Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Nosiljka i glavobolja

  1. #1
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno Nosiljka i glavobolja

    Napokon smo, na obostrano zadovoljstvo, dočekale nošenje u nosiljci, a paralelno s tim su se meni pojavile glavobolje, pritisak u glavi, bol u ramenima.

    Inače imam početne degenerativne promjene u vratnoj kralježnici, suženje kanala, laganu skoliozu.

    Je li moguće da je neću moći nositi u nosiljci, da su mi bolovi od nje?
    Kakva su vaša iskustva?

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Nemam glavobolju od nosiljke, ali imam migrene od jakog svjetla.

  3. #3
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ne znam kakva ti je nosiljka.
    Meni su od jedne patila ramena, a od druge kukovi.
    Probaj otici na masazu jednom tjedno, vjerojatno bi moglo poboljsati stanje.

  4. #4
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Stokke.
    Mislim da mi previse optereti ramena :/

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Mene je prije dva dana zaustavila žena i počela se žaliti na Stokke nosiljku. Da dijete u njima visi. Preuska baza. Da ne odgovara. Za kolica se isto žalila da je bole ramena. Itd.

  6. #6
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mi imamo i kolica, s njima smo jako zadovoljni, moja zamjerka je sto su teska i malo nezgrapna za slaganje, ali Opti napokon uziva u voznji, a i nama je gust voziti ih.

    A za nosiljke nisam ekspert pa ne znam, meni se ne cini da visi, izgleda mi OK.
    Znam da uziva i u njoj, ali meni ubi ledja, to sam tek jutros skuzila.
    Ali mislim da je to do mojih ledja, ne do nosiljke, svaka bi mi napravila isto.
    A bas mi je gust dok smo tako prikopcane, ali mi frka, mama je morala operirati vratnu kraljeznicu, ne bih bas riskirala, ne znam.
    Jooooj.

  7. #7
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nisam ni ja baš neki ekspert, ali prilično sam uvjerena da ti ne bi svaka napravila isto. Meni npr. sling, mei tai, marama i ergo svaka opterećuje drugi dio tijela (vjerojatno ja to ni ne složim bas savršeno...dugo mi je mei tai ubijao ramena dok mi ga frendica nije na leđima svezala kako spada).
    Mislim da ćeš morat isprobat sve nosiljke do kojih možeš doć i onda odlučit koja ti najbolje stoji

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mislim da sam negdje citala da ta stokke nosiljka nije za preporuku. Ja nisam u tom djiru, ali mozda da pogledas i pitas na fejsu u kojoj grupi za nosiljke?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Nosila četvero djece u svakojakim nosiljkama, maramama... I svaka je drugačije opterećenje. Stokke sam probala s najmlađim za jednu šetnju od tri sata i vratila. Isto sam imala osjećaj težine u ramenima. Meni je najudobnija najeftinija marama kupljena u nekom noname ducanu u zg prije devet, deset godina. Sad više ne nosim, pa možda ta nosiljka koju sam probala prije dvije godine nije uopce ta ista Stokke koju imaš.

  10. #10
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    isti nivo iskustva imam kao casa, i i ja bih isto prepoprucila maramu. osim sto mozes namestiti sirinu tkanine koja ide preko ramena, maramom se najravnomernije rasporedi detetova tezina prosto jer nosiljka nije ni malo struktuirana (ti je struktuiras vezom).
    imala sam 3 marame razlicitog kvaliteta, i osim sto je najskuplja ispala najbolja, mislim da jedino u stvari bitno da je tkanje takvo da je rastezljiva u dva smera.

    prosle godine sam zbog intenzivnog nosenja velikog deteta kontinuirano i na duge staze i ja patila od sveopste tenzije i nefleksibilnosti u gornjem delu tela, ali je uprorno vezbanje joge s fokusom na ramena i gornji deo ledja i masaze kod kiroprakticara donelo olaksanje kakvo nisam osetila od kad imam decu, lol.

  11. #11
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    I ja se slažem da marama najmanje (tj. mogla bih reći da meni uopće ne) opterećuje. Ja je zadnjih par mjeseci ne nosim jer mi je u njoj užasno toplo, a budući da je elastična, kad zahladi, mali će mi već biti prevelik za nju, ona se pod većim teretom dosta objesi. Pa mislim da ću nastavit s mei taijem i ergom.
    Sling mi je sa starijim bio najbolji, s mladim mi ga je gotovo nemoguće namjestit ni nosit, tako da ovisi i o djetetu..

  12. #12
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne znam kakva je Stokke ali ja sam imala Pognae i vrlo malo je opterećivala ledja i ramena već je dosta težine bilo na kukovima. No neke žene su komentirale da vise odgovara mrsavijim ženama, ne znam koliko je to točno. Probala sam i neke druge nosiljke i maramu i sling i ova mi je bila najudobnija (iako je i sling mi je bio jako drag no realno opterećenje je na samo jednom ramenu sto je manje udobno)

    Elastičan marama mi je bila prevruca iako je bila zima.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 23.08.2018. at 14:30

  13. #13
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Evo, jucer je nisam nosila, bila sam malo izmasirana i taj pritisak u glavi i glavobolja su nestali.
    Pokusat cu opet.
    U maramu kao mala nije htjela, a maramu sam u medjuvremenu morala vratiti.
    Inace, njoj je opcija nosenja jedino ako je okrenuta prema naprijed, ona stalno mora zvjerkati okolo
    Poslije se moze nositi i na ledjima.

    A di da isprobam tolike nosiljke?!
    Posljednje uređivanje od Optimist : 23.08.2018. at 14:39

  14. #14
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja sam za prvo imala maramu (sleepy wrap), bila je ok dok je bio beba i nije se mrdao. Vec sa 3 mjeseca bio je pokretljiviji, sto je znacilo da mu moram osloboditi ruke, pa sam morala dio marame koji ide preko ramena malo suziti i tu su pocele muke s ledjima i ramenima. Marama je super kad se moze tezina rasporediti, ali ako se djetetu hoce dati prostora da mase rukama i glavom, onda se tezina opet pada na ramena.

    Za drugo sam imala pognae (hvala sillyme, nikako da se sjetim imena ). Tu su mi kukovi trpili. Istina, nisma si dala vremena poslije poroda da se sve malo vrati na mjesto, pa mozda i zbog toga. Pognae mi je bila puno udobnija od marame, sto zbog manje stofa, sto zbog brze montaze/demontaze.

  15. #15
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Nor. MM-u je ova nosiljka super i ne bole ga ni ledja ni glava.

  16. #16
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ako nosiš dijete prema naprijed obično se dodatno bacaju i istezu prema naprijed da bolje vide i nesto dohvate i to ti sigurno stvara veliko opterećenje na ramena. Kad bebu nosiš prema sebi ne mogu te toliko izbacivati iz centra ravnoteže i opterećenje je puno manje. A što se tiče toga što žele ili ne žele.. nisu ni moji iz prve prihvatili nosiljke i nosenje prema meni ali nakon tjedan dva prilagodbe su vec bez problema bili satima u nosiljci i zadovoljni.

  17. #17
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ona je vrlo jasna i ustrajna u svojim zeljama

    Radost i sreca kad je okrenuta prema naprijed, mahanje nogicama, primi me za jednu ruku, drugom mase...ma cista sreca i zadovoljstvo.

    Tako i s kolicima, muka sve dok nije dosla u ovaj polusjedeci polozaj da sve moze vidjeti.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja cu biti partypooper - stokke je neergonomska nosiljka i ne cudi me da imas bolove. Polozaj za bebu isto nije najsretniji. Preporucam ti da dobre info potrazis na
    https://nosenjebeba.com
    a povoljnih nosiljki mozes naci na FB grupi oglasnik za nosiljke.
    P.s. Nosenje prema naprijed se nikako ne preporuca, a ako bas moras - pola sata max.

  19. #19
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A šta je ta stokke ona klasična klokanica...ajooj...i nošenje prema van isto jok!
    Što se tiče isprobavanja, imaš i fb grupe i kavice nositeljica; ja sam nešto jeftino kupila, nešto dobila, nešto posudila. Ako te put nanese u Rijeku, možeš kod mene probat 4

  20. #20
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ma kako sad da nije ergonomska?!
    Otkud to?
    Pogledat cu link.

    Argente, isplati se zaputiti samo kod tebe

  21. #21

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Prochekirala sam po grupi sto kazu - kazu da je ok, ali da je malo preuska baza pa beba nema dobru potporu kad poraste a prije prohodavanja i da zbog tvrdjeg panela ledja nejdu dovoljno u C. I da nije najsretnije rjesenje za onog tko nosi.

  23. #23
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa sad, kao što rekoh nisam ekspert, ali izgleda dosta široko među nogama, ha?
    Al vidim i da lukavo spominju koji je optimalan ergonomski položaj i da ni na jednoj slici to nije onaj koji Opti preferira, hehe
    Edit: vidim bubek je brža
    Posljednje uređivanje od Argente : 23.08.2018. at 16:41

  24. #24
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Da, smizla jedna, ovaj prema meni ima "pojacanje", nogice su siroko, a kad ide naprijed, taj dio se otkopcava i mice.

  25. #25
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    https://m.youtube.com/watch?v=ipkCl0FtDIo
    Evo te pozicije, kako vam se cini?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja ti poklonim svoju jedinu koju još imam, neku bezveznjacu maramu iz Muellera. Bila mi je skroz ok.

  27. #27
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ajme, casa, super, tnx, ali ipak smisli neku naknadu!

  28. #28
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    https://m.youtube.com/watch?v=ipkCl0FtDIo
    Evo te pozicije, kako vam se cini?
    Iskreno, čini se ko old school Chicco klokanice.
    Što me malo čudi za Stokke

  29. #29
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Odustajem od nosiljke do daljnjeg
    Maloprije sam je namontirala i stavila Opti u poziciju 1 (prema meni) da vidim kako ce reagirati i samo sam pocela osjecati kako mi raste pritisak u glavi, kao da mi staje cirkulacija.
    Moram vidjeti sto mi je s kicmom, pogotovo s tim vratnim dijelom, ne smijem se zezati, jer mi je vec i prije npr. nosenje mrvicu tezih vrecica znalo stvarati probleme.
    Hvala svima na odgovorima.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 24.08.2018. at 13:57

  30. #30
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A sling, to je opterećenje na samo jedno rame...ne znam jel to bolje ili gore? Oćeš probat, ja ću ti ga poslat?

  31. #31
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Nemam pojma...pitat cu fizijatra kad stignem sto misli o tome pa ti se javim.
    Tnx, srce si

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •