Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910
Pokazuje rezultate 451 do 487 od 487

Tema: Upisni teatar apsurda (srednja škola)

  1. #451
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali hoćemo se sad zavaravat da na natjecanju škola pobjeđuju "obična" djeca koje nastavnik tjelesnog priprema :D
    Naravno da pobjeđuje ona škola u kojoj se nađe određeni broj malih "profesionalnih" sportaša
    Naravno da cemo se zavaravati.

  2. #452
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pa ni na natjecanjima znanja se, većinom, ne dolazi samo na osnovu onog što se radi u školi
    već se, uglavnom, radi o dodatnom radu na nekim radionicama, instrukcijama, radom sa članovima obitelji koji su "jaki" u tim predmetima....

  3. #453
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pa ni na natjecanjima znanja se, većinom, ne dolazi samo na osnovu onog što se radi u školi
    već se, uglavnom, radi o dodatnom radu na nekim radionicama, instrukcijama, radom sa članovima obitelji koji su "jaki" u tim predmetima....
    točno. moju su zvali na natjecanja iz raznih predmeta, ali ona je zahvalila i odbijala jer je to podrazumijevalo da ide na dodatnu nastavu što bi joj uz glazbenu i putovanje bilo teško izvedivo

  4. #454
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali hoćemo se sad zavaravat da na natjecanju škola pobjeđuju "obična" djeca koje nastavnik tjelesnog priprema :D
    Naravno da pobjeđuje ona škola u kojoj se nađe određeni broj malih "profesionalnih" sportaša
    Pred par godina naši su bili među prva 3 na državnom iz košarke. Njih 9 je dobilo dodatni bod koji je vrijedio za sve škole.
    I koliko se sjećam po pričanju svog djeteta, niti jedan od njih se nije profesionalno bavio košarom. Znači uspjeh je direktno išao profesoru tjelesnog.

  5. #455
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    što znači profesionalno?
    stvar je u tome da ta djeca treniraju u klubovima
    teško da su košarku trenirali isključivo samo u školi

  6. #456
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Zašto misliš da je to nemoguće,i naši rukometaši i odbojkaši treniraju samo u školi

  7. #457
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    što znači profesionalno?
    stvar je u tome da ta djeca treniraju u klubovima
    teško da su košarku trenirali isključivo samo u školi
    Pa reklo mi je dijete da ne, da ih je trenirao samo prof. tjelesnog.

  8. #458
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa reklo mi je dijete da ne, da ih je trenirao samo prof. tjelesnog.
    Meni je to malo SF, jer naš nastavnik tjelesnog uzima samo "profesionalne" (mislim to je kriva riječ, ali ne znam pravu :D) sportaše da igraju sve sportove.
    Sport mog sina nije dio HŠSS, ali on igra 2 ili nekad 3 druga, jer nema puno sportaša u školi.
    Ne uzimaju baš "talentiranu" fit djecu, nego onu koja su vrhunski utrenirana.

  9. #459
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Zamislite kako bi samo jedno prosječno dijete u bilo kojem sportu ulovilo nekoga tko svaki dan tome posveti 3h već godinama, igra turnire, pazi na hranu, ima kondicijske treninge, ma joj, sad da je nastavnik najangažiraniji u svemiru, sigurno ne može posvetiti tome 3h dnevno.
    To je kao da nastavnica glazbenog priprema za natjecanje iz klavira. Naravno da bi bio poneki supertalent, ali pobjedili bi oni koji idu u GŠ, nemojmo se zavaravati.

  10. #460
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to malo SF, jer naš nastavnik tjelesnog uzima samo "profesionalne" (mislim to je kriva riječ, ali ne znam pravu :D) sportaše da igraju sve sportove.
    Sport mog sina nije dio HŠSS, ali on igra 2 ili nekad 3 druga, jer nema puno sportaša u školi.
    Ne uzimaju baš "talentiranu" fit djecu, nego onu koja su vrhunski utrenirana.
    Ovo ih je bilo svih 9 iz istog razreda.

  11. #461
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Zamislite kako bi samo jedno prosječno dijete u bilo kojem sportu ulovilo nekoga tko svaki dan tome posveti 3h već godinama, igra turnire, pazi na hranu, ima kondicijske treninge, ma joj, sad da je nastavnik najangažiraniji u svemiru, sigurno ne može posvetiti tome 3h dnevno.
    To je kao da nastavnica glazbenog priprema za natjecanje iz klavira. Naravno da bi bio poneki supertalent, ali pobjedili bi oni koji idu u GŠ, nemojmo se zavaravati.
    krumpirić, u svemu se slažem s tobom!

  12. #462
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo ih je bilo svih 9 iz istog razreda.
    Evo, cathy, potrudila sam se usporediti pobjedničku ekipu iz OŠ iz Zadra i KK Zadar mlađi kadeti i košarkaška škola i ima određenih podudaranja.
    Ako se i potrefi da nije tako, to se valjda može dogoditi kao slučajnost.

  13. #463
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, cathy, potrudila sam se usporediti pobjedničku ekipu iz OŠ iz Zadra i KK Zadar mlađi kadeti i košarkaška škola i ima određenih podudaranja.
    Ako se i potrefi da nije tako, to se valjda može dogoditi kao slučajnost.
    Ajde pitam dijete kad se probudi ako se sjeća kaj su i da li su nešto trenirali.

  14. #464
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde pitam dijete kad se probudi ako se sjeća kaj su i da li su nešto trenirali.
    Evo kaže dijete da je od njih 9 troje ili četvero treniralo košarku.
    Isto kaže da su probali sa nogometom ali nisu prošli.

  15. #465
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Naši odbojkaši nisu trenirali nigdje mimo škole
    Ujedno mi je pričao dečko koji ide u sportsku,koji trenira košarku,kak su išli na prvenstvo ZG ali nisu uspjeli pobijediti neke amatere.njih na utakmice vodi profač iz povjesti

  16. #466
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja bi voljela vidjeti tu ekipu koja je pobjedila djecu koja se profesionalno bave sportom.

  17. #467
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Sad ne znam koja je ali ću možda saznati

  18. #468
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi voljela vidjeti tu ekipu koja je pobjedila djecu koja se profesionalno bave sportom.
    Sve sami supertalenti , a profesor im je ( ko) Dalić.
    Jasno, sigurno treniraju ( barem) 5x tjedno.
    Posljednje uređivanje od sirius : 15.07.2018. at 13:23

  19. #469
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi voljela vidjeti tu ekipu koja je pobjedila djecu koja se profesionalno bave sportom.
    ma to su samo pričamtipriču usmene predaje...
    evo, ispalo je da je i u ovoj Cathynoj momčadi polovica uredno trenirala košaricu

  20. #470
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Eto našla športići su izgubiliod iii gimnazije 2016 na prvenstvu grada Zagreba,sad kolko ih trenira u iii ne znam,ali pretpostavljam da u sportskoj treniraju svi,taj dečko koji mi je to reko je velika uzdanica košarke u svojoj kategoriji
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.07.2018. at 13:39

  21. #471

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Evo kaže dijete da je od njih 9 troje ili četvero treniralo košarku.
    Isto kaže da su probali sa nogometom ali nisu prošli.
    Ne znam za kosarku, ali u skolskim futsal momcadima kod nas je barem 3/4 "profesionalnih" , u nekima i svi.

  22. #472
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Naravno, martinaP.
    Onda ide raznolika diskriminacija
    - djeca kojima nije dostupan prof. sport
    - sportaši koji treniraju ozbiljno sportove koji nisu dio HSŠS
    - male škole koje, ako i imaju 2 profi, ne mogu sastaviti tim
    - svi ostali :D

    Mene zanima tko je osmislio tu priču i zašto, da HŠSS ima smisla, pošto ne obavlja svoju funkciju aktiviranja djece nesportaša?

  23. #473
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, martinaP.
    Onda ide raznolika diskriminacija
    - djeca kojima nije dostupan prof. sport
    - sportaši koji treniraju ozbiljno sportove koji nisu dio HSŠS
    - male škole koje, ako i imaju 2 profi, ne mogu sastaviti tim
    - svi ostali :D

    Mene zanima tko je osmislio tu priču i zašto, da HŠSS ima smisla, pošto ne obavlja svoju funkciju aktiviranja djece nesportaša?
    Očito netko tko pojma nema kako to u stvarnosti funkcionira...

  24. #474

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Evo kako su učenici 'obične' gimnazije ove godine postali državni rukometni prvaci na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava:
    http://gimnazija-dvanaesta-zg.skole....w=290#mod_news
    Svaka čast!

  25. #475
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj hagulkica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo kako su učenici 'obične' gimnazije ove godine postali državni rukometni prvaci na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava:
    http://gimnazija-dvanaesta-zg.skole....w=290#mod_news
    Svaka čast!
    Nitko od njih ne igra rukomet van škole?

  26. #476
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj hagulkica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo kako su učenici 'obične' gimnazije ove godine postali državni rukometni prvaci na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava:
    http://gimnazija-dvanaesta-zg.skole....w=290#mod_news
    Svaka čast!

    Je l' ti to nas potkubavaš?

    Ova je ekipa upravo eklatantni primjer onoga o čemu smo gore pisali, odnosno teze koju je jako dobro, kratko i jasno iznijela krumpirić.
    Pa dečki su (gotovo svi) registrirani u Hrvatskom rukometnom savezu i vrlo aktivni igrači u svojim matičnim klubovima (većinom Dubrava, ali ima ih i iz Sesveta).
    Ovi što nisu "profi" rukometaši bave se nekim drugim sportom (košarka, nogomet).

    Kako veli krumpirić: "Da, ali hoćemo se sad zavaravat da na natjecanju škola pobjeđuju "obična" djeca koje nastavnik tjelesnog priprema :D"...

  27. #477
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko od njih ne igra rukomet van škole?
    treniraju

  28. #478
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Baš ne znam što pokušavate reći. Ako mi nađete tim koji je pobjedio, a da su u njemu djeca koja ne treniraju u klubovima isti taj sport - reć ću, neka im svi bodovi.
    Ali sad nečije dijete igra u puno zahtjevnijem klubu u puuuuno zahtjevnijem sportu- nula bodova :D
    Kriterij smijeh.

  29. #479

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    pa kad im je profesor predsjednik RK Dubrava. Javio se kod nas na natječaj za ravnatelja, i obećavao nam svašta neßto, spominjao je između ostalog i rukomet.

  30. #480
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    pa kad im je profesor predsjednik RK Dubrava. Javio se kod nas na natječaj za ravnatelja, i obećavao nam svašta neßto, spominjao je između ostalog i rukomet.
    E, da, taj "detalj" sam zaboravila spomenuti , koncentrirala sam se na igrače .

    (Ne sjećam se da se on bio kandidirao kod nas za ravnatelja :/ )

  31. #481

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    nije nam ista osnovna škola

  32. #482
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    nije nam ista osnovna škola

    Aha, OŠ, mislila sam na srednju, sorry

  33. #483

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    da, da skužila sam

  34. #484

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam o čemu ti pričaš, ali zbilja.
    Postoje 2 vrste bodova.
    Jedna vrsta je bodovi za prva tri mjesta na državnom natjecanju Hrvatskog školskog sportskog saveza, ekipa koju prijavljuje nastavnik tjelesnog iz te škole i natjecanja su momčadski dvoranski sportovi i plivanje. Ti bodovi vrijede u svim školama.
    Druga vrsta bodova su bodovi saveza za kategorizirane sportaše. Savez svoj djeci koja su zainteresirana dodijeli određeni broj bodova za sportsku školu tako da ih rangira. Ti se bodovi koriste samo za sportske škole.
    Hvala, ovo mi se čini ono kako stvarno je. Nisam znala ovo za bodove za sportske škole.
    I kad sve ovo čitam, izbacila bih sve dodatne bodove, samo ocjene i prijemni.

  35. #485

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Školski sport je polumrtav. Bodovi za upis u srednju školu jadan su pokušaj oživljavanja.
    Kad djeca dođu u peti razred profesorima tjelesnog ,već je jako kasno za razvoj sposobnosti. Danas se živi drugačije, djeca se više ne igaju satima vani, ne skaču gumi gumi, ne penju se po drveću. Neki učitelji ne razumiju koliko je kretanje važno za razvoj inteligencije i koncentracije pa ne idu na tjelesni.
    Škole imaju male dvoranice.U petom razredu djeca su već masovno ugašena.Norme za peticu iz tjelesnog? Neću ni komentirati..
    Ne mogu zamisliti kako bi dijete koje ne trenira moglo parirati djetetu koje trenira 4-5 puta tjedno 5,6,7,8 godina. Plus turniri, lige, završnice...
    Bodovi za sport nisu nagrada za djecu koja postižu izvrsne rezultate već pokazatelj bezidejnosti onih koji bi trebali poticati razvoj školskog sporta.

  36. #486
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Moj sin trenira sport, koji se ne 'boduje', u klubu. Postigao je lijepe rezultate, trenira 5 puta tjedno. I ništa mu se ne prizna. I na samim stranicama Hrvatskog Školskog sportskog saveza kao odgovor jednoj mami čije se dijete također bavi jednim od sportova koji nije na listi kažu: 'U potpunosti razumijemo roditelja koji shvate da sustav ne vrednuje uspjeh u sportu koji nije u sustavu školskog sporta. No, takvo je pravilo koje je ustanovilo Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Mi u HŠSS, možemo jedno strpljivo poslušati ljute roditelje, ali pravilo ne možemo promijeniti.' Halooo, kako se pravilo ne može promijeniti?! Svi su svjesni apsurda, ali nitko to ne želi korigirati. I tako će biti vjerojatno dok se NEČIJE dijete koje ide u muzičku ili se bavi krivim sportom ili upražnjava već neku aktivnost, ne bude na pragu srednje škole.
    Uz to, već više od 10 godina škola moje djece upisuje samo po jedan razred svake godine, svega jedne godine su upisali dva. Djece u razredu ima 17-22. Nisam provjeravala kojim se sportom djeca u školi uopće MOGU baviti, jer su moji već bili sportski angažirani na drugoj strani. Uz ovako mali broj djece profesor tjelesnog vjerojatno ima muke oformiti ikakvu ekipu, a kamoli neku koja bi još i postizala zapažene rezultate (prije par godina sam čekala na roditeljski pa sam šetala pored vitrine s peharima i medaljama, i najnoviji su bili preko nekoliko godina stari).
    Posljednje uređivanje od Audrey : 20.07.2018. at 23:50

  37. #487
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Kod nas je pred 9 godina upisan 1 prvi razred, sada upisuju 2-3. Ali kod nas dosta ima roditelja koji nisu u kvartu ali žele baš našu školu.
    Uspjeh koji je imao profesor tjelesnog je bio baš u generaciji onog jednog razreda.

Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •