Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 337

Tema: Maturalac

  1. #251
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Pa da ni meni nije jasno.

  2. #252
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Vjeruj mi, ne ide im super. Neke su se i zatvorile u pandemiji. One koje su opstale, godinu i pol nisu skoro ništa radile.
    Zašto je samo jedna ponuda? Zato što nema autobusa (tj. autobusa ima, ali nema ih tko voziti), zato što nedostaje vodiča...
    Sve škole su sada u istom periodu navalile na izlete/maturalce i kronični je nedostatak gore navedenih osoba. Pa se agencije ne javljaju na puno natječaja jer nemaju što ponuditi.
    Je ionfa naša pametna škola organizira izlete za sve više razrede u isti dan/ datum

  3. #253

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Je ionfa naša pametna škola organizira izlete za sve više razrede u isti dan/ datum
    Pa normalno da će ih organizirati sve u isti dan, zbog organizacije nastave.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 28.04.2022. at 19:54

  4. #254
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Srednjoskolac Istra. Jenda noc 725 kn. Moglo se platiti i na 12 rata.
    Osnovoskolka Istra. Cini mi se dvije noci 1660 kn. Ne znam jel moze na rate. Jer ne mogu naci ponudu.

  5. #255
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pa normalno da će ih organizirati sve u isti dan, zbog organizacije nastave.
    A gore piše kak nema ko voziti buseve
    Do sad nisu svi išli u isti dan!

  6. #256
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Kod nas u OS jesu.

  7. #257

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A gore piše kak nema ko voziti buseve
    Do sad nisu svi išli u isti dan!
    Ja znam više škola koje jesu, nego koje nisu, ali moguće je da nisu sve škole radile iste planove. Očito svatko ima svoju računicu - škole svoju, agencije svoju. Nekako se očito uspiju dogovoriti.
    Sigurno ne organiziraju sve škole izlete za sve razrede u istom danu. A jasno je da unutar jedne škole jednostavnije ako su svi razredi isti dan na izletu, zbog rasporeda, organizacije nastave, itd.

    Btw. kod mojeg bi se sad trebalo početi govoriti o maturalcu, ali još nisam čula ništa konkretnije od đačkog naklapanja u WhatsApp grupi. Jedino što je izvjesno je da se neće ići u inozemstvo.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 28.04.2022. at 21:26

  8. #258
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Tanja_b, a bas steta...pa.koja je razlika, inako su sad mjere manje-vise ukinute i vani i kod nas?

  9. #259

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ne znam koja je razlika, stvarno. Nismo još dobili nikakve službene informacije. Ali s obzirom da je njihovoj generaciji u zadnje dvije godine uskraćeno praktički sve osim "obične" nastave (nije bilo izleta, putovanja, izvannastavnih aktivnosti u školi, čak i natjecanja su održavana online), za njih je svaki izlet, pa još k tome višednevni, dragocjeno iskustvo, i u ovom trenutku je svejedno hoće li ići u inozemstvo ili npr. nekamo u Dalmaciju. Samo da se nekamo ide.

  10. #260
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    tanja_b pa znaš da su naši bili na maturalcu. Tri dana u HR

  11. #261

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Tako će vjerojatno i naši.

  12. #262
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Naši ne isključuju odlazak u inozemstvo.

  13. #263
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Koliko znam za sve koji idu preporuka je HR

  14. #264
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko znam za sve koji idu preporuka je HR
    Ja moram priznat da mi nije jasno zasto.

  15. #265
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Vrlo jednostavno , ako se neka država sjeti da se mora imati ovo,ono i to ne možeš u trenu dobiti recimo svi cjepljeni....

  16. #266
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Pa u tom slucaju biras zemlju gdje nisu imali (a nemaju ni sad) restriktivne mjere, uostalom koliko shvacam ide se u par narednih mjeseci, a sad je svima sezona, pa sumnjam da ce poostravat. Uostalom i sad u 90% zemalja u Europi se moze uci s neg.testom, punoljetni ne trebaju biti cijepljeni, (skoro) sve su zemlje olabavile. To su samo izgovori nadleznih.

    Ima zemalja u kojima ne trebaju nikakvi papiri ni za zatvorene prostore (muzeji i sl.), zapravo sad vecina.

    Al nema veze kuda, bitno da djeca putuju i druze se.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.04.2022. at 20:50

  17. #267
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Inozemstvo se ne preporuča jer u slučaju zaraze Covidom roditelj mora doći po dijete (tako su nama objasnili).

  18. #268
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Bas sam htjela napisati da se moze dogoditi situacija da se klinci kolektivno zaraze. Ja sigurno ne bih zeljela biti u Spanjolskoj u nekom hotelu odgovorna za njih.
    A ni kao roditelj ne bih zeljela u tom slucaju biti toliko udaljena.
    Npr. Da sam razrednica. Trci od djeteta do djeteta. Roditelji zovu. Kolika je temo. Jel pije. Jel moze jesti.....Alergican je na ovaj lijek onaj.
    Ovako su udaljeni par sati i svaki roditelj moze doci po svoje dijete.

    Nedavno smo bili na putu. Sin nije. Iskreno nije mi bilo bas najugodnije bas sta ako se zarazi.
    Na srecu nije tad.

  19. #269
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Zna li netko, pokriva li putno zdrastveno osiguranje situaciju da si prije povratka pozitivan i moraš ostati u toj državi do kraja karantene?
    Neću biti u mogućnosti vidjeti ugovor.

  20. #270
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja se pokušavam sjetiti koja to zemlja nije imala "restriktivne mjere" za covid. Turkmenistan?
    Trenutno vlada omikron i mjere su relaksirane visemanje svugdje.
    Ali nitko ne zna što iduce slovo nosi. Tako da mi je razumljivo da je preporuka Hrvatska jer nitko nema kristalno kuglu što će biti za 2-3-5 mjesecu. Iduće godine ako se situacija smiri na dulje vrijeme pretpostavljam da bi se mogle i preporuke promijeniti.

  21. #271

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se pokušavam sjetiti koja to zemlja nije imala "restriktivne mjere" za covid. Turkmenistan?
    Tanzanija i afričke zemlje općenito, odakle su i potekli novi sojevi.

  22. #272

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko, pokriva li putno zdrastveno osiguranje situaciju da si prije povratka pozitivan i moraš ostati u toj državi do kraja karantene?
    Neću biti u mogućnosti vidjeti ugovor.

    Ne, ja sam jesenas zvala na sve strane i rekla bih da ne. Dakle, Grawe je jedan od rijetkih koji pišu da pokrivaju do 1000€ po osobi taj smještaj. Ali onda piše da se to ne odnosi na zemlje za koje je mvep izdalo preporuku da se u njih ne putuje za vrijeme pandemije. A mislim da sam onda pronašla da je mvep to rekao za sve valjda.
    Uglavnom , uzela sam Grawe ipak, mi smo isli kod prijatelja pa nam smještaj i ne bi bio problem ali bi eventualni visoki troškovi liječenja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #273
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, ja sam jesenas zvala na sve strane i rekla bih da ne. Dakle, Grawe je jedan od rijetkih koji pišu da pokrivaju do 1000€ po osobi taj smještaj. Ali onda piše da se to ne odnosi na zemlje za koje je mvep izdalo preporuku da se u njih ne putuje za vrijeme pandemije. A mislim da sam onda pronašla da je mvep to rekao za sve valjda.
    Uglavnom , uzela sam Grawe ipak, mi smo isli kod prijatelja pa nam smještaj i ne bi bio problem ali bi eventualni visoki troškovi liječenja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hvala

  24. #274
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Ako imate Revolut Premium, pokriven je smjestaj u slucaju covida, ali samo ako ste u inozemstvu.

  25. #275
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako imate Revolut Premium, pokriven je smjestaj u slucaju covida, ali samo ako ste u inozemstvu.
    Gledalala sam sitna slova ali ne nalazim točno uvjete.
    Put ne bude povezan sa revolut karticom.
    I može li se Premium plaćati samo mjesec-dva ili onda mora za stalno.
    https://www.revolut.com/en-HR/revolut-premium
    Posljednje uređivanje od Cathy : 30.04.2022. at 19:34

  26. #276
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Inozemstvo se ne preporuča jer u slučaju zaraze Covidom roditelj mora doći po dijete (tako su nama objasnili).
    Ovo mi ima logike.
    Osim naravno ako su djeca u Dubrovniku, pa ti je brze do njih doci da su u Slo, Beču ili Budimpesti.

  27. #277
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako imate Revolut Premium, pokriven je smjestaj u slucaju covida, ali samo ako ste u inozemstvu.
    Našla sve, ali....fakat trebaš kopati.

  28. #278
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    I ja sam kopala.
    Mi smo uzeli premium kad su imali neku akciju 3 mj besplatno. Taman prije nego smo isli na put.
    Mm je usporedjivao cijene s ostalim putnim osiguranjima kod nas i zakljucili smo da nam se isplati i nastaviti placati jer putujemo par puta godisnje.

  29. #279
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Trebala bi se jedino raspitati vrijedi li kad maloljetni clan putuje bez vas.

  30. #280
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Trebala bi se jedino raspitati vrijedi li kad maloljetni clan putuje bez vas.
    Nije maloljetni.

  31. #281
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Onda bi vjerojatno trebala biti kartica na njegovo ime.

  32. #282
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Onda bi vjerojatno trebala biti kartica na njegovo ime.
    Da tako sam i mislila. Drugo dijete ima obični Revolut, a ovom bi uzeli onda Premium, jedino moramo vidjeti uvjete otkazivanja ako se odlučimo.
    I puno hvala na informaciji.

  33. #283

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Kad smo mi išli na maturalac bila je najgora kazna i najveća nesreća ići na maturalac u Hrvatsku. Ali sad kad gledam na to zabava je bila kakvu smo si sami napravili. Mogli smo biti bilo gdje i bilo bi nam isto. Meni je tada bilo skoro pa prvi put da putujem izvan Hrvatske pa mi je to bilo wow, ali mislim da današnje generacije ipak više putuju. U ovim okolnostima kad mijenjaju pravila za ulazak u pojedinu zemlju od danas do sutra, maturalac u Hrvatskoj mi se čini kao savršeno rješenje. Kome se uopće da razmišljati kakva će biti pravila za prelazak granice za par mjeseci i što ako se netko zarazi u Španjolskoj ili tko zna gdje. Nakon što se dvije godine nije išlo nikuda sad su i maturalci u Hrvatskoj bolje išta nego ništa.

  34. #284
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    U vrijeme mojih maturalaca mi smo isključivo išli u Hrvatsku i isključivo s vlakom
    Osnovna Zadar Borik netom pred osmi razred 5 dana
    Srednja opatija u desetom mjesecu tri dana , s time da se tad išlo u srednjoj većinom u Češku u ljeti pred četvrti razred
    Norijadu smo odradili na Sljemenu uz pečenog janjca i cjelodnevno druženje po Medvednici, tek predvečer smo se spustili u grad u šetnju, nismo se razbacivati brašnom i jajima ko ostali maturanti koji su od jutra uspjeli višestruki potrošiti na

    I da to kaj smo odradili sve u hr nije nam bila nimalo kazna, već prilika za druženje što je i namjera maturalca zar ne?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.05.2022. at 06:25

  35. #285
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Jesi sigurna da nisi svoje školovanje pomiješala s nekom knjigom Mate Lovraka?

  36. #286
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ja ? Nikako
    Najveća fora i u osnovnoj je išla raska , profa po našoj želji ( tehnički) i raskina prijateljica 84 u ljeto
    Srednja samo raska

    Maturalna samo baš razred na destinaciji koju su odabrali dečki iz razreda

    A ne ko sad cijele generacije i izleti, maturalci , maturalne
    ...
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.05.2022. at 20:39

  37. #287
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi sigurna da nisi svoje školovanje pomiješala s nekom knjigom Mate Lovraka?
    Je, i meni se to pitanje nametalo :D

  38. #288
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Baš čudno zar ne?
    Uostalom i moj nećak je pred 10-tak godina išao na izlete s vlakom u srednjoj, isti taj razred je koristio mnoge povlastice koje u to doba nisu koristili druge škole

    Frendica od moje klinke išla s razredom badava na izlet u Ogulin jer su svi napravili u razredu one besplatne karte ( znači ovo je čista sadašnjost skoro)

    Zar je to ako čudno ići nekud vlakom? Ili bez osiguranja na osiguranje gdje se cijena penje najmanje na duplo ?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.05.2022. at 22:26

  39. #289
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Pa mislim da je najveći problem što kad ideš na maturalac, bilo u Hr ili vani, gledaš obići više mjesta, pa da i dođeš vlakom do destinacije, morat ćeš organizirat autobus da te voza tamo, tako da je vjerojatno jednostavnije i jeftinije jednostavno iznajmiti autobus i dva vozača na tih par dana da pokriju sve.
    Meni bi, da sam razrednica, bio i taj problem rasporeda po kupeima gdje ih nemaš koliko toliko sve na oku

  40. #290

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Kad se jednog lijepog dana HŽ infrastruktura i HŽ putnički prijevoz međusobno dogovore o prioritetima i kako će održavati pruge i vlakove, možda nam i željeznički promet počne nalikovati nečem upotrebljivom pa se i školske ekskurzije budu mogle organizirati vlakom.
    Do tada - nema potrebe natovariti si još i taj stres. Jedno je jednodnevni razredni izlet do Ogulina, ili ono što je moj sin prakticirao sa svojim društvom, da se voze biciklom do Karlovca ili Novske, pa se onda njih 5-6 vraća vlakom u Zagreb, ali višednevni maturalac koji ima za cilj upoznavanje destinacije, a ne razgledavanje pruge kroz prozor zaustavljenog vlaka između dva sela, mislim da zbilja nema smisla.

  41. #291
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Istina da je u moje doba nmaturalaca bila bolja povezanost i bolji raspored vlakova, mi smo i privatno jako puno putovali i dosta često radili kružne izlete,što danas u jednom danu teško se može napraviti.

  42. #292
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    bit maturalca je druženje , pa ako se usput i vidi nešto to je samo plus

    Mi smo na obadva maturalca imali i razgledavanje većih gradova uz našu destinaciju , ali je bio više i naglasak na druženju
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.05.2022. at 09:18

  43. #293

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ako ćemo o povijesti maturalnih putovanja, koliko znam, taj koncept uveden svojedobno kako bi se svoj djeci omogućilo putovanje na more (ili neki drugi dio zemlje), neovisno o imovinskom statusu roditelja.
    Družiti se mogu i u Maksimiru i na Jarunu naravno da nije poanta maturalca da se putuje na skupe i egzotične destinacije, ali kad se već vraćamo u davna vremena, svojedobno je maturalac mnogoj djeci bila prva prilika u životu da putuju u inozemstvo.
    Druga stvar je što su višednevni izleti u zadnjih 20ak godina postali popularni i sve pristupačniji, pa su se mnogi naputovali već i prije tog maturalca, a maturalac se doživljavao kao priliku za konačno puštanje s lanca prije mature i odraslog života.
    Nisam baš pratila kamo se sve putovalo na maturalce zadnjih godina prije pandemije, znam da su jedno vrijeme bile u igri i daleke destinacije na koje se išlo avionom. S obzirom da su zadnje dvije školske godine bile takve kakve su bile, i putovanja su nekako resetirana, što možda nije ni tako loše. Sad je prilika da maturalci ponovo dobiju svoj izvorni smisao - zajedničko putovanje i druženje, usput i zajednički obilazak nekih mjesta, pri čemu nije toliko bitno je li to u Hrvatskoj ili negdje drugdje.
    Ali ipak, ne treba ići u drugu krajnost i reći da je bit maturalca samo druženje, pa bilo to i u zaustavljenom vlaku negdje u pustopoljini - nismo više u vremenima Mate Lovraka ipak bi bilo lijepo da nekamo i doputuju i obiđu neko mjesto.

    Inače, "naglasak na druženju" je savršen izgovor agencijama da preskoče dio obećanog programa i na taj način prevare učenike za novce - doživjela sam to na svojem maturalcu, a bogme i sin u osnovnoj školi (pisala sam već ranije na ovoj temi o tome). Možda je onda bolje u startu tražiti manje zgusnut program, ali takav koji će se zaista i ispoštovati?

  44. #294
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni to sa vlakom bas zvuci super Moj cetvras sad ide 4 dana na ekskurziju, Zagorje, 2200 kuna. Raspored im je bas nakrcan, vidi ovo, vidi ono (Plitvice, Husnjakovo, Tabor, Trakoscan, Zagreb - svasta u Zagrebu, Marija Bistrica, Varazdin) :D Meni se cini bolje kad bi izbacili 2/3 toga i pustili ih da gustaju u toplicama.

  45. #295
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Zadnjih godina prije korone najpopularnija je destinacija bila Španjolska, a odmah za njom Grčka, Češka, Mađarska. Španjolska je uključivala sve navedeno, inozemstvo, let avionom (mnogima prvi), dobar provod u izlascima i sve to uz korektne cijene. Moj sin je imao peh da bukne korona i propadne Španjolska no ipak su uspjeli otići na domaći maturalac po ništa puno povoljnijim cijenama. Hvarski hotel je eto zbog loše korona sezone uopće primio maturante na maturalac ali cijena nije baš bila simbolična. Putovanje je koštalo vrlo slično koliko bi i Španjolska avionom.
    Ja moram priznati da uopće ne vidim prednosti u domaćim putovanjima osim patritskog punjenja domaćeg proračuna.

  46. #296
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Zadnjih godina prije korone najpopularnija je destinacija bila Španjolska, a odmah za njom Grčka, Češka, Mađarska. Španjolska je uključivala sve navedeno, inozemstvo, let avionom (mnogima prvi), dobar provod u izlascima i sve to uz korektne cijene. Moj sin je imao peh da bukne korona i propadne Španjolska no ipak su uspjeli otići na domaći maturalac po ništa puno povoljnijim cijenama. Hvarski hotel je eto zbog loše korona sezone uopće primio maturante na maturalac ali cijena nije baš bila simbolična. Putovanje je koštalo vrlo slično koliko bi i Španjolska avionom.
    Ja moram priznati da uopće ne vidim prednosti u domaćim putovanjima osim patritskog punjenja domaćeg proračuna.
    Da malo blesavo. i što je najbolje brže bi došla do sina (da je zatrebalo) da je u Beču ili Budimpešti nego na Hvaru.

  47. #297
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moj je išo u onoj zadnjoj turi
    Sicilija s brodom, Napulj Pompeji
    18 sati tam brod noć 12-14 nazad

    Oko 5000 kn

  48. #298
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek policija pregleda buseve i vozače prije polaska.
    Ovo vrijedi za Mioc, a kako je drugdje- ne znam.
    Sad je standard policija i pregled prije puta nema veze s miocem
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.05.2022. at 17:06

  49. #299
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Zadnjih godina prije korone najpopularnija je destinacija bila Španjolska, a odmah za njom Grčka, Češka, Mađarska. Španjolska je uključivala sve navedeno, inozemstvo, let avionom (mnogima prvi), dobar provod u izlascima i sve to uz korektne cijene. Moj sin je imao peh da bukne korona i propadne Španjolska no ipak su uspjeli otići na domaći maturalac po ništa puno povoljnijim cijenama. Hvarski hotel je eto zbog loše korona sezone uopće primio maturante na maturalac ali cijena nije baš bila simbolična. Putovanje je koštalo vrlo slično koliko bi i Španjolska avionom.
    Ja moram priznati da uopće ne vidim prednosti u domaćim putovanjima osim patritskog punjenja domaćeg proračuna.
    Tako i mi, žali bože novaca.

  50. #300

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Iz moje gimnazije se uvijek islo ili u Grcku ili u Rim. U neko vrijeme se krenulo po Srednjoj Europi (Bec, Prag, Budimpesta).
    To su bila putovanja od cca 8 dana na kojima se, osim druzenja i zabave, puno toga naucilo i vidjelo ono o cemu se slusalo 4 godine.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 02.05.2022. at 17:57

Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •