Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Zbogom, Galebe!

  1. #1
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno Zbogom, Galebe!

    S tobom u sreći, s tobom u tuzi...bio si i ostat ćeš dio naših života.

    Ključ života zauvijek će biti pjesma našeg roditeljstva, svirana i pjevana našem malenom biću od samog početka, svakog dana

    Hvala ti.

    Oliver

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Hvala ti na otvaranju teme. Pridružujem se posljednjem pozdravu...

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Volim njegove pjesme. Nije mi jedan od onih čije pjesme slušam tek nakon što umru.

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno


    komu su njegove pjesme dirale dušu i pratile ga kroz život, taj razumije.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 01.08.2018. at 11:59

  5. #5
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno


  6. #6
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja se ne mogu odlučiti ni za najboljih 10, a kamoli odabrati jednu njegovu pjesmu
    Dobro je napisao netko negdje - sve smo krivo shvatili, on će živjeti vječno, mi smo ti koji gubimo...

  7. #7
    mamaD&I avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    24

    Početno

    Do sljedećeg susreta bit ćeš s nama u svojim pjesmama!

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Za mene - Galeb je trenutno the pjesma!

  9. #9
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ja sam se 100 puta rasplakala ovih dana. oliver je soundtrack mog djetinjstva i svih najljepsih uspomena.

  10. #10
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se ne mogu odlučiti ni za najboljih 10, a kamoli odabrati jednu njegovu pjesmu

    ovako ni ja, a neke, pogotovo novije, nisam nikad ni poslušala kako treba do ova zadnja dva-tri dana

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Moji stalno nekaj pjevušeći od njega,jučer su me natentsli da gledamo ispraćaj iz Splita
    Adio

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Eto morala sam zvati njegovog prijatelja iz razreda koji je dole da ga pita jel dočeka olija,a mali zaspa jer je bio umoran

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Nikad zbogom, samo doviđenja

  14. #14
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se ne mogu odlučiti ni za najboljih 10, a kamoli odabrati jednu njegovu pjesmu
    Najboljih je previse da bi se svele na neki maleni broj, jedino postoje one posebne svakom ponaosob, koje su intimne, koje su popratile neke vazne trenutke, dogadjaje, osobe...

  15. #15
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se ne mogu odlučiti ni za najboljih 10, a kamoli odabrati jednu njegovu pjesmu
    Dobro je napisao netko negdje - sve smo krivo shvatili, on će živjeti vječno, mi smo ti koji gubimo...
    Je, Antonija Blaće... "Sve smo krivo shvatili. On će živjeti zauvijek, to smo mi koji samo malo njegovim odlaskom umrli"...
    Ma kakvih 10, kakvo biranje...

    Ja oplakah ove dane, k'o nekog bliskog, najbližeg svoga da sam izgubila ...

    Malo sam na fejsu dala oduška, ali ponavljam i ovdje misao koja mi je jučer puno puta bljesnula: kakav to čovik moraš bit' da te ovako isprati cili grad, regija...? Nevjerojatno, veličanstveno...

  16. #16
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    divan umjetnik! hvala mu na prelijepim pjesmama koje vraćaju u djetinjstvo i mladost!

  17. #17
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Forka, supatnice...mene muž gleda ova dva dana ko da sam potpuno poludjela, stalno otirem suze, ne samo za Oliverom, nego i za vremenom koje mi je živjelo dok ga je on pjevao.
    A njegov ga je Split ispratio kako mirita ispratit takvog umjetnika.

  18. #18
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Forka, supatnice...mene muž gleda ova dva dana ko da sam potpuno poludjela, stalno otirem suze, ne samo za Oliverom, nego i za vremenom koje mi je živjelo dok ga je on pjevao.
    A njegov ga je Split ispratio kako mirita ispratit takvog umjetnika.

    Ovako ti je i kod mene...
    Tiha misa

    Njegov Split je srčan, pun sentimenta, ka i on sam , a i moje malo misto ga je sinoć dostojno, lipo i s dušon ispratilo

  19. #19
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Forka, supatnice...mene muž gleda ova dva dana ko da sam potpuno poludjela, stalno otirem suze, ne samo za Oliverom, nego i za vremenom koje mi je živjelo dok ga je on pjevao.
    A njegov ga je Split ispratio kako mirita ispratit takvog umjetnika.
    mene djeca gledaju ko da sam skrenula.

  20. #20
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Meni je bilo pomalo cudno kad mi je tata prije dosta godina rekao da ne moze gledati fotografije, rastuzuju ga.
    Sad, nesto starija, ga razumijem.
    I mene stegne oko srca kad se sjetim nekog minulog doba.

    Eto, ode i Oliver. Sinonim za to doba.
    Sad, gore negdje, opet on, Runjic i Momo stvaraju nove hitove. Andjeoske

  21. #21
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Forka, supatnice...mene muž gleda ova dva dana ko da sam potpuno poludjela, stalno otirem suze, ne samo za Oliverom, nego i za vremenom koje mi je živjelo dok ga je on pjevao.
    Ja sam natečena kao Gibo jučer dok je govorio u kazalištu. isto mi se desno oko skoro zatvorilo od plakanja. kupila paket od prvih 6 albuma, koji su meni i najdraži, za auto i putovanja, da i klincima uđe u uho.

  22. #22
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    prva sjećanja u vezi glazbe vezane su za olivera, roko i cicibela,
    odrasla sam uz njega, a ta me pjesma vraća u najranije djetinjstvo.

    da trebam odabrati i 50 najboljih pjesama,
    bila bih nepravedna prema ostalima, nemoguće je to.

    zbogom legendo, galebe, kapetane

  23. #23
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Mene uhvatila tuga generalna za ljudima koji nestaju iz života jedan po jedan, što sam starija. Fali mi Dino, fali mi Coce, fali mi Galiano Pahor, fali mi Arsen, Vice Vukov...

  24. #24
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    Mene uhvatila tuga generalna za ljudima koji nestaju iz života jedan po jedan, što sam starija. Fali mi Dino, fali mi Coce, fali mi Galiano Pahor, fali mi Arsen, Vice Vukov...
    Da...
    Dodala bih i Pavarottia.
    Oliver

  25. #25
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    mene djeca gledaju ko da sam skrenula.
    Mene moja J. pita danas jel to opet plačem i zašto. Kažem ja da, zato jer mi je žao što je Oliver umro. Kaže ona, dobro ali već 4 dana plačeš!
    Suze nekako krenu same od sebe i klize. Oliver je jedna uspomena na jedno doba, na nešto prekrasno, na skromnost, na jednostavnost, na poniznost. Toliko uspomena ima koje su protkane njegovim pjesmama. Naš prvi ples bio je na njegovu pjesmu.
    Moj prvi koncert je bio kad me mama odvela u Lisinski na Olivera. Moje djetinjstvo protkano je Oliverom, Josipom i Massimom jer ih je mama obožavala i kako onda suzdržati suze.
    Netko je rekao da smo imali tu privilegiju živjeti u doba kad je on stvarao i zahvalna sam na tome.
    Mirno ti more dragi Olivere!
    Posljednje uređivanje od mitovski : 01.08.2018. at 23:01

  26. #26
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    http://hr.n1info.com/a321377/Kolumne...Dezulovic.html

    ja to ne mogu tako lijepo srociti kao boris. pa ga linkam.
    oliverova glazba nije nesto sto ja slusam ili sam slusala na redovnoj bazi. mada sam naravno odrastajuci u dalmaciji bila obavijena i galebom, skalinadom, magdalenom...i naravno zelenom granom s tugom zuta voca, ujevica naseg kojeg sam maltene cijelog znala napamet...
    nisam uz njegove stihove, ni radala, ni plakala, ni plesala, ni vjencavala se... a vjerojatno necu ni dalje...
    dapace u pubertetu mi je to sve bilo nekako slagerski, njega, vicu i ostale slusali su mama i tata, ne mi. ono nije mi to bas nesto...( naravno nisam ni slutila sto ce mainstream u buducnosti postati: od turbofolka, raznih bizuterija, hopa cupa do kiceraja svekolikog raznoraznih bulica, grdovica, zecica... a mjerace kukuruza da i ne spominjem)

    no uprkos tome, kako vrijeme prolazi (lastane, starim li ja to?) ako bi na radiju, kad bi prosli sveti rok zasvirala cesarica, kljuc zivota, nocturno...bas bi mi lijepo leglo na dusu. kao i josipa, arsen i vice (i kao sjecanje na tatu)
    on mi je nekako usao u plejadu bifora, trifora, ruzmarina, lavande, marinkovica, ujevica, vitica, parun, segvica, rozica, kukoca, skansija, tvrdica, malog i velog mista, ivanisevica, dine dvornika, vidovica, jednog i drugog, raosa, viva ludeza, pavicica ... dakle sveg onog normalnog, ljudskog, nesavrsenog ali pristojnog i dobrohotnog, civiliziranog i naprosto lijepog...
    Posljednje uređivanje od seni : 02.08.2018. at 10:41

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    ...i naravno zelenom granom s tugom zuta voca,

    Evo ima jedna Oliverova pjesma koju i ja volim

  28. #28
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    baš sam ti htjela napisati da zaobiđeš temu

  29. #29
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma da, zašto, zezam se da ima samo jedna. Volim i onu O Fedra potražit ću te tad ..

  30. #30
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Seni, ti si to srocila ljepse od Dezulovica

  31. #31
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    http://hr.n1info.com/a321377/Kolumne...Dezulovic.html

    ja to ne mogu tako lijepo srociti kao boris. pa ga linkam.
    oliverova glazba nije nesto sto ja slusam ili sam slusala na redovnoj bazi. mada sam naravno odrastajuci u dalmaciji bila obavijena i galebom, skalinadom, magdalenom...i naravno zelenom granom s tugom zuta voca, ujevica naseg kojeg sam maltene cijelog znala napamet...
    nisam uz njegove stihove, ni radala, ni plakala, ni plesala, ni vjencavala se... a vjerojatno necu ni dalje...
    dapace u pubertetu mi je to sve bilo nekako slagerski, njega, vicu i ostale slusali su mama i tata, ne mi. ono nije mi to bas nesto...( naravno nisam ni slutila sto ce mainstream u buducnosti postati: od turbofolka, raznih bizuterija, hopa cupa do kiceraja svekolikog raznoraznih bulica, grdovica, zecica... a mjerace kukuruza da i ne spominjem)

    no uprkos tome, kako vrijeme prolazi (lastane, starim li ja to?) ako bi na radiju, kad bi prosli sveti rok zasvirala cesarica, kljuc zivota, nocturno...bas bi mi lijepo leglo na dusu. kao i josipa, arsen i vice (i kao sjecanje na tatu)
    on mi je nekako usao u plejadu bifora, trifora, ruzmarina, lavande, marinkovica, ujevica, vitica, parun, segvica, rozica, kukoca, skansija, tvrdica, malog i velog mista, ivanisevica, dine dvornika, vidovica, jednog i drugog, raosa, viva ludeza, pavicica ... dakle sveg onog normalnog, ljudskog, nesavrsenog ali pristojnog i dobrohotnog, civiliziranog i naprosto lijepog...


    Sve si rekla.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 02.08.2018. at 12:48

  32. #32
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Je, Antonija Blaće... "Sve smo krivo shvatili. On će živjeti zauvijek, to smo mi koji samo malo njegovim odlaskom umrli"...
    Ma kakvih 10, kakvo biranje...

    Ja oplakah ove dane, k'o nekog bliskog, najbližeg svoga da sam izgubila ...

    Malo sam na fejsu dala oduška, ali ponavljam i ovdje misao koja mi je jučer puno puta bljesnula: kakav to čovik moraš bit' da te ovako isprati cili grad, regija...? Nevjerojatno, veličanstveno...

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Divno

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Danas jedan Spličo išo iz firme,zaželia se Splita i mora,dobio na poklon između ostalog medalju s dijelom Galebove pisme,baš je bio sretan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •