Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 131

Tema: Vozački - treba li baš s 18?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno Vozački - treba li baš s 18?

    Opet tema - idu svi...
    Vidim na drugoj temi da ćete i vi slati svoju djecu, dapače platiti im vozački već s 17,9 godina...
    Ja ne bih prije 23-24...tj.prije nego što na primjer završe neko visoko obrazovanje i zaposle se pa sami financiraju gorivo...
    Jesam li usamljena u tom razmišljanju?!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Niie samo pitanje plaćanja goriva, nego i sazrijevanja...

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Oni koji ne zavrse visoko obrazovanje mogu ranije ili ne mogu uopce?

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Inace, vozacki smatram djelom obrazovanja. Znacajno olaksava izbor poslova i zaposlenja.

  5. #5
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja sam stava da je vozacki potrebno poloziti dok si jos "dijete". Osim ako instruktori nisu promijenili pristup.

  6. #6
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Vrijeska, što da ti kažem...
    Ova moja jedva čeka rujan i upis u vozačku (18 puni tek krajem godine ).

    Nismo svi isti i to je okej.
    Ja sam primjerice položila vozački još dok sam studirala, al', na žalost, iz nekih raznih razloga, ne vozim...
    Njoj želim da položi i vozi.
    Ništa spektakularno.

  7. #7
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Inace, vozacki smatram djelom obrazovanja. Znacajno olaksava izbor poslova i zaposlenja.

    Slažem se...

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Platite im vozački onog trenutka kad ste spremni dati im bez straha automobil na korištenje. Nema glupljeg nego položiti vozački i ne voziti odmah.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja ću svom platiti pola, drugu polovicu on tokom trećeg srednje. Sama sam položila kasno i vozim preplasena i očajno. Vjerujem da bih da sam bila mlađa bila opuštenija i vozila bolje. Da novaca imam više, platila bih sve ja, da imam manje, ne bih uopće. Nije mi to neka drama. I naravno, čim položi, vozikat će me i braću do ducana, pedijatra.. I sam ce moći uzimati auto kad ne bude trebao meni ili mm. Sve ovo, ako bude sposobniji od mene, čemu se najtoplije nadam. S druge strane, da vjerujem da nije u stanju biti odgovoran sudionik prometa ili da je u ovoj dobi nesvjesan vrijednosti novca, vozački bi mi bio najmanji problem.
    A to da nismo svi jednakih uvjerenja, mi je normalno i drago.

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Platite im vozački onog trenutka kad ste spremni dati im bez straha automobil na korištenje. Nema glupljeg nego položiti vozački i ne voziti odmah.
    Polozila sam vozacki sa 19 godina. Nisam imala sto voziti do 23 godine. Tada sam si platila jos 10 sati voznje ( u 2 tjedna) i nakon toga vozim bez prestanka vec skoro 20 godina.

  11. #11
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja sam svoje dijete upisala na početku trećeg srednje, 17,5 je imala. Zaključila sam da bu u četvrtom previše toga. Sada ima dozvolu, trenutno ne vozi ali zlu ne trebalo zna i može.
    Evo ovaj mjesec dolazi zadnja rata na naplatu.
    Smatram da je vozačka dozvola stvar opće kulture u današnje vrijeme, s obzirom da za svako zaposlenje traže vozačku.

  12. #12
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam za sto ranije polaganje, da je s 18 vozacka u dzepu
    i odmah voziti
    ali sto duze, i do 25.god ogranicenje brzine, jacine vozila, voznje pod nadzorom (ovo mozda 2 god od polaganja)

  13. #13
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Po meni, treba. Ja sam vozacku dobila za 18. rodjendan. Na faksu nisam imala sto voziti, poslije sam kupila auto, uplatila par sati i od tada vozim.
    Da sam trebala voziti, znala bih (nesto sitno u medjuvremenu i jesam vozila).
    Ukoliko roditelj financijski moze, mislim da bi trebao djetetu to omoguciti bez da misli da je to luksuz, vec ulog za dalje.
    Nazalost, puno ih to ne moze

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Potpisujem čoksu. Ak će vozit auto s 18 neknpolaže s 18. Ak ne, ni 23 nije kasno.
    Ja baš imam dosta poznatih koji ne voze. Meni je to neshvatljivom. Uglavnom su to žene koje muževi šofiraju ali znam i par suprotnih primjera.

    Osobno, to ne kužim

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Opet tema - idu svi...
    Vidim na drugoj temi da ćete i vi slati svoju djecu, dapače platiti im vozački već s 17,9 godina...
    Ja ne bih prije 23-24...tj.prije nego što na primjer završe neko visoko obrazovanje i zaposle se pa sami financiraju gorivo...
    Jesam li usamljena u tom razmišljanju?!
    A do 23-24 godine ti misliš biti taksi služba? Ili pustiti dijete da se snalazi neredovitim i nepouzdanim javnim prijevozom koji ionako nije svuda dostupan?

    Zapravo, sve ovisi što se od mlade osobe očekuje. Ja ne mislim da im auto treba za večernje izlaske,ali zašto npr.ne bi bez mene obavili veliki shopping ili odnijeli tepihe na pranje? Zar je mm potpisao doživotni ugovor za subotnji odlazakna tržnicu? Ja bih to s guštom prepustila sinovima, dok još živimo pod istim krovom. Isto sam učinila spranjem prozora i drugim zaduženjima. Auto je servisna naprava, služi nam da poslove obavimo lakše ibrže. Pogotovo ako živimo daaleko od centra i gradskog prijevoza
    I potpis na sirius, vozačka dozvola b kategorije je preduvjet za gotovo svaki posao.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam svoje dijete upisala na početku trećeg srednje, 17,5 je imala. Zaključila sam da bu u četvrtom previše toga. Sada ima dozvolu, trenutno ne vozi ali zlu ne trebalo zna i može.
    Evo ovaj mjesec dolazi zadnja rata na naplatu.
    Smatram da je vozačka dozvola stvar opće kulture u današnje vrijeme, s obzirom da za svako zaposlenje traže vozačku.
    i koji auto si joj dala,ne valjda svoj karavan?

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Potpisujem čoksu. Ak će vozit auto s 18 neknpolaže s 18. Ak ne, ni 23 nije kasno.
    Ja baš imam dosta poznatih koji ne voze. Meni je to neshvatljivom. Uglavnom su to žene koje muževi šofiraju ali znam i par suprotnih primjera.

    Osobno, to ne kužim
    I ja imam poteškoća da to razumijem, ali imam u obitelji primjera, muška osoba ima vozački, ali mu vožnja nikad nije išla. Dvije ženske osobe nisu bile zainteresirane, pa sad imaju muku naći ljude koji će ih vozikati amo tamo...

    Inače, nisam luda za vožnjom, ali bome, ne bih se dobro provela bez te vještine. Vozim koliko mi treba, i velike i male aute, kraće i dulje rute, službene i privatne.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kolko često ti mladi nađi nekoga da se ide voziti s njima?
    Kak je uopće s nadzorom

  19. #19
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i koji auto si joj dala,ne valjda svoj karavan?
    Trebala bi sada na jesen dobiti mali dedin auto, moj i suprugov kategorički odbija jer kaže da su preveliki.

  20. #20
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja sam položila otprve s 25 i nisam imala auto još dugo vremena. Nikad nisam stekla vještinu vožnje, prostorna percepcija mi je čista nula, pogled u retrovizor izbezumljuje, baratanje nogama, božemioprosti ko da nikad klavir svirala nisam....užas. Znam da se sve to moglo izvježbati, ali nisam imala volju ni želju. Uživala sam biti pješak.

  21. #21
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja baš imam dosta poznatih koji ne voze. Meni je to neshvatljivom. Uglavnom su to žene koje muževi šofiraju ali znam i par suprotnih primjera.

    Osobno, to ne kužim
    Samo da kažem da se ni pod razno ne svrstavam u ovu kategoriju.
    Nikad "me muž nije šofirao" .

  22. #22
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam položila otprve s 25 i nisam imala auto još dugo vremena. Nikad nisam stekla vještinu vožnje, prostorna percepcija mi je čista nula, pogled u retrovizor izbezumljuje, baratanje nogama, božemioprosti ko da nikad klavir svirala nisam....užas. Znam da se sve to moglo izvježbati, ali nisam imala volju ni želju. Uživala sam biti pješak.

    Evo, točno ovako i ja:
    Čoksa

  23. #23
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    I ja se priklanjam struji što prije to bolje. Sve vještine koje se steknu u ranijoj dobi puno se bolje usavrše, od plivanja, rolanja, klizanja, vožnje bicikla pa tako i auta.
    Ja sam polagala sa 23, nakon faksa, zato što moji nisu vozili ni imali auto i ne bi imala što voziti. Od tada vozim redovito svaki dan, već 20 godina.
    Kad djeca polože vozački neće voziti samo za vlastitu zabavu i izlaske, kako da ne. Očekujem da odu u npr. Konzum u veliki šoping, odveze sestru na trening i slično.
    Povlastice i prava nose i odgovornosti i obveze.
    Ja ću biti presretna kad dvoje starijih polože vozački.

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da kažem da se ni pod razno ne svrstavam u ovu kategoriju.
    Nikad "me muž nije šofirao" .
    Mene je moj šofirao par godina. Sve dok nije dobio radno mjesto gdje je danima bio na putu. Nas lijepi novi crvenj clio stoji sam na parkigu dok ja pjesice vucem vrecice iz super konzuma. I tako, ipak sam ja razmazena guzica, pa sam odvozila dodatne sate i sjela za volan.

  25. #25
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je moj šofirao par godina. Sve dok nije dobio radno mjesto gdje je danima bio na putu. Nas lijepi novi crvenj clio stoji sam na parkigu dok ja pjesice vucem vrecice iz super konzuma. I tako, ipak sam ja razmazena guzica, pa sam odvozila dodatne sate i sjela za volan.

    Ma, mislim, vozim se i ja s njim, naravno.
    Samo me ovaj izraz malo "zabolio".

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, mislim, vozim se i ja s njim, naravno.
    Samo me ovaj izraz malo "zabolio".

  27. #27
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Opet tema - idu svi...
    Vidim na drugoj temi da ćete i vi slati svoju djecu, dapače platiti im vozački već s 17,9 godina...
    Ja ne bih prije 23-24...tj.prije nego što na primjer završe neko visoko obrazovanje i zaposle se pa sami financiraju gorivo...
    Jesam li usamljena u tom razmišljanju?!
    Razmišljam identično.
    Kad nađu prvi posao može se već od prvih plaća počet razmišljat odvajat za vozački. ionako su ti prvi poslovi obično bezvezni, tek se učiš poslu i rijetko te već tad traže položen vozački.

    Mene nisu nikad u cijelom stažu.

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Netko je dobro napisao položit vozački a ne imat auto da se vožnja poslije prakticira zaista nema smisla.

    Ja sam ga išla polagat kad sam počela radit ali i zato što sam počela živjet s tadašnjim dečkom sada mužem i vozila sam njegov auto.

    Kad se napravi duga pauza između polaganja vozačkog i same vožnje auta, dosta često se dogodi da dio osoba nikad ne postane “vješt“ vozač koji uživa u vožnji i redovito vozi.

    Tako da bih ja uzela u obzir i taj parametar.

  30. #30
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Razmišljam identično.
    Kad nađu prvi posao može se već od prvih plaća počet razmišljat odvajat za vozački. ionako su ti prvi poslovi obično bezvezni, tek se učiš poslu i rijetko te već tad traže položen vozački.

    Mene nisu nikad u cijelom stažu.
    Kako za koju struku. Neke struke inzistiraju na vozackom, neke struke imaju radno vrijeme ili lokaciju gdje je vozacki iznimno pozeljan. Da ne govorim da se djeca sama mogu voziti na trenige koji cesto budu kasno navecer u toj dobi ( sport mog sina ima jako kasne trenige u 22 sata jos od njegovih 12 godina ) tako da je i to faktor koji ne treba zanemariti.

  31. #31
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Pa ako tebe nisu tražili, ne znači da druge neće:D
    Naravno da je vozački važan za hrpu poslova.
    Ja isto to doživljavam dijelom obrazovanja, pa sad kako tko doživljava taj dio (i roditelj i dijete).

  32. #32
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    A tu je i taj dio: poslati dijete koji živi s roditeljima da nešto obavi za što treba vozilo.

  33. #33
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako tebe nisu tražili, ne znači da druge neće:D
    Naravno da je vozački važan za hrpu poslova.
    Ja isto to doživljavam dijelom obrazovanja, pa sad kako tko doživljava taj dio (i roditelj i dijete).
    potpis
    vozacki nije luksuz nego potrebno znanje. i ako ga budem mogla priustit djetetu svakako hocu. to ne znaci da ce dobiti auto nego imati znanje. a reci da su prvi poslovni bezvezni mi je :rolleyes: pogotovo u obrazovanju, zdravstvu, pa cak i u sluzbama s okruglim pecatom

  34. #34
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    potpis
    vozacki nije luksuz nego potrebno znanje. i ako ga budem mogla priustit djetetu svakako hocu. to ne znaci da ce dobiti auto nego imati znanje. a reci da su prvi poslovni bezvezni mi je :rolleyes: pogotovo u obrazovanju, zdravstvu, pa cak i u sluzbama s okruglim pecatom
    jbg, nekome su svi poslovi bezvezni

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Trebala bi sada na jesen dobiti mali dedin auto, moj i suprugov kategorički odbija jer kaže da su preveliki.
    Ima pravo stvarno ti je velik auto

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Mene još uvijek zanima nadzor,ipak znači da siriusov mali ipak do 20. neće ipak moći sam na trening ako bude još trenirao,ko ni donijeti što iz dućana
    Ja spadam u one kojima je lakše obavit sve pješke,a usto imam super kolica za plac koja ne služe samo za plac

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Vidjet ću što će ona misliti o tome. Ja sam položila vozački s nekih 24,25, Ubrzo nakon što sam se zaposlila, Nagovarali su me moji i prije no mislila sam da nisam sposobna za vožnju. No kako sam živjela u Zaprešiću a sve mi se dešavalo u Zagrebu na kraju mi je pukao flm pa kud svi turci tu i mali mujo . Reko kad svi mogu voziti moći ću i ja.
    I da, kod mene na poslu je dobro došlo da pripravnici znaju voziti.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Mislim da moja s 18 neće baš biti spremna na sve izazove koje nose promet i sudjelovanje kao vozač u njemu ...
    Možda se promijeni, ali za sada ne obraća neku preveliku pažnju na promet tako da nisam baš sigurna da ima smisla polagati, imati teoretsko znanje, a ne voziti, ili pak voziti pod nadzorom ... onda joj ni ne treba vozačka, ako ja moram sjediti pokraj nje ...

    obaviti nešto s autom, mogu i ja ...

    Također, vozački košta više od 7000kn ...

    I mislim da ako već voze da je bolje da se voze u većim autima (s više lima i boljim zaštitama) nego u malim gradskim ... ako drugi vozač prouzroči nesreću, barem da onda mladi imaju bolju zaštitu

  39. #39
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mene još uvijek zanima nadzor,ipak znači da siriusov mali ipak do 20. neće ipak moći sam na trening ako bude još trenirao,ko ni donijeti što iz dućana
    Ja spadam u one kojima je lakše obavit sve pješke,a usto imam super kolica za plac koja ne služe samo za plac
    Ne kuzim zasto bi dijete dvije godine imalo nadzor?! Pa niti u vozackoj skoli ne uce voznju godinama.

  40. #40
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da kažem da se ni pod razno ne svrstavam u ovu kategoriju.
    Nikad "me muž nije šofirao" .
    He he. Nisam mislila na tebe. U stvari ni ne znam da ne voziš. Ali znam baš nekoliko takvih primjera. A sve obosi i o načinu života i koliko ti uopće treba auto. Ako koristis javni prijevoz i za nekakvu hiću tu i tamo taxi ili uber, tada nitko nikoga ne šofira. I to nije isključivo da muž šofira - znam baš puno slučajeva gdje je žena ta koja šofira

  41. #41
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Meni tata nije dao vozit tako da sam još tada rekla da ako budem imala djecu, oko auta se neću ponašat kao moj tata.

    Inače, s par frendica sam isprobala kako je to nekog učit vozit.

    Vožnja je vještina - nekom treba kraće vremena da ju savlada, nekom malo dulje. Mislim da to svi mogu savladat iako su mi neki objašnjavali svoje strahove od vožnje. Pa je to onda valjda to

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa, naravno, da cu ja sjedit s njim. Pa ja sam s njim i pelene skidala, i čitati ucila i svašta nešto. Nisam zaključila da mu to ne treba jer neće moći odmah sam obrisat guzu ni pročitati Ilijadu. Živimo na selu, u školu ide u obližnji gradic, tamo idemo i u ducan, i doktoru i u knjižnicu, i po osobnu... Čisto praktično, tko će s njim sjedit za pet godina? Pa valjda ne misli živjet samnom do 25. Kad ode na faks, moj plan je da ode for good. Ako možemo zajednički financijski riješiti vozački dok je u srednjoj pod mojin krovom, ne vidim zašto ne bismo.

  43. #43
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Kaj nismo na forumu imali neku temu kako prevladati strah od vožnje il nekaj slično? Davno davno?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    kako da mame prevladaju svoj strah od vožnje, ne strah od dječje vožnje

  45. #45
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku

    Također, vozački košta više od 7000kn ...

    I mislim da ako već voze da je bolje da se voze u većim autima (s više lima i boljim zaštitama) nego u malim gradskim ... ako drugi vozač prouzroči nesreću, barem da onda mladi imaju bolju zaštitu
    Ja svojoj pilam to za lim ali me ne abadira, njoj je limuzina i karavan preveliko.
    Inače mi smo imali sreću i prošli vozački prije poskupljenja.

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Cathy a ko financira gorivo maloj.
    I kolko sad dođe vozački?

  47. #47
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy a ko financira gorivo maloj.
    I kolko sad dođe vozački?
    Pa napisala je Vrijeska, 7000 kn.
    Ovisi kuda ide.

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kaj nije već godinama ta svota?

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    kako da mame prevladaju svoj strah od vožnje, ne strah o9d dječje vožnje
    Da li je ovo poanta topica?

    A što misliš, ima nas koje smo imale i sudare i svakakva iskustva, a opet je (po mom mišljenju) prevladao zdravi razum.... Sjedneš za volan i ponovno... nije baš ugodno, ali vrag odnio....ideš jer moraš.

    Mene je mjesec dana nakon položenog vozačkog pokupio tip koji je iz trake za skretanje otišao kud ne treba. Nisam bila kriva, to se s više iskustva moglo izbjeći, ali svaka škola se plaća. Razbio mi je tatin punoljetni auto... dugo mi je trebalo da se opustim, još dulje da si nabavim neko tandrkalo, ali jesam. Nisam se imala na koga osloniti, pa sam falabogu morala sve sama. Bome, isplatilo se... A danas se mm uredno vozi na suvozačkom sicu kad smo u jednom autu, a ja kraj njega u drugom. I uredno jedan drugome govorimo "crveno je.....ide ti baba na biciklu.....skreni lijevo kod Karlovca..." i slične fraze. Nismo nikad dovodili u pitanje tuđe vozačke vještine, ali se zna da on ima bolju orijentaciju u prostoru, bolji je u bočnom parkiranju (ja se novi auto ne usudim bilo gdje parkurati jer je dosta veći od staroga, a ne vozim ga često). Ja imam trunčicu brže reflekse i sklonost bezobraštinama tipa zadnji kotači na crveno...

    Ipak, otkad imam djecu, vozim se pristojno dok su oni u autu, a pogotovo sad kad se spremaju u autoškolu. Nema zadnjih kotača na crveno, hehehe...

  50. #50
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Da, treba sa 18, ako to dijete želi i ako imate mogućnosti.
    I ja sam položila sa 18 i moja djeca.

    PS. Obožavam voziti!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •