Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Rascjep gornje usne

  1. #1
    *sunshine* avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    87

    Početno Rascjep gornje usne

    Lijepi pozdrav svima!
    Voljela bi ako koja mama ovdje u grupi, da podjeli svoja iskustva samnom ..
    Trudnicama sam u 22tt.
    Iza sebe imam 2 trudnoce i 2 poroda.
    Evo sada treca trudnoca, 22tt i ustanovljeno je da bebica ima rascjep gornje usne desno, meni šok! Prvo dvoje djece rođeno bez ikakvih anomalija, sve uredno ...
    Vidi se rascjep, pokusava se utvrditi da li je zahvaceno nepce, ako je, koliko ...
    Citala sam vec da se sve rjesava operativnim putem u Kbc Dubravi i vidjela sam za udrugu Osmijeh.
    Ja sam trenutno sva van sebe, neznam kako je doslo do toga, pitam se da li sam ja u necemu pogrijesila,, u obitelji koliko znamo nitko nije imao rascjep...
    Zanima me zene kojima je kod beba ustanovljen rascjep:: kakve ste sve pretrage dodatne obavljale u trudnoci, da li ste zbog toga prijevremeno rodile ??
    Da li su vam djeca imala poteškoća sa govorom, sluhom ili bilo kakve druge probleme ?? Kako ste se nosile s time svime, operacijama itd ??

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Odgovaram ti da se podigne post i netko napiše svoje iskustvo.
    Budi pozitivma, rascijep nepca i nije tako rijedak. Sigurno ga je imao i netko u tvojoj okolini. Danas se to jako dobro popravi.

  3. #3
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Cula sam za to i rijesava se operatibilno bez vecih problema

  4. #4
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Moj nećak je rođen s rascjepom usnice, ali ne i nepca.

    Prva operacija je bila negdje s 5 mjeseci, a druga s oko 6 godina.

    Operiran je u KB Dubrava.

    Ima ožiljak, ali jako slatko izgleda s njime

  5. #5
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Moja Tina je rođena s jednostranim rascjepom usne i alveolarnog grebena, nepce je ok. Prošla je dvije operacije u Dubravi, operirao ju je dr Orihovac. U Dubravi su sjajni, prvi put sam bila s njom 10 dana u bolnici, drugi put je bila kraće. Sad smo obavili ortodonta, isto u Dubravi i tamo jednom godišnje ide na kontrolu.
    kod nas također nema rascjepa u obitelji, jednostavno se nekad dogodi. Ja sam također saznala u trudnoći, bez problema sam dojila (puno su mi pomogle med. sestre i pedijatri u rodilištu) . Rodila na vrijeme. Isto sam bila zabrinuta oko koječega, a danas jedva da to primijetimo. T. također nema problema s ožiljkom. Pitaju ljudi je li pala, ona bez pol frke odgovori da je operirala rascjep. Uopće ju to ne smeta. Nema problema s govorom.

  6. #6
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    E da, imala je češće upale uha na toj strani gdje je rascjep, do nekih 6-7 godina. Sad je ok

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •