Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 76 od 76

Tema: Fizikalci_ kaze ina

  1. #51
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Većina ljudi je ovdje zbog kroničnih bolova. Dođu redovno, neki sami plaćaju, neki preko HZZO i govore kako im fizikalna terapija silno pomogne i smanji bol te poveća pokretljivost.

    Meni su rekli ne joga, ne skateboard, da bicikl. Svaka dijagnoza druga preporuka.
    A sad opet... na vježbanjeeeee, yes!

  2. #52
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam da jesi ali za svaki slučaj, si pitala ta dva fizića za preporuku? Možda rade u fušu a i već te znaju. Ili ako nisu moonlighting tip, znaju nekog tko bi se mogao pozabaviti s tvojom situacijom.
    Da si u Ri mogla bih ti dati i konkretnu preporuku, ali za Zg sam useless.
    Čak imam i frendicu koja radi yogu za invalide (njeno stanje je displazija kukova, slomljena kralježnica, slomljena noga), ali isto nije u Zg.

    Inače, bravo za temu. Na vježbačicama se malo pogubim. Ne stižem popratiti postove a nisam ni približno u istoj kategoriji vježbanja (niti ću ikada biti).

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Naravno da jesam. Ali, ne znaju oni za sportove, znaju za kolege fizioterapeute koji nude dodatne vježbačke metode, ali ja sam zadovoljna s ove 2. Od sportova ostaju low impact, što nordijsko i bicikl jesu, bicikl zasad nije preporuka zbog trtice, je za kuk itd. itd. Zato sam se živo začudila tome da postoji kineziolog, koji će me voditi i preporučivati stvari, pa sam živo zainteresirana za tako nekog, jer sam dio iz fizijatrije, čini se, sve prošla. Od individualnih tretmana tipa struje i magneti, to imam pokriveno. Od toga mi je pomagao inter-x najviše, magnet smeta, UZV OK... ali od svega toga se kao najdugoročnije za pain mgmt pokazalo vježbanje (i pijenje analgetika), ali kad vježbam, smanjuje se potreba za njima pa se sad držim toga ko glavne nade, jer za op zasad objektivno nisam. Ja bih sad idealno nešto što mogu van. Plivanje je genijalno, ali kako ne mogu na bazen, ograničeno je na ljeto. I tu sam dobila isto koji su dos i koji su donts za plivačke stilove, tako da mi je to pokriveno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.07.2018. at 09:16

  3. #53
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Tj., njihovo je mišljenje samo šetnja po ravnome i med. vježbe. Vezano za stand up paddling, niti to (zbog dugotrajnog stajanja), iako mislim da oni baš ne kuže to jer nije to stajanje po čvrstoj podlozi jer donji dio tijela na moru / vodi ipak radi i ima neki moving. Ja sam sama iskopala na forumu trtičara da postoje sicevi za bicikl za trtičare, ali onda dolazimo do pitanja je li se smije sa lošim sakroilijakalcima na bicikl itd. Nordijsko isto kao OK - ali ne previše impacta dodavati, a meni se pak ne šeta sa štapovima ko bakica, bolje mi je onda bez (tako m ise čini). Tako da je neki njihov cum grano salis - ma, ako puno ne provocira, radi što te veseli jer je u cost-benefitu pošteda od svega živog ipak bolje bit aktivniji, koliko ide.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.07.2018. at 09:22

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Mene izgleda išijas primio
    Bol iz stražnjice na nogu ide, trne nožni palac ...
    Prije nekoliko mjeseci sam prestala s vježbanjem i krivo sjedim, a posao mi je vezan uz računalo ...
    I sad doc kaže da vježbam ...
    Da idem privatno na fizikalnu? (gdje?)
    Da čekam da prođe?
    Da idem opet na jogu i pilates u lokalnu vježbaonicu?

  5. #55
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Mene izgleda išijas primio
    Bol iz stražnjice na nogu ide, trne nožni palac ...
    Prije nekoliko mjeseci sam prestala s vježbanjem i krivo sjedim, a posao mi je vezan uz računalo ...
    I sad doc kaže da vježbam ...
    Da idem privatno na fizikalnu? (gdje?)
    Da čekam da prođe?
    Da idem opet na jogu i pilates u lokalnu vježbaonicu?
    Ja sam išla u Aritheru, prvo privatno a onda na uputnicu.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Nisam znala da može i na uputnicu ...
    Pogledat ću.
    Hvala

  7. #57
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam znala da može i na uputnicu ...
    Pogledat ću.
    Hvala
    http://arithera.hr/hr/19-croatian/poliklinika
    Ima i neka combo sistem opcija da se brže dođe na red, pa pitaj.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 07.01.2020. at 21:22

  8. #58
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Mene izgleda išijas primio
    Bol iz stražnjice na nogu ide, trne nožni palac ...
    Prije nekoliko mjeseci sam prestala s vježbanjem i krivo sjedim, a posao mi je vezan uz računalo ...
    I sad doc kaže da vježbam ...
    Da idem privatno na fizikalnu? (gdje?)
    Da čekam da prođe?
    Da idem opet na jogu i pilates u lokalnu vježbaonicu?
    Za ovo su ti ključne vježbe istezanja. Pilates ne, joga može u ograničenom opsegu, ali tek kad popusti akutna faza. Kod mene obično traje nekoliko dana. Ako je baš gadno, dobijem injekcije, tri do četiri u tjednu. Ako nije, pomaže brufen u kombinaciji sa normabelom. Fizijatrica s Rebra mi je raspisala protokol uzimanja lijekova.
    Ne smijem imati pauze u vježbanju dulje od dva ili tri tjedna, jer se obično gadno ukočim. Pomaže bazen, čak bolje od joge i istezanja neposredno nakon bolnog perioda.
    Inače, bitno je utvrditi uzrok. Ja imam pohabanu hrskavicu između kralježaka, pa moram paziti da to redovito istežem i rasterećujem. Ali to ostaje slabo mjesto koje traži pažnju i oprez.

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Još nešto : na poslu moram redovito ustajati i prošetati, ići po stepenicama i napraviti par vježbi, inače jako osjetim posljedice. Doma si radim kratke predahe, legnem desetak minuta i bude mi bolje.

  10. #60
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    E, i ja sam bila nedavno na injekcijama, bez sijevanja u nogu. Isto nisam vjezbla mozda mjesec i pol, racunala sam.da je.svaki.vikend na.sljeme dosta, ma znam da nije jer je to ipak samo kardio. Mozda je slucajnost. Ja sam na fizikalne isla privat, sad vjezbam 1-1 DNS (vec nekih god dana, al sam se bila malo ulijenila). Kod mene je dosta ogranicenja pokreta u kuku pa bas treba razmisljanje kako aktivirat misice, nista jogasto ne mogu, pa mi se najbolje pokazalo 1 na 1 jer je i u grupi od 8 tesko dobit paznju, pogotovo ako su ljudi s.razlicitim.peoblemima il razlicitih sposobnosti (to sam bila vjezbala mozda 3 god-med. gimnastiku), pa sam tek 1 na 1 s istom fizio shvatila da dosta radim krivo.

  11. #61
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Znaci, kod mene fizio treba radit dosta zaobilaznih vjezbi i bit kreativna da odradim relativno sve misicne skupine iz polozaja u koje se mogu dovest (ne mogu savinut nogu (fleksija) vise od 90 stupnjeva, unutarnja rotacija u kuku mozda 5 stupnjeva, a najbolje 0, vanjska ajde de. Znaci nista sto bi bilo s koljenima koja su savijena na 90 stupnjeva. To dosta angazira respective fizio .

  12. #62
    Ganja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima,
    nova sam ovdje na forumu, iako dosta redovno čitam i uvijek sam našla zanimljive i korisne informacije.
    Trenutno se suočavam s dijagnozom - artroza/koksartroza kukova i tražim preporuke za dobrog fizijatra i fizioterapeuta.
    Inače imam 47 godina i dosta sam fizički aktivna, ali unatrag nekoliko mjeseci osjećam bolove i ova me dijagnoza baš zatekla.
    Nakon postavljene dijagnoze od strane radiologa (nakon RTG-a), liječnica opće prakse me šalje na pregled fizijatru, a nakon toga i na fizikalnu terapiju.
    Obzirom da se redovnim putem čeka i više mjeseci, pokušala bi barem pregled napraviti privatno da znam kako i kuda dalje.
    Molim vas za novije preporuke (vidim da je tema dosta stara). Hvala na odgovoru.

  13. #63
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Npr. poliklinika Sremac Bohaček. Tu se radi o modifikaciji fizičkog opterećenja i jačanju mišića. Ne znam što znači "fizički aktivna" - je li baš high impact tipa trčanje ili nešto blaže? Znači, fizijatar će potvrditi/opovrgnuti dg i dati upute što od aktivnosti da, što ne, vjerojatno će te uputiti na neke vježbe koje možeš sama doma raditi. Ne znam što bi od neke druge terapije za to išlo. Sretno, puno toga se može, nije ta dg. takvo čudo za tu dob, ali uz modificiranje se puno toga može. Gdje te boli - prepone? Prvo neka fizijatar razgraniči i vidi klinički kako ti izgledaš, što te uopće boli itd.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.07.2022. at 00:21

  14. #64
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pregled privatno je ranga 400 kn kod boljih fizijatara u ZG, a terapija ti može doći i par tisuća kuna pa mislim da ti je dobar plan da s terapijom pričekaš, pogotovo što je to sve skupa relativno novo ("nekoliko mjeseci"), a meni se čini da ti od terapije jedinog smisla imaju vježbe i modifikacija aktivnosti.

  15. #65
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A vidiš ina ja ne bih ništa čekala nego što prije pregled i terapija (vježbe i ostalo), nema šta čekst, može se samo pogoršat.

    Ja sam inače tip koji ništa ne čeka nego sve rješava odmah.Ne bi trpila nikakvu neugodu a kamoli bol..

    A i radi zdravlja razvlačenje ne donosi benefite nego daljnju štetu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.07.2022. at 09:48

  16. #66
    Ganja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala ina na odgovoru pa da pokušam odgovoriti:
    "Dosta aktivna" je značilo plivanje 1x tjedno, boks 2x tjedno, dosta hodanja/planinarenje vikendom.
    Što se tiče boli, ona nije jaka u smislu da još nisam posegnula za tabletama protiv bolova, ali je svakako prisutna negdje duboko u kukovima, i povremeno se širi niz nogu sve do koljena i na donji dio leđa. Kod dužeg stajanja/hodanja osjećam nekakvu nelagodu/slabost, ne znam ni sama opisati.
    U međuvremenu sam obavila pregled fizijatra (privatno) i krenula sam na vježbe (preporučena mi je DNS tehnika) - jedna privatna poliklinika u zapadnom dijelu grada.
    Od mojih aktivnosti sam trenutno obustavila boks i planinarenje (ne preporuča se hodanje gore-dolje + neravan teren), što mi baš koma, to mi je bio ispušni ventil. Trenutno idem na plivanje 1x tjedno (može kraul i leđno, ne preporuča se "žabica stil"). Pokušavam doma nešto odvježbati i skupljam informacije o preporučenim vježbama i dobrim fizioterapeutima. Očito ću se dosta družiti s njima u budućnosti.

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sretno Ganja, super efikasna si, bravoo!!! Drzim fige za sto brzi povratak u uobičajenu formu!!!

    Ako ti bol vec ide niz nogu, onda i nije baš početna faza a to su ti vjerojatno i rekli.

    Ako nije tajna o kojoj poklinici se radi može i na pp.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.07.2022. at 14:23

  18. #68
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Cure,
    Trebam pomoć.

    Stariji član obitelji treba ići nakon operacije koljena na fizikalnu terapiju na 3 tj u neke toplice. Sad po novome dr.reče da sami kontaktiramo i dogovaramo.

    Poslala sam zahtjev za ove toplice:
    Varaždinske, Daruvarske i Lipik.

    E sad u situaciji smo da smo već danas dobili ponudu termina u dvoje od ovo troje toplica, nemamo iskustva,pa bih jako cijenila ako biste ovdje razmijenili informacije i /ili iskustva ako netko ima. Ne znamo za koje se odlučiti. Hvala

    Bitno im je zbog zime da su smješteni u istom objektu u kojem se odradjuje terapija da ne prelaze mokre kose i presvlače se nakon terapije usred siječnja. Nisam vjerovala da uopće postoje takvi objekti,ali evo čujem postoje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.12.2022. at 21:10

  19. #69
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ne znam jel ima neka bolja tema, konkretnija za toplice za fizikalnu. Nisam je pronašla.

  20. #70
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Daruvarske sam cula da su dobre.

  21. #71
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Vjerojatno ti nije opcija, ali Thalassotherapia Crikvenica je meni bila super. Za 3 tjedna su me s hodalice stavili na vlastite noge.
    Svi uposleni su odlicni, hrana isto tako, more na 10 m.
    Sve preporuke!

  22. #72
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jel ima neka bolja tema, konkretnija za toplice za fizikalnu. Nisam je pronašla.
    Imaš ovu, ali nema puno postova http://forum.roda.hr/threads/21822-fizijatar-preporuka

    Inače, od friških informacija - jedan kolega s posla ove godine je bio u Daruvarskim toplicama (rehabilitacija nakon zahvata na koljenu), a drugi u Naftalanu (reumatoidni artritis). Obojica kažu da im je pomoglo. Ja skupljam informacije jer bi i meni dobro došlo, ali za sada nisam još ništa poduzela. Stari smo, štaš

  23. #73
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Svi mi hvale Daruvarske, naravno one su nam dale jako kasno termin i još upozoravaju da s obzirom na mamine probleme s venama da nisu sigurni jesu li oni adekvatni zbog temperatura njihovih termalnih (mineralnih) voda.Probat ćemo nekom vezom raniji termi, ako bude išlo jer ovo joj je zaista prekasno.

    Imamo bolje termine u Lipiku i Varaždinskim e sad što je od toga bolje. Što mislite?

    Hvala svima na informacijama koje ste podijelile.

  24. #74
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Varaždinske - ako je smještaj u hotelu Minerva, onda ok. Ako je u okviru bolnice, to je prije nekoliko godina bilo baš loše, ali pojma nemam kako je sada.

  25. #75
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Hvala. Zvala sam hotel da pitam za doplatu,ali se ne javljaju.Ipak im treba biti i financ prihvatljivo.

  26. #76
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno ti nije opcija, ali Thalassotherapia Crikvenica je meni bila super. Za 3 tjedna su me s hodalice stavili na vlastite noge.
    Svi uposleni su odlicni, hrana isto tako, more na 10 m.
    Sve preporuke!
    Sve ok ali termini su dosta kasno, tj. većinom zimski termini, a sad i Crikvenicu naveliko preuređuju od kuhinje , smještaj ....

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •