Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: Početak puberteta za dečke

  1. #1
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno Početak puberteta za dečke

    Kada su vaši dečki ušli u pubetet? Sekundarna spolna obilježja i nagli rast me zanimaju.
    Naime, moj ekstremno visoki veliki sin od 13god odjednom najmanji od svih prijatelja. Ni traga pubertetu.
    Bili smo nedavno na nekom pregledu, zbilja ni traga. Liječnik se nije zabrinuo, ali on nije endokrinac. Ne znam kad čitaš neku srednju dob ulaska, koliko je širok normalan raspon.

  2. #2
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    di me nađe. moj je 12ipol. od puberteta ni p. niti fizički a bome ni emocionalno. još je beba. i jedini je u razredu ostao, sve ostale je ove godine šusnulo, od mutiranja, dlakavosti, ponašanja...

  3. #3
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Još se s 12.5 nisam brinula, ali 13 zvuči tako pubertetski!

  4. #4
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Krumpi, kod BC isto tako nema fizickih obiljezja pubertea. Balerina je visoka kao on. Glas mu je i dalje isti, nema ni paperja na licu. Dok susjed koji je stariji 8 mjeseci vec neko vrijeme ima paperje, naglo je izrastao, glas mu se mijenja.
    BC se samo zadnje vrijeme udebljao, ali se nadam da ce krenuti u visinu pa ce se to promijeniti.
    Jedino zadnja dva mjeseca mu se ponasanje promijenilo. To tumacimo pocetkom, ili se pak MM i ja tjesimo da je tako.

    E da kad pisem imam i necaka. stariji je od BC 10 mjeseci. Vidjela sam ga nedavno. ni kod njega ni paperja, ni mutiranja, a on ima vec kompleks jer je najnizi u razredu zadnjih cca. godinu dvije.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 20.07.2018. at 09:41

  5. #5
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    moj je naglo izrastao, mislim nekih 13 cm, s 13,5 - 14 godina.
    dakle, krajem sedmog, osmi razred. zajedno s ostalim obiulježjima - mutirao i sl
    neko paperje od brade i brkova tek ove godine.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 20.07.2018. at 09:25

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moj je krenuo prije koji mjesec, dakle s nepunih 12. Raste vise od 1 cm mjesecno, fizicki se dosta promijenio (sake, celjust pogotovo). Jos nisu krenule dlake ni mutiranje.

  7. #7
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    iz iskustva 2, 3 zdrava dječaka koji su se posve normalno kasnije razvili, mogu potvrditi da su iz osnovne otišli "zabrinjavajuće" najmanji i najslabiji, bez vanjskih obilježja tipičnih za pubertet (možda tek pokoja akna), a naglo preobraženje je krenulo tamo od kraja 1. polugodišta 1. razreda srednje, do početka nove školske godine.
    kako se radi o djeci oboje visokih roditelja očekivanja su bila da je dečko već u 7.,8. razredu viši od prosjeka, ali nije bilo tako sve do polaska u 2. srednje.
    sad je taj dečko završio 3. srednje i visok je kao otac, oko 1,90.
    znam nekoliko takvih primjera, ovaj svakako nije usamljen pa očito da 7. i 8. razred za dečke i njihovu konačnu visinu i razvoj uopće nije uvriježeno, a kamoli da je "pravilo".
    više naša očekivanja. ali prije se to doživi od cura, one se ranije formiraju u konačno.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    moj je odlakavio s 14-15, od 14 do sad (17 god) narasto više od 20 cm ( viši od tate nekih 6-8 cm), i noga mu narasla do 45 u osmom razredu, mutiranje ne sjećam se kad je bilo.
    paperje mu je počelo s 16, ali brije se svakih 3 tjedna
    dioprija mu se drastično povećala
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.07.2018. at 10:01

  9. #9
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Tijekom 8. razreda, između 14 i 15 krenule su dlake, mutiranje rast. Konkretnije je odlakavio tek između 15 i 16, sad ima prave muške dlakave noge. Mislim da još raste, noga 46.

  10. #10
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Puno vam hvala, malo sam počela brijat kad mu vidim frendove, već pravi muškarčići, a pošto smo oboje dosta visoki (mm ima gotovo 2m), neobično mi da mi je dijete među nižima.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    kakve su to muške dlakave noge, moj je baš jako dlakav po nogama, a muž i nije baš, ok muž ima svjetle dlake a veliki baš crne


    sjećam se početkom sedmog razreda bio je jedan dečko koji je već tad imao gustu bradu i radio je fazon
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.07.2018. at 10:23

  12. #12
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Krumpi, briješ. Ja imam dojam da klinci s genetskim predispozicijama višeg rasta nekako kasnije krenu.
    Moja kćer je sa 12 druga najniža u razredu, svi su je prerasli, a očekujem da bi trebala barem 175 cm potegnuti u visinu.
    I sin je kasno krenuo ali bilo ih je i znatno nižih od njega pa nisam puno brijala.

  13. #13
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Moj 13,5 godina.
    180 cm i pokoja dlačica - ne na licu, ali još ne mutira, a ni ponašanje se nije promijenilo. Još je dijete, igra se. Noga 45
    Nije najviši u razredu, negdje 4. po visini. Samo jedan u razredu je mutirao i dlakav je.
    Ali taj je vaterpolist

    (Zezam se, nema vaterpolo veze)
    Posljednje uređivanje od Jurana : 20.07.2018. at 10:47

  14. #14
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Očito nema :D

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    e kad smo kod vaterpola jedan je trenirao vaterpolo od 6 osnovne do 1 srednje, taj je još veće djete od mojeg, a dlaka ni odkuda bar ono kaj se vidi

  16. #16
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Btw. nije neka sreća ni biti najrazvijeniji u razredu.
    Samo jedan u razredu je mutirao i dlakav je.
    Njega jadnog zovu Mamut

  17. #17
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    jao

  18. #18
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    moj do 14. nije ni pomaknuo. naraso je nesto vise, od 13.5 do 14.5 12cm, al dlake ispod ruku recimo jos nula bodova.ostale tek par mj nakon 14. rodj, noga na 41-42, glas tek sad pomalo sa skoro 15, dlake na licu nis

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    M. je uvijek bio visok, iznad prosjeka za dob.
    ( prosjecno je znao potegnuti do 10 cm godisnje)
    Ali neka obiljezja puberteta je tek poceo dobivati u 8 razredu, sa gotovo punih 15 godina.
    Nadamo se da ce sad sa punih 16 godina konacni stati sa visinom i rasto noge.
    Skroz je ok imati 190+ cm i nogu br. 48 pored matere koja jedva navuce 160 cm.
    Ali moj brat je bio najmanji u razredu i potegnuo u visinu tek krajem prvog srednje , te dogurao do solidnih 177 cm obzirom na visinu ( nizinu) roditelja.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Kod mojeg je konkretniji pubertet krenuo s 13,5. Pod 'konkretniji' mislim da je počeo brže rasti, ali to još uvijek nisu 'muške' dimenzije (167 cm, noga 39-40).
    Mutirati je počeo pred kraj 7. razreda, i bio je zadnji od dečki u svojoj generaciji na solfeggiu (ok, većina ih je tamo godinu starija).

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Zaboravila sam napomenuti da su u to vrijeme (13,5 g.) krenule i značajnije promjene u ponašanju (mrgođenje, zanovijetanje, 'nemaš pojma', 'ideš mi na živce', 'ne da mi se' i sl. Tješim se da svi prođu fazu mrzovoljnog pubertetlije, pa normalno da neće ni našu obitelj zaobići

  22. #22
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    moj još nije po godinama u ovoj grupi, ali bogme ga je fizički pubertet totalno primio.
    11,5 godina, raste kao gljiva, ali dobro ima na koga.
    dlačice na sve strane, osim ispod ruku. mutira, prištići.
    on se svemu tome veseli pa eto neka mu.

  23. #23
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ja nemam dečka, ali moram uletiti .
    Naime, u razredu moje curke u OŠ visinom su uglavnom dominirale curke, dečki su bili k'o komarci naspram njih.
    Sve do 8. razreda.
    Tad su se značajno vinuli u visine, promijenili glasove, oprištavili i općenito toliko popubertetili da sam neke od njih jedva prepoznala.

  24. #24
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Novijev pubertet je poceo s nesto preko 12. Sad ima 13 i sav je mali muskarac.

  25. #25
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Meni je mutiranje tako neobicno (uopce se nesjecam da su moji prijatelji takve glasove ispustali).

  26. #26
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Inace je tuzan sto je jako nizak ( jos nema 170cm), par dlacica pod rukom i ne zeli razgovarati o seksu s roditeljima. Prijatelji su centae svijeta, a mi ga ponekad ne razumijemo pa cak i sramotimo (npr.ako se ljubimo u javnosti međusobno i s njim)

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Mutiranje?
    Nazove me veliki da klinac ima glas ko da mutira. Nato sam mu rekla da mu reče da popije vode i vratio se dječji glasić

  28. #28
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Tuzan sto mi zelimo razgovarati o seksu, drugi roditelji ne gnjave s tim. Isto tako, drugi roditelji ne zele razgocarati ni o drogi, alkoholu, cigaretama -uopce ne znam otkud on to zna

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Očito se priča o tome
    Eto ja svojima tupim ne cigaretama,isto su svi troje alergični na duhan.
    I sad veli veliki kak ga je jedna cura pozvala na ročkas,pitam kaj buš kupil,a on tabakeru,jer cura puši,jer cijelo njeno društvo iz osnovne puši,velim mu ja onda bi s tim poklonom joj dao još više krila za pušenje
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.08.2018. at 21:58

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    81

    Početno

    Naravno da se prica jer ako ih ne konzumiraju onda pricaju iz znatizelje ili uvijek ima netko u drustvu tko pusi. Ali bez obzira na sve i na njihovom crvenjenju uvijek treba pricati o tim nezgodnim temama: cure, decki, seks, cigarete. Ne kao iz vedra neba nego uvijek se moze naci povod.

  31. #31
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    t je poceo mutirati u 7 razrefu, tad su i dlake krenule. izrastao je u dvije godine 25 cm. sad ima 187, nogu 47. dlaka na izvoz,na nogama minival moze radit. bradu i nema narocitu,a brije se kad se sjeti,malko je lijen za to cini mi se da bar fizicki pubertet ide svome kraju. upravo smo ga izljubili za sretan 17-ti.

    j ce uskoro 12, ne mutira jos,ne rate nesto narocito,ali se poceo debljati, i pomalo ga to frustrira. krenulo je paperje izbijati

  32. #32
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Moj stariji će za pet dana navršiti 13. Kad hodamo, još me zna primiti za ruku Ni sama nisam na čisto jer se uvijek bojim da će ga zezati ako ga netko od frendova vidi. Ako mu to spomenem, odmah me pusti, ali se sam toga uopće ne sjeti. Visok je, ali nije još krenuo onako pravo rasti, nije krakat, ma još je beba
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 03.08.2018. at 09:41

  33. #33
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moja miš od 12 je beba. Počeo je dobivat prištiće po nosu i oko nosa ali to je sve. Brat mu je u 7. ili 8. razredu u godinu ipo narastao 20 cm, odlakavio, mutirao i sve. Žestoki pubertet nastupio je u prvom srednje. Sad ima 17,5, visok je oko 185, tanak, dlakav svukuda, i brada i brkovi i prsa...i tek ove godine mi se čini da ga pubertet mrvicu, mrvicu pušta. Ono u prvom je bilo strašno. Tako da kad vidim miša od 12, on je novorođenče. A kćer od 15,5 je u pubertetu od iste godine kad i brat. Razvijena skroz, luda ko kupus, izdepilirana odavno već itd.. Kad sam rađala, nisam računala da ću desetak godina zaredom morati provesti u njihovim pubertetima

  34. #34
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Moja miš od 12 je beba. Počeo je dobivat prištiće po nosu i oko nosa ali to je sve. Brat mu je u 7. ili 8. razredu u godinu ipo narastao 20 cm, odlakavio, mutirao i sve. Žestoki pubertet nastupio je u prvom srednje. Sad ima 17,5, visok je oko 185, tanak, dlakav svukuda, i brada i brkovi i prsa...i tek ove godine mi se čini da ga pubertet mrvicu, mrvicu pušta. Ono u prvom je bilo strašno. Tako da kad vidim miša od 12, on je novorođenče. A kćer od 15,5 je u pubertetu od iste godine kad i brat. Razvijena skroz, luda ko kupus, izdepilirana odavno već itd.. Kad sam rađala, nisam računala da ću desetak godina zaredom morati provesti u njihovim pubertetima
    A zamisli mog jadnog m., tri puberteta, tri pms-a,( srećom po njega nisu četiri) i beba.

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ni valjda da i PMS imate u isto vrijeme?

  36. #36
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Moj stariji će za pet dana navršiti 13. Kad hodamo, još me zna primiti za ruku
    Jao Angie, ovo mi je nekidan isto frend pričao, sin mu ima 13, visok je kao on, ima nogu 46 i kad hodaju skupa uhvati za za ruku.

  37. #37
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Jao Angie, ovo mi je nekidan isto frend pričao, sin mu ima 13, visok je kao on, ima nogu 46 i kad hodaju skupa uhvati za za ruku.
    Smišni su oni, veliki a ustvari mali. Moj meni ne da da ga poljubim osim ako nismo na pustom polju bez ijednog ljudskog bića u blizini. A ovih dvoje starijih uopće nemaju problema s tim. Starijeg ljubakam stalno, i to pred društvom, a svi već punoljetni (on najmlađi u svojoj generaciji), i sprdaju ga i sve al njemu je to ok. Meni super.

  38. #38
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ni valjda da i PMS imate u isto vrijeme?
    A kaj misliš?

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Da ti nemaš pms

  40. #40
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Da ti nemaš pms
    Na žalost još uvijek imam, a ni klimakterij jednom ne bu veća sreća.
    Pa koliko ti misliš da ja imam, 50?
    Posljednje uređivanje od Cathy : 03.08.2018. at 17:57

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Pa ne mora imati svaka ženska PMS ako već ima mengu
    Usput mlađa si od mene,a ja imam puno manje od 50

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •