Stranica 11 od 29 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 1434

Tema: Kako preživljavate PROBLEMATIČAN pubertet?

  1. #501
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    kad su mete cure, nemaju šanse u fizičkom obračunu s dečkima...
    Iznenadila bi se da upoznaš moju kćer.

  2. #502
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    ha, još ako i nešto trenira, vjerujem.
    samo naši su dečki već delikventi-pripravnici. udružena teen zločinačka organizacija. međusobno se potplaćuju da našoraju nekoga ili plaćaju, pak, nekome zaštitu. sve naravno milimetar izvan katastarske čestice škole.

  3. #503

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    81

    Početno

    Skola u kojoj ide prijateljicina kci je sazvala roditeljski jer su se neki djecaci potukli na putu do kuce. Drugi put jer su se potukli u nedjelju navecer (ukljucena je i policija). Iskreno ne znam sto bih o tome mislila jer s jedne strane mnoge skole ne reagiraju kada se nasilje dogodi u skoli, a s druge strane mi se ovo cini pretjerano jer ucitelji nemaju nista s ovim.

  4. #504
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Škola nema ništa s događajem koji se odigra van šk.prostora.

  5. #505

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    81

    Početno

    To i ja mislim jer ne znam gdje je onda granica pretjeranog reagiranja na tucnjavu, a gdje nereagiranja uopce.

  6. #506
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Kod nas je postojao propis da učenik cca 10 min. nakon zadnjeg sata mora napustiti školu i školsko dvorište. Ne znam je li još aktualan. Ali svakako je zgodan, ako te netko istuče nakon 15 min.

  7. #507
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ma nema tu rješenja, cijelo je društvo nasilnik-friendly, što bi djeca bila drugačija. Samo izuzetno čvrst bogibatina-ravnatelj, koji fantastično poznaje zakone i koji se ne boji nikoga, može uvesti red.

  8. #508

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    81

    Početno

    Slazem se i zato mi se svidja ravnatelj skole V. Preloga u Zagrebu (ako nisam pogrijesila ime skole).

  9. #509
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Poluluda prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se i zato mi se svidja ravnatelj skole V. Preloga u Zagrebu (ako nisam pogrijesila ime skole).
    Nisi, čovjek je fantastičan.

  10. #510

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    81

    Početno

    Odusevilo me ono sto sam citala, od usavrsavanja profesora do opremljenosti skole i nacina na koji rjesava probleme. Da su barem svi takvi.

  11. #511
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ma nema takvih. Kad ima, završe u svim novinama koliko su rijetki. Takvi čitav svoj život posvete školi i rade 12h dnevno. Tko je danas na to spreman?

  12. #512
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Moram reći da što sam.više čitala Beti i casu, da dijelim njihov stav.
    Ja nisam nikad imala kazne za djecu al sad će biti zaključak da je to zato što su moja djeca dobra i lako odgojiva. Ok.Neka bude, dijelom je istina.

    S druge strane čoksa je dobro piknula, možda crnoj ovci treba drugačiji pristup. I to često bude tako. Različiti pristupi pale kod različite djece. To vidim i kod svoje djece. Moji starci nisu kužili da trebaju malo olabavit prema mojoj sestri koja je bila buntovnija od mene.

    Samnom se dalo lako,iako jaod 17te više nisam bila pod rodit.krovom. bila sam živahna i u akciji al imala sam svoje granice koje,nikad nisam prelazila.
    Voljela sam bit na samoj granici alni korak dalje.

  13. #513
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Oduvijek sam se mogla opuštat bez alkohola, ne volim ga. Pušiti isto ne volim, al sam nešto znala na stud.feštama sitno zapalit, travu probala al fala lipo.

    Ono ne volim ovisnosti nikakve

  14. #514
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sorry na tipfelerima.
    Al voljela sam zato izlazit i tulumarit muškadiju i sl.

  15. #515
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Lili ovisna si. Sorry ali endofrini su tvoja stvar
    Moje lako odgojivo dijete me izludjuje zadnjih mjesec dana.

  16. #516
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Lili, samo ću napisat da su ti djeca jos mala. Javi se za koju godinu.
    I ja sam bila " dobra". Moje "teško" dijete je na tatu.
    Čoksa je već napisala da po mami naslheđuju inteligenciju
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 18.08.2018. at 08:32

  17. #517

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Možda, a možda ce bit kao ja... Eto prvo sam s bratom u pubertetu prosla teže alkoholiziranosti tipa ispumpavanje, povracanje na nastavi, jedenje tripova pa dolazak kući slomljene noge pješke i padanje razreda.... Pa sad s najstarijim povremena pijenja alkohola s tim jednim ekscesom i nisam od kazni. Dopustam mogućnost da do cetvrtog sina odnosno petog puberteta koji ću proživjeti s odrasle strane promijenim mišljenje pa opalim kaznu... Rigas od alkohola, nema van mjesec dana. Samo iskreno, izglednijim mi se čini da se jedan od moje petorice mušketira pretvori u dugo željenu kćer.

  18. #518

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Čoksa je već napisala da po mami naslheđuju inteligenciju
    Kod našeg se nikad nije potezalo pitanje nasljeđivanja inteligencije (valjda oboje smatramo da smo za to jako zaslužni ), ali zato je uobičajena verzija priče da je sve nezgodne karakterne crte (tvrdoglavost, hiperosjetljivost, pesimizam, zlopamtilo) povukao ne baš od mene direktno, ali od moje strane familije
    Čitajući ovdje razne postove zaključila sam da, iako ću ubrzo imati 14-godišnjaka u kući, on ne da nije u pravom pubertetu, nego je još beba nema uopće govora o izlascima (njemu je izlazak odvesti se biciklom u drugi kvart), a o ovisnostima smo dosad samo načelno razgovarali (i naravno, neee, ne pada mu na pamet ništa takvo probati, ajde, bar je teoretski dobro potkovan). Cigareta se ne bojim jer mu smrde (smeta ga i kad nastavnik u razredu smrdi na cigarete koje je popušio pod odmorom!), ali za alkohol bogme nemam pojma što bih mogla očekivati... maturalac će uskoro biti pravi test.
    Zasad se trudim imati povjerenja u njega, ali držim jednu antenu stalno uključenu na ono "za svaki slučaj" i čekam radikalna zbivanja o kojima tu pišete... ja osobno nemam apsolutno nikakvog iskustva s buntovnim pubertetskim ponašanjem, tako da izjava "sjetite se sebe u toj dobi" nema baš nikakvu ulogu.

  19. #519
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Tanja, zezam se.

    Stvarno jako ovisi o djeci. Vec sam napisala da imam dva ekstrema. Ovo drugo je kao tvoj
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 18.08.2018. at 10:15

  20. #520

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja, zezam se.

    Stvarno jako ovisi o djeci. Vec sam napisala da imam dva ekstrema. Ovo drugo je kao tvoj
    Znam da se zezaš, i ja se ponekad zezam s tim nasljeđivanjem
    S nekim drugim stvarima koje je mogao naslijediti (a lako moguće da i jest) baš mi se i ne zeza ali imam dojam, razmišljajući o ovoj temi, da se svatko češe gdje ga svrbi. Osobno se baš i ne brinem oko kasnonoćnih tulumarenja, opijanja i laganja, valjda mi uopće ne dolazi do svijesti da je to itekako moguće - vjerojatno jer sama s tim nemam apsolutno nikakvog iskustva (a ni MM, on je bio još gori od mene po tom pitanju). S druge strane, itekako se brinem oko mogućih adolescentnih kriza, depresija, i sličnih problema, vjerojatno jer sam vidjela izbliza kako to izgleda. Iako, takvo dijete stvara probleme samo sebi (i eventualno užoj obitelji), a ne i širem društvu, školi i ostalima, pa netko drugi to i neće smatrati toliko problematičnim pubertetom.
    Ali, kako rekoh - zasad mi je samo čekati i gledati.

  21. #521
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Da se vratim na kazne....Čekajte, jel to znači da vi kažete svojim 16, 17, 18-godišnjacima-"Zabranjeno ti je mjesec dana izlaziti vani" i onda ta djeca mjesec dana ne izlaze vani??? Na to se samo mogu nasmijati. Ono, ne da me ne bi poslušao nego bi izašao i vratio se za dva dana kući. Ok, razlika je sad sa 17,5 i sa 15, onda bi me poslušao možda, sad nema teoretske šanse. Koji put mislim da sam skroz izgubila autoritet, a koji put smatram da sam napravila jako dobar posao i odgojila dobrog momka koji zna misliti svojom glavom. Ne možeš dijete početi odgajati pred punoljetnost, a silan trud je uložen u tu moju djecu, tako da u ovim njegovim godinama nemam namjeru treniratii strogoću, iako je puno puta zaslužio kaznu. Što se tiče opijata i ilegalnih supstanci, njima je to dostupno uvijek i svugdje. I o tome sam puno razmišljala....ako je toliko glup da će se navući na drogu, onda ja tu ne mogu ništa.

    Tanjab, je, svak se češe di ga svrbi. Ali zaboravljamo da djeca nisu naši klonovi nego individue.

  22. #522
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Mislim da je tema započela s djevojčicom od 14g. koja je bez pitanja zbrisala u noćni klub i vratila se napušena (cigaretama) u 3h i nije smatrala da je to neki problem.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 18.08.2018. at 11:13

  23. #523
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je tema započela s djevojčicom od 14g. koja je bez pitanja zbrisala u noćni klub i vratila se napušena (cigaretama) u 3h i nije smatrala da je to neki problem.
    Pogubila sam se u godinama kad je tema krenula u pravcu kazni. 14 godina je podložno kaznama ipak.

  24. #524

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    81

    Početno

    Nadam se da ce se ovo smiriti do 16./17. godine pa joj necu morati kaznjavati jer ce i sama doci do nekih stvari da su stetne i da reda mora biti. Oni su sa 17 na pragu punoljetnosti i nadam se da pocinju trezvenije razmisljati svojom glavom. Nekako mi se cini da sve te kazne vise na pale na sedamnaestogodisnjacima.
    Moje milo, lijepo, ocito neodgojeno dijete opet ima musice zadnjih dana pa se svadjamo (citala sam da se prosjecna obitelj svadja 49 minuta, meni se cini vise), puhanje, okretanje ocima, pita oca moze li van, stenje jer mora obavljati kucanske poslove, ali sjetim se brojanja do 10 pa bude lakse

  25. #525
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Moja puse, stenje i okrece ocima na polusatnoj bazi.
    Ne dozivljavam to uopce vise. Dokle god odradi sto mora, moze puhati cijeli dan. Nitko ne veli da mora usisavati s gustom

  26. #526

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    81

    Početno

    Izgovori su joj jako kreativni, postala sam gonic robova Ali barem ih napravi samo sto to traje i traje.

  27. #527
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Poluluda - bit će lakše. Možda.
    Mog je isto rano drmnulo - već u 6. razredu. Pa se nadam da će ga i ranije proći.
    Curka mi je mirnija - ni to mi se previše ne sviđa. Nju pak tjeram van. Za sada je preozbiljna i preodgovorna.

  28. #528
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Okretanje očima na bilo što što treba napraviti, uzdisanje na usisavanje i pospremanje, nervozu pri spomenu prikupljanju dlaka i pospremanja banje nakon tuširanja i pranja kose, jauci pri vraćanju u kuhinju jer tanjuri nisu u perilici (ili čisti nisu izvađeni iz nje) itd, itd....smatram normalnom razvojnom fazom i ne obazirem se.
    MMa to strahovito nervira pa krene umjesto njih i za njima raditi. E, to me izbacuje iz cipela...zašto sam ja jedini kućni hitler?

  29. #529
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nano tko bi te zadovoljio

    Je spajka ovisna o endorfinima al to ne šteti nego doprinosi zdravlju

    Čoksa hitler

  30. #530

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    81

    Početno

    Mm je takodjer popustljiviji jer ih ne vidja puno s obzirom da je pomorac, ali barem je stao uz mene sto se tice ove kazne. Zato je i isla njega pitati moze li van, zna da bi on popustio. Po njezinom puhanju, uzdisanju i okretanju ocima reklo bi se da se mora dignuti u 5 ujutro, pocistiti cijelu kucu i napraviti rucak. Kaze mi muz neki dan da bismo mogli imati jos jedno dijete. Ne hvala. Jedan pubertet je iza mene, ovaj tornado je sada usred njega. Ne treba mi jos jedan pa da ga prozivljavam u 50. zajedno sa svojim klimakterijem.

  31. #531
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ali, pubertet traje oko 5 godina, a život puno dulje. Pubertet nikako nije razlog za ne imati dijete, ali to je samo moje mišljenje.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 18.08.2018. at 15:15

  32. #532

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    81

    Početno

    Ma tu je ukljuceno jos faktora, naravno da nije samo pubertet u pitanju, a rekla sam da mi je uza sve ljepse sada nego kada je bila malena i ovisna o meni.

  33. #533

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja trebam još tri odraditi i čvrsto vjerujem da ja to mogu. I molim da mi se ta uvjerenja ne razbijaju.
    Ali zato ću s 52 imat, dajBoze, četiri krasna punoljetna sina i koje unuce.

  34. #534

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Inače, ovi kućanski poslovi teku uredno osim ovih kolutanja koja me ni malo nisu dirala. Kolutam i ja kad kuham za nas devet.

  35. #535
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    jao
    sta me ceka
    cetiri puta
    a ja nisam mlada ko casa

  36. #536
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ova od skoro 10 vec koluta ocima i puse na sve vec sad
    a zadnji pubertet me svakak ceka iza 50.

  37. #537

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    81

    Početno

    Naoruzati se strpljenjem, nema druge Kada pocne puhati i kolutati samo ignoriram osim ako me zbilja ne izbaci iz cipela pa popizdim. Pubertet i klimakterij, zabavno

  38. #538
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    jao
    sta me ceka
    cetiri puta
    a ja nisam mlada ko casa
    i ti imas 4 cure
    ajme sto ce to biti ringispil ociju

  39. #539
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    i ti imas 4 cure
    ajme sto ce to biti ringispil ociju
    oooo daaa

  40. #540
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ova od skoro 10 vec koluta ocima i puse na sve vec sad
    a zadnji pubertet me svakak ceka iza 50.
    Ali iza 50 teško da će te nešto još moći iznenaditi... Ja svoje godine (a već sam debelo preko 50) zlorabim na praktičan način, imam zdrave pubertetlije koji mogu fizički podmetati leđa, npr. nositi stvari iz dućana, usisavati, prati kupaonicu ili farbati prozore na vikendici (to je bila jučerašnja radna akcija - stariji sin ne voli pemzlati, pa je ispumpavao vodu iz šahta, krčio džunglu koja je izrasla dok smo bili na moru, vozio tačke pune lišća i granja na kompost i ošmirglao vanjska vrata drot kefom, što je njemu ok posao, a mi ostali smo bili sretni da nas je toga poštedio.) Kad se posao može birati, naravno da svatko može izabrati po želji, ali ponekad nas zapadne i ono što nitko ne voli.

    Okreću i moji oči, bez brige...Evo, sad sam starijega pitala da li se primio čitanja lektire, hehehe.... Taj bi radije još jednom ispumpavao šaht i gulio boju s vrata nego pročitao pišljivih pedesetak stranica lektire iz engleskog. Mislim si, da li ga uopće treba podsjetiti na to, jer ček malo, punoljetan je, aliiii nisam se još navikla na tu činjenicu. Sad se moram podsjetiti da NE provjeravam takve stvari... jer nisam ja vlasnik problema, hehehe...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 18.08.2018. at 19:00

  41. #541
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja trebam još tri odraditi i čvrsto vjerujem da ja to mogu. I molim da mi se ta uvjerenja ne razbijaju.
    Ali zato ću s 52 imat, dajBoze, četiri krasna punoljetna sina i koje unuce.
    Moji su troje izjavili da ne planiraju imati uopće djece kada vide koliko je posla oko najmlađeg. Nadam se da će se ipak predomisliti
    Ali na svijetliju stranu bar izgleda ne budem mlada baka.

  42. #542

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    MMa to strahovito nervira pa krene umjesto njih i za njima raditi. E, to me izbacuje iz cipela...zašto sam ja jedini kućni hitler?
    Ovo se i ja često pitam, a odgovora nema

  43. #543
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Peterlin hvala ti na ovome
    nadam se da cu i ja ko ti
    iako, nisam ni priblizno tako mudra, lol

  44. #544

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A ja se iskreno veselim mladoj baka ulozi. Moći cu fizički svašta, a kad mi padne snaga imat ću kome vratit dijete. Idila

  45. #545
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    A ja se iskreno veselim mladoj baka ulozi. Moći cu fizički svašta, a kad mi padne snaga imat ću kome vratit dijete. Idila
    Meni je to "mlada baka" sve ispod 25 za moje, a to im ne želim.

  46. #546
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Okreću i moji oči, bez brige...Evo, sad sam starijega pitala da li se primio čitanja lektire, hehehe.... Taj bi radije još jednom ispumpavao šaht i gulio boju s vrata nego pročitao pišljivih pedesetak stranica lektire iz engleskog. Mislim si, da li ga uopće treba podsjetiti na to, jer ček malo, punoljetan je, aliiii nisam se još navikla na tu činjenicu. Sad se moram podsjetiti da NE provjeravam takve stvari... jer nisam ja vlasnik problema, hehehe...
    Kakvo crno čitanje lektire, Peterlin?
    Pa ljeto je, odmor, praznici... ne?

  47. #547
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A kaj trebaju pročitat?

  48. #548
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj trebaju pročitat?

    Dvije knjige na engleskom, po vlastitom izboru.

  49. #549
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvo crno čitanje lektire, Peterlin?
    Pa ljeto je, odmor, praznici... ne?
    Ma da, ali oni sad putuju na maturalac, a kad se vrate, moji sinovi već imaju drugih obveza izvann Zg i vraćaju se u nedjelju p3ije početka nastave. Tko bi im stqo na kraj....a kad će se skitati ako ne sad?

    Hehe,našlo se rješenje....zahvaljujući maminom štreberskom pristupu od ranije. Izvadit će riječi iz Farenheita 451. Još samo treba reći profesorici da ga mater naganja čitati neke točno određene knjige....

    Druga odabrana knjiga je Who Moved My Cheese? To je dovoljno kratko.....

    Mislim, da prijavi ono što stvarno čita na engleskom, to bi bilo The History of Murphy's Law i slično.... A možda bi i mogao, ali mislim da se ipak očekuje neko djelo kojem možeš prepričati sadržaj. Uostalom, nek spomene....

  50. #550
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvo crno čitanje lektire, Peterlin?
    Pa ljeto je, odmor, praznici... ne?
    tako je
    preopterećeni su tijekom godine, ljeti trebaju odmor

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •