Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 73

Tema: Zatrudniti u toku menstruacije... ?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    9

    Početno Zatrudniti u toku menstruacije... ?

    Ovako,drage forumasice,prvo pozdrav za sve vas,jer sam nova clanica... Imam problem.. ovako,odnos sa deckom sam imala treci dan menstruacije,bilo je bez zastite.Do tad smo uvjek koristili zastitu,a i nismoimali odnose kad sam bila u sred menstruacije,ali eto,desilo se.. Poslije mi je nastavilo normalno menstruacija,samo jedan dan nakon mi je izostala..Poslije menstruacije mi je bas naduven stomak,mokrim svakih 5 min. ,grceve imam u stomaku,kao dijareja da se sprema,umorna sam,nervozna,ne jedem nista.... je li moguce da sam trudna? Rano mi je za test,tek dvanaesti dan od odnosa... Molim vas pisite mi... Hvala unaprijed!

  2. #2
    Gingerbelly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Liko Velebita diko!
    Postovi
    84

    Početno

    Ne vjerujem da je izgledno da si ostala trudna. U trenutku odnosa (nisi napisala jel on svršio u tebe,il ste prekinuli odnos!) sloj maternice bio je u tijeku ljuštenja,a sama veliš da se to uredno nastavilo i danima nakon toga...Mislim da tvoji simptomi nemaju veze s trudnoćom. Možda neka virozica?Sad je sezona...P.s. 12. dan od odnosa i ne mora biti rano za test(ukoliko ti je baš taj dan bila ovulacija što je praktički nemoguće jer si menstruirala)tako da ga eventualno (mira radi)možeš uzeti i sad ako si nestrpljiva.Ali kažem,ja se na tvom mjestu ne bih brinula za trudnoću.
    Posljednje uređivanje od Gingerbelly : 04.11.2012. at 12:32

  3. #3
    wild rose avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    180

    Početno

    Moguce je imati ovulaciju u vrijeme menstruacije, meni se to dogodilo, medjutim, sanse da se oplodjena jajna celija ugnijezdi su stvarno minimalne jer je endometrij tanak i jos se i ljusti, mada ni to nije apsolutno nemoguce, samo je jako malo vjerovatno...

  4. #4
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    A ako se slucajno sve poklopilo kako je wild rose napisala i doslo do oplodnje bas taj dan, 12 dana nakon toga bi test to vec i pokazao. Tako da ti nije rano da se rijesis nedoumica.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Hvala vam cure...pomazete mi.. Nikad nisam ni sumnjala na trudnocu,a kamoli test kupovala.Sjutra ga kupujem,pa vam javljam,jer bice 14ti dan. Hoce li sa sigurnoscu pokazati sad? Ja iako bih voljela tu trudnocu,vise od bilo cega,i pored simptoma sumnjam,menstruacija mi je poslije bila i obilna,vec simptomi koji ne prestaju,a i cinjenica da je ejakulirao u meni,i to dva puta te noci,mi daje razloga da sumnjam.

  6. #6
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Suzi, ako si ti to zelis i ja ti saljem ~~~~~~~ da su to trudnicki simptomi koje osjecas.

    Ali, stvarno se moralo puno toga poklopiti da zatrudnis u toku menstruacije. A i ti simptomi ti znaju biti jako, jako varljiva stvar. Tako da se nemoj previse razocarati i ako sutra ugledas minus.
    Sljedeci mjesec tempirajte odnose u vrijeme plodnih dana pa ce biti i veca sansa i da zatrudnis ako ovaj put nisi. Imas tu na "prije zaceca" puno korisnih informacija i savjeta u vezi toga.

    Drzim za sutra.
    Sretno!

  7. #7
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    suzi, moguće je, jedna poznanica je 2 put ostala T metodom ''vadi ga van'' u vrijeme M. al nakraju je oba dva puta bila sretna zbog T

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Drage,samo da vam javim da mi je test negativan. Ali,svi simptomi su jos tu.. moze li se ispostaviti suprotno? Imam do menstruacije jos nekih deset dana.

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A da budeš malo jasnija? Nakon tog odnosa prije dva tjedna nisi imala odnose? Jer, ako jesi, mogla si zatrudnijeti i u očekivano doba ovulacije, oko 14. dana ciklusa, kad zatrudni najveći broj žena, pa ćeš tek za 12 dana moći znati.
    Ali, simptoma obično nema tako rano. Ili ima, pa su više psihosomatski.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Ne,nisam imala odnose nakon tog, vidjamo se jednom mjesecno,zbog njegovog posla,tako da ne mogu tempirati .. A da,dva tjedna je proslo od tad,jutros sam radila kucni test,negativan je. Ja sumnjam jer od tad naduven mi stomak,mokrim nonstop,gadi mi se na skoro svu hranu... Da ponovim test ili sta mi vec moze biti,ako nije trudnoca..

  11. #11
    delitza avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Suzi odi izvaditi betu. Testove možeš raditi svaka 2-3 dana sve do potvrde trudnoće ili menstruacije i bit će ti jako skup sport. Ako odeš kod gin. po uputnicu za betu i bude negativna a simptomi ne prestaju, vjeruj mi, gin će znati na kakve pretrage te poslati.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    9

    Početno

    I ja sam tako mislila .. Uradicu betu,da bih bila sigurna.. Hvala delitza .. pa javljam vam cure sta je u pitanju....

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Mislim da je moguće ali malo vjerovatno

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Cure,zaboravih da vam kazem da sam prije nego sto sam krenula vaditi betu,dobila menstruaciju ..prije dva dana..prvi dan onako slabog intenziteta,sa dosta bola,a danas vec kao i stalno,vise obilno..tako da ne vjerujem ni da je 'lazna' ... Hvala vam u svakom slucaju...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Opet ja! Molim za pomoc! Nakon menstruacije,koja je bila ista kao i uvijek,ja imam jos vece simptome trudnoce. Tvrd mi je i naduvan trbuh,bolovi kad legnem sa svih strana stomaka i kukova,cak i na dodir,a i ne smijem od juce ni da se zakasljem koliko me presjece. Od tad su mi oci,na pola otvorene,umorna sam. Pa sta da mislim,prrplasena sam. Ovo su sumptomi trudnoce ili cega li vec..Pored normalne nenstruacije i prethodnog negativnog testa, mogu li biti trudna?

  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tesko.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    na tvome mjestu, otišla bih na pregled. pomalo mi vuče na neku infekciju.

  18. #18
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Prijateljica je zatrdunila na zadnji dan menstruacije.Eh sada mila da li je i kod tebe slučaj, morat će sačekati da se vidi. Želim ti onaj ishod koji si i sama želiš

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Na pregled mogu tek za nedjelju dana. Ne znam je li infekcija i nisam jos ni sigurna sto zelim, sigurna sam samo u ove simptome,koji nisu umisljeni.. vec mucnina me ubija, bubuljice svud po licu,pa tek mi je zavrsila normalna menstruacija. Je li pouzdan 100% kucni trst,samo sam to ove nedjelje u mogucnosti... Hvala vam punoooooo... situacija mi je takva da samo ovdje ovo mogu da podijelim..

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Suzi, ne možeš od nas očekivati da ti dijagnosticiramo trudnoću.
    Lijepo pričekaj još tih tjedan dana, pa ćeš videjti o čemu se radi.
    Ovo što pišeš su tvoji subjektivni simptomi, a ovo što cure pišu su nagađanja temeljena na tim svojim subjektivnim opisima.

  21. #21
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Smatram da zbog tvoje velike želje da zatrudniš prolaziš kroz te "lažne" trudničke simptome.
    Cura mog bivšeg šefa je 3 mjeseca imala normalno menstruaciju, dok je skužila da je trudna. Ali nije zatrudnjela za vrijeme menstruacije.
    Nije mi jasno kako je uopće moguće zatrudnjeti za vrijeme menge, jer se ovulacija odvija u sredini ciklusa. A i spermije najduže dva dana preživljavaju u ženinom tjelu.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    9

    Početno

    [QUOTE=deeeyoo;2281541]Smatram da zbog tvoje velike želje da zatrudniš prolaziš kroz te "lažne" trudničke simptome.
    Cura mog bivšeg šefa je 3 mjeseca imala normalno menstruaciju, dok je skužila da je trudna. Ali nije zatrudnjela za vrijeme menstruacije.
    Nije mi jasno kako je uopće moguće zatrudnjeti za vrijeme menge, jer se ovulacija odvija u sredini ciklusa. A i spermije najduže dva dana preživljavaju u ženinom tjelu.[/QUO



    Nakon menstruacije sam potpuno iskljucila tu mogucnost i bila totalno opustena,cak se spremam i za putovanje,no mucnine i stomak naduti i bolni mi opet ulivaju sumnju. Ma ja mislim da je tad mozda doslo,jer je ejakulirao u meni,a imamo redovno odnose bez zastite,ne ejakulira,ali sam cula da i predsjemena tecnost moze imati spermatozoida. Mozda sam i mogla i tad zakaciti. Znam ne mozete mi nista vise reci,moram cekati pregled,samo me zanimalo ima li ko iskustva sa dobijanjem menstruacije u prvom mjesecu trudnoce...

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Imala sam odnos sa momkom sedmi dan menstrtuacije. Koristili smo zastitu, jel moguca trudnoca ?

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Dakle ipak je moguca trudnoca u vrijeme menstruacije??Ja sam imala odnos zadnji dan,kad je samo pomalo se pojavljivao smedji iscjedak i nismo pazili,dakle ejakulirao je u rodnicu..Sad se pitam da li trudnoca moguca,jer neko kaze da,a neko ne....

  25. #25
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Pa baš za vrijeme najjaceg krvarenja ne znam, ali ako menstruacija traje npr 5 dana....5, 6 dan je vec moguce! Tako je meni ovulacija dosta rano nekad 5, nekad 6. nekad 7.dan!
    Al mislim da je to prava rijetkost!

  26. #26
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj lilynely prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle ipak je moguca trudnoca u vrijeme menstruacije??Ja sam imala odnos zadnji dan,kad je samo pomalo se pojavljivao smedji iscjedak i nismo pazili,dakle ejakulirao je u rodnicu..Sad se pitam da li trudnoca moguca,jer neko kaze da,a neko ne....
    rijetkost ili ne, meni se dva puta desilo.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Negdje sam čitala da neka plemena imaju odnose samo za vrijeme menstruacije, a normalno se razmnožavaju..dapače, ima ih.. ne znam sad link, al sam to zapamtila

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala puno cvijeta73,sad ostaje samo da cekamo

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    1

    Početno

    postovanje
    zadnje mjesecnice su bile 18.5. i 12.6 a nezasticeni odnos je bio 23.6. vjerojatno plodni dani no nije bilo ejakulacije u mene, medutim nakon tog sam dobila gust iscjedak i svrbez no s kremom je nestao, od tada imam temperaturu, ujutro 36.6, navecer. do 37.. trebala bi dobiti no muci me ta temperatura, imam iscjedak bijeli, na gacicama je gusci no na papiru se vide tragovi, grudi me bole no ne previse, samo sastrane, nekad me boli donji dio trbuha, kao da ce doci al opet... moja pitanja su:
    dali je trudnoca moguca, tj sanse za nju ako nije bilo ejakulacije?
    zasto bradavice potamne npr dok se tusiram al se vrate na normalnu boju..
    unaprijed hvala
    btw nova sam tu i jako zabrinuta pa molim pomoc koliko je moguce, i ps jedan odnos je bio prvi dan mjesecnice...

  30. #30

    Početno

    Ovako...neznam se snac na stranici al zanima me mogu li ostati trudna ako je decko svrsio u mene a bio mi je 3.dan menstruacije? Kolika je mohucnost da ostanem trudna?

  31. #31
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Mogucnost nije velika, ali ipak postoji ( iako mala).
    Ne vjerujem da ti je sada nesto jasnije.

  32. #32
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj pristojno nepristojna prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako...neznam se snac na stranici al zanima me mogu li ostati trudna ako je decko svrsio u mene a bio mi je 3.dan menstruacije? Kolika je mohucnost da ostanem trudna?
    Kopiram :

    Ženski ciklusi:

    Tijekom svakog menstrualnog ciklusa u žena zbivaju se ritmične mjesečne promjene lučenja spolnih hormona, koji zatim dovode i do ritmičkih promjena jajnika i drugih spolnih organa. Prvi dan menstruacije je prvi dan ciklusa. U većine žena ciklus (ženski spolni, menstruacijski) traje prosječno 28 dana, ali može i u zdravih žena varirati od 20 do 35 dana, pa i više.

    Tijekom menstrualnog cilusa jajnik ispušta jajnu stanicu i to se naziva ovulacija. Ovulacija obično nastupa 14 dana prije početka naredne menstruacije (ovo može varirati od žene do žene, i od ciklusa do ciklusa). Nakon ovulacije jajna stanica se kreće prema maternici kroz jajovod i tu se najčešće događa oplodnja. Da bi se dogodila oplodnja treba se dogoditi spolni odnos u razdoblju od 2 dana prije i 1 dan poslije ovulacije ( spermiji u spolnim organima žene mogu preživjeti do 72h). Neoplođena jajna stanica može živjeti 24 sata, a ako se ne oplodi izbacuje se tijekom menstruacije zajedno s površinskom sluznicom maternice. To se naziva menstrualno krvarenje (mjesečnica).


    Računanje plodnih dana:

    Plodni dani mogu se izračunati po formuli, broj dana koliko traje ciklus (vrijeme od prvog dana jedne do prvog dana druge menstruacije) minus 14.npr. ciklus traje 28 dana, dakle 28 - 14= 14. Tom danu ciklusa dodajte i oduzmite 3 dana (14-3=11, i 14+3=17). To je vrijeme plodnih dana,od 11.-17. dana ciklusa kod cura kojima ciklus traje 28 dana. To se može koristiti kad je dužina ciklusa stalno ista, ako varira već je izračunavanje teže jer ne možete predvidjeti koliko će dana proći od početka prve do početka slijedeće menstruacije.

    Ima još nekoliko metoda izračunjavanja plodnih dana:
    Mjerenje bazalne tjelesne temperature - Svakodnevno, nakon buđenja, žena treba izmjeriti svoju tjelesnu temperaturu uvijek istim termometrom i na isti način (najbolje u ustima). Neposredno poslije ovulacije lučenje progesterona povisuje tjelesnu temperaturu za 0,3 do 0,4 o C i ona ostaje povišena tijekom cijele druge polovice ovulacijskog ciklusa. Općenito je prihvaćeno da suzdržavanje od spolnih odnosa 4 dana prije očekivane ovulacije i 3 dana poslije ovulacije onemogućuje začeće. Nakon tri puna dana povišene temperature započinje neplodno razdoblje koje traje sve do početka naredne menstruacije, pa daljnje mjerenje temperature nije više potrebno.

    Promatranje cervikalne sluzi (Billingova ovulacijska metoda) - Svakodnevno večernje promatranje vulve i bilježenje promjena je neophodno za ovu metodu. Nakon 4. do 5. dana iza početka menstruacije vulva je suha sve do oko 9. - 10. dana, kad se pojavljuje oskudna ljepljiva sluz. Pojavom sluzi prekida se vjerojatno neplodno razdoblje i započinje potencijalno plodno razdoblje. Zatim raste količina staklaste, rastezljive sluzi, a vulva je osjetljiva i nabrekla. Posljednji dan obilne sluzi je najplodniji dan. Sluz zatim biva oskudna i ljepljiva. Četiri do pet dana nakon vrhunca pojave obilne sluzi započinje neplodno razdoblje, koje traje do početka naredne mjesečnice. __________________


    Kontracepcija:

    Kontracepcija obuhvaća sve metode koje sprječavaju nastanak neželjene trudnoće. Kontracepcijske metode najvjerojatnije postoje koliko i ljudski rod. U nekim dijelovima svijeta primjenjuju se normalno, dok u nekim još uvijek postoje predrasude, što iz vjerskih razloga što iz straha i neznanja.

    Prema načinu djelovanja dijelimo ih na barijerna sredstva, hormonske metode, maternične uloške, kirurške metode, prirodne metode i postkoitalnu zaštitu.

    Pošto nema "savršene" metode izbor kontracepcije će biti neka vrsta kompromisa. Sigurnost i djelotvornost su vjerojatno najvažniji faktori, a nekima je važna i njihova praktičnost, dostupnost i cijena. Pri izboru metode važno je biti informiran o njenim prednostima i nedostacima, mogućim popratnim efektima, djelotvornosti zaštite od trudnoće i spolno prenosivih infekcija, te o pravilnom načinu upotrebe. Potrebno je uzeti u obzir i vašu dob, zdravstveno stanje, koliko često imate spolne odnose, te osobne stavove i uvjerenja. Najbolje bi bilo konzultirati se s liječnikom koji će vam pomoći u donošenju odluke, a za neke metode je liječnički pregled obavezan.


    Vrste kontracepcije:

    PRIRODNA KONTRACEPCIJA
    -temelji se na suzdrzavanju od sexualnih odnosa u vrijeme plodnih dana
    -sadrzi 3 metode: mjerenje bazalne temperature, pracenje cervikalne sluzi te kalendarska ili ritmicka metoda

    1.BAZALNA TEMPERATURA
    -tjelesna temperatura mjerena ujutro prije ustajanja i bilo kakve aktivnosti, mjerena oralno (u ustima) ili vaginalno
    -bazalna temperatura se mijenja u toku menstrualnog ciklusa, obicno je niza u prvom dijelu ciklusa, pada na sam dan ovulacije te se nakon ovulacije povisi i obicno ostane povisena do pocetka slijedece menstruacije
    -da bi se utvrdila ovulacija potrebne su 3 povisene temperature oko sredine ciklusa (kod zena s urednim ciklusima), pa se ovulacija zapravo utvrduje retrogradno

    2.CERVIKALNA SLUZ
    -na početku i na kraju ciklusa, prije i poslije menstruacije, sluzi nema ili je oskudna. Sluz je gusta, ljepljiva i mutna. Nekoliko dana prije ovulacije stvara se više sluzi, obilnija je, postaje bistrija. Pri ovulaciji sluz sliči bjelancu jajeta i vrlo je elastična, rastezljiva. Nakon ovulacije, u nekoliko dana, sluz postaje gušća, ljepljiva i mutna, pa nestaje.
    -plodni dani traju cijelo vrijeme dok je sluz obilna, bistra i elastična, pet dana prije i tri dana nakon ovulacije.

    3.KALENDARSKA METODA
    - prema Knausu, prvi plodni dan izračunava se po formuli najkraći menstrualni ciklus u danima – (minus) 17. Zadnji plodni dan izračunava se po formuli najdulji menstrualni ciklus u danima – (minus) 13.

    Prednosti prirodnih metoda:
    -nema nuspojava
    -ne koriste se lijekovi (hormoni) ili mehanicka sredstva
    -pomaze upoznavanju vlastitog tijela
    -manje je "unistivac" spontanosti i strasti od nekih drugih metoda

    Nedostatci
    -manje je pouzdana kod zena s neredovitim ciklusima
    -zahtjeva svakodnevno pracenje i biljezenja ciklusa kroz duze vrijeme
    -NE SPRIJECAVA SPOLNO PRENOSIVE BOLESTI!!!!!!!!!

    HORMONSKE KONTRACEPCIJSKE PILULE
    Pilule djeluju trostruko na sprječavanje trudnoće:
    1 - Sprečavaju ovulaciju (sazrijevanje i oslobađanje jajne stanice iz jajnika).
    2 - Mijenjaju viskozitet sluzi koju luče žlijezde sluznice maternice, otežavajući tako prolaz spermija.
    3 – Mijenja samu sluznicu maternice, što otežava implantaciju eventualno oplođene jajne stanice.

    Prednosti
    -Ne utječe na seksualni odnos
    -Čini mjesečnice kraćima i manje bolnima
    -Štiti od raka maternice
    -Umanjuje predmenstrualne tegobe
    -Smanjuje rizik nekancerogenih tumora na maternici.

    Nedostaci
    -Nuspojave mogu uključivati glavobolje, mijenjanje težine i veličine grudi
    -Može povisiti krvni tlak
    -Rijetko, ali može povisiti rizik nastanka tromboze
    -Ne smije se uzimati istovremeno s nekim lijekovima jer poništava ili povećava njihov učinak ovisno o lijeku.

    OSTALE HORMONSKE METODE
    Injekcije
    - sadrže sintetske spolne hormone, a daju se u obliku uljnih otopina ili vodenih suspenzija intramuskularno (mišić nadlaktice ili gluteusa) svakih 4, 8, 12 tjedana ili 3 mjeseca ovisno o vrsti . Hormoni se kontinuirano oslobađaju iz mišića.

    Subdermalni implantati
    – veličine su oko 2 mm,a postavljaju se ispod kože nadlaktice nakon malog reza. Sastoje se od male cijevčice koja kontinuirano otpušta hormon. Kontraceptivna sigurnost traje 3-5 godina .

    Flasteri
    -Kako i sam naziv govori sastoje se od naljepka koji sadrži hormon (transdermalni sistem koji kontinuirano otpušta hormon. Primijenjuju se jednom tjedno. Nakon tri tjedna primjene flastera slijedi tjedan pauze.

    Vaginalni prsten
    -Vaginalni prsten je mali fleksibilni prsten koji kontinuirano otpušta niske doze estrogena i progestagena u tijelo. Djeluje tako da sprečava ovulaciju i zgušnjava cervikalnu sluz što onemogućava prodor spermija. Prsten postavlja sama korisnica. On ostaje na mjestu postavljanja tijekom 3 tjedna nakon čega slijedi pauza od tjedan dana tijekom koje nastupa pseudomenstrualno krvarenje.

    Pilula za dan poslije ili hitna postkoitalna kontracepcija
    -podrazumjeva uzimanje hormonskih preparata neposredno nakon seksualnog odnosa. Hitnu kontracepciju je moguće provesti na nekoliko načina:
    davanjem visoke doze estrogena tijekom 5 dana, no često u ovom slučaju dolazi do mučnine i povraćanja
    uzimanjem 2 kombinirane kontraceptivne tablete u razmaku od 12 h (pogreška 0.2-7.4%)
    uzimanjem 2 doze od 0.75 mg levonorgestrela u razmaku od 12 h (0.4- 4.7%) ne kasnije od 72 h od odnosa. Ova metoda je novija od prethodne dvije.

    HORMONSKA SPIRALA
    -povećava gustoću sluzi u grliću maternice. Spermiji kroz takvu sluz vrlo teško mogu proći
    -inhibira pokretljivosti i funkciju spermija u maternici i jajovodima i time sprečava oplodnju
    -sprečava zadebljanje sluznice maternice. Jajna stanica, koja bi u iznimnim slučajevima mogla biti oplođena, teško se može smjestiti u takvu sluznicu.
    -zadrzava kontracepcijsko djelovanje 5 godina, a nakon toga potrebno ju je promijeniti

    -PREDNOSTI HORMONSKE SPIRALE:
    -Visoka kontraceptivna sigurnost koja se može usporediti sa sterilizacijom i hormonskim kontraceptivnim tabletama
    -Iznimno dobra podnošljivost
    -Menstruacije postaju kraće, slabije i manje bolne
    -Promjene u maternici potpuno su reverzibilne. Nakon odstranjenja IUS-a moguće je zatrudnjeti već u sljedećem ciklusu
    -Upalne bolesti organa zdjelice su rijetke jer gusta sluz u grliću maternice predstavlja barijeru za prodor mikroorganizama

    Bakrena spirala
    -Kontraceptivna zaštita spirala počiva na nekoliko mehanizama djelovanja:
    -smanjuje pokretljivost spermija i time sprečava oplodnju
    -uzrokuje promjene u sluznici maternice i onemogućava implantaciju eventualno oplođene jajne stanice.
    -Kontraceptivna sigurnost spirale je dobra. Od sto žena koje je koriste 0,5-1 zatrudni u godini dana./b]

    KONDOMI
    [b]-Kondomi (prezervativi) su jedino “mehaničko” kontraceptivno sredstvo za muškarca. Njihova je prednost što ujedno štite od spolno prenosivih bolesti i od AIDS-a.
    -takoder stite od infeckije gonoreom, sifilisom,klamidijom i trihomonijazom
    -spada u srednje sigurna kontracepcijska sredstva
    -Komu preporučiti kondom?
    -parovima koji imaju rijetke seksualne kontakte i zbog toga ne trebaju stalnu kontraceptivnu zaštitu
    -ženi koja ne može ili ne želi koristiti kontraceptivne tablete ili unutarmaternične uloške
    -mladim ljudima koji prvi put stupaju u seksualne odnose ili ih rijetko imaju
    -osobama koje često mijenjaju seksualne partnere.

    DIJAFRAGMA
    -vaginalna barijerna sredstva, odnosno tanke gumene kapice s pojačanim elastičnim rubom. Stavljaju se u rodnicu zajedno sa spermicidnim sredstvom prije spolnog odnosa i pokrivaju vrat maternice. Djeluju tako da sprečavaju ulaz spermija u maternicu, a spermicidno sredstvo inaktivira spermije. Zajedno djeluju mehanički i kemijski
    -dijafragma i cervikalna kapica djelomično štite od nekih spolno prenosivih bolesti i stanja koja su njihova posljedica – upalne bolesti zdjelice, neplodnosti, izvanmaternične trudnoće i raka vrata maternice.
    -djelotvornost je dobra ako se koristi pravilno i dosljedno. Stopa neuspjeha u prvoj godini uobičajene primjene je 18 posto, pri idealnoj primjeni šest posto.

    Prednosti uporabe dijafragme
    -sigurno (neškodljivo) sredstvo
    -malo nuspojava i kontraindikacija
    -može se staviti i nekoliko sati prije odnosa
    -može se koristiti nekoliko godina
    -kontrola liječnika nakon početnog pregleda nije potrebna
    -smanjuje rizik raka vrata maternice
    -djelomično štiti od nekih spolno prenosivih bolesti

    Nedostaci uporabe dijafragme
    -potrebna je liječnička preporuka
    -potreban je prethodni ginekološki pregled i određivanje mjere
    -umetanje i vađenje treba uvježbati
    -smije se odstraniti tek 6-8 sati nakon spolnog odnosa
    -pri svakom ponovljenom odnosu mora se u rodnicu dodati spermicidno sredstvo
    -češće urinarne infekcije
    -iječnik mora svake 2-3 godine provjeriti veličinu dijafragme
    -cervikalne kapice nisu djelotvorne u žena koje su rađale

    PREKINUTI SNOSAJ
    -Niskodjelotvorna i nepouzdana metoda kontracepcije pri kojoj muškarac izvuče svoje spolovilo iz rodnice neposredno prije ejakulacije.
    Vrlo je nepouzdana jer mala količina sperme može isteći i prije ejakulacije, a samo jedan spermij je dovoljan za oplodnju.
    Potrebna je samokontrola oba partnera i u praksi je to teško izvedivo. Pritom se oba partnera mogu osjećati razočarana i nezadovoljna.
    Ne štiti od spolno prenosivih bolesti/HIV infekcije.
    __________________

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Ja imam pitanje
    Imala sam sa momkom nezasticeni odnos drugog dana menstruacije, 13 sati nakon toga sam popila pilulu za dan posele.
    I sledeca mjesecnica mi je 20.janura.
    panika me uhvatila, jer su mi grudi kao za vrijeme mjesecnice.
    Da li postoji sansa da sam trudna

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    gotovo nikakva šansa
    razmisli o pametnijem načinu zaštite, da ti jednog dana na bude žao, u dobroj namjeri pišem

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj linda123 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam pitanje
    Imala sam sa momkom nezasticeni odnos drugog dana menstruacije, 13 sati nakon toga sam popila pilulu za dan posele.
    I sledeca mjesecnica mi je 20.janura.
    panika me uhvatila, jer su mi grudi kao za vrijeme mjesecnice.
    Da li postoji sansa da sam trudna
    Nisam se puno bavila tom temom, ali.... Upotrijebila sam jednom tu tabletu, svih ca deset dana nakon toga imala sam simptome trudnoce (kod mene pocinju jako brzo nakon zaceca) i cekala mjesecnicu. U tom periodu sam napravila test i bio je negativan. Dosla je i ta mjesecnicu, ali slaba i smedja, da bi jednog lijepog dana i na javnom mjestu pocela takvo krvarenje, da sam u roku 10 min bila u krvi do koljena. Da vam prisparam ostale pojedinosti....
    Ergo, tableta je djelomicno zakazala

  36. #36
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Ja sam ju daaavno popila na najplodniji dan jer nam je pukao kondom.mm a tada decko jevtaj mj samnom pretrpio sve moje zivcane ispade hahha

    Uredno sam dobila menzis taj mj.morala sam popiti odmah dvije tablete,za 12sati dvije i opet dvije.
    Posljednje uređivanje od zadarmamica : 10.01.2015. at 12:16

  37. #37
    ivekica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Pila sam i ja tu after dva puta. Oba je djelovala.

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj ivekica prvotno napisa Vidi poruku
    Pila sam i ja tu after dva puta. Oba je djelovala.
    Možda nije ni trebala djelovati..možda ne bi bilo ništa i da je nisi popila.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Molim vas za brzi odgovor!
    Ciklus mi inace traje 21-24 dana, a menstruacija 5 dana. 3. dan ciklusa imala sam nezasticeni spolni odnos, ali nije doslo do ejakulacije. Postoji li mogucnost trudmoce?

  40. #40
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da, jednostavno rečeno. Uvijek kad su muški i ženski spolni organi u blizini, a oba partnera su plodni, mogućnost trudnoće treba uzeti u obzir.

    NO, veliko je pitanje koliki je postotak te mogućnosti I morski pas ugrize kupača u Jadranu, bar jednom u 10-20 godina. Ali, to što je ta mogućnost izuzetno rijetka, baš ništa ne znači onome koga je dotični morski pas ugrizao.

    Zaključak je, mogućnost trudnoće u tvom slučaju je poprilično mala, ali statistički moguća. Što ćeš ti poduzeti po tom pitanju, je već druga tema.

  41. #41
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj milamilic prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas za brzi odgovor!
    Ciklus mi inace traje 21-24 dana, a menstruacija 5 dana. 3. dan ciklusa imala sam nezasticeni spolni odnos, ali nije doslo do ejakulacije. Postoji li mogucnost trudmoce?

    Mislim da ne.
    Treći dan ciklusa i nije došlo do ejakulacije?
    Ne. Nemoguće.

  42. #42
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj milamilic prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas za brzi odgovor!
    Ciklus mi inace traje 21-24 dana, a menstruacija 5 dana. 3. dan ciklusa imala sam nezasticeni spolni odnos, ali nije doslo do ejakulacije. Postoji li mogucnost trudmoce?
    Ja sam zatrudnjela tijekom menstrualnog ciklusa, 4. dan.. Mislim da, posto nije bilo ejakulacije, tesko.. ali; nije potrebno ejakulirati da bi u vrijeme plodnih dana postojala šansa za trudnoću.. Dakle, nije nemoguce.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Doga prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam zatrudnjela tijekom menstrualnog ciklusa, 4. dan.. Mislim da, posto nije bilo ejakulacije, tesko.. ali; nije potrebno ejakulirati da bi u vrijeme plodnih dana postojala šansa za trudnoću.. Dakle, nije nemoguce.
    Ali u tvom je slucaju doslo do ejakulacije,ili?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Sve sam zabrinutija. Posljednja dva dana mokrim svakih pola sata i imam grceve u stomaku. Jel moguce da su to neki od simptoma trudnoće 11 dana nakon spolnog odnosa? hvala unaprijed na odgovoru!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Ja sam ti trudna sest mjeseci i nikad nisam mokrila svakih pola sata, a simptomi trudnoce su mi se pojavili kad sam vec bila dobrano trudna (vise od dva mjeseca). Tako da 11 dana nakon spolnog odnosa sumnjam da imas simptome trudnoce. Mozda je u pitanju kakva infekcija ili nesto slicno. To je ono sto ja mogu reci.

  46. #46
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj milamilic prvotno napisa Vidi poruku
    Ali u tvom je slucaju doslo do ejakulacije,ili?
    Je, kod nas je doslo.. Tako da ti kazem, teze je u tvom slucaju, ali nikako nemoguce..

    A ovo dr sto prozivljavas je, pretpostavljam, cisto psiha..
    Posljednje uređivanje od Doga : 16.04.2015. at 14:26

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala vam puno na odgovorima, nadam se da ce sve biti u redu onda

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Znaci ovako imala sam hajmo reci sex sa deckom zadnji dan menstruacije... On nije ejakuirao u mene i nije do kraja stavio nego negdje manje od pola, i to je trajalo manje od minutu... Dalje smo se nastavili zadovoljavati rukama...
    Malo me strah jer stomak mi je malo nadut e sad trebam dobiti za 5 dana jer mi je ciklus redovit ( nekad dan gore dole ) ii jel postoji ikakva mogucnost za trudnocu ?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Da li je moguca trudnoca drugog dana u toku menstruacije ako je dečko ejakulirao?

  50. #50
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj Dacika prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je moguca trudnoca drugog dana u toku menstruacije ako je dečko ejakulirao?
    Postoji mogucnost, ali vrlo mala. Ovisi koliko su ti dugi ciklusi i kojeg dana u toku ciklusa je ovulacija.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •