Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Rampa za ulaz u zgradu

  1. #1
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno Rampa za ulaz u zgradu

    Nas ulaz u zgradu nema rampu, pristup osobama s invaliditetom je onemogucen.
    I roditeljima s bebama u kolicima.
    Malo nas je u zgradi i vecinom su ljudi nezainteresirani za vapecu obnovu zgrade (fasada, ulazna vrata, farbanje zidova itd.), 40 god. nista nije radjeno, osim a-je-to popravaka krova, krpanja fasade (bezuspjesno) i tako to.
    Trenutni predstavnik stanara je umirovljenik sa zdravstvenim problemima i zapravo je nas zamolio da se raspitamo za rampu (jer u ovom trenutku nama treba) pa molim sve koji nesto znaju o tome da napisu, vidim da drugi ulazi, osim pravih betonskih/metalnih pristupa s rukohvatima, ima i onih nekih vulgaris, metalnih, jednostavnih, bez rukohvata.
    Pretpostavljam da je ta najjeftinija, u nasoj pricuvi nikad dovoljno novaca, a puno izdvajamo za nju (otislo na silna krpanja, umjesto da se konkretno nesto napravi, tipa cijela fasada).
    Naravno, prvo vecina stanara mora dati suglasnost, iako mislim da po zakonu moramo imati rampu, je li tako?
    Ajde, pls, napisite sto da guglam, tko to radi, okvirne cijene ako netko mozda zna?
    Hvala!

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja bi na tvom mjestu ako imaš vremena prošetala po nekim kvartovima, i pogledala, našla ono što mi se sviđa i onda pitala u toj zgradi.
    Naša zgrada je iz 2012-te, i ima totalno nefunkcionalni rampa lift. Na kojem je netko masno zaradio. A između ceste i lifta je 12 stepenica.
    Bolje bi bilo da ima vulgaris rampu.
    Ovako ja sa bebom ulazim i izlazim sa kolicima kroz garažu. A invalida za sada nemamo tako da to skupo čudo samo stoji.

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    E da, ako si slučajno u Zagrebu, na Ravnicama u onoj ulici gdje su škola i vrtić ima jedna jako lijepa metalna rampa .
    Mama mi je deset godina bila u kolicima pa primjećujem takve stvari.

  4. #4
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Nama treba komad metala za 5 stepenica, totalni vulgaris. Tko to radi i postavlja?
    Garaza je opcija u nuzdi nuzda, okolo naokolo, brava se jedva otkljucava, najblizi izlaz je jedva uporabljiv koliko je beton unisten, izbrazdan i strm.
    U krajnju ruku, napravit cu sacekusu ispred neke zgrade i pitati, ali bih radje info ovdje.

  5. #5
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Nama treba komad metala za 5 stepenica, totalni vulgaris. Tko to radi i postavlja?
    Garaza je opcija u nuzdi nuzda, okolo naokolo, brava se jedva otkljucava, najblizi izlaz je jedva uporabljiv koliko je beton unisten, izbrazdan i strm.
    U krajnju ruku, napravit cu sacekusu ispred neke zgrade i pitati, ali bih radje info ovdje.
    Takva ti je ova na Ravnicama, komad pleha sa rukohvatom.

  6. #6
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Na drugoj strani grada sam. Nama ne treba cak ni rukohvat.

  7. #7
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Pričao mi je predstavnik stanara zgrade u kvartu da je imao pravu borbu za rampu jer suvlasnici nisu bili zainteresirani, a on je imao dijete u inv.kolicima i vrlo strmih desetak stepenica na oba ulaza u zgradu. Radili su betonsku rampu, nemoj me sad uzimati za riječ oko apsolutne točnosti informacija, ali koštala je cca 30 000 kn. Budući da je većina suvlasnika bila blago inertna i nije im se dalo zezati sa stvarima oko zgrade, on se ponudio za predstavnika stanara i gurao je taj projekt dok nije uspio (cca 3 godine), skupljao je ponude raznih izvođača, gnjavio se i s njihovim upraviteljem zgrade koji je, naravno, želio svog izvođača (a to, naravno, nije bila najpovoljnija opcija). Nisam sad sigurna da još uvijek treba pristanak svih suvlasnika, mislim da ti je dovoljno da prijeđe 50 posto kvadrature zgrade. Također, ako su sredstva nedostatna za održavanje zgrade, potrebno je povisiti i pričuvu, što opet traži pristanak suvlasnika i na što dosta teško pristaju, osim ako nije u njihovom interesu. Samo da napomenem da danas tu rampu koristi i dobar dio stanara jer su u međuvremenu ostarjeli i lakše im se tuda penjati, ali nisu baš razmišljali unaprijed. Sretno!

  8. #8
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    MalaSirena, hvala ti!
    Pricekat cemo da se nas predstavnik stanara vrati s godisnjeg odmora pa cemo sazvati sastanak stanara.
    Razgovarala sam s neki susjedima i oni su za, ali naravno, prvo moramo traziti ponude i tek onda cemo vidjeti hocemo li moci realizirati postavljanje rampe.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •