Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Pomoc oko uganuca zgloba

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Pomoc oko uganuca zgloba

    Mali mi je uganuo zglob pocetkom 6 mjeseca. Uglavnom kroz mjesec dana je proslo mislim poceo je hodati i bilo vise manje ok. Ali evo poceli mu treninzi a trenira rukomet i danas imao prvi trening 2 sata i sada mu je malo poplavilo oko tog zgloba. Pa sad se bojim da nije nesto opet...ali moze on hodati i nije da ga boli. A kaj je najgore ima trening i popodne i tak0 svaki dan...pa pripreme. Pa sad ne znam sta da radimo...jel smije ili ne smije trenirati tako. Mislila ga danas naruciti doktoru ali dok dođemo do doktorice sta da radi..dali da ide na trening ili ne....

  2. #2
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ja svoga ne bih pustila na tako intenzivne treninge bez posjeta dr.

  3. #3
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    A da li ste u 6.mjesecu išli k liječniku?
    Da li je sniman RTG ?
    Posljednje uređivanje od pepi : 17.08.2018. at 15:06

  4. #4
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Pa nismo...jer smo isli na more za dva dana...a tamo gdje je uganuo je stricek rekao da ce to proci kroz dva tjedna da treba mirovati poviseno drzati nogu i obloge stavljati...tak je i bilo

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Otiđi snimiti i nek ti doktor vidi jel ok.
    A pripreme i treninzi mogu pričekati

  6. #6
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ovako, postoje stupnjevi ozlijede, a ti navodiš modra boja. To bi bez otekline trebao biti neki drugi stupanj ozlijede. Ako je u startu i bio prvi stupanj sada nakon treniranja je definitivno drugi stupanj jer je poplavilo. Ono što me uzasno nervira da treneri nikakvu pažnju tome ne pridaju s obzirom koliko je to bolno, neugodno i dugotrajno. I ne samo u vašem sportu..u svim sportovima je tako.

    Znaci jednom kad se to načne i ne zaliječi ispravno taj dio olabavi i kod tog spprta uvijek će biti problema.
    Znači prvo nekoliko puta dnevno stavljajte led i obavezno bandažirajte stopalo. Barem 3 dana neka ne ide na trening, a kad nastavi obavezno sa bandaziranim gležnjom te nakon treninga nastaviti tretmane.
    Led nakon svakog treninga na to mjesto i tako jedno duže vrijeme kad i mislite da prođe neka drži. (ne predugo drzati)
    Prije svakog treninga napraviti bandažu gležnja sa pravom čvrstom trakom. Stavljam link koji je stvarno koristan. https://youtu.be/UlPKc3dXIJ8

    Ali komentirala bih činjenicu da je modra boja prisutna, to bi bilo neko nategnuće a možda neko napuknuće ligamenata. Ako vam noje problem možete do sv Katarine na pregled da vam utvrde točnu dijagnozu. A ako ipak nije tako strašno obavezno bandažiranje stopala duze vrijeme i led.
    Moja je imala i ima taj problem...gležanj više nije čvrst radi tih uganuća i dijete nije moglo uopće dugo šetati.... (mislili smo da je petni trn) ali bio je gležanj. Pravilno bandažiranje i led stvarno daje rezultate...

  7. #7
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Nije lako bandažirati i treba paziti da se prejako ne stisne jer kod treniranja žulja i zateže zato prije nego ode na trening obavezno već malo naučiti da se što ispravnike bandažira kako bi se zglob držao a da ne zateže ostatak stopala. Sad kad vam je još modro ja bih osobno stavljala i neofen gel neko kratko vrijeme kako bi utjecalo na tu upalu .

  8. #8
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Sprej vam ne treba ali izbor prave čvrste trake je najvažniji jer se svašta prodaje.

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Oka

    Domy pa di ćeš ga takvog slati na trening?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Prvo otići doktoru. Nalaz i zglob pokazati treneru i napraviti plan za dalje.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Za bandažu se slažem i ne slažem.
    Ukoliko misli trenirati i igrati sa nezalječenim zglobom bandaža je nužna. Međutim, dugotrajno treniranje s bandažom dodatno će oslabiti ligamente i tetive.
    Kad prođe akutna faza potrebno je jačati zglobove hodanjem i trčanjem po neravnom terenu, skakanjem vijače, atletskim vježbama trčanja( prepone ili gumi gumi), planinarenjem...

  12. #12
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne led direktno na kozu
    jedino masaza ledom
    ali led koji stoji, lezi, koji izraz bih upotrijebila, direktno na kozi moze izazvati smrzotine

  13. #13
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Naravno slažem se, dugotrajno treniranje sa bandažom ne, ali kratko vrijeme u tijeku oporavka da, da zaliječi. Jer ukoliko se dijete aktivno bavi i to 2 puta dnevno, sumnjam da će par tjedana izbjegavati treninge, a u tom slučaju bandaža je važna posebno ako je modro. Naravno najbolje bi bilo posjetit doktora, ali iz iskustva znam da oni kažu jedno, dijete drugo a treneri ništa. Moja je trenirala sa bolovima (bez modrog) pa do slijedećeg jutra zaboravi pa opet ode na trening, trajalo je sve to duže vrijeme dok kod setnje na moru shvatim da to tako dalje ne može. Bandaža par dana, led redovito i bol prošla. Nastavljamo sa ledom da se taj dio nakon treninga umiri. Vidjet ćemo dalje...

  14. #14
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ne na kožu, stavljamo ili onaj gel ili preko vrečice malo masiramo kratko sa svake strane.

  15. #15
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Bili kod doktorice...ispipala mu zglob i rekla nije slomljeno nista sigurno istegnuo ligamente i rekla sljedece sto se tice slikanja da ne voli slikati djecu bezveze i da sa slikanjem necemo biti pametniji. Ali rekla da treba nositi stezni zavoj kad trenira i da ak poplavi da stavlja led da se to povuce. A poplavi veli zato kaj pukne kapilar. E ukoliko kroz nekih dva tjedna isto boli da onda ode slikati i dala uputnicu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •