Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 487

Tema: Upisni teatar apsurda (srednja škola)

  1. #1
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno Upisni teatar apsurda (srednja škola)

    Ima već tema o upisima, ali ima do sada 111 strana, a možda ovo što napišem (osim što ću se izventilirati) nekome i pomogne.

    Prvo, sinak je prijavio programe koji imaju predmete koji se slušaju na engleskom jeziku u Prelogu i u X gimnaziji. Odmah su mu se na stranici upisa pod rubrikom 'Moj raspored' pojavili termini kad ima test znanja engleskog. Ali ništa, baš ništa, o eventualnim predradnjama, identifikacijskim dokumentima, i sl.
    Na stranicama Preloga lijepo piše da je potrebno ponijeti važeći dokument s fotografijom. Ne budi lijena, ja i zvala, pitam treba li još nešto - da, olovka (možda se podrazumijeva, ali mogu se kladiti da će biti klinaca koji će doći bez nje).
    X gimnazija, pak, je još uvijek u 2017. godini, o ovogodišnjim upisima ništa. Zovem ja i njih, pitam što treba - dokument s fotografijom i olovka. Rekoh, znači to je to i on se onda samo pojavi tog dana - a ne, ne, gospođo, vi ili on morate mailom poslati prijavu za testiranje. Nakon što sam došla k sebi, pitam ja: 'Da vas sad nisam nazvala, recite mi kako bismo moje dijete i ja saznali da je potrebno mailom slati prijavu?!' Žena šuti. Ja opet pitam: 'I što bi bilo s mojim djetetom da je na dan testa došlo, a nije se prethodno prijavilo?' 'Paaa, primili bi ga, što bismo s njim...?' E, pa hvala vam što biste mi se smilovali djetetu i ipak mu dozvolili da piše test. Nakon što bi ga prethodno šokirali činjenicom da nije prijavljen i tako ga totalno izbezumili. Pa ti dijete sada dobro napiši.

    Drugo, Ministarstvo znanosti i obrazovanja donijelo je Odluku o upisu učenika u 1. razred srednje škole u šk. godini 2018./2019. . U članku X je tablica sa svim rokovima za sve upisne radnje u ljetnom upisnom roku. Npr. krajnji rok za zaprimanje potpisanih prijavnica je 12.07.2018.. Ali, mi smo dobili mail od razrednice u kojem ona kaže da se prijavnice u našoj školi primaju 11.07.2018. od 9-12 . Što da mi se skršio komp ili mail, a ja računam da sukladno odluci imamo fore do 12.07.? Ups, sorry? Ok, naša raska traži potvrdu da smo dobili mail, već bi ona nas nekako kontaktirala.

    Treće, u brošuri 'Idemo u srednju' piše da za kandidate koji obrazovanje završavaju u redovnom obrazovnom sustavu RH prijavnicu ispisuje razrednik, a kandidati prijavnicu koju su potpisali oni i roditelj/skrbnik donose u školu. Međutim, to uopće ne mora biti tako. Kad smo zvali broj za pomoć sa stranica upisa, saznali smo da mi možemo i sami ispisati prijavnicu. I da ju umjesto kandidata i roditelja može i potpisati i predati osoba za to ovlaštena kod javnog bilježnika. Znači, obitelj MOŽE s djecom otići gdje je već planirala i NE MORAJU se vraćati radi predaje prijavnice, nego to sve umjesto njih MOŽE obaviti ovlaštena osoba. Par sto Kn troška puta i dva izgubljena dana naspram 50 Kn koliko košta punomoć za baku/strica/kuma.


    Ja sam ljuta. Ljuta jer i nakon nekoliko godina ovakvog provođenja upisa informacije nisu točne i potpune. Ako administratori stranice upisa nemaju sve informacije, je li teško napisati da se još dodatno kontaktira škola? Je li školi teško objaviti potpune informacije? Je li teško u nekoj odluci napisati da točan termin za npr. predaju prijavnica ovisi o školi? Je li teško napisati sve načine na koje se neka radnja može obaviti?

    A ne da se podrazumijeva da su djeca dovoljno sabrana da znaju da moraju ponijeti dokument i olovku. Da roditelji za svaki slučaj trebaju zvati školu, Carnet, ministarstvo. Da bi roditelji trebali znati bolje a ne da datume u jednom službenom dokumentu doživljavaju ozbiljno. Da svi imamo internet. Da su nam svima poznate pravne smicalice.

    Ili sam ja picajzla.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ti si picajzla.





    ( nisi to postavila kao pitanje, ali ipak kazem.)

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zakaj bi bila
    Pred dvije godine,podjela svjedodžbi i potpisivanje je bilo isti dan,ko i godinu dana prije ko i par godina prije,li sad ove godine je podjela svjedodžbi bila kod nas 28.6.,a potpisivanje moraju sami naknadno obaviti,tak je bilo u našoj školi,kod sestrinih klinaca dvije škole dalje,uvijek odvojeno podjela i potpisivanje.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Zasto ne picajzla?
    Pa valjda zbog toga sto moze biti jer zapravo nema nekih posebnih problema niti s djetetom i njegovim izborima skole, niti s upisom.

  5. #5
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ovo za prijavu testa je stvarno bezobrazno jer nigdje niti na stranicama škole niti na upisi.hr nije navedeno da se mora dostaviti prije.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    htjela sam komentirati X stanicu, očito si pogodila novu web strnicu, jer da nisi onda bi naišla na puno ranije godine objave, jako su neažurni u sezi sveg objavljivanja, ja većinu stvari skužim tek nakon par mjeseci, a recimo planirala sam Supekove dane.....
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.07.2018. at 07:23

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    e sjetila sam se da postoji najnovija ewb od X gimnazije https://deseta-gimnazija.hr/ ( malo čudno i prije su imali u opticaju više stranica, što je zbunjujuće)

  8. #8
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Samo, pazi, ne valja ti obična olovka, mislim da mora biti kemijska

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    da kemijska mora biti

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Moj sin ove godine upisuje srednju glazbenu, tako da prolazimo istu formalno-upisnu priču, "začinjenu" još dodatkom da on nije završio 8. razred, upisuje se kao mlađi kandidat, pa je sve skupa još malo kompliciranije
    I ovom prilikom želim odati priznanje njegovoj glazbenoj školi (GU Elly Bašić) koja ima savršenu organizaciju upisa, počevši od roditeljskog koji su održali prije 3 tjedna gdje smo svi mogli čuti detaljne informacije o cijeloj proceduri, pa do koordinatorice upisa koja je učenicima i roditeljima dala svoj broj mobitela i uvijek je spremna pomoći oko bilo kakve dileme, umiriti zabrinuto dijete i dati dozu bezbrižnosti cijeloj priči.
    Tako da, sve to skupa jako puno ovisi o organiziranosti pojedine škole.

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    meni je za sada najveći apsurd kaj ne znam točno koji dan je upis, a rezervirala sam godišnji od 14.7.

  12. #12
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Koju ti srednju upisujes Nano

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    meni je za sada najveći apsurd kaj ne znam točno koji dan je upis, a rezervirala sam godišnji od 14.7.
    uz ponešto novaca možeš delegirati i nekog drugog

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Koju ti srednju upisujes Nano
    završila sam ja svoju. Al na godišnji bi trebali ići svi skupa

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Gotovo sve što si navela je bilo i prijašnjih godina ...
    (i komentirano više puta na tih 111 stranica)

    Datum i sat pisane provjere bi trebao biti crvenom bojom naveden u sustavu. (mi smo imali dvije takve prople godine i nije bilo nikakve naknadne prijave e-mailom)

    I kemijskom olovkom se pišu sve takve pprovjere tako da ni to ne treba isticati

    Što se tiče godišnjih odmora - i mi smo išli pa se vraćali na dan upisa. Kao i mnogi drugi. To je stvar osobne organizacije. U godini kada djeca imaju upise, mislim da treba biti fleksibilan.

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    do sada su upisi bili gotovi do 15. 7.- il sam ja nekaj krivo popratila. No kako su upisi možda sljedeći a možda onaj tjedan iza, voljela bih da na webu škole piše točan datum.

    I općenito, kad je ministarstvo objavilo sve te datume., bolje ne komentirat

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    završila sam ja svoju. Al na godišnji bi trebali ići svi skupa
    kažeš nekom trećem
    mada je i sam upis apsurd nad apsurdima, to je doslovno mogo donesti bilo tko taj papir, samo stavili kvačicu i uzeli papire


    nego u koju na kraju bi išla V ili malko dalje
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.07.2018. at 10:35

  18. #18
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    završila sam ja svoju. Al na godišnji bi trebali ići svi skupa

  19. #19
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    pa zar ne piše na stranici škole kad im je upis? na našoj piše.

  20. #20
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Nisam našla na stranici škole

  21. #21
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Gotovo sve što si navela je bilo i prijašnjih godina ...
    (i komentirano više puta na tih 111 stranica)

    Datum i sat pisane provjere bi trebao biti crvenom bojom naveden u sustavu. (mi smo imali dvije takve prople godine i nije bilo nikakve naknadne prijave e-mailom)

    I kemijskom olovkom se pišu sve takve pprovjere tako da ni to ne treba isticati

    Što se tiče godišnjih odmora - i mi smo išli pa se vraćali na dan upisa. Kao i mnogi drugi. To je stvar osobne organizacije. U godini kada djeca imaju upise, mislim da treba biti fleksibilan.
    Bilo je i prijašnjih godina... pa dokle će još?

    Datum i sat pisane provjere su crvenom bojom navedeni u sustavu? Jesu, ali da treba ponijeti dokument sa slikom i olovku NIJE. Da treba obaviti prethodnu prijavu NIJE. To su po meni preozbiljne stvari da bi smo ih stavili u kategoriju 'podrazumijeva se', jer izostanak nečeg od toga znači eliminaciju.

    Nije potrebno isticati da se provjere pišu kemijskom olovkom? Ja mislim da je.

    Fleksibilnost u godini upisa? Ovisi o puno stvari, možda neki mogu dobiti godišnji samo početkom 7. mjeseca, baš kad su sve upisne aktivnosti, i itekako se moraju dovijati kako sve to obaviti i istovremeno iskoristiti nešto od tog svog godišnjeg. Baš sam danas srela jednu mamu koja je samo čekala da joj kći napiše prijemni u Grafičkoj da mogu brzo otići u Dalmaciju k mami koja se razboljela. I žena mi je bila jako zahvalna na informaciji da se radi prijavnice ne mora s kćeri vraćati u Zagreb i tražiti tko će joj preuzeti brigu o mami. Njoj punomoć uopće nije bila pala na pamet, a olakšat će joj život.

  22. #22
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    e sjetila sam se da postoji najnovija ewb od X gimnazije https://deseta-gimnazija.hr/ ( malo čudno i prije su imali u opticaju više stranica, što je zbunjujuće)
    Eto meni uopće nije palo na pamet da jedna škola može imati dvije web stranice. Na ovoj drugoj naravno ima podataka o testu engleskog. Samo, za učenike s teškoćama JEST navedeno da moraju referadi predati prijavu za testiranje, ali za učenike koji nemaju teškoće to NE PIŠE. Je li to još jedna stvar koja se 'podrazumijeva'?!

  23. #23
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Uzas.
    Mozda netko zna kad su upisi u V.tu?

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Eto meni uopće nije palo na pamet da jedna škola može imati dvije web stranice. Na ovoj drugoj naravno ima podataka o testu engleskog. Samo, za učenike s teškoćama JEST navedeno da moraju referadi predati prijavu za testiranje, ali za učenike koji nemaju teškoće to NE PIŠE. Je li to još jedna stvar koja se 'podrazumijeva'?!
    Ne znam kaj da velim ,a kad je ispit
    Usput vidla sam da je neki ispit bio valjda za one koji nisu uopće učili engleski

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Ako ti je važniji godišnji od upisa, onda odite.

    Meni su važnije upisi, prijemni, mature... I sve ću organizirati prema tome.

    Kad se piše bilo kakav test, ponesu se rezervne olovke,kemijske , a kamoli ne prijemni.

    A što se tiče dodatne prijave, lijepo ti je žena rekla da one koji se ne prijave da neće vratiti... oni imaju prijave kroz sustav, možda samo sebi žele olakšati i znati koliki bi se broj pojavio zbog broja testova. Ali ni to nije pouzdano jer ako nije istaknuto, onda ne mogu odbiti dijete.
    Za dokument ne znam jer koliko se sjećam moja nije ništa nosila...Ali mogu pitati

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    do sada su upisi bili gotovi do 15. 7.- il sam ja nekaj krivo popratila. No kako su upisi možda sljedeći a možda onaj tjedan iza, voljela bih da na webu škole piše točan datum.

    I općenito, kad je ministarstvo objavilo sve te datume., bolje ne komentirat
    sve ovisi kako padaju datumi. Prošle godine je 13. bio u četvrtak, pa su u nekim školama u tom tjednu su imali i četvrtak i petak kao mogućnost.
    Obično škole stave raspored upisa u onom svom dokumentu gdje sve navedu. Osim što još znaju i par dana prije dodatno obavijest staviti.
    nano jesi pogledala te dokumente ?
    Posljednje uređivanje od larmama : 04.07.2018. at 14:12

  27. #27
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Vrijeska,
    godišnji pišeš ranije. Da i važno mi je . Naravno da je važno znati kad su upisi. Zašto se to ne može znati koji mjesec ranije. I nemaju svi kuće na moru - ja da bih nama našla adekvatan smještaj, moram to napraviti dosta ranije. I nije mi ovo prvo dijete koje se upisuje u srednju. I od 4 škole koje je prijavila, tri su objavile kad je dan/dani upisa. Ne kužim - u čemu je problem.
    Znači 13. počinju upisi. Danas, 4.tog oni još ne znaju koji dan je upsi. To meni nije normalno, štogod ti mislila o tome. I da, godišnji odmor je važan, i nama i djeci

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Je nana je sasvim u pravu,ja sam morala štelati terapiju u veljači da složimo ljetne probleme,i onda ispalo da smo taj dan ujutro morali bit na terapijama,a printanje tek moguće iza podne,uglavnom došli smo kasno u noći na odredište,i tek sutradan napravili što smo trebali dan ranije
    I drugi ljudi si planiraju,i nije škola i upisi jedina nepoznanica koju treba riješiti
    Ako se godinu dana unaprijed zna kad počinje škola,tad se može i planirati i upisi

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Mislim da svi znamo otprilike tjedan ili dva tjedna upisa kad krenu u 8.r. Slažem se da bi trebali to unaprijed objaviti. Ali isto tako mislim da pravite dramu tamo gdje je nema.

    ... i onda godišnji planiraš ili kraj 6. Ili kraj 7. Ili cijeli 8.mj. Mislim da nemaju baš svi problem oko organizacije da baš moraju na godišnji u prva dva tjedn 7.mj. da bi se toliko generaliziralo. Oni koji imaju, žao mi je. Nadam se da će u budućnosti imati kakvog šefa ili šeficu s malo više razumijevanja. Ili da će prihvatiti činjenicu da je to takva godina, jednom se dijete upisuje u srednju školu.

  30. #30
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Slažem se s Nano. To je zaista nešto što se lako može planirati ranije i nije mi jasno da je školi teško deset dana prije znati datum.
    Ono što je plus - ne mora se biti fizički prisutan na upisu, ni dijete ni roditelj.
    Mi smo upise prolazili prošle godine, bili smo na moru od početka srpnja (što smo isto tako morali planirati već u veljači i nije bilo druge opcije - da smo išli nakon upisa išli bi na tjedan dana) i NISMO dolazili u Zagreb.
    Bilo koja osoba koja je u gradu upisa u to vrijeme može donijeti u školu potreban papir. Ne mora to biti roditelj, niti mora doći dijete.
    Da je bila krajnja frka sjeli bi u auto i došli, učinili smo taj ustupak da smo na more išli tri sata daleko od Zagreba a ne trinaest sati.

  31. #31
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Neovisno o šefovima, godišnjim odmorima, smještajnim kapacitetima - meni nije normalno da se 10 dana prije prvog dana upisnog roka, ne zna točan datum. To dosta govori o samoj školi

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nano je u pravu

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nano je u pravu
    I ja mislim da je u pravu...

    Teatar apsurda su i upisi u srednju školu i još više učenički servis (ali da sad tu ne zachatavam topic, možda bih mogla otvoriti drugi...) Djeca čekaju doslovce cijeli dan za produljenje iskaznice. Ufff... I nikako da se to bolje organizira. To govori dosta ne o određenoj školi nego o cijelom sustavu. Dobrodošli u klub!

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sad zavisi koji servis


    ja sam mejlala podatke i za pol sat mi je došlo da podignem iskaznicu s originalnom suglasnošću

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja sam radila u katarini zrinski

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Neovisno o šefovima, godišnjim odmorima, smještajnim kapacitetima - meni nije normalno da se 10 dana prije prvog dana upisnog roka, ne zna točan datum. To dosta govori o samoj školi
    ne školi nek sustavu

  37. #37
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ne, Ministarstvo je dalo okvirni termin upisa 13.-19. 7. s naputkom da svaka skola odredi dan. Moja je odabrala 4 škole. 3 su objavile dan upisa, jedna nije

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A imaju ostale škole raniji upis
    Vidim da ni x nije objavila točan datum,nek isto ko v od tad do tad prema odluci
    Mada po meni sve bi trebalo biti gotovo do petka

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Uzas.
    Mozda netko zna kad su upisi u V.tu?
    13. i 16. 7.

  40. #40
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ma, ici cemo mi na more kasnije. Al stvarno su mi digli živac

  41. #41
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Premda nisam neki tip od puno planiranja unaprijed, mi smo svi nekako više "spontani" , i ja se slažem s Nano.
    Ipak, mislim da se te stvari trebaju definirati ranije, tako da se ljudi kojima iz raznoraznih razloga treba točan datum mogu organizirati.

    Lako je meni biti fleksibilna, kad mi to okolnosti dopuštaju, ali mislim da si mnogi ne mogu dopustiti taj "luksuz".

  42. #42
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Teatar apsurda su i upisi u srednju školu i još više učenički servis (ali da sad tu ne zachatavam topic, možda bih mogla otvoriti drugi...) Djeca čekaju doslovce cijeli dan za produljenje iskaznice. Ufff... I nikako da se to bolje organizira. To govori dosta ne o određenoj školi nego o cijelom sustavu. Dobrodošli u klub!
    Aj' otvori, mislim da bi me to zanimalo , možda bih mogla pokupiti neku korisnu informaciju bez puno truda ...

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj perla5 prvotno napisa Vidi poruku
    13. i 16. 7.
    A gdi to piše pošto nisam vidla na webu

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ako planira x kak stoji s njemačkim,ima li šanse da ga upiše?
    Moj u x je jako zadovoljan s njemačkim i to mu je predmet na kojem najviše cvate,on je matematički ali s jezikom

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    misslim da je ovo link koji mnogima moze olakšati: https://www.zagreb.hr/natjecaj-za-up...-skole-/128051

    unutar njega su po vrstama škola natječaji a u krajnjoj desnoj koloni tablice svi bitni datumu, barem mi se čini da su svi
    Posljednje uređivanje od anledo : 04.07.2018. at 19:56

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A gdi to piše pošto nisam vidla na webu
    Pitala sam osobu zaduženu za upise.

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    E to je vrh,ak ne pitaš opet ne znaš
    Blaženi upisi od pred 30 i kusur godina

  48. #48
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I ja mislim da je u pravu...

    Teatar apsurda su i upisi u srednju školu i još više učenički servis (ali da sad tu ne zachatavam topic, možda bih mogla otvoriti drugi...) Djeca čekaju doslovce cijeli dan za produljenje iskaznice. Ufff... I nikako da se to bolje organizira. To govori dosta ne o određenoj školi nego o cijelom sustavu. Dobrodošli u klub!
    Peterlin, da li može bilo tko doći u učenički servis i upisati dijete sa potvrdom o školovanju ili baš mora dijete doći? Govorim za prvi put?

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ja sam preko Katarine Zrinski sve tješila online,izvukla unaprijed potvrdu za starateljstvo,skenirala osobne,broj računa,potvrdu od škole,i posle nekog malog vremena mi stiže obavijest da netko bilo ja bilo on,bilo netko treći donese suglasnost za starateljstvo,potvrdu od škole,ja skopirsla i osobne i računa,i on je to neki dan sam otišao u servis ostavio tam i uzeo iskaznicu
    ako uspije naći neki posel bude malko i Delal

  50. #50
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Moja je punoljetna. Onda valjda treba samo od škole i kopija osobne. I žirac ili tekući.

Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •