Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Okrutnost prema životinjama

  1. #1
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno Okrutnost prema životinjama

    Zadnjih godina sve više ima utka magaraca. Znači u selu koje nema niti jednog magarca organizira se utrka. Magarce se dovuče iz susjednih sela, s farmi, bogtepitaodakle i onda te jadne životinje stoje cijeli dan zavezane za stablo da bi ih navečer, na seoskoj fešti ovako natezali potpuno nepoznati ljudi:

    http://www.prijatelji-zivotinja.hr/d...age_2_9826.jpg
    http://www.prijatelji-zivotinja.hr/d...age_3_9827.jpg
    http://www.prijatelji-zivotinja.hr/d...age_3_9828.jpg
    http://www.prijatelji-zivotinja.hr/d...age_3_9829.jpg

    Pogledajte te životinje i recite mi da im je lijepo, da nisu u strahu, da ne pate, da im se to baš sviđa. Da se ničim ne krši Zakon o zaštiti životinja.


    Recite mi što mislite jel normalno takvu vrstu zabave organizirati u 21. stoljeću. Kad sam pitala odgovorne, reagirali su ko da sam im mater opsovala.
    Meni je to grozno i okrutno i mogu sad bez *****ti izbaciti nekoliko boljih načina za promociju magaraca i očuvanje tradicije držanja magaraca i truć bla.... A teško da bi se mogla nazvati nekom posebnom ljubiteljicom životinja, u kući imam samo jednog macaklina....

    Zapravo, molim vas da bojkotirate utrke takve vrste, ako želite da vam djeca upoznaju magarce, postoje puno bolja mjesta i okolnosti za to...



  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Omg trke magaraca u mom selu na moru su zaista već odavno izumrle

    Ove godine su se neki dečki dosjetili pa su organizirali fotkanje sa jednim magarcem (pod parolom zadnji tovar u selu)

    Meni je već i to bilo grozno, ali budimo realni, tradicionalno držanje magaraca je svakako bilo puno veće mučenje životinja i od trke i od naslikavanja.

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    i kod "nas" so doržavaju. Mislim da to neki čovjek na Pelješcu ima farmu magaraca i onda s njima ide od mjesta do mjesta i radi te utrke tovara

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mima, nije ih ni kod nas bilo do prije par godina. Tradicionalno držanje više ne postoji, mislim nitko više ne koristi magarce za rad. Mislila sam na to da ako netko želi isticati magarce kao neku tradiciju, da postoje bolji načini za to.

  5. #5
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Mima, nije ih ni kod nas bilo do prije par godina. Tradicionalno držanje više ne postoji, mislim nitko više ne koristi magarce za rad. Mislila sam na to da ako netko želi isticati magarce kao neku tradiciju, da postoje bolji načini za to.
    Slažem se...
    Ove fotke koje si linkala govore sve...

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja su djeca baš ovo ljeto bila na toj farmi magaraca i koza na Pelješcu, nisam imala pojma da ih drže za utrke . Mislila sam da ih uzgajaju radi mlijeka...

    Meni je to živi očaj, ko i one borbe bikova po Hercegovini i uz Hercegovinu, utrke žaba i sve drugo što služi zabavi naroda. Utrkuj se jašući na susjedu, pokoljite se ravnopravno sjekirama pa nek selo navija.

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Možda to nije ta - ali neka s Pelješca je

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Uglavnom ih na farmama uzgajaju radi mlijeka, ali promoviraju se tako na tim utrkama. Jadno.

  9. #9
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Užas.
    Užas.
    Užas.
    Zlo mi je od vijesti koje mi svakodnevno iskaču na netu, a sve redom o zlostavljanju životinja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #10
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Strasno da.Mi smo ove godine bili u Tribunju i tamo se 3 dana odrzavala utrka magaraca.
    Bas sam kom.s muzem da mi je to cisto zlostavljanje zivotinja.
    I bas su mali ti magarcici

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •