Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 67

Tema: Udomili peseka pa krenuli problemi!

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    137

    Početno Udomili peseka pa krenuli problemi!

    Drage Rode,

    Prije sedam dana naša obitelj (roditelji + dvije djevojčice) koja živi u stanu udomila je malu mješanku od 4 mj. koja je nađena napuštena na jednom imanju.
    Već jako, jako dugo su nas naše djevojčice nagovarale da nabavimo peseka i sada kada su navršile 9 i 12 g. smo se napokon odlučili za taj korak.
    No, dolaskom peseka u naš dom kreću problemi koje baš nismo očekivali, prije svega higijenske prirode.
    Pri udomljavanju su nam ljudi koji su se brinuli o peseku zadnja tri tjedna rekli da je naučena piškiti i kakiti vani.
    Prvu noć oko 4 h ujutro se pesek pokakao u muževoj i mojoj spavaćoj sobi.
    Sljedeći dan je bilo sve ok, no treću noć se opet pokakala i dva puta popiškila.
    Nakon toga smo je odlučili izvoditi van jako kasno između 23 i 24 h te su ta noćna zapišavanja i kakanja prestala (valjda).
    Danas kad su je moje curice vodile u šetnju, ispred zgrade gdje je veliki travnjak, nanjušila je drekec nekog drugog psa i pojela ga.
    Iako su je curke pokušale spriječiti, sakrila se pod parkirani automobil i pojela govance.
    Cure su bile, zajedno sa mnom, zgrožene.
    Znam da ima i uvijek će biti neodgovornih vlasnika pasa koji ne počiste za svojim psima, no kako spriječiti da se ovo opet dogodi?
    Moram priznati da se osjećam jako loše kao čovjek i već mi glavom prolaze svakave misli u smislu "što je meni ovo trebalo"...
    Vidim da su i djevojčice malo poljuljane u velikoj želji za pesekom nakon današnjeg događaja.
    Nadam se da će neki od vas poslati svoje iskustvo, savjet i neku pametnu riječ jer se trenutno osjećam baš loše...
    Help!!!

  2. #2
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Pozdrav i dobro došla u klub
    Sve ovo o čemu pišeš je normalno.
    Psi jedu svašta pa i govna, strvine, smeće.
    Također se jako vole uvaljati u to.
    Što više smdi, to njima bolje.
    Kako ih spriječiti?
    Nikako.
    To im je u prirodiu.
    Treba paziti na njih i viknuti odlučno ne te ih maknuti od onoga što žele pojesti ili u što se namjeravaju uvaljati.
    Nije to uvijek uspješno, ali ipak daje rezultate.
    Tvoja pesekica je još beba i ne možete očekivati da kontrolira mokrenje.
    Polako će ona to savladati do cca 6 mjeseci starosti.
    Ima za kupiti onih neporopusnih podloga u DM-u pa možete staviti u neki kut, iako moj nije htio na to jer je šuškalo pa smo mu stavili gumeni tepih iz auta i pomalo taj tepih pomicali prema vratima i naposlijetku ga maknuli i nikad više nije piškio po kući.
    Treba vremena i strpljenja, ali ide to.
    I svaki put kad se popiškio na to smo ga pohvalili sa bravo i maženjem ili keksićem.
    Iako bolje ne nagrađivati hranom jer se lako pretjera.
    Čudi me da se nisi malo raspitala prije nabavke šteneta jer bi onda bila donekle spremna.
    Ovako si nepotrebno razočarana.

  3. #3
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    potpisujem tanci, osim ovoga:

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku

    Polako će ona to savladati do cca 6 mjeseci starosti.
    .
    nama je muka trajala do cca 9 mjeseca starosti

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Još jedna jako bitna činjenica.
    Štenci se znaju upiškiti i od sreće.
    Recimo kad dođeš doma i ona je jako sretna što si se vratila i popiški se.
    Nemoj ju kažnjavati za to ni u kojem slučaju.
    Savladati će ona sve pa i to, ali jednostavno je još premala.
    I pazite na cipele.
    Sad ona mora promijeniti zube i tada jako vole gristi.
    Moje kroksice su nastradale kad je moj pas mijenjao zube.

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    dosta savjeta koliko se ja sjecam moze se naci na temi:
    http://forum.roda.hr/threads/82325-odgoj-pasa

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj KAMI prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da će neki od vas poslati svoje iskustvo, savjet i neku pametnu riječ jer se trenutno osjećam baš loše...
    Help!!!
    Ha, to je sada tako. Isto sam kao vi nabavila pse i poslije se pitala što mi je trebalo, s tim da su moji prvi tjedan oboljeli od piroplazmoze, a odmah zatim se ženka počela tjerati. Uz to je išlo trganje namještaja zubima i linjanje.
    Prođe to.

  7. #7
    anavi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, Trnje
    Postovi
    87

    Početno

    Sve je to normalno za malo štene.
    Dok su tako mali, nakon spavanja i jela ih baš tjera na nuždu. Što je svaki čas...
    Psi su u princpu čiste životinje i sami od sebe ne vole to raditi u kući, kad se bude mogla kontrolirati sve će doći na svoje. Samo treba vremena.

    Naša kujica je sada odrasla, ali ako joj damo nešto što joj poremeti probavu, npr. meso iz juhe, preko noći ju zna stisnuti proljev i zato joj i dalje preko noći ostavimo "pelenu" na njenom mjestu koje je sama odabrala za te stvari - ispred balkonskih vrata ili na balkonu ako su vrata otvorena. Jedna ta pelena nam preživi mjesecima, ali je neprocjenjivo kad taj jedan nesretni dan ujutro ne moraš prati nego samo zarolaš i baciš...

    I svakako pospremite obuću na sigurno, a njoj nabavite hrpu igrački za žvakanje dok ne promjeni zube. Sklonite i kablove van njenog dohvata, nama je naša u toj fazi pregrizala kablove od kompa dok je bila sama doma.

  8. #8
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Žao mi je što moram to napisati, ali psi vole jesti govna i to je činjenica.

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Istina živa, doduše najčešće ne pseća.
    Ali naša je kao štene jela i pseća.

    To je sasvim očekivano, nema druge nego paziti ili učiti psa da ne smije ništa pojesti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    137

    Početno

    Hvala vam svima na savjetima i riječima utjehe!
    Znam da nije idealno i da će ići na bolje!
    U cijeloj situaciji postoji još jedan faktor, a to su reakcije baka i djeda.
    Bili smo svijesni pri udomljavanju da reakcije ne budu idealne jer nitko od njih nije velik ljubitelj pasa, ali reakcija suprugove mame me baš pogodila.
    Rekla mi je danas da neće kročiti u naš stan sve dok je pas u njemu i da smo ju baš razočarali jer znamo da ne voli životinje.
    Ta njena reakcija me baš šokirala, a ujedno se poklopila s današnjom situacijom s pesekom...
    Uf, baš vas sad gnjavim...

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa neka ne kroči, ako tako nešto može reći.

    No, čisto sumnjam, moja mama isto nikad nije voljela pse, i meni nije dala da imam psa, pa joj sad naš pas cijelo vrijeme sjedi u krilu dok je kod nas

    Inače preporučam ti da pročitaš ponešto o štencima, tako da te ne iznenađuju potpuno normalna ponašanja.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Svašta znaju svekiji reći
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.07.2018. at 16:58

  13. #13

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Štene od 4 mjeseca ne može kontrolirati piškenje i kakanje, tako da ju morate često voditi van. Već ste vidim i sami skužili da ju treba izvesti jako kasno, pa opet rano ujutro.
    Bez obzira na to vam se može dogoditi da se popiša/pokaka u kući. To što su vam rekli da zna piškiti i kakati vani znači da pas zna da se to radi vani, što je super, ali ne možete očekivati da joj se neće događati nezgode dok je tako mala.

    Što se tiče jedenja dreka, to je sasvim normalno, kažem obično ne jedu pseći (a možda to što je pojela i nije bio pseći) - to možete spriječiti tako da ju pozorno pratite dok ste vani ili ju vodite negdje u školicu pa ju učite da ne smije ništa pojesti bez dozvole.

    Inače psi jedu drek, kakaju i pišaju, vrlo često povraćaju. JA sam npr. svojoj gadljivoj kćeri prije nabave psa rekla: znaš, pas se nekad zna i ispovraćati. Što reći, naš pas se vrlo često zna ispovraćati .. treba se na to malo i priviknuti ako je netko gadljiviji.

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I jel mala čisti za njim?

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Normalno da čisti, što će.

  17. #17
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Nama je trebalo skoro godinu dana da skroz uspostavi kontrolu. Tocno se sjecam kad sam ju setala kad je imala nekih 4 mjeseca i vec sam bila isfrustrirana kako jos nije naucila, a neka me prolaznica dok ju je mazila “utjesila” da vecini pasa treba skoro godina. Mislim s vremenom je islo bolje i bilo je manje nezgoda, ali ipak. Isto je jako osjetljivog zeluca i smeta joj sve sto nije njena hrana tako da povracanje nije rijetko. Srecom ne jede kakicu. Ali isto imam dojam da je otvaracica teme nespremna uletila u novu ulogu. Srecom sve je to savladivo, a ove pocetne tegobe se nadoknade za tren!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #18
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kad sam ja dopeljala našu pasicu doma moja mama (koja je tada bila kod nas na "zimovanju") nije 3 dana samnom razgovarala
    ono samo strogo službeno a prema psu se ponašala kao da ne postoji
    nakon tjedan dana je otišla doma (ne radi toga, planirala je) i na dan puta, kad je ujutro išla na wc se skoro polomila kad je ugazila u pišalinu jer se princeza popišala točno baki pred vrata
    prvo ljeto kad smo došli kod bake na more pasica joj je progrizla tepih, prečku od stolice i obglodala novu komodu
    ne mogu reći da je sada ljubav beskrajna
    moja mama je dijete sa sela, psu je mjesto na dvorištu, a ne na krevetu
    neće je pomaziti, ali i kad smo mi kod nje, i kad je ona kod nas, pazi da ima vode, hrane, priča s njom, kad nije s nama pita za nju
    to je što se tiče baka
    nadam se da će i kod vas biti tako, mada moja ni i jednom trenu nije dala takvu izjavu, koja je proprilično pretjerana, da ne kažem neku grublju riječ

    ja sam psa dopeljala u kuću prvenstveno radi supruga, koji je tada bio bez posla, a i radi male, koja me za to pila valjda od kada je progovorila
    nije da je ja nisam htjela, ali godinama sam odbijala radi straha od obaveze

    i nisam je odmah zavoljela
    bila mi je odmah predivna, bijela pahulja, ali ne mogu reći da sam je ono ludo zavoljela odmah
    jer je ta pahulja isto tako voljela postati smeđa uvaljivanjem u govna
    ta pahulja je 2x zapišala suprugov krevet, kada je počeo raditi, od ljutnje što ju je ostavio i nije više po cijeli dan s njom
    2x nam je proždrla štimer za gitaru
    ne znam zašto je na njega imala fetiš

    prvih par mjeseci je pišala po kući (naravno ne na redovnoj bazi, ali taman kad smo mislili da je naučila ona bi nas iznenadila)
    ima osjetljiv želudac (mješanac s maltezerom) i relativno često povraća, a voli proždrijeti nešto vani kada uhvati
    istina nisam je uhvatila da je žderala govna, u njih se samo voli uvaljati (istina nije preko pola godine, sve me strah reći da me ne razveseli), ali nije isključeno da je to napravila

    ali taj pas je jedan tako divan karakter
    toliko dobra
    toliko nježna
    toliko strpljiva
    moja kći nju tretira kao plišanu igračku
    navečer je uzme k sebi u krevet (tko je gadljiv sry, ionako mi vjerojatno nećete doma dolaziti spavati, i meni je bilo nezamislivo da mi pas ide u krevet dok nije pasica došla) i zagrli je kao plišanca
    pas gleda u nas "pomozi" ali se ne miče
    i čeka strpljivo da mala zaspe i kada popusti stisak onda se polako izvuče iz kreveta
    toliko je puna ljubavi
    i ništa ona ne može loše napraviti što ne kompenzira tolikom ljubavlju

    zašto traktat o mom psu

    u tvom uvodnom postu, u ovom "što je ovo meni trebalo" strah me da nije pomisao da bi psa vratili
    pas koji je bio napušten i zanemaren ne zna kako se treba ponašati
    a 4 mjeseca pas je mala beba

    ona ništa ne radi iz inata iz zloće
    sve će naučiti
    bit će to najbolji pas na ovom svijetu
    samo joj dajte priliku
    nemojte je vraćati ili dati nekom drugom
    a onda će vam vratiti stostruko

  19. #19
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    aleks

  20. #20
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je što moram to napisati, ali psi vole jesti govna i to je činjenica.
    Majko mila ja ovo nisam znala. Ja sam onaj gadljivi tip :shock:

  21. #21
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    aleks, i od mene jedno

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    137

    Početno

    Hvala cure, hvala Aleks,

    Ništa, idemo strpljivo dalje, javim kako napredujemo!!!
    Puno ste mi pomogle!!!

  23. #23
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Moj pas je isto siroče.
    Strašno je glupasta i živahna i ja nisam imala energije za pseće škole i dubokoumne odgoje. Odgojili smo ju koliko smo mogli, a to nije puno :D
    Najviše voli žderati sve na što naiđe, onda to povraćati, pa opet pojesti ako ju ne zaustaviš (zbilja mi je žao gadljivih, ali oni najljepši psi tipa labovi- će vam ovo najčešće učiniti).
    Kad smo po šumi relacija joj je: valjanje po nepoznatoj materiji, ispiranje od nepoznate materije u potoku. Često je ta nepoznata materija - bolje da ne vidiš što.
    Ali ja vam ne mogu opisati koliko je to najbolje biće u svemiru.
    Em se to prase veseli svemu i svakome i svačemu i svuda i uvijek.
    Em kuži kad si bolestan/jadan, pa te liže do očaja.
    Em te natjera ako si u najgoroj fazi da izađeš minimalno 2 puta u barem kilometar šetnje.
    Ko takvo biće može u nekom trenu ne-zavoljeti, nije brate ni zaslužio da dolazi u stan.
    Malo strpljenja, zamisli da imaš malu bebu- jer imaš.

  24. #24
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Moja je jednom pojela crkotinu štakora pa sam joj to morala rukom vaditi van iz grla.

  25. #25
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Najviše voli žderati sve na što naiđe, onda to povraćati, pa opet pojesti ako ju ne zaustaviš (zbilja mi je žao gadljivih, ali oni najljepši psi tipa labovi- će vam ovo najčešće učiniti).



    I meni je žao gadljivih - ako ste takvi, ne čitajte dalje moj post.




    Jedna naša je jednom pojela i onda se zavukla pod krevet i ispovraćala. I niš, očistiš i ideš dalje, kasnije ti sve bude smiješno kako psi nekad znaju biti odvratni, a ipak ih obožavaš.


    (Bolje da ne spominjem što sve moramo raditi za gore spomenutu koja ne može hodati već godinu dana, a kako ima problema s kičmom, ne može sama obaviti fiziološke potrebe nego treba pomoć. Naučili mi na YT štošta. )

  26. #26
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Moj pas je isto siroče.
    Strašno je glupasta i živahna i ja nisam imala energije za pseće škole i dubokoumne odgoje. Odgojili smo ju koliko smo mogli, a to nije puno :D
    Najviše voli žderati sve na što naiđe, onda to povraćati, pa opet pojesti ako ju ne zaustaviš (zbilja mi je žao gadljivih, ali oni najljepši psi tipa labovi- će vam ovo najčešće učiniti).
    Kad smo po šumi relacija joj je: valjanje po nepoznatoj materiji, ispiranje od nepoznate materije u potoku. Često je ta nepoznata materija - bolje da ne vidiš što.
    Ali ja vam ne mogu opisati koliko je to najbolje biće u svemiru.
    Em se to prase veseli svemu i svakome i svačemu i svuda i uvijek.
    Em kuži kad si bolestan/jadan, pa te liže do očaja.
    Em te natjera ako si u najgoroj fazi da izađeš minimalno 2 puta u barem kilometar šetnje.
    Ko takvo biće može u nekom trenu ne-zavoljeti, nije brate ni zaslužio da dolazi u stan.
    Malo strpljenja, zamisli da imaš malu bebu- jer imaš.

  27. #27
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Drago mi je da su se aktualne vlasnice pasa javile (ja sam bivša) i da pišu kako je to normalno. Meni je u naslovu zasmetalo to "Udomili ....problem", jer "udomljavanje je fora", a pasa ima svakavih. Odnosno mislim da je, pogotovo kad su štenci u pitanju, činjenica da je udomljen prilično nebitna, a baca negativnu "reklamu" na udomljavanje.

    Samo strpljenja i ljubavi. Veći pas neće ni u vlastitom dvorištu piškiti i kakati, ako ga se vodi u šetnju redovito.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 20.07.2018. at 10:43

  28. #28
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    KAMi, vidi temu
    odgoj pasa, ne znam zašto mi ne da poslati link
    ne vjerujem baš da ćeš čitati svih 45 stranica , ali samo da vidiš da smo svi imali problema
    i još ih imamo, ali sve se rješava u hodu
    jedna cura mi je rekla
    imati psa je kao da 15 godina imaš dvogodišnjaka
    i to je istina
    dvogodišnjaka sa srcem kao svemir

  29. #29
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kad stavim link teme da mi ovo
    Stranica ne funkcionira

    Chrome je otkrio neuobičajeni kôd na toj stranici i blokirao ju je radi zaštite vaših osobnih podataka (primjerice zaporki, telefonskih brojeva i kreditnih kartica).

    ERR_BLOCKED_BY_XSS_AUDITOR

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    ajme ja sam gadljiv tip, šta svašta ovdje pročitah, bolje da nisam
    volim pse jako, aliiiii.....nisam znala pola ovoga šta tu pročitah.

  31. #31
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ah, ja sam, prije, kad bi došli kod ljudi s psima
    podragala psa i trčala prati ruke
    kad je došla naša cura
    ogulila sam kožu s ruku od pranja
    sada sam malo olabavila
    perem ruke poslije nje ako idem i kuhinju
    ostalo ....

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    ma ja čak i ne perem ruke nakon draganja pasa, al ovo s jedenjem govana, crkotina štakora i sl. mi je ono ajme meni

    al ja ne mogu ni jesti ako netko oko mene mljacka zato nisam baš neko mjerilo :/

  33. #33
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ne mogu ni ja jesti kad netko mljacka, to mi je užasno iritantno.
    Ruke perem nakon šetnje psa i to ribam, jer jel' kupim govanca.
    Inače kad ju mazim - ne perem ruke

  34. #34
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni je dovoljno to što znam da su psi domaćini brojnih parazita da uvijek perem ruke nakon njih. K tome vole se uvaljati u sve što smrdi, a po travi ne pišaju samo životinje nego i ljudi, i pljuju, itd. To se sve lijepi na masnu dlaku psa.

  35. #35
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je dovoljno to što znam da su psi domaćini brojnih parazita da uvijek perem ruke nakon njih. K tome vole se uvaljati u sve što smrdi, a po travi ne pišaju samo životinje nego i ljudi, i pljuju, itd. To se sve lijepi na masnu dlaku psa.
    Pa pas uzima redovno tablete za unutarnje i vanjske nametnike i ne bi se kladila da prosječan čovjek nema više parazita
    Psa, ako se u nešto uvalja, perem

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne mogu psa okupati toliko puta koliko se on uvalja. Naša ženka ne voli smrditi na detergent. Direktno trči na najasmrdljiviju stvar koju nađe i valja se po njoj. Tablete za parazite sprječavaju da se parazit primi, što ne znači da je dlaka psa higijenska. Iliti, ako ne bih pojela nešto s poda isto tako ne bih pojela nakon draganja psa bez da ruke operem.

  37. #37
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kad stavim link teme da mi ovo
    Stranica ne funkcionira

    Chrome je otkrio neuobičajeni kôd na toj stranici i blokirao ju je radi zaštite vaših osobnih podataka (primjerice zaporki, telefonskih brojeva i kreditnih kartica).

    ERR_BLOCKED_BY_XSS_AUDITOR
    provjerila. meni radi i na chromu i na exploreru i na mozilli

  38. #38
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja ne razmišljam više
    ljubim je
    ne smrdi mi više
    kad je došla mi je smrdila
    vjerojatno je njen miris isti
    samo sam se ja navikla i zavoljela taj njen, sada miris

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni moja miriši fino, po slami, nema mi nikakav neugodan miris.

    Ah da, osim kad joj se "čuju" analne žlijezde što je skoro uvijek.

  40. #40
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    A gle. Ljudi imaju oko 5 milijuna mirisnih receptora, a psi 220. Nama šampon miriši, njima je šampon toliko intenzivan da ga moraju neutralizirati. Najčešće govnom ili 25 dana starim road killom. Protiv smrada pomaze razrijeđeni jabučni ocat.
    Bihervioristica nam je rekla da pomaže i sve na bazi paradajza (npr ketchup), ali još ih nismo u šalšu umakali pa ne znam.

    Ako pas smrdi zbog analki koje se stalno pune, problem je mekana stolica. Jedna sirova goveđa kost to fino može riješiti

  41. #41
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne razmišljam više
    ljubim je
    ne smrdi mi više
    kad je došla mi je smrdila
    vjerojatno je njen miris isti
    samo sam se ja navikla i zavoljela taj njen, sada miris
    Meni su drugi psi smrdili, ali moj nikad

  42. #42
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Eh kad bi život bio tako jednostavan ..

  43. #43
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ah, ja sam, prije, kad bi došli kod ljudi s psima
    podragala psa i trčala prati ruke
    kad je došla naša cura
    ogulila sam kožu s ruku od pranja
    sada sam malo olabavila
    perem ruke poslije nje ako idem i kuhinju
    ostalo ....
    a nakon 4 godine prestaneš prati i za kuhinju

  44. #44
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Odustala sam od šamponiranja pasa. Nema svrhe. Ne smije ih se često, a isti dan se uprljaju.

  45. #45
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Mi nase cca jednom godisnje sa sampinom bez mirisa. Ostatak godine samo voda.

    Ja sam prestala siziti zbog dlaka na stolu. I u hrani.

  46. #46
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prestala siziti zbog dlaka na stolu. I u hrani.
    O bože. To je moja svakodnevica. Nikad više psa u mom stanu nakon ovo dvoje. Samo ako ću imati dvorište.

  47. #47
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Meni je grozno kad se voda iz pseće zdjelice istrese u sudoper. A to mi je svekrva uredno radila sa svojim, imam razgovor sama sa sobom kad idem kod nje na ručak, da nije to tako strašno.

  48. #48
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ja to radim pod normalno. i zdjelice perem s našim suđem u suđerici
    Posljednje uređivanje od magriz : 20.07.2018. at 14:22

  49. #49
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    s jedne strane su me stvarno dirnuli vasi opisi ljubavi.
    s druge strane, dobro da sam ovo procitala, posto nas kcer zeza da sad kada ona ide na studij, da si trebamo nabaviti macu ili psica.
    a ja sam sad malcice zaprepastena vasim opisima...
    nikad nisam mislila (dobro nisam se tim bavila) da to bas tako u pocetku izgleda.

  50. #50
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa nije to samo u početku.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •