Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Za koju veličinu robice se odlučiti - dok je beba još u trbuhu

  1. #1
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno Za koju veličinu robice se odlučiti - dok je beba još u trbuhu

    Mamice koja su vaša iskustva? Koju ste veličinu kupovale i nabavljale u trudnoći za bebu koja je na putu ?

    Idemo sutra u shopping robice za maloga, i to vjerojatno u HM i Next, kad nema niš drugo pametnoga, te se strašno se dvoumim koju veličinu uzeti. Da li da mu kupujem većinski 50 ili da odmah krenem s 56? Ja ne volim da je beba u jako velikom i da pliva u robici, radije bi da mu je onak taman lijepo ili mrvicu veće. Imati će platnene pelene pa moram računati i da ga to malo "poveća", trba utrpati platnenu pelenicu s guzom u body .

    Zasad je mišić norlmalno velik, odgovara tjednima, sad sam u 32.tt no postoji velika mogućnost da rodim koji tjedan radije na CR. Curka moja je rođena s 3040g i 47cm, dva tjedna prije termina.

    Od robice kupujemo one kombinezone - onzie (s nogicama) i bodije dugih rukava sa kopčanjam sa strane za prvo vrijeme i hlačice s nogicama. Nikakve fancy traperice, majčice, hoodice za sad... Mora mu biti ugodno i praktično .

    Nemam pojma, ako kupim 50 i ako mu bude malo a neću moći zamijeniti sam se totalno zeznula, ali ako kupim većinu ili sve 5 ii ak mu bude veliko isto ne budem baš sretna plus muž će onda morati u shopping .

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ako su hlačice prevelike lako presavineš nogavici,rukav zafrkneš
    Moj veliki je rođen s 49 cm,i prve stvari su mu bile 56

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nemoj 50. To preraste doslovno u par dana.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pitaj ginekologa procjenu bebine težine...

    Meni je trebalo i 48 jer moj mlađi se rodio nekoliko tjedana ranije, pa mu je bratova odjeća vel.56 bila ogromna. Ali to je iznimna situacija. Normalno donesenoj bebi ne treba manje od 52.

    Ja sam za starijega dobila dosta rabljene sitne odjeće i to je bilo super jer je točno da se najmanji brojevi brzo prerastu. Ništa od toga nije bilo pohabano ni iznošeno. Opereš par puta i bebač preraste....

  5. #5
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj 50. To preraste doslovno u par dana.
    moje nisu
    bile su bar mjesec dana u tome
    prva i puno duze
    ovisi kak velike bebe radjas, moje su male

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mojoj je 56 bio mali.
    Sreća pa sam kupila samo jedan bidi te veličine, a sve drugo 62.
    Taj mali bodi je obukla jednom.
    Ali ja sam znala da bu cura i velika i dugačka.
    Na UZV se to lijepo vidi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Meni su obojica rođeni sa 3200 i 51cm i obojica su nosila 50 do mjesec dana (i manje modele 56, kupila sam pola-pola). Ja mrzim kad plivaju u robici i kad su im rukavi i nogavice potfrknuti, i 56 prerastu za sljedećih mjesec dana, pa neću kupovat odmah 62. Vidi šta ti kažu na UZV pod kraj...od jedno 36-37tt ćeš imat jasniju sliku.

  8. #8
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    E ja sam krenula s platnenima nakon mjesec dana, ako ti budeš startala s platnenima od početka, onda će ti trebat odmah 56 - na ove dimenzije djeteta koje sam ja navela.

  9. #9
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Na jednom od uzv je procijenjena na giganta pa smo kupili 62 i nesto sitno 56 za svaki slucaj. Sve skoro Next.
    Rodjena je s 2690 i 47 cm
    Srecom, imali smo nesto i posudjeno 50 pa smo nadokupili.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Nasa prva robica je bila 56. Brzo presli na 62. Iako najmlada curica rodena ranije i bila je po izlasku iz bolnice 2500 i 44,nije nam trebala manja robica,ne mogu reci da je plivala u 56,bila joj je komotna.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Ja sam uzela 50-56-62-68 svega po 3 --4 komada.. najviše bidici-dugi/kratki/ i te benkice s nogavicama...poslje kad stignemo budemo kupovali usput...
    Iovako nikad dr nezna točnu velicinu..

  12. #12
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moj je nosio br. 50 minimalno mjesec dana.
    A bome smo nakon poroda trazili i manji broj.
    2850 g/ 50 cm

  13. #13
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    tako i moje cure
    pogotovo prva 2660/44, ta se u 56 utapala
    a ja mrziiiiiim kad im je veliko

  14. #14
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Da i ovdje napisem da su nama Nextova odjelca bila kraca i sira od npr. HM-a. Zara isto ima manje velicine.
    Pepco ima fakat prejeftine a okej stvari, tanji pamuk i vece brojeve, cini mi se, imam samo 2-3 njihove tutice za sada.
    Lidl ima odlican pamuk, brojevi su takodjer veci.
    I nasa je iskoristila br. 50, ni ja ne volim ako joj nije po mjeri.
    Nsmo previse toga nakupovali, cesce sam prala.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moji su rodjeni 3200-3500. Nismo koristili 50. 56 im je bio prva 2 tjedna mrvicu prevelik. Jedino im je lidlov 56 bio ogroman.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Djeca s 3200 su veća od 51 cm

  17. #17
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Djeca s 3200 su veća od 51 cm
    Kako to misliš, jelena.O? Ja sam napisala tamo gore da sam rodila komada dva s ravno 3200 i 51cm.
    Ili misliš da djeca od 3200 ne stanu u robicu br 50 zbog toga jer su predebeli za nju? Pa nije to baš hop, sad imaš 51cm pa više ne staneš u 50. Lidlov 50/56 je prerastao istovremeno kad i C&A 62. I sad kad ima 118 cm, nosi nešto 116 a nešto 122.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ja bi većinu uzela 56 s obzirom na platnene (pogotovo bodiće i hlačice) i par komada 50 za svaki slučaj ili za prva dva tjedna.

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Inače ako vas to brine u second hand shopovima ima kao novih bodija za sitne novce. Nije nikakva drama uzeti rabljeno jer često ljudi uopće i ne koriste bodije koje su dobili. A H&M će staviti 3x veću cijenu.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Rabljeno je uvijek odlična opcija. Em su u većini slučajeva barem nekoliko puta oprane stvari (i time isprane od kemikalija), em su jeftinije, a kod tih najmanjih veličina stvari uglavnom izgledaju kao nove.

  21. #21
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Pa da, ionako dosta te robice dobijemo naslijeđeno od prijatelja i rodbine. A ja sam čak imala robice od članova obitelji koji sad imaju i 40ak godina.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Rabljeno je uvijek odlična opcija. Em su u većini slučajeva barem nekoliko puta oprane stvari (i time isprane od kemikalija), em su jeftinije, a kod tih najmanjih veličina stvari uglavnom izgledaju kao nove.
    X
    Osim toga, nekoliko puta oprane stvari su mekše i podatnije od novih.

  23. #23
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Inače ako vas to brine u second hand shopovima ima kao novih bodija za sitne novce. Nije nikakva drama uzeti rabljeno jer često ljudi uopće i ne koriste bodije koje su dobili. A H&M će staviti 3x veću cijenu.
    Najbolja roba koju moja djeca imaju je uz second handa. Za sitnis predobre stvari. Ono sto sam kupila novo nije bilo ni priblizno tako dobro. A ne zelim davati hrpe novaca na to. Samo treba vise puta otici i ne ocekivati odjednom 50 super stvari.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  24. #24
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    za platnenopelenase - postoje i oni produzeci na drukere pa se mogu koristiti bodici odgovarajuce velicine

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moji su nosili par stvari od mog mlađeg buraza,svo troje je nosilo više manje stvari od meževe sestrične koja je imala blizanke,ali te cure su valjda imale sve šareno,a meni nije smetalo da je dečko napol u tom ili cura u zeleno plavom.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Prosljeđivati smo i uzimali stvari kak je kome trebalo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •