Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Nepreuzimanje pošiljke/telefonska prodaja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno Nepreuzimanje pošiljke/telefonska prodaja

    Molim vas ako netko ima savjet što mi je činiti, naime na djevojačku adresu na kojoj ne živim preko 13 godina, gdje mi mama živi sama, a tel. linija još glasi na mene, poštar donio paket, kako mi ga nije mogao uručiti jer tamo ne živim, zvala sam kasnije poštanski ured da se raspitam tko mi to šalje pošiljku na adresu na kojoj godinama ne živim, da bi mi djelatnik pošte pročitao ime neke firme i da misli da je u paketu neka krema... Kad sam ukucala u google ime te firme, doista mi je izbacilo facebook stranicu na kojoj se prodaju kreme...Po pošiljku nisam otišla, jer ju nisam ni naručila...Kasnije mi mama priča da je netko zvao na tel. i pitao da li želi kremu i ona tvrdi da je rekla da ne želi...Nakon cca mjesec dana, evo priča mi da je poštar ponovno ostavio papirić da imam pošiljku i da trebam platiti cca 140 kn kod preuzimanja...Nemam se vremena ni živaca baviti time da otkazujem pošiljku koju nisam naručila, a opet se pitam da li bi trebala nešto poduzeti budući dotični ne odustaju...Mogu li me kako teretiti za išta?

  2. #2
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Moja jedna prijateljica je imala isti problem samo sto joj slali na adresu na kojoj zivi. Zvala je tu firmu svadjala se da nije to narucila i uspjela otkazati sve.
    Posljednje uređivanje od mašnica : 23.07.2018. at 13:44

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A sad imaš novo prezime?
    Kaj vam se poštar nije mijenjao svih tih godina,ili baca po adresi poštu?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A sad imaš novo prezime?
    Kaj vam se poštar nije mijenjao svih tih godina,ili baca po adresi poštu?
    Ima i prezime je ispravno, jer sam prezime promijenila i kod tel. operatera...A ovi očigledno uzimaju podatke iz imenika...
    Posljednje uređivanje od cappy : 23.07.2018. at 13:59

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Nedavno sam silom prilika iščitavala naše zakone na sličnu temu, pa tamo piše ovako nekako: prodaja preko interneta, slično kao i tel. prodaja, se smatra zaključivanjem ugovora o prodaji između kupca i prodavca.
    Kod naručivanja preko interneta, potvrdom sklopljenog ugovora se smatra postojanje dvosmerne komunikacije kupca i prodavca preko interneta. Bez toga, niko nije dužan da primi pošiljku koja mu se stvorila na adresi.
    Ne znam kako ide kod telefonskog naručivanja, ali ako ta firma ne može da obezbedi nikakav dokaz da je sa tobom na neki način kontaktirala pre nego što si paket primila, pretpostavljam da ti nisi u obavezi da paket primiš, jer je to očigledno čista prevara.
    E sad, nezgodno je, naročito sa starijim ljudima, što je moguće da je tvoja majka primila nekakav poziv od te firme pre prve pošiljke, i što su oni to zloupotrebili dalje.
    U svakom slučaju, uz malo pretraživanja Google-a, vidi se da su telefonske prevare među najpopularnijim. Verovatno vredi pročitati neki Zakon o zaštiti potrošača ili nešto slično, i dodatno nazvati nekog odgovornog u Pošti, jer sigurno nisi prvi (a ni poslednji) takav slučaj, sigurno postoji neki način kojim rešavaju takve probleme. Ignorisanje pošiljke nije rešenje, jer paket verovatno ostaje na lokalnoj ispostavi pošte, koja tebi naplaćuje ležarinu (bar tako bi naša pošta uradila...).

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Zvala sam u poštanski ured i kaže žena tamo da će ona pošiljku vratiti uz napomenu da primatelj ne prima...Za sada ću stati na tome.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •