


  7. #257

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zdravstveni bodovi se ne dijele tako lako.
    To odraduje medicina rada na zavodu.
    Lakse je dobiti bodove na stanje u obitelji ( npr. djeca roditelja koji je umro, ili ima tesku bolest mogu dobiti bod) koje daje razrednik.
    Ako cemo vec o tome.
    Svaki dodatni bod na zdravlje nosi i brojna ogranicenna u programima koje dijete moze upisati bas zbog zdravstvenog stanja.
    Ne upisuju sva djeca gimnazije , a ona koja ih ne upisuju ( i raznih razloga, a vecina su i poteskoce u ucenju) ogranicena su znacajno upisom u strukovne skole.
    Postoji dokument od 400 strana sa popisom kontraindikacija za svako zanimanje. Upis u svaku strukovnu skolu zahtjeva dokaz da dijete nema neku od mnogih kontraindikacija navedenih u dokumentu. Dakle, djeca sa ozbiljnim zdravstvenim smetnjama su izrazito ogranicena sa izborom skola. Posrbno ako ne mogu ili ne zele upisati gimnaziju.
    A zdravstveno stanje učenika je iznimno važno i razredniku i cijelom razrednom vijeću jer zapravo puno govori o djetetu u određenim situacijama.

    Inače me je jako zasmetalo prepričavanje razgovora s ravnateljem (nebitno koje škole) jer je dotična osoba htjela pomoći,ali nije imala informaciju u tom trenutku.

    Etiketiranje nekoga(pogotovo stoga što su svi bili ljubazni) na osnovu jednoga telefonskog razgovora je u najmanju ruku neozbiljno, ako ne pomalo i maliciozno, a etiketiranje čitave jedne institucije na temelju jedne, u tom trenutku, nedostupne informacije ne bih dalje ni komentirala.

    Službeni datumi predaje dokumentacije su objavljeni na web stranici MZOS-a, pa kako reče jedna mama planiraš godišnji prema tim datumima.

    Inače, sretno prvašićima u njihovim školama (vjerujem da će se svi naći i pronaći u odabranim sredinama), a puno sreće i živaca želim razrednicima prvih razreda.

  8. #258

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Da, ako je jedan roditelj umro sigurno. Postoje jos neke situacije kad moze.
    To stvarno nisam znala..
    ALi takve situacije, kako Peterlin kaze, ne zelis ih.. a niti taj bod

  9. #259
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Unbeliveable, svake godine ista priča.
    A, da, ekipa koja upisuje zdravu djecu bez poteskoca u gimnazije ne zna kako se zapravo bodovi (ne)dobijaju.
    I da vecina djece koja dobije dodatni bod uopce nisu njihova konkurencija niti ciljana skupina.
    Sigurno da netko navuce i smulja nesto , ali tako je u svakom sustavu.
    Ali zapravo puno djece mora upisati neadekvatne skole jer je sustav takav kakav je.

  10. #260
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    To stvarno nisam znala..
    ALi takve situacije, kako Peterlin kaze, ne zelis ih.. a niti taj bod
    Naravno da ne zelis takve situacije.
    Ali kad si u takvoj situaciji sigurno nije pametno odbiti taj bod jer je dijete i tako imalo losije uvjete za dobijanje prosjeka od ostalih .

  11. #261

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ma naravno da neces odbiti bod, ako na njega imas pravo, ali hocu reci ne zelis da uopce dodjes u situaciju da imas pravo na bod zbog takvih strasnih stvari...

  12. #262

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    I PLS opet molba,jel mi moze netko reci zadnje upisanog u dvojezicni smjer engleski IV gimnazija?

  13. #263
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Unbeliveable, svake godine ista priča.
    svake godine se priča o istim stvarima pa tako i o tome, ne znam što je tu nevjerojatno

  14. #264
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nevjerojatno je što se paušalno ispaljuje kako se neki upisuju pomoću 1 boda dobivenog temeljem izmišljene zdravstvene situacije. Ili možda izmišljene smrti jednog roditelja ili možda nedobog vrlo teške bolesti roditelja.
    Ne znam je li ČSR tako komplicirano pa ne razumijete o čemu Sirius piše.
    Npr. da je obična peludna alergija kontraindikacija za upis u npr. smjer kozmetičarka ili fizioterapeut. A do te informacije ne možeš nikako sa sigurnošću doći jer je kojekakva povjerenstva različito tumače.
    itd.

  15. #265
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Nisam potpratila prošle godine,ali ove vidim da su na svjedodžbi stavljeni opravdani sati iz i na bolest,dok na natjecanja i ostalo nisu,jel to novina,mislim pohvalno je ako je tako,moram još kod osnovne pogledati kak se njoj računaju sati
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.07.2018. at 17:45

  16. #266
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Tako je , peludna alergija u vidu rinitisa ( cak ne nista opasnije) jest kontraindikacija za kozmeticarku, fizioterapeuta, strojara , tehnicara sumarsta, veterinarskog tehnicara i jos masu drugih smjerova.
    Ali se na dijagnozu alergije NE dobija dodatni bod.
    Posljednje uređivanje od sirius : 11.07.2018. at 17:49

  17. #267
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ali ja ne znam slučaj da je alergijski rinitis samo jedna boljka nekoga,većinom to dolazi u kompletu s još puno dijagnoza,ili ja znam samo ekstreme
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.07.2018. at 17:51

  18. #268
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Naravno, svi pišemo iz svojih cipela.
    Ovaj put sam ja načela temu s platfusom i skoliozom i dodatnim bodom za gimnaziju. Ne znam koliko je inf. točna.

    Isto sam pisala iz svojih cipela o tome što jedna škola od 5 na listi mog djeteta nije objavila dane upisa. Pretpostavljam da je perla5 prosvjetne struke i to ju je zasmetalo. Mogla je prijaviti post.
    Ako je pretpostavka da je prosvjetna radnica točna tada se vjerojatno nije susrela s preslagivanjima godišnjih odmora, silnim dogovorima među kolegama, preklapanjima i neoreklapanjima godišnjih odmora. Ima ljudi koji možda ne putuju na more. Ima nas kojima more puno znači. Npr. nisam uzela bod za astmu al cu zbog iste dijete odvest na more. GO se pise ranije, bolji/ jeftiniji smjestaji se rezerviraju ranije. I zašto ne bilo normalno imati informaciju 10 dana prije prvog dana upisa hoće li on biti 13. Ili možda 19. srpnja.
    Ok, nisam trebala prepričavat razgovor, ali ovdje često stvarno pišemo o svemu.

  19. #269
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Čoksa rhinitis i astma nisu isto

  20. #270
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Čoksa rhinitis i astma nisu isto
    Znamo. Ali po mojim informacijama niti jedno od toga ( ako astma nema komplikacije i dobro je pod kontrolom) ne donosi bod. Ali donosi ogranicenja. Spustena stopala ne nose nista. Nikog nije niti briga da li dijete ima ravna stopala ( moje ih ima i nitko to nije primjetio na pregledu), ali da ima ozbiljno ravna stopala mozda bi dobio ogranicenja za zanimanja u kojima se dosta stoji. Jasno , bez dodanog boda.
    Posljednje uređivanje od sirius : 11.07.2018. at 18:07

  21. #271
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ja ne znam slučaj da je alergijski rinitis samo jedna boljka nekoga,većinom to dolazi u kompletu s još puno dijagnoza,ili ja znam samo ekstreme
    Kojih puno dijagnoza?
    Ne kuzim zasto bi bilo dodatnih dijagnoza osim alergije na pelud ili ambroziju koje se ocituju rinitisom. Ok, na to se cesto kasnije sloze polipi u nosu, ali niti to nije neka super ozbiljna dijagnoza.

  22. #272
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Znam, ni na običnu astmu ne možeš dobiti bod. Jednom je davno to neka forumašica detaljno bila protumačila - bod za astmu da, ukoliko je dijete zbog komplikacija u bolnici provelo (lupam) trećinu školske godine tijekom nekoliko razreda.
    I znaš što se onda dogodi? Imaju nastavu u bolnici. Uče i pišu testove tamo. I vrate se u školu, a 1/2 nastavnika (iz ovih ključnih predmeta) ne žele priznati te ocjene pa testove pišu ponovo! Ovo govorim iz primjera koji sam vidjela u svojoj bliskoj okolini.
    Jelena.o, moja ima alergijski rinitis bez ikakvih drugih komplikacija. Curi joj nos. I to je kontraindikacija za masu smjerova.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 11.07.2018. at 18:17

  23. #273
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    U svakom slučaju, između boda i zdravlja, biram zdravlje

  24. #274
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Cure, miljama smo daleko od srednje (iako sve to brzo dodje jel) ali nesto me jako zanima:

    pokazivala mi frendica te "liste" prije nego su zakljucene. Sin joj je upisivao gimnaziju. Na svim njegovim odabirima prvih par mjesta su imali ucenici (iltiga brojevi) koji su miljama daleko od ocjena za gimnaziju ali su zauzeli prva mjesta sa opaskom (ako se dobro sjecam) izravan upis.
    Sad mene jako zanima kaj?kak? Mislim ono: prosjek 3, bodova uzasno malo ali eto ipak upisali. Tko ostvaruje izravan upis?

  25. #275
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Nitko. Ne postoji izravan upis.

  26. #276

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Izravan upis imaju recimo prvaci na natjecanjima iz određenih predmeta. Recimo fizika, matematika, informatika u PM gimnazije.
    Posljednje uređivanje od larmama : 11.07.2018. at 19:25

  27. #277

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Znam, ni na običnu astmu ne možeš dobiti bod. Jednom je davno to neka forumašica detaljno bila protumačila - bod za astmu da, ukoliko je dijete zbog komplikacija u bolnici provelo (lupam) trećinu školske godine tijekom nekoliko razreda.
    I znaš što se onda dogodi? Imaju nastavu u bolnici. Uče i pišu testove tamo. I vrate se u školu, a 1/2 nastavnika (iz ovih ključnih predmeta) ne žele priznati te ocjene pa testove pišu ponovo! Ovo govorim iz primjera koji sam vidjela u svojoj bliskoj okolini.
    Jelena.o, moja ima alergijski rinitis bez ikakvih drugih komplikacija. Curi joj nos. I to je kontraindikacija za masu smjerova.
    dvoje prijatelja moje kćer je ove godine dobilo bod na običnu astmu. nisu hospitalizirani nikada tijekom školske godine, ali imaju teže oblike bolesti sa jačim i dugotrajnijim napadima.

    izravan upis imaju državni prvaci, no takvi obično nisu svjetlosnim miljama od potrebnih bodova :D

  28. #278

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Izravan upis imaju recimo prvaci na natjecanjima iz određenih predmeta. Recimo fizika, matematika, informatika u PM gimnazije.
    to sam navela samo kao primjer, više je predmeta u igrimpo gimnzaiji, piše za svaku gimnzaiju na upisnim stranicama gimnazija

  29. #279
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Ma mozda nije pisalo izravan upis ali su bili na privh par mjesta po listi. Ali ocjene ni blizu za upis.

  30. #280

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mozda nije pisalo izravan upis ali su bili na privh par mjesta po listi. Ali ocjene ni blizu za upis.

    ne znam da li na listama izlaze i oni koji idu po preporuci Gradskog ureda?
    da nije to?

  31. #281
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mozda nije pisalo izravan upis ali su bili na privh par mjesta po listi. Ali ocjene ni blizu za upis.
    Kako znas?
    Dijete koje je drzavni prvak moze imati 4 cetvorke iz kljucnih predmeta i eto skoro 5 bodova manje od 80 maksimalnih bodova. U teoriji moze imati i 10 boodova manje , ali i dalje je drzavni prvak iz trazenih predmeta.
    Svi ostali, oni s teskocama u razvoju nemaju direktan niti izravan upis , niti bilo sto slicno.
    Posljednje uređivanje od sirius : 11.07.2018. at 19:42

  32. #282
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, miljama smo daleko od srednje (iako sve to brzo dodje jel) ali nesto me jako zanima:

    pokazivala mi frendica te "liste" prije nego su zakljucene. Sin joj je upisivao gimnaziju. Na svim njegovim odabirima prvih par mjesta su imali ucenici (iltiga brojevi) koji su miljama daleko od ocjena za gimnaziju ali su zauzeli prva mjesta sa opaskom (ako se dobro sjecam) izravan upis.
    Sad mene jako zanima kaj?kak? Mislim ono: prosjek 3, bodova uzasno malo ali eto ipak upisali. Tko ostvaruje izravan upis?
    Učenici s posebnim obrazovnim potrebama imaju drugačiji način upisa. Točno je što sirius kaže da nema izravnog upisa, ali ima upis putem Gradskog ureda za obrazovanje i sport, za djecu s prilagođenim programom, ip-om, daroviti, vrhunski sportaši....

    Ne znam sve detalje, ali imaš to na web stranici upisi.hr, jer u toj vreći ima puno vrlo različitih kategorija. Da bi se učenik upisao na taj način,trebazadovoljiti neke druge kriterije, npr imati preporuku HZZa gdje se obavlja tesiranje koji mu program (a ne škola) najbolje odgovara. Ne možeš se sjetiti tjedan dana prije upisa i to tražiti, za to funkcionira drugačije. A škole imaju vrlo male kvote za takve učenike i oni moraju isto ispuniti određene kriterije, imati bodove kakav je prag, imati preporuku psihologa itd.Nemoj to priželjkivati. Olakšice postoje s razlogom i baš ih nije jednostavno zloupotrijebiti. Moj sin s disleksijom za svoj vrlodobaruspjeh radi često punoviše nego odlikaši bez smetnji, ali sa strane se to teško prepoznaje. A ima učenika s puuuno težim smetnjama.

  33. #283
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Nisam ulazila u upisi.hr al je moje dijete skrinsatalo stranicu na kojoj su njeni podaci. Na toj stranici na tri broja ( ne vide se imena djece) tri su izravna upisa. Dva imaju 80 bodova jedan 77,53 a to znači da ovaj zadnji nebi upao u MIOC ni da je prijemni riješio 100%.
    Ima 8 stranica, teško mi je na mobitelu prebrojat koliko djece je na jednoj.
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 11.07.2018. at 19:45

  34. #284

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mozda nije pisalo izravan upis ali su bili na privh par mjesta po listi. Ali ocjene ni blizu za upis.
    to su ti državni prvaci, oni imaju izravan upis bez obzira na bodove

  35. #285
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    evo isla sam zvati frendicu da provjeri- pise da je izravan upis. I ucenik ima 59 bodova i upisao sedmu.napisala mi je samo za taj jedan primjer.

    Nemam ja nista protiv samo me zanimalo koji kriterij odreduje izravan upis. Ne znam sto je preporuka Gradskog ureda.

    edit: vidim da ste mi odgovorili dok sam ja ovo tipkala. hvala puno.
    Posljednje uređivanje od anatom : 11.07.2018. at 19:47

  36. #286
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam da li na listama izlaze i oni koji idu po preporuci Gradskog ureda?
    da nije to?
    Izlaze. Ali nema sanse da je tako kao sto anledo pise. Oni imaju svoje posebne kvote, i natjecu se unutar tih kvota ( koje su jedan ili dva ucenika po razredu). Tako da i tamo upadaju samo najbolji koji su dobili preporuku, plus- obavezno moraju prijeci bodovni prag ako postoji, a bodovni pragovi su jako daleko od trojki.

  37. #287
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Otkud vam to da nema izravnog upisa kad ga ima

  38. #288
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    evo isla sam zvati frendicu da provjeri- pise da je izravan upis. I ucenik ima 59 bodova i upisao sedmu.napisala mi je samo za taj jedan primjer.

    Nemam ja nista protiv samo me zanimalo koji kriterij odreduje izravan upis. Ne znam sto je preporuka Gradskog ureda.
    Pa da. Dijete je vjerojatni drzavni prvak na nekom natjecanju iz nekog skolskog predmeta.

  39. #289

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Izlaze. Ali nema sanse da je tako kao sto anledo pise. Oni imaju svoje posebne kvote, i natjecu se unutar tih kvota ( koje su jedan ili dva ucenika po razredu). Tako da i tamo upadaju samo najbolji koji su dobili preporuku, plus- obavezno moraju prijeci bodovni prag ako postoji, a bodovni pragovi su jako daleko od trojki.
    ne pisem, pitam :D

  40. #290
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Otkud vam to da nema izravnog upisa kad ga ima
    Ima za drzane prvake.
    Ne za one s preporukom gradskog ureda.
    Na to sam mislila.
    Popno sam u prvom trenu smetnula s uma drzavne prvake. Nema iskustvo s takvima. :D
    Posljednje uređivanje od sirius : 11.07.2018. at 19:49

  41. #291
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    to su ti državni prvaci, oni imaju izravan upis bez obzira na bodove
    Vidis, zapravo nemam pojma da li oni moraju prijeci bodovni prag. Pretpostavljam da moraju ?

  42. #292
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    sirius, ako je to sliuca za ovo sto ja pitam, ocite ne moraju proci prag. Nekak ne vjerujem da je prag za sedmu gimnaziju 59 bodova.

  43. #293
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    to su ti državni prvaci, oni imaju izravan upis bez obzira na bodove
    To sam ispustila iz vida.

  44. #294
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ovi koje anledo spominje to jesu ovi s preporukama gradskog ureda. Piše izravan upis iako to nije to ali ostao je naziv možda od ranijih godina.
    Nemaju sve gimnazije bodovne pragove (nisam našla da druga ima)
    Ako se klikne u detalje takvog djeteta na upisu piše da se radi o kandidatu koji je upisan preporukom gradskog ureda blabla. I da živi u otežanim uvjetima i to.

    Dakle to su (osim ovih državnih prvaka) ova djeca sa predupisa jer se i oni nalaze na tim konačnim tablicama.
    Velim, kaže izravan upis iako to nije točno. Naslijeđeni termin.

  45. #295

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    sirius, ako je to sliuca za ovo sto ja pitam, ocite ne moraju proci prag. Nekak ne vjerujem da je prag za sedmu gimnaziju 59 bodova.

    baš me zanima kad izađu konačne liste na upisi.hr što će pisati za bodove najniže rangiranog za sedmu!

  46. #296
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    baš me zanima kad izađu konačne liste na upisi.hr što će pisati za bodove najniže rangiranog za sedmu!
    Djeca sa izravnim upisom i ona sa preporukom ureda budu prva na listama koliko mene pamcenje sluzi. Zadnji upisani se gleda medu upisanima redovitom procedurom.

  47. #297
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    baš me zanima kad izađu konačne liste na upisi.hr što će pisati za bodove najniže rangiranog za sedmu!
    Nisam nigdje našla da sedma ima uopće bodovni prag (minimalni broj bodova koji treba imati prijavljeni), velim, nemaju sve gimnazije. Jer, kad bi imala, ovi koji se upisuju direktno moraju isto taj prag zadovoljiti.
    I, kada izađu konačne liste na upisi.hr minimalni broj zadnjeupisanog koji se tamo spominje ne uključuje ove "izravno upisane" već broj bodova zadnjeg redovno upisanog.

  48. #298
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    sirius, ako je to sliuca za ovo sto ja pitam, ocite ne moraju proci prag. Nekak ne vjerujem da je prag za sedmu gimnaziju 59 bodova.
    Kriteriji za upis nalaze se u Pravilniku za upis u srednju školu, NN 49/15 i 47/17

    Evo, na web stranici vii gimnazije to piše: http://gimnazija-sedma-zg.skole.hr/upisi

  49. #299

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    U mioc ima izravno upisanih 25. Pa i u petoj i drugoj ih ima po troje čini mi se. U Prelogu još i vise. To su sa državnih natjecanja, i nema praga za njih.
    Učenici sa teškoćama u razvoju nisu na listama nego je kvota odmah umanjena za njihov broj.

    I na običnu astmu ide bod, o da.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  50. #300
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kakva je to obična astma
    Koliko vi sa strane znate da dete nema još neku boljku?

Stranica 6 od 10 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •