Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Odjednom slabo i nikakvo napredovanje bebe

Black_Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    25

Početno Odjednom slabo i nikakvo napredovanje bebe

Lijep pozdrav svima! Nadam se da sam temu otvorila na pravom topicu.

Molim za pomoć! Bebac roden 11.2.2018. prestao je normalno napredovati u tezini.
    Napisat cu sve poznate tezine:
    11.2. 3640, 50cm
    13.2. 3410 (otpusna težina)
    22.2. 4000
    10.3. 5200
    19.3. 5500, 57 cm
    19.4. 6900, 61cm
    6.6. 7900, 65 cm
    3.7. 8000

Ne znam u cemu grijesim, s obzirom da je zaista super napredovao u pocetku.... Dojim na zahtjev, podoji traju u prosjeku 5 min, i dojimo nekad na sat i pol, nekad 2 i pol sata, ovisno kada trazi. Jer on kada nije gladan okrece glavu i odguruje se rukama tako da ga je nemoguce nahraniti kad bih ja to zeljela, ilitiga "na silu".
    Molim vas za bilo kakav savjet! Zaista mi ovo nije jasno... Znam da je do sada dobio puno, i ne bih htjela da mislite da zelim imati bebu od 100 kila, ali zar ovo nije malo pre nagli pad napredovanja?

tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009

Početno

nisam ekspert, pa se nadam da neću napisat nešto krivo
    ali bebe ne rastu stalno jednakom brzinom, prvih mjeseci jako brzo dobivaju na težini, a u drugoj polovici prve godine znatno uspore
    sad, ja se stvarno ne mogu sjetit kad su točno moji usporili, odnosno moj je dojam bio - stali
    da li sa 5 ili bliže 9 mjeseci
    ali beba od 5 mjeseci koja ima 8 kila mi ne zvuči zabrinjavajuće
    on ej sad već velika beba, pa nemoj gledati samo kile i cm, već gledaj razvoj, nove pokrete, komunikaciju s drugima (pogled očima, reagiranje na lica, glupiranja, igračke), je li opći dojam da ima energije i da je zadovoljna beba..

tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009

Početno

Po ovom grafu se možeš otprilike orijentirati: https://www.trudnoca.hr/razvojne-tab...-0-24-mjeseca/
    Posljednje uređivanje od tangerina : 04.07.2018. at 12:36

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Zamisli da nastavi dobivati kilu mjesečno. Koliko bi imao sa pet godina.

Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012

Početno

A sta kaze pedijatrica? Meni isto 100 g od cetvrtog do petog mjeseca djeluje malo. Makar je sve skupa izvrsno napredovao.

Datum pristupanja
    Nov 2005
    6,432

Početno

Je li bio bolestan? Jesu sve tezine na istoj vagi?

Black_Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    25

Početno

Da, sve skupa je zaista izvrsno napredovao. Ali ovih 100 grama u mjesec dana mi se cini zaista malo.
    Bio je bolestan s mjesec dana, ali tada je super dobivao na tezini usprkos tome. Sa 3 mjeseca je od starije sestre pokupio crijevnu virozu jer je cca tjedan dana dosta bljucao/povracao i imao zelene, smrdljive stolice. Sada su stolice uredne, jos uvijek ima stolicu nakon svakog podoja, zlatno zute boje. Jako je zadovoljna beba, puno se smijesi, guguce, prevce se....
    Vagan je zadnje na vagi od patronazne. Ostala vaganja koja sam napisala gdje je mjerena i visina su vagana kod pedijatrice. Dakle zadnje smo se kod nje vagali 6.6. i tada nije komentirala tezinu, na moje pitanje jeli to ok rekla je da je u redu.
    Znam da sada vise ne moze dobivati kilu mjesecno, ali 100 grama mi isto ne zvuci bas ok.

Da ga odem vagnuti kod pedice na vagu?

Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012

Početno

Zvuci kao zdrava i sita beba. Lako moguce da je dobio i vise, al se, zbog promjene vage to ne vidi. No, ja bi svakako otisla pedijatrici. Najvise da se ti umiris, a ne da jos mjesec dana razmisljas jel dobro dobiva na tezini.

Black_Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    25

Početno

Da nije dosla patronazna sa vagom ne bih se uooce zamarala gramazom. On je pravi bucko i zaista je zadovoljna beba.
    Hvala na dobroj vibri. Sutra cu otici do pedice na vaganje.

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Koliko ima podoja u 24h, brojem?

Je li smanjen broj podoja, spava li dijete dulje nocu?

Za ocekivati je da nece jednako puno kao i prije, ali od 4 - 6 mjeseci, neki tjedni prosjek je 92 - 126 grama. S obzirom da dijete nije vagano na istoj vagi kao prije, stvarno bi bilo najbolje da provjeris kod pedijatrice.

Black_Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    25

Početno

Bili na vaganju. Sestra ga vagnula s pelenom i bodicem ima 8390, kaze sestra da je to 8200. I izmjerila ga je 68cm, dakle i narasli smo za 3 cm.
    Kako vage mogu tako razlicito pokazivati?

A podoji nam se jesu dosta prorijedili/skratili jer je otkrio palac pa kad zavrsi podoj mice se s dojke i stavlja palac u usta i tako se uspavljuje.
    I spava mi cesto (ne svaku noc) od 21 do 3-4 sata bez budenja za dojenje. Trebam li ga u meduvremenu buditi za podoj?

Trenutno imamo 10-ak podoja u 24h, s time da svaki traje u prosjeku 5 min

Datum pristupanja
    Nov 2005
    6,432

Početno

Iz iskustva, vage se mogu razlikovati i do pola kile.

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

3-4 sata, u ovoj dobi, bi trebalo biti ok.

Vaganje u bodicu i peleni je jednako nepouzdano kao vaganje na razlicitim vagama. Ne znam zasto ne stavljaju djecu pravilno na vagu. Za malo tijelo, odstupanje od 100-200 grama znaci puno, bio plus ili minus.

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

a jel bila friška pelena, ak je onda i ti možeš zvagati pelenu i bodi doma i oduzeti

ali ćim je narasto 3 cm, znači da raste i napreduje

Black_Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    25

Početno

Eh, sad sam tek pokopčala kako sam se nespretno izrazila. Dakle spava mi (ne svaku noć. ali često) od 21 - 3/4 u jutro u komadu, to je 6/7 sati bez da traži jesti. Je li to u redu ili je ipak malo pre dugo?
    Vagala sam sad pelenu i bodić = 86 grama, pelena je bila friška. Znači ipak je dobio solidno. No ipak je to opet druga vaga... Ahhhhh Još sam u čudu koliko su velike razlike u vagama!

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Onda idući put važi na toj

Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012

Početno

Ma nemoj doma nista vagat izludit ces se. Ako ti je pedica rekla da je sve ok,ja se ne bi brinula... ajd, jos malo pa dohrana moj je mladji isto masu dobio prva dva tri mjeseca... bice i 4 kile... a onda je dosta usporio... kad je krenula dohrana, opet je poceo vise dobijat... a, bice 700-800 g mjesecno... zaista je usporio bice s 15,16 mjeseci.

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

6-7 sati u komadu je ok, u ovoj dobi, ako uredno dobiva na tezini i opcenito dobro napreduje. Tesko je tocno odrediti tko moze, a tko ne bi trebao tako spavati (novorodjencad nikako ne bi). Ako je moguce, uvijek mozes ponuditi podoj u snu, ali ako ti i pedijatar kaze da je sve ok, onda je vjerojatno stvarno sve ok.

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Moj je tak počeo spavati tek s pet i pol godina
    Sedam sati noći je sasvim ok

Datum pristupanja
    Aug 2012

Početno

Mislim da nema mjesta brigu, dijete raste, uduplao porođajnu težinu, počeo se vjerojatno više kretat i okretat i automatski se više"troši". Barem je tako nama pedijatrica objasnila sa starijom koja je bila u 2mj dobila niti 400g (ali zato motorički jako puno napredovala i nije imala mira, doslovice)

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •