Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Odjednom slabo i nikakvo napredovanje bebe

  1. #1
    Black_Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Postovi
    25

    Početno Odjednom slabo i nikakvo napredovanje bebe

    Lijep pozdrav svima! Nadam se da sam temu otvorila na pravom topicu.

    Molim za pomoć! Bebac roden 11.2.2018. prestao je normalno napredovati u tezini.
    Napisat cu sve poznate tezine:
    11.2. 3640, 50cm
    13.2. 3410 (otpusna težina)
    22.2. 4000
    10.3. 5200
    19.3. 5500, 57 cm
    19.4. 6900, 61cm
    6.6. 7900, 65 cm
    3.7. 8000

    Ne znam u cemu grijesim, s obzirom da je zaista super napredovao u pocetku.... Dojim na zahtjev, podoji traju u prosjeku 5 min, i dojimo nekad na sat i pol, nekad 2 i pol sata, ovisno kada trazi. Jer on kada nije gladan okrece glavu i odguruje se rukama tako da ga je nemoguce nahraniti kad bih ja to zeljela, ilitiga "na silu".
    Molim vas za bilo kakav savjet! Zaista mi ovo nije jasno... Znam da je do sada dobio puno, i ne bih htjela da mislite da zelim imati bebu od 100 kila, ali zar ovo nije malo pre nagli pad napredovanja?

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    nisam ekspert, pa se nadam da neću napisat nešto krivo
    ali bebe ne rastu stalno jednakom brzinom, prvih mjeseci jako brzo dobivaju na težini, a u drugoj polovici prve godine znatno uspore
    sad, ja se stvarno ne mogu sjetit kad su točno moji usporili, odnosno moj je dojam bio - stali
    da li sa 5 ili bliže 9 mjeseci
    ali beba od 5 mjeseci koja ima 8 kila mi ne zvuči zabrinjavajuće
    on ej sad već velika beba, pa nemoj gledati samo kile i cm, već gledaj razvoj, nove pokrete, komunikaciju s drugima (pogled očima, reagiranje na lica, glupiranja, igračke), je li opći dojam da ima energije i da je zadovoljna beba..

  3. #3
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Po ovom grafu se možeš otprilike orijentirati: https://www.trudnoca.hr/razvojne-tab...-0-24-mjeseca/
    Posljednje uređivanje od tangerina : 04.07.2018. at 13:36

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Zamisli da nastavi dobivati kilu mjesečno. Koliko bi imao sa pet godina.

  5. #5
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    A sta kaze pedijatrica? Meni isto 100 g od cetvrtog do petog mjeseca djeluje malo. Makar je sve skupa izvrsno napredovao.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Je li bio bolestan? Jesu sve tezine na istoj vagi?

  7. #7
    Black_Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Postovi
    25

    Početno

    Da, sve skupa je zaista izvrsno napredovao. Ali ovih 100 grama u mjesec dana mi se cini zaista malo.
    Bio je bolestan s mjesec dana, ali tada je super dobivao na tezini usprkos tome. Sa 3 mjeseca je od starije sestre pokupio crijevnu virozu jer je cca tjedan dana dosta bljucao/povracao i imao zelene, smrdljive stolice. Sada su stolice uredne, jos uvijek ima stolicu nakon svakog podoja, zlatno zute boje. Jako je zadovoljna beba, puno se smijesi, guguce, prevce se....
    Vagan je zadnje na vagi od patronazne. Ostala vaganja koja sam napisala gdje je mjerena i visina su vagana kod pedijatrice. Dakle zadnje smo se kod nje vagali 6.6. i tada nije komentirala tezinu, na moje pitanje jeli to ok rekla je da je u redu.
    Znam da sada vise ne moze dobivati kilu mjesecno, ali 100 grama mi isto ne zvuci bas ok.

    Da ga odem vagnuti kod pedice na vagu?

  8. #8
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Zvuci kao zdrava i sita beba. Lako moguce da je dobio i vise, al se, zbog promjene vage to ne vidi. No, ja bi svakako otisla pedijatrici. Najvise da se ti umiris, a ne da jos mjesec dana razmisljas jel dobro dobiva na tezini.

  9. #9
    Black_Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Postovi
    25

    Početno

    Da nije dosla patronazna sa vagom ne bih se uooce zamarala gramazom. On je pravi bucko i zaista je zadovoljna beba.
    Hvala na dobroj vibri. Sutra cu otici do pedice na vaganje.

  10. #10
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Koliko ima podoja u 24h, brojem?

    Je li smanjen broj podoja, spava li dijete dulje nocu?

    Za ocekivati je da nece jednako puno kao i prije, ali od 4 - 6 mjeseci, neki tjedni prosjek je 92 - 126 grama. S obzirom da dijete nije vagano na istoj vagi kao prije, stvarno bi bilo najbolje da provjeris kod pedijatrice.

  11. #11
    Black_Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Postovi
    25

    Početno

    Bili na vaganju. Sestra ga vagnula s pelenom i bodicem ima 8390, kaze sestra da je to 8200. I izmjerila ga je 68cm, dakle i narasli smo za 3 cm.
    Kako vage mogu tako razlicito pokazivati?

    A podoji nam se jesu dosta prorijedili/skratili jer je otkrio palac pa kad zavrsi podoj mice se s dojke i stavlja palac u usta i tako se uspavljuje.
    I spava mi cesto (ne svaku noc) od 21 do 3-4 sata bez budenja za dojenje. Trebam li ga u meduvremenu buditi za podoj?

    Trenutno imamo 10-ak podoja u 24h, s time da svaki traje u prosjeku 5 min

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Iz iskustva, vage se mogu razlikovati i do pola kile.

  13. #13
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    3-4 sata, u ovoj dobi, bi trebalo biti ok.

    Vaganje u bodicu i peleni je jednako nepouzdano kao vaganje na razlicitim vagama. Ne znam zasto ne stavljaju djecu pravilno na vagu. Za malo tijelo, odstupanje od 100-200 grama znaci puno, bio plus ili minus.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    a jel bila friška pelena, ak je onda i ti možeš zvagati pelenu i bodi doma i oduzeti

    ali ćim je narasto 3 cm, znači da raste i napreduje

  15. #15
    Black_Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Postovi
    25

    Početno

    Eh, sad sam tek pokopčala kako sam se nespretno izrazila. Dakle spava mi (ne svaku noć. ali često) od 21 - 3/4 u jutro u komadu, to je 6/7 sati bez da traži jesti. Je li to u redu ili je ipak malo pre dugo?
    Vagala sam sad pelenu i bodić = 86 grama, pelena je bila friška. Znači ipak je dobio solidno. No ipak je to opet druga vaga... Ahhhhh Još sam u čudu koliko su velike razlike u vagama!

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Onda idući put važi na toj

  17. #17
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ma nemoj doma nista vagat izludit ces se. Ako ti je pedica rekla da je sve ok,ja se ne bi brinula... ajd, jos malo pa dohrana moj je mladji isto masu dobio prva dva tri mjeseca... bice i 4 kile... a onda je dosta usporio... kad je krenula dohrana, opet je poceo vise dobijat... a, bice 700-800 g mjesecno... zaista je usporio bice s 15,16 mjeseci.

  18. #18
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    6-7 sati u komadu je ok, u ovoj dobi, ako uredno dobiva na tezini i opcenito dobro napreduje. Tesko je tocno odrediti tko moze, a tko ne bi trebao tako spavati (novorodjencad nikako ne bi). Ako je moguce, uvijek mozes ponuditi podoj u snu, ali ako ti i pedijatar kaze da je sve ok, onda je vjerojatno stvarno sve ok.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Moj je tak počeo spavati tek s pet i pol godina
    Sedam sati noći je sasvim ok

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Mislim da nema mjesta brigu, dijete raste, uduplao porođajnu težinu, počeo se vjerojatno više kretat i okretat i automatski se više"troši". Barem je tako nama pedijatrica objasnila sa starijom koja je bila u 2mj dobila niti 400g (ali zato motorički jako puno napredovala i nije imala mira, doslovice)

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Lokacija
    Međimurje malo
    Postovi
    11

    Početno

    Lijepi pozdrav! Zao mi je sto upadam na ovu temu, ali me zanima slicna stvar pa da ne otvaram novu. Buba se rodila 14.01., s 3220g, 49cm. Otpusna tezina je bila 3070g, vec za 2,3 dana smo nadoknadili tezinu i bucala se dalje relativno uredno
    Sa mjesec dana 4230g, 51.5cm
    Sa 2 mjeseca 5310, 55.5
    Sa 4 mjeseca 6720, 61.5
    Sa 6 mjeseci 7780, 65.5
    Sa nekih 4 mjeseca je imala zelenu stolicu nekih tjedan dana, na sto je pedijatrica trazila da uvedemo ad, nismo.

    S dojenjem nikakvih problema nismo imali, nocnih podoja je ispocetka bilo otprilike po 3: oko 9, oko 1, oko 5, tako se budila i trazila. U neko doba sa 5 mjeseci su poceli ucestali nocni podoji, znaci, budjenje svakih sat vremena. To smo prvo pripisivali zubicima pa probavi, no eto, sada smo vec dosli na podoje cesce od 1 sata, znaci, svakih pola sata, 45 minuta se struca probudi i trazi cicu.

    Dohranu smo uveli sa 4,5 mj i sad vec jede svasta, pazimo na tablicu dohrane i jede sezonsko najvise, tu radimo iznimke i dajemo joj po mjesec dana unaprijed namirnice, ako imamo domace, nespricano. 1 nova namirnica po 3 dana, super prihvaca. Dosad se nismo previse zamarali tezinom, al zbog cestih sisanja i po danu (svakih sat i pol) i po noci (ajmo bit blagi i reci svakih sat vremena) odlucili smo ju vagnut doma na vagi koja je inace bila dosad okej i ispada da ima 7600g

    Kakala je prije svakodnevno pa otkak smo uveli dohranu je malo bilo manje kakanja, svaki 3.,4. dan. Sad se ustabililo pa kaka svaki dan, svaki drugi eventualno, al gledamo koje namirnice kako kombiniramo da je stolica redovna. Pisa normalno.

    E, ima problema s rotacijama zeludac, ledja (imala je) pa hodamo na terapije (jos uvijek) i puno vjezbamo doma, a i srecica se puno krece, okrece, rice, mlatara s rucicama, jako malo spava, po danu nekad uopce, nekad po pola sata, sad povremeno iznenadi pa i po sat i pol zna prespavat kad se najede ujutro dohrane pa evo, sve upucuje na probleme s dojenjem, ili?

    Oprostite na dugom postu i sto upadam.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Lokacija
    Međimurje malo
    Postovi
    11

    Početno

    Evo, samo da javim, nas je isto izludila ta vaga pa smo molili patronažnu da ju vagne, ima ravnih 8 kg, što je utješno s obzirom na brojke s naše vage, al opet izgleda jako malo i znači da se udebljala nekih 200 g u mjesec i pol. Mislite li da je okej već sad uvesti drugi obrok? Vidim da sam gore krivo napisala, dohranu smo uveli sa 5 ipol mjeseci, ne 4,5. Nije da nas brine toliko težina koliko da nije možda gladna.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Mislim da nema puno smisla bilo šta zaključivati jer nije merena na istoj vagi sa 6 meseci i sad. Možda se više kreće nego ranije, možda joj treba kaloričniji obrok dohrane, možda traži češće da doji zbog žeđi a ne zbog gladi, itd, itd. Dok je ne izmeriš na istoj vagi ne znaš čak ni da li je uopšte pala na težini ili ne.
    Možeš probati da pojačaš kalorijama obrok dohrane i da joj nudiš više vode nakon njega, možda proredi broj noćnih podoja. Možda joj je noću jednostavno vruće ili bučno, pa je to budi. U svakom slučaju, ja to ne bih nazvala problem sa dojenjem, nakon tako dobrog napredovanja na početku, ali svakako će savetnice bolje znati.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Lokacija
    Međimurje malo
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nema puno smisla bilo šta zaključivati jer nije merena na istoj vagi sa 6 meseci i sad. Možda se više kreće nego ranije, možda joj treba kaloričniji obrok dohrane, možda traži češće da doji zbog žeđi a ne zbog gladi, itd, itd. Dok je ne izmeriš na istoj vagi ne znaš čak ni da li je uopšte pala na težini ili ne.
    Možeš probati da pojačaš kalorijama obrok dohrane i da joj nudiš više vode nakon njega, možda proredi broj noćnih podoja. Možda joj je noću jednostavno vruće ili bučno, pa je to budi. U svakom slučaju, ja to ne bih nazvala problem sa dojenjem, nakon tako dobrog napredovanja na početku, ali svakako će savetnice bolje znati.
    Hvala na odgovoru. Moze kaloricniji obrok i moze vise vode, nocne podoje cemo tesko prorijediti jer sam pokusala puno puta, al sve uzalud. Nije da je budna budna, vec to sve u polusnu, krene mrckanje. Moje rijeci i draganje kao da ne radim nista. Otvara cubice i bas trazi sisu, a ako joj nedam onda pocne sa sve glasnijim mrckanjem pa se krene okretat pa ju to razbudi. Buke nema, a moguce je da joj je vruce. Citam druge mame, isto vidim da nas je puno koje cesto doje po noci, a i po danu. Samo da nije gladna Cudi me to jer je prvih par mjeseci bas puno spavala i bila stalno nasmijana, a cicala puno manje, a sad sve dalje sve manje spava, a sve vise sisa i sve vise mrcka, iako je nasrecu vecinom bas vesela bebica.

  25. #25
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vise vode joj nikako ne treba, ako postoji problem s napretkom. Dobro je da popije nesto, s obzirom da jede krutu hranu, ali bolje je da sisa nego da pije vodu jer u mlijeku ima sve sto djetetu treba, a voda puni zeludac s ravno 0 kalorija.

    Pusti tablice dohrane - nema preporucenih, vec se samo moze dogoditi da ogranicavas unos nutrijenata. Sezonsko je super, ali bilo bi dobro i da ima polako konstantan unos mesa i drugih kaloricnih namirnica. Poceli ste s dohranom prerano, cak mjesec i pol, ali sto je tu je, sad taj dio ne mozes mijenjati. Ako ste je vagali na kucnoj vagi, to mozes posve zanemariti. Odstupanje je i po 500 grama.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Lokacija
    Međimurje malo
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Vise vode joj nikako ne treba, ako postoji problem s napretkom. Dobro je da popije nesto, s obzirom da jede krutu hranu, ali bolje je da sisa nego da pije vodu jer u mlijeku ima sve sto djetetu treba, a voda puni zeludac s ravno 0 kalorija.

    Pusti tablice dohrane - nema preporucenih, vec se samo moze dogoditi da ogranicavas unos nutrijenata. Sezonsko je super, ali bilo bi dobro i da ima polako konstantan unos mesa i drugih kaloricnih namirnica. Poceli ste s dohranom prerano, cak mjesec i pol, ali sto je tu je, sad taj dio ne mozes mijenjati. Ako ste je vagali na kucnoj vagi, to mozes posve zanemariti. Odstupanje je i po 500 grama.
    Hvala. Zabunila sam se kad sam napisala da smo s dohranom krenuli s 4.5mj. Krenuli smo s 5 i pol, tocnije tjedan dana prije nego je napunila 6 mjeseci. Patronazna sestra ju je vagala i ima 8 kg, sto je isto slabi napredak, al je napredak. Krecemo s uvodjenjem piletine pa kroz tjedan, dva pastrvom. Inace jede samo 1 obrok dohrane jos uvijek i to je obicno miks voca nekog il miks povrca, svaki drugi dan palenta ili proso s povrcem. Druge zitarice nismo jos uveli, osim amaranta, al joj nije dobro sjeo pa ga ni ne dajemo vise. Bas to, nebi da joj fali nesto. Mada ja jedem svasta i ne znam kolko bas utjece moja prehrana na sastav mlijeka, ali trudim se jesti raznoliko, a tako hraniti i bubu. Kad je po vama najbolje uvesti drugi obrok dohrane? I jedno mozda glupo pitanje, ali dal jedenje slatkog, tipa previse cokolade, voca, bilocega slatkog moze utjecati na mlijeko da bude sladje pa bebu drzi budnom?

  27. #27
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja bih joj na tvom mjestu već uvela drugi obrok, stvarno se jako često budi.
    Koliko količinski pojede tog obroka kojeg zasad ima?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Lokacija
    Međimurje malo
    Postovi
    11

    Početno

    Pojede pola zdjelice koju ima, onu za bebe. To je otprilike kolko bi stalo u staklenku onu manju s djecjom hranom, (kršitelj koda)a. Ne hranimo ju s tim, vec samo za usporedbu. Nismo joj vagali nikad obroke. Mozda bi trebala vise pojesti, al kad se najede tog obroka joj obavezno nudim cicu pa nece il si posisa tek tolko. Nekad bas cica po par minuta po noci, a nekad potegne par puta i to je to, al budjenja su jako cesta. Probali smo joj vodu dati, mozda joj je vruce sam mislila i ne moze si utaziti zed, al ne. Ista prica. Spava najvise kad krene vecernje nocno spavanje prvo, ono u 8. Onda do pola 12 ima 2, 3 budenja najcesce, al kratka. Oko 12 pocnu cesta budenja. Isto po danu, kad spava onda je to najcesce nakon dohrane, nekih sat vremena poslije zaspi i povuce po sat i pol nekad.

  29. #29
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa i nije baš neka količina. Moguće da joj odgovara jesti malo a često, tim prije je vrijeme za još jedan obrok (ja nisam savjetnica, ovo je laičko mišljenje).

  30. #30
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Daj joj svakako prvo da sisa - majcino mlijeko je glavna hrana u prvoj godini zivota. Onda kruta hrana, pola sata nakon podoja.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Daj joj svakako prvo da sisa - majcino mlijeko je glavna hrana u prvoj godini zivota. Onda kruta hrana, pola sata nakon podoja.
    Ovo se meni pokazalo kao jako los savjet, iako ga znam od prije.
    L nema sanse da ista pojede, sad trenutacno pojede 10-20 zlicica ako ga lovim cca sat vremena nakon prvog dnevnog budjenja, a 2 i pol h nakon zadnjeg podoja. Inace jednostavno - nije gladan.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Lokacija
    Međimurje malo
    Postovi
    11

    Početno

    A koliko je star? Nasa voli papati, al budem probala s vecim porcijama i uvest cu jos jedan obrok, a krecemo od pon i s mesom. Manje vode nego inace. Mogu probati podojit ju pola sata prije pa budemo vidli kak bude stanje s vagom i spavanjem kroz mjesec dana.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    8 mjeseci.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Da ne otvaram novu temu..; bebac je star malo vise od 2 mjeseca, roden sa 4200g Iskljucivo dojim, jedno vrijeme je bilo svaka 3 sata po noci, preko dana sareno, u zadnje vrijeme, gladan za sat i pol do dva. Ima dudu varalicu za uspavljivanje. Prvi sistematski dobio 1000g, drugi 500g. Narucila me pedica na ponovno vaganje za 10 dana od sistematskog jer je malo dobio u zadnjih mjesec dana, duzina mislim da je +10cm. Vesela, nasmijana i zadovoljna beba, lijepog izgleda. Patronazna izvela pokusno vaganje, popio je 90ml. Mijenjam strane svaki podoj, nudim obje pri jednom podoju, a pocinjem podoj sa zavrsenom. Nije bio bolestan, grcici samo kroz cca 2 do 3 tjedna po 2 sata. Osjecaj u dojkama je dosta praznjikav cijelo vrijeme, nisu pune na dodir prije podoja (ne mislim na prepunjenost). Dojila sam prvo dijete godinu i pol i znam taj osjecaj da imam dosta mlijeka, sad taj osjecaj nemam. Imala sam prije kojih mjesec dana dva puta mastitis, bez prepunjenosti i osjecaja zacepljenog kanalica. Uglavnom, pedica i sestra sugeriraju ad, ja ne bi. Al nije mi jasno zakaj je samo 500 g dobio, bas su me isprepadale. Kaze pedica, beba lijepo izgleda, ali je trebala dobiti vise. Nisam sigurna kaj da radim do tog drugog vaganja.. Kaze patronazna podebljaj prehranu, vise vode bla bla.. Ne znam, nemam osjecaj da radim nesto krivo, ali cudan mi je taj prazan osjecaj u prsima i zakaj trazi svakih sat i pol papati. Ne zelim da mi je dijete gladno, a rekla je pedica da bi mogao biti. Bas se grozno osjecam..

  35. #35
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Zato što ima mali želudac traži svako malo, i zbog toga što se češćim i kraćim podojima povećava produkcija mlijeka. Beba raste i zato podoji moraju biti frekventniji. Voda nikako. Osjećaj ispražnjenosti dojke nije mjerilo koliko dijete popije već je znak da ste uspostavili ponudu - potražnju. Više o tome ima u tekstovima na portalu Roda. Korisno je izbaciti dudu jer ona ometa dojenje. Ne prekidati dojenje nakon 20 ili 30 min već pustiti dijete da bude koliko želi biti.

    Pedijatrica i patronažna, po mom mišljenju (dojila sam troje djece uspješno) daju krive upute. Javi se Rodama na telefon da pomognu. Imaju i Fb stranicu.

    Dobra si majka i nemoj dopustiti da ti drugi ljuljaju taj osjećaj.

  36. #36
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Misli na vodu za sebe, ne za bebu.

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    O bože. Sad mi komentar tako glupo ispada. Naravno da trebaš piti vodu, Kuglica. Ti, ne i dijete, ako slučajno netko predloži.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    O bože. Sad mi komentar tako glupo ispada. Naravno da trebaš piti vodu, Kuglica. Ti, ne i dijete, ako slučajno netko predloži.
    Hvala na potpori! Ma skuzila sam da si krivo shvatila za vodu, nis nije glupo ispalo..

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Bili smo dns na vaganju i dobio je iznad preporucene tezine u ovih nekoliko dana i kaze mi pedijatrica; “dobro da niste uveli ad”.. Mislim.., koja kontradikcija, svasta. Srecom da mi je drugo dijete pa sam sigurnija i nisam posustala. Nije mi fer bas takvo olako davanje savjeta i to od strane jednog pedijatra.

  40. #40
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Drago mi je da se bebo zdepo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •