Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Dijete odbija ici ocu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    6

    Početno Dijete odbija ici ocu

    Pozdrav!
    Molim savjet-Dijete 5,5god vec nekoliko mjeseci odbija ici ocu u vrijeme susreta.Skriva se pod krevetom kada otac dode po njega, 2 puta smo bili na razgovoru kod psihologa-psiholog nista nije ustanovio.Centar optuzuje majku zbod djetetova odbijanja, a majka stalno potice dijete da ide ocu,cak ga je i sama vozila ocu samo kako bi se susreti nastavili.Molim savjet kako dalje postupiti.

  2. #2
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    zakonski ne znam, ali može li neko vrijeme majka ići s djetetom zajedno k ocu?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Majka je trudna i trenutno na komplikacijama te strogom mirovanju zbog hematoma.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Pepi12 prvotno napisa Vidi poruku
    Majka je trudna i trenutno na komplikacijama te strogom mirovanju zbog hematoma.
    A da li je majka pitala oca u čemu je problem? To bi odrasli prvo trebali riješiti među sobom, a tek onda vidjeti što s djetetom. Tko zna što tu sve ima... Možda se dijete boji ostaviti mamu ako je ona u takvoj situaciji. Treba s njim razgovarati. A možda može otac posjetiti dijete ili doći po dijete k majci... ne znam. Kako god bilo, odrasli trebaju naći razumijevanja i otkriti uzrok, a onda će se to sve riješiti. Ako su si odrasli u dobrim odnosima iako više nisu u braku, dijete će s vremenom prihvatiti situaciju.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Otac ne zeli majci reci sto je problem, govori-znam ali ti necu reci.Govori majci da sama rijesi problem, otac nije za nikakav razgovor niti dogovor.

  6. #6
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Može li se dijete družiti s ocem u majčinom prostoru za početak?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Dijete se druzi sa ocem kod majke doma no ne zeli nikuda otici sa ocem.Na sam spomen odlaska sa ocem odbija razgovor i prestaje kontakt, povlaci se u sebe.Sto je najbolje uciniti?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Majka je dozvolila ocu da se sa djetetom druzi u njenoj kuci, dijete se kratko poigra no na sam spomen odlaska k ocu se povlaci, ne zeli razgovarati i ne zeli ici nikud s ocem.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Da li je netko pitao dijete u cemu je problem?

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Meni je to logično očito je dijete jako vezani uz majku.

  11. #11
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Nikako ne siliti dijete da ide s ocem. Meni osobno je to jako čudno... Mislim, ja sam dijete rastavljenih roditelja od treće godine života...
    Pod hitno ustanoviti o čemu je riječ

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Roditelj sam takve djece koji nisu htjeli nekim drugim osobama i u kasnijoj dobi,pa me ne čudi da dijete neće ići k ocu,ali možda produžiti igru kod majke ako se može,možda da povremeno majka skoči do dućana ili slično ako je to moguće.jel oni idu i u vanjski prostor,možda park i slično ne bi bila loša zamisao,djeca se drugačije ponašaju unutra i vani, bicikl,nogać?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Otac odbija bilo kakav razgovor.Majka je trazila nadzor od strane Centra;otac dolazi po dijete sa nadzorom no dijete odbija ici ocu.Unatoc tome, otac je majku prijavio policiji zbog neviđanja djeteta.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    A da li je majka pitala dijete da li mu se kod oca događaju kakve ružne stvari?

    tanja37 je na pravom tragu. Možda se otac ponašao neprimjereno, npr.udario dijete ili slično, pa ono ima razlog zašto ne želi tamo ići?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Pepi12 prvotno napisa Vidi poruku
    Otac odbija bilo kakav razgovor.Majka je trazila nadzor od strane Centra;otac dolazi po dijete sa nadzorom no dijete odbija ici ocu.Unatoc tome, otac je majku prijavio policiji zbog neviđanja djeteta.
    Dete odbija da ide ocu, a otac je prijavio majku deteta zbog neviđanja deteta - iako ga viđa.
    A psiholog nije ustanovio ništa? Kako nije ustanovio ništa? Pa valjda je mogao makar da konstatuje da li dete zaista odbija da ide kod oca ili ne? Zar samo dečje odbijanje nije nekakav alarm za psihološku pomoć detetu, bez obzira šta je uzrok?
    Kod nas je već palo više žrtvi nesavesnog rada centara za socijalni rad , što žena, što dece, što samih socijalnih radnika. Mene ostavlja bez teksta ta ravnodušnost nadležnih prema dečjoj reakciji. Kao i psihološki profil roditelja kome je bitnije da vidi dete koje beži pod krevet od njega, nego da li se dete oseća psihički dovoljno dobro i stabilno u njegovom društvu .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •