Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Zgodan karakter

  1. #1
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno Zgodan karakter

    Budući da sam se opet odnedavno aktivirala na forumu, vidim da je jedna od mojih starih tema s ovog podforuma zaključana, pa otvaram sličnu, ali sa happy endom, za sve one roditelje koji su možda prolazili ili prolaze slično.

    Znači ukratko, naša L. će sada 3. razred, a tada je bila krenula u 1. razred gdje je bila super u školi, ali s totalno neopravdanim stavom prema klincima iz razreda - gdje se stalno branila, burno reagirala, ne u skladu s godinama/očekivanjima/drugim školskim i životnim rezultatima. To je iznenađivalo učiteljicu i nas jer nikada nije bilo takvih problema u jaslicama/vrtiću, i jer nismo najpopustljiviji roditelji, dapače, njegovali smo uvijek neku (nama) zdravu strukturu i ljubaznu komunikaciju, unutar doma, a i van njega. Ukratko, bila je frustirana i to se ispoljavalo, naravno - na njenom ponašanju.

    Razred se poznavao od ranije, iz vrtićke grupe, pa je možda to malo doprinjelo nekom njenom osjećaju izolacije. Bila je jedna situacija, gdje smo bili i parkiću i prišla nam je jedna djevojčica iz razreda i rekla (dok se L. igrala sa strane) da ju nitko baš previše ne voli, srce nam je, jasno, tada bilo prepuklo, i tada sam nekako otvorila tu prvu temu.

    Uglavnom, prošli tjedan: isti parkić, ista klupa, L. se igra sa strane s klincima i prilazi nam ta ista djevojčica i moli nas da L. dođe za dva dana kod nje na rođendan Baš smo bili sretni!

    Što smo radili? U biti, sve isto kao i do početka škole, tijekom trajanja problema i nakon (sada), ništa novo ne mogu izdvojiti kao neku posebnu metodu, i dalje je imala iste aktivosti, škola, plivački treninzi, puno čitanja, igranje s curama iz ulice, bratićima, vikendima šetnje/priroda/izleti. I dalje smo pričali, puno, puno, objašnjavali, pokazivali primjerom. I valjda je 'urasla u sebe', sazrijela, shvatila, prošlo je i neko vrijeme pa se i razred međusobno upoznao, bila je pozvana na sve rođendane, na njen su došli svi, i mi roditelji smo se malo bolje upoznali, popili par kava.
    Savjet roditeljima u sličnoj situaciji: ne očajavati, nije vam dijete nužno razmaženo, možda je samo emotivno nazrelo ili u situaciji koja mu/joj teže pada, možda treba dati vremena vremenu.
    Posljednje uređivanje od MalaRiba : 27.07.2018. at 16:00

  2. #2
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Drago mi je!

  3. #3
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ajde super

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Super da napreduje prijateljstvo
    Ali možda nije cijela krivnja ako se tak može to nazvati u tvom djetetu.možda je drugima bliže zabavnije neko drugo dijete

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •