Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Beba drzi glavicu samo u jednu stranu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    3

    Početno Beba drzi glavicu samo u jednu stranu

    Drage mame
    Da li je neka od vas imala slucaj da beba (moja je stara mjesec i pol a to smo ptimjetili unazad tjedan dana) drzi glavicu uglavnom na jednoj strani. Ona uspije okrenuti i na drugu ali samo na nekoliko trenutajacte opet vrati na onu drugu.
    Sutra idemo ortopedu a za 10 dana djecjem fizijatru.
    Neuoloski beba odlicno funkcionira smije se vec guguce radi rukicama i nogama.

  2. #2
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Moj je malac imao tortikolis. Ako je to to. Kao novorođenče je držao glavu samo u jednu stranu. Sad je star 8 godina pa se ne sjećam detalja... ali uočila je pedijatrica. Ne znam točno kad, ali prije pregleda kukova pa je to napisala na uputnici za ultrazvuk kukova pa su mi tamo pokazali jednu vježbu i rekli da ga uvijek stavljam da leži tako da ako želi nas vidjeti da mora okrenuti glavu na tu stranu na koju nikad sam ne okreće. To je kod nas uredno prošlo, radili smo tu vježbu (koja mi je na prvu izgledala brutalno) i stavljali tako da okreće glavu prema nama.

  3. #3
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj mladji je uglavnom drzao glavu na jednu stranu do neka 2,3 mjeseca... mogao ju je okrenuti, al nije preferirao. pomenula sam to na pregledu kukova. Doktorica ga je malo pregledala, provjerila ima li di u vratu,ramenima napetosti, zakljucila da je sve ok... i da ga malo vise nosim na drugom ramenu. Odnosno, kad ca nosim, da nasloni glavu na mene na drugu stranu. Sve je ok bilo!

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ja sam tak male stavljala na bok nakon svakog hranjenja/previjanja mjenjala na bok ali tako da sam mjenjala cijeli položaj djeteta znači prema vratima, drugi put prema prozoru.vrata i prozor su na suprotnim stranama sobe
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.07.2018. at 14:53

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •