Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Urođeni madeži i njihovo uklanjanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    6

    Početno Urođeni madeži i njihovo uklanjanje

    Drage mame, zanima me da li je možda vaše djetešce imalo madež već kod rođenja, posebice na licu i da li je on značajno narastao s vremenom. Ja sam mama bebača koji ima madež veličine 3 mm na lijevom obrazu i jako se bojim da će on dosta narasti. I također, može li se to ukloniti?

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    može se ukloniti, ljudi često uklanjaju madeže koje im dermatolozi procijene kao opasne
    svakako ga prati, i ako raste ili mijenja oblik, odi dermatologu na pregled

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    To je baš madež, ili ono nešto ljubičasto, zaboravila sam kako se zove. Uglavnom, to drugo zna nestati samo od sebe

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Moja nije imala, a sad ima. Meni to simpatično, pa neću ništa micati.

  5. #5
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja mala isto ima 0.5 cm madež na donjem dijelu obraza i razmišljam o otklanjanju, ne zbog estetike, nego zato što je stalno izložen suncu...melanom i to .

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Madeži rastu proporcionalno rastu djeteta. Većina je nevidljiva golim okom kod novorođenčeta. Ali postoje.

  7. #7
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ono ljubičasto se zove hemangiom, to izblijedi s vremenom, ne znam nestane li sasvim ili ne.
    Moja kćer se rodila s nekoliko madeža, ne na licu doduše. Jedan na stopalu, jedan na leđima, jedan pod pazuhom i jedan na guzi, sjećam se da kad bi joj pelene mijenjala uvijek mi se činilo da je nisam dobro obrisala. Nisu bili tako veliki, 1 mm ili manji čak, u ravnini kože. Svi su narasli kako je rasla, proširili se nekako ali i izblijedili, jedino onaj na leđima je (p)ostao tamniji.
    Ne bi im uklanjala madež dok su još mali, posebno ne na licu.
    Ja sam jedan na leđima uklonila tek prije par godina kad me počeo smetati.

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja ima madez na kapku
    dosta velik i izbocen
    dermatologica je rekla da bi pricekala da prodje pubertet pa tek onda uklanjala
    naravno ako ne bude nekih promjena

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Svašta sam već pročitala o tim urođenim madežima baš po pitanju melanoma pa me isto strah i dosta sam anksiozna ovih dana zbog toga i kako će to dijete prihvatiti kad poraste. Stalno mi taj madež upada u oči i fokusiram se na njega, nikako da se naviknem. Teško mi je uopće nekome pričati o tome jer će misliti da nisam normalna, a zaista se tako osjećam.svaki dan proučavam dal raste i uopće ne mogu istinski uživati u djetetu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    6

    Početno

    A gdje točno ima i koliko je velik? Ja si isto pokušavam objasniti da je simpatično, ali još se nisam privikla i samo gledam u to.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Poštovana, jel bi mi mogli poslati sliku madeža jer sam strašno zabrinuta budući da se radi o bebi i na licu je. Koliko ima godina? Jel jako rastao s vremenom? Molim Vas da mi odgovorite.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •