Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: Sminkanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    2

    Početno Sminkanje

    Kad ste svojim djevojcicama kupile prvu sminku i sto ste im kupili? Pod prvu sminku mislim na nesto ozbiljnije proizvode tj ne na roza sjenila i labela. Slobodno navedite i marke sminke

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Poklanjaju si prijateljice za rodjendane od 5-6 razreda već.
    Marke? Ima svačega...od jeftinijih do skupljih (do cca 80kn).
    Ima šminke više od mene, ali pola bi trebalo pobacati jer ne koristi. A za neke stvari ja ne znam čemu služe...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    81

    Početno

    Sama kupuje sminku jer je to njima zenski izlazak. Ne koristi pudere samo stavi maskaru, crnu okovku za oci kada ide van i sjajilo na usne. Vidim da uglavnom kupuje Maybelline. Ustedi od dzeparca pa kupi.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ja svojoj s 12.5 ne dam šminkanje,a kak je atopičar i ostalo želim da to stanje nešminkanja potraje malko duže
    Koliko jagodica ima godina?

  5. #5
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja će za mjesec dana 18 napuniti.
    Šminka se rijetko,a počela je unazad godinu dana.
    Kupuje fine, lijepe i kvalitetne stvari i nema ih puno.
    Marke su MAC i Nyx.
    Ne pudra se i ne koristi rumenilo.
    Samo maskaru, korektor za prikriti pokoji prištić i tekuće ruževe od MAC- a koji se genijalni.

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja ima 14.5 i s frendicama nekad ode u Muller ili DM po neko sjajilo i maskaru. "Medicinski" dio joj ja kupim (micel.vodu, kremu za akne i BB kremu za nečistu kožu, kao za specijalne prilike) da ne kupuje neki drek.
    Maskaru je kupila zbilja neku nelošu Esseence big lashes (kako frendice preporuče, ofkors), čak sam je i ja koristila jer ima iznenađujuće odličan oblik četkice.
    Za rođendan je dobila nekakav kofer šminke, sjenila, olovaka, rumenila.... - da namaže sve zidove doma, ne bi ga uspjela potrošiti .
    Mislim da ga je koristila samo na ekskurziji.
    Prvo i jedino pravilo kojoj sam joj sugerirala glasi manje je više, to mi je neobično važno jer kad vidim neke svoje učenice....
    Posljednje uređivanje od čokolada : 09.08.2018. at 21:35

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sorry, Jagodice, zabunom sam obrisala tvoj post u kojem pišeš da ti kći ima uskoro 14 g.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry, Jagodice, zabunom sam obrisala tvoj post u kojem pišeš da ti kći ima uskoro 14 g.
    Nema veze

  9. #9
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Moja je pocela ranije radi potreba baleta, no tada je to bilo samo to, za scenu.

    U 6. razredu je pomalo pocela koristiti maskaru, ruz ne nego Labello.
    Sad je zavrsila 1. srednje, njene frendice se za skolu sminkaju "ozbiljno" (komplet, kao za izlazak), no ona je vise nekako sportski tip, pa stavi mousse puder, korektor za prikrivanje pokojeg pristica, maskaru, neki diskretniji ruz ili Labello.
    Za izlaske (zasad je to pokoji koncert na trgu, rodjendanske feste, kino, odu na veceru ili u shopping) stavi i sjenilo, eyeliner kako kad...
    Uglavnom ne trosi na sminku, nasla si je Essence proizvode koji joj odgovaraju cijenom i kvalitetom.

    Drzi se pravila "manje je vise" i da postoji razlika u tome kakav dodjes npr. u skolu i kakav ides u izlazak.
    I imamo jos pravilo da ne kupuje novo dok ne potrosi staro, da mi se hrpa raznoraznih stvarcica ne povlaci po kupaoni.

    Sad preko ljeta se pak nije uopce sminkala, niti za plazu niti za izlaske. Mislim da je to odlucila radi mitesera, ali nije pomoglo - jos su tu.

  10. #10
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja kći se za školu nikada ne šminka.
    Kad vidim po tramvajima kakve cure idu u školu, zapitam se; jesu li ih roditelji vidjeli kad su izlazile iz kuće?!?!
    Nije to samo pretjerana šminka (ovaj trend obrva- crknutih gusjenica nikad neću shvatiti) već je to i krajnje neprimjerena odjeća.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Baš to crknute gusjenice ili stil vrana
    Baš sam sa svojom neki dan pričala veli da se u biti nitko ne šminka,osim jedne cure koja stavi maskaru,i upitni me pita kak će joj to. Moja će u sedmi sad.
    Inače kaj se tiče prištića veliki su počeli ipak koristiti Himalaja kremu,ok klinka nana baš puno prišteva ali uz velikog je počela koji i namazati kako se sjeti.
    Najgora je stvar baš to da djeca s problematičnom kožom stave još više fasade i na taj lošu kožu ,pa još gore ispada.

  12. #12
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Jagoda1 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ste svojim djevojcicama kupile prvu sminku i sto ste im kupili? Pod prvu sminku mislim na nesto ozbiljnije proizvode tj ne na roza sjenila i labela. Slobodno navedite i marke sminke
    na tvom mjestu, ja bih joj kupila ono sto ti kupujes samoj sebi.
    isla bih u kupnju s njom, objasnila bih joj kvalitetu naspram kvantitete i bila bih ukljucena u tu tematiku.

  13. #13
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Sad je zavrsila 1. srednje, njene frendice se za skolu sminkaju "ozbiljno" (komplet, kao za izlazak), no ona je vise nekako sportski tip, pa stavi mousse puder, korektor za prikrivanje pokojeg pristica, maskaru, neki diskretniji ruz ili Labello.
    Cure općenito danas pretjeruju i po meni se prerano počinju šminkati. A ovo što ti pišeš za svoju definitivno nije sportski izgled, to je šminkanje. Ja se recimo uopće nisam šminkala kroz srednju, a za maturalni ples sam stavila maskaru i to samo na gornje trepavice, bilo me strah da ne pretjeram

    Moja će za 2,5 mj 16 godina, ima duplo više šminke nego ja. Kad otvorim te njene nesesere, pojma nemam što je to i čemu služi. A zna se natrackati da svijetli ko božićna jelka, meni je to, evo iskreno, grozno. Ne ferma ona mene previše što se to meni ne sviđa jer se njoj sviđa i sve njene cure to tako pa šutim. Ali mi se i dalje ne sviđa.

    A ta opsesija obrvama mi je nejasna. Ona nema gusjenice iznad očiju ali zato ima svakojake uređaje, pa nekakva sjenila, olovke, vrag zna što sve ne. ja imam pincetu

  14. #14
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Cuj, ako stavi korektor PREMA POTREBI, maskaru lagano i bezbojan Labello, to se uopce ne primjecuje,
    ili ako 3 mjeseca nije stavila NITI TO, onda je itekako "sportski", odnosno prirodan izgled.

    Nesto sminkanja ukljucuje, ali ni 1% od onoga kako dolaze drugi u skolu.

    Anegdota, jedna razredna kolegica se jedno jutro pojavila BEZ sminke i pola razreda je nije prepoznalo.

  15. #15
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    U srednjoj sam bila u razredu s manje od 10 cura. Ostalo sve dečki.
    Nijedna se nije šminkala, niti malo.
    Ja sam uvijek imala kosu u repu.
    Max sređivanja mi je bio polurep i maskara, i to kad bi išla nekamo tipa kino.

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku

    Anegdota, jedna razredna kolegica se jedno jutro pojavila BEZ sminke i pola razreda je nije prepoznalo.
    Ajme

    Btw curke ne znam šta ste navalile na obrve, ja baš volim te guste obrve a ne volim one pretanke, skroz počupane.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ne sjećam se točno kad je krenula. No sad ima 16 godina i šminka se. I ima više šminke nego ja što zapravo nije teško jer se ja malo šmnkam. Nedavno je MM komentirao ne sjećam se da sam morao toliko čekati tebe koliko moramo čekati nju. Reko dobro se sjećaš. Uglavnom uz nju sam prvi put čula za primer. Ali sviđa mi se kako se našminka. Baš bude lijepo. U školu se šminka prema raspoloženju, a i stalno je ujutro i treba joj dosta vremena do škole pa se ni ne stiže šminkati, ipak treba stići na tramvaj .
    A što se tiče marki, nedavno joj je bio rođendan i dobila je jako željenu paletu sjenila. To je neka skupa poznata marka i naravno da sam zaboravila kako se zove .

    A obrve, baš mi je nedavno komentirala da su njoj te tanke počupane obrve koma

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kći se za školu nikada ne šminka.
    Kad vidim po tramvajima kakve cure idu u školu, zapitam se; jesu li ih roditelji vidjeli kad su izlazile iz kuće?!?!
    Nije to samo pretjerana šminka (ovaj trend obrva- crknutih gusjenica nikad neću shvatiti) već je to i krajnje neprimjerena odjeća.
    Ja svoju u principu ne vidim jer odlazi prije nego se ja dižem , vidi ju samo MM

  19. #19
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    A ima li neka sredina između tih skroz počupanih crta i ovih japanskih gusjenica? Npr. prirodne obrve vulgaris? Nosi li se to u srednjoj?

  20. #20
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Btw curke ne znam šta ste navalile na obrve, ja baš volim te guste obrve a ne volim one pretanke, skroz počupane.
    isto ne kužim što znači gusjenice, ja imam guste obrve, ali oblikovane i bila bih si grozna da ih počupam da budu skroz tanke.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A ima li neka sredina između tih skroz počupanih crta i ovih japanskih gusjenica? Npr. prirodne obrve vulgaris? Nosi li se to u srednjoj?
    Nosi, nosi.
    Moja kad se šminka onda ih samo malo nadopuni tamo gdje joj fali jer nema ravnomjeno popunjene.

  22. #22
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    isto ne kužim što znači gusjenice, ja imam guste obrve, ali oblikovane i bila bih si grozna da ih počupam da budu skroz tanke.
    ja sam shvatila da su gusjenice ove neuspjele i slabouspjele japanske. i možda prirodne obrve s previše olovke, sjenila i sl. crtanja.

  23. #23
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Gusjenice su predebele, pretamne i prenaglašene obrve

  24. #24
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Cuj, ako stavi korektor PREMA POTREBI, maskaru lagano i bezbojan Labello, to se uopce ne primjecuje,
    ili ako 3 mjeseca nije stavila NITI TO, onda je itekako "sportski", odnosno prirodan izgled.
    o.
    Ma ok, svi mi polazimo od sebe. Po mom mišljenju korektor i maskara za mladu curu nije neki sportski stil, to je sportski ako odrasla žena stavi na sebe, a za curu mi je sportski ako se ne šminka uopće, labelo ne računam. Evo ja ni korektor ni puder uopće ne posjedujem.

  25. #25
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Moja 14 se ne šminka. I uopće ju šminka ne zanima. Ni ja se ne šminkam.
    Ne znam hoće li kod nje doći do promjene sad kad kreće u srednju. Al mislim da neće.

  26. #26
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    larmama primer je super stvar.
    ja se sminkam vrlo decentno i malo.sjenilo i maskaru rijetko, ali malo laganaog pudera i njeznog rumanila skoro uvijek.
    i u zadnje vrijem sam presl ana odlicnu kombinaciju primera i malo bb ili cc kreme.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    A kaj je to bb / cc krema?
    Posljednje uređivanje od mama pticica : 25.08.2018. at 18:27

  28. #28
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj je to bb / cc krema?
    tonirana hidratantna krema

    Ja to koristim po danu.
    Posljednje uređivanje od larmama : 25.08.2018. at 18:41

  30. #30
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Meni su BB odlične. Istina, treba ih isprobati više i pogoditi koja licu paše.

  31. #31
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ukratko: tonirane kreme su najmanje puderaste, BB ga imaju malo više, CC najviše.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    larmama primer je super stvar.
    ja se sminkam vrlo decentno i malo.sjenilo i maskaru rijetko, ali malo laganaog pudera i njeznog rumanila skoro uvijek.
    i u zadnje vrijem sam presl ana odlicnu kombinaciju primera i malo bb ili cc kreme.
    , vidiš da mi se zato i sviđa kako se šminka. Kad već ja nemam ruku za to, lijepo mi je vidjeti njene uratke

  33. #33
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    pticica, evo cokolada obajsnila.
    larmama i moja zna bas lijepo nasminkati oci. ima tu nekakvu paletu sjenila, mislim urban decay ili tako nekako i stavi fino malo onog eyelinera - sto meni nikad u zivotu nije uspjelo.

  34. #34
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    moja M se ne sminka, naravno, tek joj je 11. al zato non stop gleda na youtube te koje sminkaju i stalno se za po kuci sminka. Sebe i mene i mogu vam rec da me bolje nasminka nego sto se ja nasminkam. Natjerala me da si sve kupim i primer i highlighter i sve. A ja stavim malo cc kreme, malo rumenila, maskaru i sjajilo. I to je uglavnom to. A doma imam sve tako da pretpostavljam da ce se ona s 14 sigurno sminkati.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Sto je primer?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    pticica, evo cokolada obajsnila.
    larmama i moja zna bas lijepo nasminkati oci. ima tu nekakvu paletu sjenila, mislim urban decay ili tako nekako i stavi fino malo onog eyelinera - sto meni nikad u zivotu nije uspjelo.
    potpis za oči, a i to je ta firma koje se nisam mogla sjetiti
    Posljednje uređivanje od larmama : 25.08.2018. at 19:43

  37. #37
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    e da, meni su te palete malo glomazne, ali curke vole sto ima tako puno nijansi na jednom mjestu.

    martina trebas kod cvjetine m na instrukcije
    primer bi bio kao podloga prije tekuceg ili nekog drugog pudera, ili bb cc kreme, a ako je koza dobra ili ljeti moze se i sam nositi.
    funkcija mu je da pripremi, zagladi, opticki poboljsa kozu na kojoj onda i sminka bolje prijanja i bolje izgleda
    a ima ih raznih vrsta, suzavanje pora, izjednacavanje tena kod mrlja, "dizanje"umora sa lica, odnosno crvenila, pa ih imas u tonovima ljubicaste, breskve...
    ili onaj koji ja volim koji daje glow, odnosno dewy look - prevedeno daje onaj mladenacki sjaj kozi i svjezinu.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Hvala, seni, ja se ne sminkam cesto i nisam se makla dalje od tekuceg pudera i maskare.

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Moja 14 se ne šminka. I uopće ju šminka ne zanima. Ni ja se ne šminkam.
    Ne znam hoće li kod nje doći do promjene sad kad kreće u srednju. Al mislim da neće.
    Vidjet ćeš... Meni je šminkanje noćna mora iz mladosti i djetinjstva, jer su me mama i dvije tete (mamina i tatina sestra) voljele šminkati valjda još u vrtićkoj dobi, a i kasnije,do viših razreda oš.... ali nekako nije me se primilo. Moja kozmetika sastoji se danas od dobre hidratantne kreme za noć, a od obojenih stvari maskara (smeđa, crna mi ne soji dobro), rumenilo i ruž. Mic3larnu vodu imamo u kući radi sinova i njihove povremene prištavosti. Sjenilo koristim rijetko ili nikako, ne zato što ne bih, nego već imam naborane kapke pa mi paše samo glitter u boji kože. Moja mama i ostale članice obitelji mazale su se(a bome i danas) špahtlom, puno podloge, boja, pudera, rumenila, sjenila, ma svega... Ja imam sreću jer imam zahvalnu kožu lica, malo suhu ali ok, prilično glatku, pa ne treba nikakve dodatke ni popravljanja, a svijetle sam puti pa se cijeli život koristim načelom "manje je više", ne samo kod šminke, nego i odjeće i nakita.... Ono malo što imam nije ž kategorije. Volim L'orealovu kozmetiku, ali sam se uvijek pitala nije li precijenjena....Ono na što ću potrošiti puuuno više para nego na farbe je miris, ali ni tu ne pretjerujem.

    Da imam žensko dijete, mislim da se ne bih puno petljala u šminkanje u srednjoškolskoj dobi, osim što bih tražila da se moja toaletna torbica ne dira. Ali tko zna.....Možda bi moje dijete bilo slično kao i ja, a možda i drugačije... Mislim da je moja mama bila silno razočarana što ja nisam žena od šminke, frizura, štikli i kostima, ali eto, nisam.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.08.2018. at 20:32

  40. #40
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Samo nisam sigurna da je primer baš za jako suhu kožu. Eventualno onaj za kapke da se sjenilo ne razmaže.
    Meni mnoge BB/CC kreme nisu odgovarale upravo zbog suhe kože, a nisam tip od stavljanja prvo hidratantne, pa čekaj da se upije, pa BB....nemam vremena za to. Zbilja sam se bila nabacala novaca na neke skupe i (očekivala sam) kvalitetne i meni odgovarajuće. Na koncu sam kao idealnu našla Garnier BB, ali neku za zrelu kožu "anti-ageing" i to za neke sitne novce tipa 50kn.

  41. #41
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    izvinjavam se zbog ovih nepismenih postova.

    peterlin moja se cura ne sminka na redovnoj bazi, nego kad joj dode ili za specijalne prilike.
    ali svejedno tesko da bi ona zavirivala u moju toaletnu torbicu, prije bih ja u njenu.

  42. #42
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja spada u skupinu 6-9 i ima cijeli neki kovcezic sa snimkom koji je uzicala baku za poklon (sjenila, rumenila, ruzevi, lakovi, olovke) i povremeno se zabavlja sminkanjem. Mene ne smeta dok je doma a i nadam se da će dok doraste do dobi da se smije sminkati za van skuziti sto je ok a sto ne. Puder i sl još nije probala a nedam joj ni masakru.

    Generalno nije mi snimanje neki big deal sako po sebi ali nadam se da nece u 20-im usvojiti stil ala ona Reinerova kci

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    e da, meni su te palete malo glomazne, ali curke vole sto ima tako puno nijansi na jednom mjestu.

    martina trebas kod cvjetine m na instrukcije
    primer bi bio kao podloga prije tekuceg ili nekog drugog pudera, ili bb cc kreme, a ako je koza dobra ili ljeti moze se i sam nositi.
    funkcija mu je da pripremi, zagladi, opticki poboljsa kozu na kojoj onda i sminka bolje prijanja i bolje izgleda
    a ima ih raznih vrsta, suzavanje pora, izjednacavanje tena kod mrlja, "dizanje"umora sa lica, odnosno crvenila, pa ih imas u tonovima ljubicaste, breskve...
    ili onaj koji ja volim koji daje glow, odnosno dewy look - prevedeno daje onaj mladenacki sjaj kozi i svjezinu.
    sad mi žao što to ona nema u svojoj toaletnoj torbici pa da isprobam

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Samo nisam sigurna da je primer baš za jako suhu kožu. Eventualno onaj za kapke da se sjenilo ne razmaže.
    Meni mnoge BB/CC kreme nisu odgovarale upravo zbog suhe kože, a nisam tip od stavljanja prvo hidratantne, pa čekaj da se upije, pa BB....nemam vremena za to. Zbilja sam se bila nabacala novaca na neke skupe i (očekivala sam) kvalitetne i meni odgovarajuće. Na koncu sam kao idealnu našla Garnier BB, ali neku za zrelu kožu "anti-ageing" i to za neke sitne novce tipa 50kn.
    i meni je ta dobra, kombiniram ju s oil free ovisno o godišnjem dobu
    Posljednje uređivanje od larmama : 25.08.2018. at 21:34

  45. #45
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Da, nije za vrućine, ljeti je ne koristim.

  46. #46
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    E to, ti primeri i hihglighteri i svašta još moja ima. I ona ko Cvijetina na Yt gleda ta videao o šminkanju. A ja sam tek nekidan kupila oštrilo za oloku za oči, dosad sam oštrila na ono školsko pa onda djeca uvijek pizdekaju da im olovka tamno piše.. ali Cvijeta dala si mi super ideju, dat ću se maloj u ruke da me sredi, ko zna, možda se iznenadim i ja kupim jedan primer i ostale kerefeke :D

  47. #47
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ja sam isto na pocetku kupila neku bb kremu koja mi je bila presuha. no sad ima jako puno izbora na trzistu.
    uglavnom ne kupujem uopce bilo kakvu kremu ili puder, ako nisam prije sa testerom isprobala da li mi odgovara.

  48. #48
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ne kupujem vise bilo kakvu kremu koju nisam prije isprobala

  49. #49
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ja nikad nisam kupila niti stavila na sebe tekući ili bilo kakav puder, jedan put kad su me tako našminkali sam si bila koma i više nikad nisam ni probala.
    lijena sam i za sve drugo tako da sam sad najčešće potpuno bez šminke ili stavim malo maskare (a i to rijetko).
    što se tiče noćnih krema, tu sam zagovornik Hauschkine teorije da koža noću treba disati i da ne treba stavljati kremu, a kako sam lijena to mi super odgovara

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ja nikad nisam kupila niti stavila na sebe tekući ili bilo kakav puder, jedan put kad su me tako našminkali sam si bila koma i više nikad nisam ni probala.
    lijena sam i za sve drugo tako da sam sad najčešće potpuno bez šminke ili stavim malo maskare (a i to rijetko).
    što se tiče noćnih krema, tu sam zagovornik Hauschkine teorije da koža noću treba disati i da ne treba stavljati kremu, a kako sam lijena to mi super odgovara
    Hehehe ovo s lijenošću mi je dobro poznato, ali kad koža noću zateže i smeta, nema spasa.

    Ali istina je da su geni presudni. Nisam zaslužna za dobru kvalitetu svoje kože, a mislim da ju ne bih znatno popravila ni pokvarila da sam stavljala podloge. Moja mama se cijeli život njeguje i macka, pa s 80 ima kožu kakvu je imala i njena mama kojoj je Solea krema bila maksimum. Ja sam iz iste vreće. Ali zadnjih godina znam koristiti bademovo ili konopljino ulje za noćnu njegu kože oko očiju (i potkoljenica i podlaktica) više zbog osjećaja suhoće nego estetske.

    Za drugo sam isto prelijena.

    Inače, važno je djevojkama naglasiti da svakako skidaju ratne boje prije spavanja. Hoće li koristiti još neku noćnu kremu, u toj dobi je manje bitno.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •