Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 53

Tema: glupost, al' da pitam

  1. #1
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno glupost, al' da pitam

    Sin me zamolio da ucinim uslugu njegovom drugu i da elektronski, preko svoje kartice i paypal racuna, kupim za njega neke gluposti za igricu. Ja nemam nista protiv toga, mali daje svoj novac, ali rijec je o djecaku starom 14,5 godina, te sam u nedoumici da li da pitam za dozvolu njegove roditelje. Iznos je oko 15€, mozda ljudi zele da znaju na sta on trosi dzeparac. Nisu mi ni daleko, da li da svratim do njih kad podjem u banku i priupitam za dozvolu?

  2. #2
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa ja bi pitala. Zato što nisam sinu dala da troši pare na baš tako nešto u igrici. Popustila sam nakon nekog (podužeg) vremena pa sam mu ipak kupila za njegove novce ali i dalje mislim da je suludi dati 15 eura (baš je bio taj isti iznos ) za nekakav skin u igrici.

  3. #3
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Haha, Barbi, je li LoL? I moj je dao dzeparac za skin, upravo sam juce popustila. I hvalio se drugovima, odatle i molba za ovog malog. Blesava djeca skroz.

  4. #4
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Hehe, nije LoL, kod njega je Fortnite u pitanju.
    Blesavi, da.
    Bolje kupiti gajbu pive za te pare.

  5. #5
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ja ne bi pitala. nek sam nauči raspolagat sa svojih 15 eura kupila sam i nekoj maloj od 9 skvišija... nje 30 kn, al nije bomba i nek nauče

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ni ja ne bih pitala.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A zakaj mali ne pita svoje starce?

  8. #8
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja u slicnim situacijama (kad pomislim da bi roditelji deteta s kojim komuniciram trebali znati ili dati dozvolu) kazem prvo detetu da cu pitati njegove roditelje, pa ako je detetu ok da pitam, pitam, ako nije, onda uradim sta je dete htelo niti kazem roditeljima sta je bilo u pitanju.

  9. #9
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Ja ne bih tuđem djetetu nista kupovala.

    Nek rijesi kupovinu/dogovor sa svojim roditeljima.
    I,da, poludila bih da mom sinu necija mama prek neta nekaj kupuje. To bi mi kao roditelju bio šamar u svakom pogledu.

  10. #10
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Ma ja bih, u nasem gradicu medju ljudima srednje dobi nije bas uobicajena internet kupovina. Ali kako ni meni ne bi bilo pravo da to neko ucini za moje dijete bez mog znanja, vjerovatno cu svratiti do komsija.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Ja u slicnim situacijama (kad pomislim da bi roditelji deteta s kojim komuniciram trebali znati ili dati dozvolu) kazem prvo detetu da cu pitati njegove roditelje, pa ako je detetu ok da pitam, pitam, ako nije, onda uradim sta je dete htelo niti kazem roditeljima sta je bilo u pitanju.
    E u slučaju da djete ne pristaje na suradnju da se pita roditelj ja bi mu ladno rekla da ne mogu to napraviti

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Ja sam pitala. Rekla.klincu neka mi da mamu na telefon i objasnila, žena normalna i sve bilo ok.

  13. #13
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    jelena, ma htela sam da napisem NE URADIM, naravno. greska :D

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    e tak je već bolje, mada bi masa njih ipak napravila baš suprotno

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Haha, Barbi, je li LoL? I moj je dao dzeparac za skin, upravo sam juce popustila. I hvalio se drugovima, odatle i molba za ovog malog. Blesava djeca skroz.
    samo jedan džeparac, kolko onda on iznosi

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A zakaj mali ne pita svoje starce?
    Paa... vjerojatno je pitao i dobio negativan odgovor ili unaprijed zna njihov stav. Ja se isto ne bih u to upuštala. Njegovo je da pita, moje bi bilo da kažem "ne, nek pita svoje roditelje".

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    samo jedan džeparac, kolko onda on iznosi
    Pa nije rekla da je jedan.... lova od džeparca je akumulirana.

  18. #18
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    kad su mene klinci pitali ispalo je da su njhovi starci potpuno internetski nepismeni. nije da nisu smjeli
    Posljednje uređivanje od ninochka : 03.08.2018. at 09:28

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    zašto internetski nepismeni, možda samo nemaju karticu s kojom to mogu odraditi

  20. #20
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ne, kasnije su mi rekli da uopće ne kupuju na ebayu/wishu, niti znaju kako to funkionira, niti im se da s tim zaebavat.. i nisu jedini, čula sam od masu ljudi da im je do strano

  21. #21
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ma dajte, pa nije to 1000 kn nego 15 eur djeparca. Ja bih mu kupila i ne bih nikoga pitala, ni njega ni roditelje.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    ne, kasnije su mi rekli da uopće ne kupuju na ebayu/wishu, niti znaju kako to funkionira, niti im se da s tim zaebavat.. i nisu jedini, čula sam od masu ljudi da im je do strano
    ak je strano ne znači da su nepismeni

  23. #23
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa da, masi ljudi je to strano. Ja redovito nekolicini svojih prijatelja naručujem štošta s interneta jer se oni u tome baš ne snalaze a ja imam paypal account i valjda petnaestogodišnje iskustvo.
    Razlog zašto bi ja pitala roditelje je li im to ok je upravo taj što ne bi poludjela na svoje vlastito dijete da ako ja nešto ne dozvoljavam pokušava to riješiti s mamom od prijatelja.
    Ako roditelji nemaju ništa protiv samo oni to ne mogu/ ne znaju napraviti onda sve pet.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ma dajte, pa nije to 1000 kn nego 15 eur djeparca. Ja bih mu kupila i ne bih nikoga pitala, ni njega ni roditelje.
    onda mu kupi i pokloni

  25. #25
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Po meni ili kupiti ili pitati dijete da li se slaže da se pita prvo njegove roditelje za odobrenje. Ići pitati roditelje direktno bez da se provjeri s djetetom je iznevjeriti povjerenje tog djeteta i iznevjeriti povjerenje svog djeteta koje je vjerojatno ponudilo ovu opciju prijatelju.

  26. #26
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa to je taman dobra situacija da ih nauči da ne mogu sami planirati i dogovarati aktivnosti koje uključuju kupnju na internetu. Uopće to ne smatram povjerenjem koje se ne smije iznevjeriti.

  27. #27
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Je, ali sillyme misli na povjerenje svoga djeteta (koje je ponudilo, vrlo vjerojatno, pomoć prijatelju). Slažem se s tim potpuno.

  28. #28
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ak je strano ne znači da su nepismeni
    znači baš to što sam rekla, i nimalo pogrdno. informatička nespismenost je nepoznavanja osnovih radnji na računalu. ljudi koji ne koriste internet su upravo to

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    znači baš to što sam rekla, i nimalo pogrdno. informatička nespismenost je nepoznavanja osnovih radnji na računalu. ljudi koji ne koriste internet su upravo to
    Slažem se, ali otišli smo malo offt...

    MM i ja nismo eksperti, ali ni informatički nepismeni. Ni on ni ja ne volimo baš online kupovine jer je tu lako izgubiti kontrolu i pojam vrijednosti (osim Amazona i još nekih knjiga ne mogu se sjetiti da sam nešto online naručivala) tako da razumijem roditelje koji ne da to ne znaju, nego kod svoje djece namjerno ne žele poticati taj način kupovanja. Klinci moraju naučiti prvo raspolagati novcem u fizičkom obliku, pa onda slijedi kartica i tek nakon toga online kupovina. Moji su tek sad dorasli do toga (zadnje dvije godine kupili su online samo bon za mobitel) ali sad već govore koje dijelove računala planiraju naručiti. U redu - sad je vrijeme... ali isto najprije uz nadzor.

    Da se vratim na prvi post - za tuđe dijete bih to napravila, ali samo ako bi se njegovi roditelji suglasili da može.

  30. #30
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Ne znam, ja mislim da sa skoro 15 godina moze sam raspolagati s cifrom od 15 eura, pa i da roditelji misle da je skroz glupo kupiti skin za 15 eur. Sto vjerojatno i misle ko sto i ja mislim. Ako vec trosi novce na te pi'darije, bolje da ne znam :D

  31. #31
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Roditelji saglasni, transakcija obavljena!

    U principu nisam protiv da raspolazu samostalno sa svojim parama, ali ima nas svakakvih, sta ja znam kako u necijim usima zvuci to da mu dijete daje pare odrasloj osobi koja za njega obavlja kupovinu na mracnim budzacima interneta. Ovako ja mirnija, a neke stvari nemaju cijenu - za sve ostalo tu je xxxxxCard!!!

  32. #32
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja tu djetetovu molbu uopće ne bih shvatila kao pokušaj da napravi nešto roditeljima iza leđa, već baš ovo o čemu neke cure tu pišu; da su roditelji informatički nepismeni ili nemaju karticu jer mnogi ljudi su takvi.
    Ništa čudno, ni neobično.
    I ne bih čačkala, ni istraživala.
    Moja kći isto često zamoli prijateljicu da joj naruči knjige preko Amazona jer ima rodbinu vani i naručuje na njihovu adresu pa tako izbjegnemo eventualnu carinu i dodatne troškove.
    Zadnji put smo tako naručile tri knjige tati za rođendan i knjige nisu došle nama doma, već frendici koja je to donijela u školu pa je moja kći lakše sakrila knjige. Da nije, ne bi bilo iznenađenje za tatu.
    I nisu me roditelji od te cure zvali za blagoslov.
    Ja sam uredno poslala po kćeri novaca koliko je trebalo i stvar riješena.
    Mislim da dramite bez veze oko banalnih sitnica, dok na nekim drugim temama pojedinke bi tolerirale djeci svašta i lunjanje noću i cugu i cigarete jer kako kažu "moraju sve probati..."
    ...a ovdje se zbog 15 eura angažira CIA
    Kajgot.

  33. #33
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja bih ovdje radi sebe pitala roditelje, jer nikad ne znas sto kome moze zasmetati, cisto da se ogradim.

  34. #34
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih ovdje radi sebe pitala roditelje, jer nikad ne znas sto kome moze zasmetati, cisto da se ogradim.
    Evo, a ja sam prva koja bi bila zahvalna na tome, jer je podmladku zabranjeno kupovati bilo što za igrice.
    Ako si zaradi coinse u igrici sa njima može šta hoće, ali pare neće trošiti na te gluposti.
    Dovoljno je kaj je dobio igricu.

  35. #35
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, a ja sam prva koja bi bila zahvalna na tome, jer je podmladku zabranjeno kupovati bilo što za igrice.
    Ako si zaradi coinse u igrici sa njima može šta hoće, ali pare neće trošiti na te gluposti.
    Dovoljno je kaj je dobio igricu.
    Pa da, o tome i govorim. Rado cu napraviti uslugu, ako su svi suglasni oko toga.

  36. #36
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih ovdje radi sebe pitala roditelje, jer nikad ne znas sto kome moze zasmetati, cisto da se ogradim.
    slažem se
    dosta puta sam se iznenadila što je sve nekim ljudima znalo zasmetati pa se ne bih upuštala u takve situacije bez dogovora. koliko puno ili malo novca je u pitanju je skroz nebitno po mom mišljenju.

  37. #37
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, a ja sam prva koja bi bila zahvalna na tome, jer je podmladku zabranjeno kupovati bilo što za igrice.
    Ako si zaradi coinse u igrici sa njima može šta hoće, ali pare neće trošiti na te gluposti.
    Dovoljno je kaj je dobio igricu.
    A meni je npr. ovo upitno. Ako dijete raspolaže sa svojim novcima skupljenim na ovaj ili onaj način i ako kažemo da su njegovi onda valjda i raspolaže s njima kako ono hoće, pa makar ih potrošilo na nešto što je nama besmisleno glupo i beskorisno.

  38. #38
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Eto, Cathy brani, mitovski dopusta, kako ja da znam ako ne pitam? xD

  39. #39
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    A meni je npr. ovo upitno. Ako dijete raspolaže sa svojim novcima skupljenim na ovaj ili onaj način i ako kažemo da su njegovi onda valjda i raspolaže s njima kako ono hoće, pa makar ih potrošilo na nešto što je nama besmisleno glupo i beskorisno.
    Ja smatram da dijete treba razgovorom podučiti kako raspolagati sa novcem koji je njegov.
    Da mi dijete ide iza leđa preko nekog drugog kupovati skinove jednostavno nije u redu.
    Može trošiti svoj novac ali neke stvari nisu dopuštene.
    Gdje bi došla da mu dozvolim da na plejki stalno nešto kupuje? Ne znam da li si upoznata kako te igrice funkcioniraju? Imao je jednu koju smo u roku keks deinstalirali.
    Fora je bila da kada potrošiš novčiće iz igre, a potrošiš ih u 3-4 nivoa, za daljnje igranje moraš svako malo dati par eura, inače moraš vremenski čekati da ti se napuni snaga u igrici.
    Sory ali za takve stvari ne dozvoljavam da koristi novac.
    Ako želi kupiti sličice za album, igru za PS4 u dućanu, sladoled, loptu.... može, ali online gluposti ne, i tu ne radim razliku kaj je u pitanju.

  40. #40
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja mislim da dijete ima paravo trošiti svoj džeparac na štogod hoce ali dok su još manji da prvo popričamo o tome da li se isplati, sto očekuje dobiti, staviti malo te novce u perspektivu nečeg drugog ili koliko dugo je skupljalo te novce itd.
    No u konačnici njihov novac = njihova odluka.

    Dodaci u igrici su ionak samo drugi vid igrice, komad softwarea koji nema nikakve praktične svrhe osim zabave. Pa ak je budget za igrice npr 200kn na djetetu je da odluci hoće li sve uložiti u jednu igru ili u tri. I tak...

    Inace, shvatila sam da u stvari moje 9-godišnje dijete bi već sad moglo si kupiti nešto online, ima karticu, ima token - srećom nema još uvijek znanja pa joj mi kupujemo (a ona čuva novce, malo je škrta na mamu )

  41. #41
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da dijete ima paravo trošiti svoj džeparac na štogod hoce ali dok su još manji da prvo popričamo o tome da li se isplati, sto očekuje dobiti, staviti malo te novce u perspektivu nečeg drugog ili koliko dugo je skupljalo te novce itd.
    No u konačnici njihov novac = njihova odluka.

    Dodaci u igrici su ionak samo drugi vid igrice, komad softwarea koji nema nikakve praktične svrhe osim zabave. Pa ak je budget za igrice npr 200kn na djetetu je da odluci hoće li sve uložiti u jednu igru ili u tri. I tak...
    Tako nekako i ja razmišljam. Naravno da treba popričati, a i dijete gleda i roditelje i uči, čuje i vidi kako se u kući raspolaže novcima.
    Mene ponekad štrecne kad svoje novce potroši na glupost za koju znam da će biti zaboravljena za 1 dan. Uvijek popričamo prije i nekad i sama zaključi da je to beskorisno i odustane a nekada ne. Meni nema neke razlike između kupnje nečeg online za igricu i kupnje npr. igrice za Playstation. Na taj način i oni uče raspolagati novcem. Nemojte mi reći da nikada sami niste dali novce za neku glupost za sebe, ali onda drugi put dobrooo razmisliš.

  42. #42
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    A da se vratim na pitanje teme. Vjerojatno bih pitala roditelje pogotovo ako smo poznanici i to upravo zato što se ljudi znaju stvarno naljutiti za svašta, a evo sad mi padaju napamet bar 2 mame koje bi se jako naljutile da ovako nešto napravim za njihovu djecu a da one to ne znaju.

  43. #43
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    A moja kakva je, ja bih vjerojatno bila sretna da se nečiju mamu usudila sama tako nešto pitati

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Moj je prije 2-3 mjeseca bio skroman i kupio to neko odijelo za Fortnite za 30kn.
    Ja sam bila protiv toga, onda je on sve to lijepo objasnio kako je dobar, skroman,ne troši na "plastiku"tj.druge igračke, sladolede i sl., i da bi ga to najviše veselilo. I onda smo platili skin...
    I kad sam bolje razmislila, to je virtualna igračka, ali jedina s kojom se igra već mjesecima.
    Sad je u igri taj neki set od 15 eura... to mi je malo skupo, ali opet kad razmislim - ima svoju lovu, to je gotovo jedina igračka s kojom se igraju sada, ne troši na druge gluposti...

    Da me drugo dijete zamoli da mu platim, pitala bih dijete što o tome misle njegovi roditelji. I na osnovu tog odgovora bih dalje razmislila što činiti.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 04.08.2018. at 11:18

  45. #45
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Meni ne da bi zasmetalo, nego bi bas popi...la da mi djetetu iza mojih leda bilo tko ista kupuje- za svoje ili njezine novce, tako nebitno.

  46. #46
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ne da bi zasmetalo, nego bi bas popi...la da mi djetetu iza mojih leda bilo tko ista kupuje- za svoje ili njezine novce, tako nebitno.
    Sad mi je lakse. Mislila sam da sam jedina...

  47. #47
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Sad mi je lakse. Mislila sam da sam jedina...
    I meni.

  48. #48
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Uopće nije stvar u vlastitom novcu i malom iznosu. U ovoj priči je iznos nebitan.
    Online kupovina nije šala i znam puno slučajeva gdje su ljudi neoprezno registrirali kartice kojekuda i plaćali višetisućne iznose na kojekakve igrice, playstation networke, pretplate, sve nevidljivo i neopipljivo dok nisu počeli stizati računi. Treba bit jako oprezan i nakon kupnje kojekakvih skinova u igricama obratiti pažnju da igrica ne može dalje sama naplaćivati.
    O ovome ja redovito pričam s djecom jer oni mene svako malo uvjeravaju da "treba upisati broj kartice, ali neće se ništa naplatiti".
    Posljednje uređivanje od Barbi : 04.08.2018. at 14:27

  49. #49
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Uopće nije stvar u vlastitom novcu i malom iznosu. U ovoj priči je iznos nebitan.
    Online kupovina nije šala i znam puno slučajeva gdje su ljudi neoprezno registrirali kartice kojekuda i plaćali višetisućne iznose na kojekakve igrice, playstation networke, pretplate, sve nevidljivo i neopipljivo dok nisu počeli stizati računi. Treba bit jako oprezan i nakon kupnje kojekakvih skinova u igricama obratiti pažnju da igrica ne može dalje sama naplaćivati.
    O ovome ja redovito pričam s djecom jer oni mene svako malo uvjeravaju da "treba upisati broj kartice, ali neće se ništa naplatiti".
    x

    Osim toga, mislim da je u redu da i roditelji dotičnog dečka znaju o čemu se radi.
    Mislim, možda znaju, ako je malac to s njma iskomunicirao, onda okej.
    Ja bih u svakom slučaju pitala.

    S druge strane, netko je gore napisao da dijete ima pravo trošiti džeparac na kajgodhoće.
    Tu bih bila vrlo oprezna, pogotovo s 14,5 godišnjim djetetom.
    Ne zaboravite da je to već srednjoškolac .

  50. #50
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ne pada mi na pamet da bi to napravila. Nema veze s karticama, suvereno baratam mnogim online kupovinama ahhaha. Nego malom očito starci nešto ne daju, ko zna kako je to njima problematično, možda ko da mu netko kupi cigare na kiosku za njegove pare. Pa da ja s tuđim roditeljima upadam u konflikte, ni luda.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •