Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Prekid trudnoce u slucaju nepovoljnog nalaza Nifty testa

  1. #1
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno Prekid trudnoce u slucaju nepovoljnog nalaza Nifty testa

    Drage zene, prije svega se ispricavam ako je ovakva tema pokrenuta, pa molim modove da me spoji gdje treba... nemojte se ljutiti ako nisam sve po forumu dobro proucila (posebno mi nije bio prioritet da imam "svoju" temu)

    Uglavnom, tema mi je mucna i brinem se. Na kapaljku, razbacano po razlicitim temama nailazim na nesto sto mi pruzi informacije koje trebam, no nigdje potpuno i do kraja.

    U vrlo kratkim crtama: trudnoca ostvarena iz 3.IVF, prrthodno napravljene apsolutno sva dostupna genetska testiranja u Hrvatskoj. Mpo dr me spojila sa klinikom u Bruxelles, s njihovim geneticarima, dogovarali PDG, PGS (ako sam dobro upamtila kratice), no - zatrudnila sam. I ok, sad genetika ostaje po strani. Inace, najbitnije apropo genetike je muzev znakoviti 16 kromosom, te nasa HLA podudarnost. Niti jedan geneticar nije decidirano ustvrdio - to je razlog prijasnjih spontanih, no vrtjeli su se u krug...

    Ok, trudna sam. Tjedan je 7. (prije sam u tom tjednu gubila plod). KCS za sada uredan, plod 8 mm. To su lijepe vijesti. Ali daleko sam od mira i spokoja...

    Napunila upravo 40 godina. Dogovorila Nifty u 10.tjednu. U slucaju loseg nalaza, visokog rizika, ici cu na biopsiju korionskih resica. Receno mi je da tek s tim nalazom lijecnicka komisija odobrava prekid trudnoce. (Moj suprug i ja smo 100%suglasni oko prekida trudnoce u slucaju bilo koje trisomije)

    Svjesna da se ide korak po korak i da ne treba razmisljati o negativnim ishodima, ipak ne mogu ne planirati i savjetovati se oko tako vaznih pitanja. Zapravo, zelim znati sto me ceka u slucaju ako bude najgore. Zanimaju me generalije i tocna procedura.

    Iza sebe imam dvije kiretaze obavljene u 1.trimestru i to znam kako izgleda.

    A sad...ako u 10.tjednu radim Nifty, nalaz dolazi za 7 do 10 dana, znaci blizu sam 12. tjedna. Ukoliko je potrebna biopsija i cekam je (napamet govorim) 2 tjedna. To znaci da sam vec u 14.tjednu, mozda i 15.

    Molim vas, ima li neka od vas saznanja ili (nazalost) vlastitog iskustva, kako izgleda taj prekid trudnoce? Daju li drip, izazivaju li trudove...? A nakon toga slijedi zahvat - kakav? Isto kiretaza? Za vakum je vec to preveliko?

    O boze, evo sad i placem...i taj plod je ziv? Da, naravno da bi trebao biti... Nisam sigurna jesam li spremna na odgovore sljedecih pitanja koja mi se postavljaju, zato bi se ovdje zaustavila.

    Hvala vam na svakom odgovoru.
    I da, pitala sam - istina, ne ovako detaljno - svoju mpo dr, ali mi je dala vrlo sture odgovore (izazivanje trudova, potom zahvat, napomenuvsi da je agonija veca nego prekid do 12.tjedna). Iskreno, u tom trenutku nisam bila spremna cuti detalje...
    Posljednje uređivanje od marla-s : 07.07.2018. at 11:48

  2. #2
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Molim vas, mozete zatvoriti temi. Moja greska (neupucenost). Pronasla sam odgovor na Porodima, a nije mi ni palo na pamet otvarati taj dio foruma, misleci jednostavno kako su moja pitanja iskljucivo vezana za tegobe u trudnoci.

    Hvala.

  3. #3
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Marla, ~~~~~~~ da sve bude ok

  4. #4
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Marla, zelim ti naljepsi moguci scenarij, rodjenje zdravog djeteta
    Ne sumnjam u to. Drzi se!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nema smisla unaprijed razmatrati najcrnje scenarije.

    Oni sto se moze dogoditi, ako ides rano na Nifty, je da kolicina bebine DNA u uzorku nije dovoljna, i da se vadjenje krvi mora ponoviti.

  6. #6
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Da, meni nisu htjeli raditi Nifty u 10tt, iako se službeno tad može, nego mi rekao dr da pričekam 12tt da budemo sigurni da će proći ok

  7. #7
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Hvala vam na potpori <3

    Iz same klinike koja salje uzorak krvi -
    navodno, u Hong Kong - mi je receno da dodjem u 10.tjednu. Spomenuli su mogucnost ponavljanja testa ako bude prerano (nedovoljno za testiranje), sto se po njihovom iskustvu ne dogadja cesto. Drugo slanje uzorka je, kako kazu, o njihovom trosku...

    Neka dodje low risk... ne znam odakle bi skupila snage za tako nesto kao sto je prekid trudnoce u 2.trimestru...

    Citajuci tudja iskustva, tesko mi je i zamisliti kroz sto su sve te zene prosle...i zaboga, zar se to u ovom stoljecu nije moglo obavljati sve bez fizicke patnje pod opcom anestezijom? Nije dosta sto se psihicki slome, nego se jos induciraju i lome satima... to nije humano...

  8. #8
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja sam radila Harmony u 10 tt, bilo je dovoljno.
    Ucini uslugu i sebi i bebici, citaj nesto lijepo, okani se sumornih tema.

  9. #9
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Optimist, u pravu si...uostalom, svemu dodje kraj, pa ce i ovom iscekivanju.
    Harmony koji si ti radila mi je bio 1.izbor bas zbog mogucnosti obavljanja u 10.tt, a onda su mi isto rekli za Nifty. Na kraju ce biti taj nekakav "Nifty Plus", na kojem jos gledaju 60 mikrodelecija.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Marla, pošto tražiš nekoga tko ima iskustva s prekidom trudnoće opisat ću ti svoju patnju. Prva trudnoća, bilo je sve u redu do mini anomaly kada mi je gin. rekao da djetetov mozak izgleda čudno, pa još potvrda kod dva doktora koji govore isto, dijete neće preživjeti do poroda, a ako i preživi brzo će umrijeti. Kako su dani odmicali već sam bila u 15 tt. Suprug i ja smo odlučili da ću ići na kiretažu ne znajući da kiretaža nije moguća u tim tjednima. Zadnji korak je bio pregled kod doktora Hafnera na svetom duhu koji mi je trebao obaviti biopsiju resica jer mi bez nje nitko nije želio prepisati preporuku za prekid trudnoće. Nakon uvz koji je on sam obavio, rekao je da nema smisla raditi biopsiju i produživati mi patnju kada se vidi kakvo je stanje i da morfologija mozga nikako nije dobra. S njegovim potpisom odlazim u bolnicu na inducirani porod. Prvi dan gel za otvaranje sam dobila koji nije napravio ništa a onda drugi dan svaka tri sata dobiješ inekciju koja je kao drip, ali nije drip. Izaziva trudove, i kod svake inekcije sam povraćala i išla po 10 puta na wc, 14 sati je to trajalo, ne smiješ jesti ni ništa protiv bolova ti ne daju. Ne moram ti reći kako mi je bilo, znaš da moraš poroditi dijete koje nije u redu, ali ipak je to tvoje dijete a ti se patiš jer nema drugog načina. Nakon tih 14 sati trudova, pukao mi je vodenjak i napokon je nešto samo krenulo i onda je sve završilo sa kiretažom.

    Nakon toga napravili smo kariogram, koji nije uredan i zbog toga sam prolazila kroz sve to..

    Ja ti držim fige da sve prođe u najboljem redu. Druga trudnoća mi je završila sa spontanim jer je stalo srce, no analiza je pokazala da je plod bio zdrav.
    Javi se i samo pozitivno!!

  11. #11
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Lemon, vjerujem da ti nije lako prisjecati se cijelog tog peroda i iskustva, zato ti od srca hvala sto si smogla snage to ovdje iznijeti... Pokusavam predociti cijelu tvoju fizicku i emocionalnu agoniju i vec je sam taj pokusaj iznimno bolan... Mnogo hrabrosti je trebalo za to sto si prosla, nemam rijeci...

    Nifty mi je zakazan za 3 dana (godisnji su, pa su me tu uspjeli ugurati) i biti ce to sam kraj 10.tt.

    Bojim se. Na redovnoj kontroli, unatoc upoznatosti s razvojem ploda, molim lijecnike da mi ne opisuju glavu, ruke...bojim se pojmiti zivot u sebi, jer cu se vezati...a iskusila gorcinu, tugu i tezinu nakon izjave "nesto nije u redu, srce se ne cuje".
    Posljednje uređivanje od marla-s : 30.07.2018. at 14:23

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Marla jel ti gotov nalaz niftya??

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Cure do kad se najkasnije moze raditi nifty?
    Gdje god pogledam pise od 10 tt al nigdje do kada najkasnije!!

  14. #14
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Libra, nisam ni ja nigdje vidjela gornju granicu za Nifty.
    A nalaz mi jos nije stigao. Nadala sam se da bi moglo biti danas, provjerila sto puta viber (preko njega ce mi poslati)...no jos nista. Imala sam uvid u aplikaciju iz klinke i vidjela sam da je zenama uglavnom dolazio nalaz od 8 do 12 dana.

  15. #15
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Koliko vec cekas?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni je dosao tocno za tjedan dana. U cetvrtak napravljen, iduci cetvrtak nalaz.

  17. #17
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Danas je 9.dan da cekam. Malo me hvata jaca unutarnja nervoza, no pokusavam ne razmisljati, jer vrlo lako izvrtim najcrnje scenarije, a to je zadnje sto mi sad treba...

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je dosao tocno za tjedan dana. U cetvrtak napravljen, iduci cetvrtak nalaz.
    Godisnji su. Pretpostavljam da to malo rasteze izdavanje nalaza.

  19. #19
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Moj je dosao za 8 dana, bio je blagdan, znaci da bi dosao za 7 dana. Ali sam ja radila Harmony, mozda ovisi di ga rade.
    Htjela sam ti reci da nazoves tamo gdje si ga radila, ne oslanjaj se samo na pouzdanost Vibera, iako mislim da bi te i tel. obavijestili?
    Bit ce sve u redu, vidjet ces
    I ja sam svoj nalaz dobila negdje u ovo vrijeme

  20. #20
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Da, jesu im godisnji, makar su rekli da nevezano za to (ukljucujuci i nedjelje i blagdane), salju cim zaprime nalaz kolega iz Hong Konga.
    I da, trebali bi i nazvati, tako su makar rekli... Ocekujem da cu uskoro doznati. Iskreno, malo se suzdrzavam (strahujem) od trazenja nalaza. Ne znam da li me razumijes, iako sam na iglama, bojim se sto ce mi doci u ruke...
    Treba biti kako ti nick kaze - Optimist [emoji173]

  21. #21
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Razumijem tvoj strah i znam da se ne mozes opustiti dok ne dobijes nalaz. Zato ti zelim da ga sto prije dobijes da mozes uzivati u trudnoci, bit ce sve u redu
    Posljednje uređivanje od Optimist : 12.08.2018. at 11:53

  22. #22
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Hvala ti od srca Optimist na dobrim zeljama i pozitivnosti [emoji173]

  23. #23
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Zvao me maloprije doktor i cestitao na zdravoj curici... jos se tresem, placem od srece.... neka nam je sretan ostatak ovog putovanja i da se u veljaci vidimo. Hvala vam svima na potpori [emoji173][emoji173][emoji173]
    Posljednje uređivanje od marla-s : 13.08.2018. at 13:02

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Ajme sva se najezila od srece!!!!
    Cestitam i uzivaj sada ❤

  25. #25
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno


  26. #26
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno


  27. #27
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Zvao me maloprije doktor i cestitao na zdravoj curici... jos se tresem, placem od srece.... neka nam je sretan ostatak ovog putovanja i da se u veljaci vidimo. Hvala vam svima na potpori [emoji173][emoji173][emoji173]
    marla

    želim ti da je najveća muka iza tebe, čestitam ti i ja na zdravoj curici, želim vam školsku trudnoću

  28. #28
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Joj, marla, bas mi je drago
    Cestitam, neka vam je sa srecom do kraja!

    Jos mi je svjez taj osjecaj, znam trenutak i mjesto gdje sam stajala kad sam otvorila e-mail s mojim nalazom i procitala da nam stize takodjer zdrava curka...prije godinu dana, stigla u veljaci


  29. #29
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno


  30. #30
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Cestitke. Sad dalje monotono krocite kroz trudnocu.

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Sretno

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Zvao me maloprije doktor i cestitao na zdravoj curici... jos se tresem, placem od srece.... neka nam je sretan ostatak ovog putovanja i da se u veljaci vidimo. Hvala vam svima na potpori [emoji173][emoji173][emoji173]
    Sretno! Nek ti bude mirno i dosadno ....

  33. #33
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Hvala vam curke... <3

  34. #34
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Marla, drago mi je čuti!

    (Da sam ikad ponovno trudna, svakako bih isla na test jer nisam bas bezbrižna u ovoj trudnoći bez njega)

  35. #35
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Marla, drago mi je čuti!

    (Da sam ikad ponovno trudna, svakako bih isla na test jer nisam bas bezbrižna u ovoj trudnoći bez njega)
    Sarasvati, tesko je sa icim postici potpunu bezbriznost, no lakse se dise nakon takvog testiranja, tim vise ako je bilo vise genetskih "crvenih zastavica" i prije trudnoce (sto je bio nas slucaj). Ipak i unatoc svemu, vise je dobrih i pozitivnih ishoda nego onih losih. Zelim ti vise pozitivnih misli i sto je najvaznije - zdravu bebicu [emoji173]

  36. #36
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Hvala ti ❤️

  37. #37
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Zvao me maloprije doktor i cestitao na zdravoj curici... jos se tresem, placem od srece.... neka nam je sretan ostatak ovog putovanja i da se u veljaci vidimo. Hvala vam svima na potpori [emoji173][emoji173][emoji173]
    Marla, pročitala sam cijelu temu i rasplakala se na ovo! Čestitam i jako mi je drago!
    (Baš sam jučer vadila krv za Nifty Plus.)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •