Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 69

Tema: Kave i izlasci

  1. #1
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno Kave i izlasci

    ne znam kako bih nazvala temu
    kako vaši u toj dobi izlaze?
    ne mislim na večernje kasne izlaske, nego ono popodne, rana večer
    šeću po gradu?
    sjede u parku?
    idu na kave?
    na klopu?

    moja uglavnom kad se nalaze to se ide na klopu
    ali ne da se uzme kuglica sladoleda pa s njom šeće, nego se to mora sjesti na kolače ili palačnke (ali ne bilo gdje cookie factory, kava tava, millky whey), na cuge (malinade, jagolade..), na klopu, ne sad neki slanac ili nešto onako, već na toritilje, na wok, na suši
    nema izlaska ispod 50 kuna (srećom ne voli suši, taj košta 90)

    idu li svi tako ili se moja druži s tako "finima"?
    ali to su različita društva, isti običaji

  2. #2
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    moja se nađe s frendicom, obično idu biciklom pa se voze naokolo, onda sjednu u kafić i popiju sok ili toplu čokoladu

  3. #3
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja ide s frendicama svaki petak poslije škole ili u Nocturno na tjesteninu ili u Kavu Tavu na palačinke ili u neki meksički restač blizu škole, na tortilje.
    Rijetko koji petak preskoče i to im je sad već narodni običaj.
    Cca jednom mjesečno na Ness kapučino negdje blizu škole.
    Ne smatram to velikim troškom; 20,30 najviše 40 kn bude ceh.
    I to je to.


  4. #4
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam kako bih nazvala temu
    kako vaši u toj dobi izlaze?
    ne mislim na večernje kasne izlaske, nego ono popodne, rana večer
    šeću po gradu?
    sjede u parku?
    idu na kave?
    na klopu?

    moja uglavnom kad se nalaze to se ide na klopu
    ali ne da se uzme kuglica sladoleda pa s njom šeće, nego se to mora sjesti na kolače ili palačnke (ali ne bilo gdje cookie factory, kava tava, millky whey), na cuge (malinade, jagolade..), na klopu, ne sad neki slanac ili nešto onako, već na toritilje, na wok, na suši
    nema izlaska ispod 50 kuna (srećom ne voli suši, taj košta 90)

    idu li svi tako ili se moja druži s tako "finima"?
    ali to su različita društva, isti običaji
    isto tako i moja, i žešće
    (al' i majka joj , imala se od koga naučiti )

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Alex, sve isto kao tvoja.
    Ili je u igri kino plus sve to.
    M. ne ide na nase standardne kave gdje se dva sata navecer sjedilo uz jednu colu.
    Valjda, to vise ne postoji.
    Sreca da izlazi 1-2 x mjesecno tako da se da prezivjeti. Dobije tada oko 100 kn i sve potrosi. Za izlazak u kino mu 100 kn bude premalo. I, da, nema curu da bi njoj placao bilo sto.
    Cak niti nakon skole nije isao na nikakvu cugu, samo rijetko na neku brzu hranu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 02.09.2018. at 06:31

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja ko tvoja, ali je ipak češće negdje u kvartu, a rjeđe u gradu. Jedino još nema nekih in mjesta. Lovu šparno raspoređuje (ona od Nikole, Božića i rođendana potraje joj do konca travnja, a od ljetnih rodbinskih utržaka živi do Sisvetih ).
    Posljednje uređivanje od čokolada : 02.09.2018. at 06:38

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moj se vozi bicom,šetaju po kvartu,obiđu sve susjedne,otiđu do ponikvi
    Ponekad otiđi u mecpers. Ili kupe veliki sladoled pa svi podjele.
    Petkom znaju baš šetati ali kasnije,jer nisu svi u istoj smjeni
    U principu svi troše kolko imaju.ja se trudim dat što manje jer znaju pretjerati
    Usput išo je sad par dana kod dva frenda kuća i skoro kuća do ,njih pet dečki.
    On je bio od utorka navečer,oni od ponedjeljka ujutro,jedan je imao 1500 kn i sve uspio spiskati.bas se moj čudio kolko je mali dobio puno novaca i da mu nije prebijene kontakt ostala

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Sirius kaj on u kinu kupi za 100 kn?

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Uostalom ja sam mrzitelj birtija i ostalog,i rado bi da i nasljednici budu približno taki
    Socijalni kontakt se može i drugačije sloziti

  10. #10
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius kaj on u kinu kupi za 100 kn?
    Joj, pa karta, kola, nachosi.. i u sekundi si na 100 kn.

  11. #11
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    i ovdje je isto.
    mm-u i meni je to bilo zanimljivo usporediti sa nama kad smo bili u tim godinama, odnosno malo stariji.
    u mom malom mjestu je odlazak na sladoled ili neku limunadu, colu bio vrhunac. (to dok sam jos bila na kraju osnovne, pocetak srednje) vani se u principu nije jelo, tu i tamo bismo podjelili pizzu. ili neki topli sendvic. a nije ni bilo nekih takvih mjesta, gdje mozes pojesti nesto malo.

    u miocu na faksu smo isli u kazaliste, kino (sve je bilo tada bas jeftino) i na pice na neka mjesta za studentariju. tu i tamo neka pizza i one mimice u jurisicevoj sa giricama (postoji li to jos?) su nam bile maksimalni domet.

    ali vremena se mijenjaju. a i sto kaze forka (mm i ja isto volimo salabajzati), pa dijete vidi.
    principjelno mladi i pubertetlije idu cesto nesto pojesti, te biraju dobra mjesta.
    ja se tjesim, da to pokazuje razvijeni osjecaj za kvalitetu ica i pica
    Posljednje uređivanje od seni : 02.09.2018. at 09:06

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Curke, mozete li, molim vas, kad pisete napisati koliko vam dijete ima godina.
    Zanima me tema, a mislim da je ipak velika razlika da li se radi o 13 ili 18.
    Moje dijete sa 13,5 izlazi samo u McDonalds blizu kuće, ali to su krenuli još dosta davno
    (valjda sa cca 10 god) ili u pauzi glazbene malo šetaju po obližnjim Bipama, DM i sl.
    Jos su dosta po kvartu, sporskim terenima itd.
    E sad, cujem da postoji pritisak i da se krene u grad ili u shoping centar sa ciljem lutanja po dućanima.
    Neke curice iz razreda su navodno bez znanja mama vec u to krenule.
    Ja osobno ne volim shoping pa mi je, takvo lutanje po ducanima skroz besmisleno, bas pravo gubljenje vremena.
    Ali opet, onome tko voli je to vjerojatno isto neka vrsta zabave.
    Zanima me kada su vasi krenuli sami u shoping?
    Posljednje uređivanje od orange80 : 02.09.2018. at 09:59

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Moja je malo mlađa ali sad će u sedmi. Već prošle godine su neke djevojčice išle same u shoping centre. Moja ide na sladoled u kvartu. Od nedavno je pustim ciljano i u 'grad' ali nama je to par stanica tranvajem. To je možda bila 2-3 puta. Već neko vrijeme ide sama na trening isto tranvajem, dosta je odgovorna i još uvijek mi sve ispriča tako da nemam neki strah da ide.

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, mozete li, molim vas, kad pisete napisati koliko vam dijete ima godina.
    Zanima me tema, a mislim da je ipak velika razlika da li se radi o 13 ili 18.
    Moje dijete sa 13,5 izlazi samo u McDonalds blizu kuće, ali to su krenuli još dosta davno
    (valjda sa cca 10 god) ili u pauzi glazbene malo šetaju po obližnjim Bipama, DM i sl.
    Jos su dosta po kvartu, sporskim terenima itd.
    E sad, cujem da postoji pritisak i da se krene u grad ili u shoping centar sa ciljem lutanja po dućanima.
    Neke curice iz razreda su navodno bez znanja mama vec u to krenule.
    Ja osobno ne volim shoping pa mi je, takvo lutanje po ducanima skroz besmisleno, bas pravo gubljenje vremena.
    Ali opet, onome tko voli je to vjerojatno isto neka vrsta zabave.
    Zanima me kada su vasi krenuli sami u shoping?
    Moj ima 16.
    U kupovinu odjece ne ide sam jer je tezak po tom pitanju, pa to radimo zajedno jer je ucinak nabolji ( sto se tice brzine, kvalitete i mog novcanika) . Dio odradujemo preko interneta, ali mu ja napravim uzi izbor sto se cijene tice.

  15. #15
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja će za dva tjedna 18.
    Nikad doma nije išla sama u kupnju.
    Obožava ići sa mnom.
    S curama voli prošetati Mullerom.
    Sad kad je bila na maturalcu isto je s curama bila u MAC-u, Sefori, Kiko-u, Zari... kupila je nešto šminke i hoodie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #16
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    i ovdje je isto.
    mm-u i meni je to bilo zanimljivo usporediti sa nama kad smo bili u tim godinama, odnosno malo stariji.
    u mom malom mjestu je odlazak na sladoled ili neku limunadu, colu bio vrhunac. (to dok sam jos bila na kraju osnovne, pocetak srednje) vani se u principu nije jelo, tu i tamo bismo podjelili pizzu. ili neki topli sendvic. a nije ni bilo nekih takvih mjesta, gdje mozes pojesti nesto malo.

    u miocu na faksu smo isli u kazaliste, kino (sve je bilo tada bas jeftino) i na pice na neka mjesta za studentariju. tu i tamo neka pizza i one mimice u jurisicevoj sa giricama (postoji li to jos?) su nam bile maksimalni domet.

    ali vremena se mijenjaju. a i sto kaze forka (mm i ja isto volimo salabajzati), pa dijete vidi.
    principjelno mladi i pubertetlije idu cesto nesto pojesti, te biraju dobra mjesta.
    ja se tjesim, da to pokazuje razvijeni osjecaj za kvalitetu ica i pica
    Ja nikad ne idem nigdje jesti ništa, ono cijepljena sam od tih stvari, eventualno ako baš baš negdje ogladnim, kupim sendvič. A moja kćer redovito ide na palačinke od milijun kuna, smoothije, Mc Donalds itd...da rade ono što vide od nas, zaobilazili bi hranu i sjedili u kafiću na kavama, jer to je moj tip opuštanja (koji baš i ne prakticiram više ali ajde). Sin ide na kave one klasične ko mi.

  17. #17
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja 15 godina
    i ne, nije od majke naučila
    majka ode 1x tjedno na kavu
    ako

    kad joj kažem kako je neuredna pa kaže nisi me ti naučila pospremati, reko mamicu ti, a tko te onda naučio obilaziti lokale

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pa bolje da ide po finim mjestima i da se uči kvaliteti urbanog života nego da dipli na klupici u parku sa jeftinim vinom u bocunu.
    mi smo stare, ne treba nam niš osim nivea krema i farbe svaka 2 mjeseca da ne izgledamo ko strašila. nek uživa dijete ( ovo je za a70 v )

    moj je isto fina guzica, ide rijetko ali se ide na ručkove il irane večere ko da je Kraljičin unuk, sad su se piczze prerasle pa se ode i u riblji restoran . meni je domet bio perc s dana piva i guc iste terazvodnjene pive.
    svje kriv internet. i ovi influenceri


    Posljednje uređivanje od maria71 : 02.09.2018. at 11:35

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    I moja tako nekako.
    S time da zna biti i jeftnijih varijanti.

    Orange, to po šoping centrima i lutanje po dućanima ih je držalo na počecima samostalnih izlazaka, nekih godinu, dvije. Sad ako ide, ide zato jer nešto zaista treba kupiti.
    Posljednje uređivanje od larmama : 02.09.2018. at 11:36

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Zanimljiva tema, pratim.
    Kod mojeg 14-godišnjaka još ništa takvog na vidiku ili vrlo, vrlo rijetko. Zanima me samo koliko će mu trebati da se odlijepi i krene u društveni život tog tipa, ali po svemu što vidim, dok je u osnovnoj školi, neće...

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ako nisu naučili od roditelja, onda su od prijatelja. Moji isto nikad nisu jeli po vani, pa sam ja imala prijateljicu koja me naučila da tako stalno negdje idemo okolo i stalno nešto jedemo po vani. Samo što u naše vrijeme nije bilo kao danas toliko street fooda, niti lokala gdje se teenager osjeća ok, tako da smo išle po slastičarnicama, na pizzu, kasnije na hambi. A danas ima mjesta koja su baš specifično usmjerena na srednjoškolce.
    Posljednje uređivanje od Mima : 02.09.2018. at 11:40

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moji dugo baš nisu bili ljubitelji izlazaka, ali to se nakon prvog srednje promijenilo.

    Mlađi ima društvo iz kvarta s kojim sad izlazi samo vikendom (obično svaki drugi) jer su u suprotnim smjenama. Izlazak u tjednu = hakl ilikošarka na igralištu obližnje škole, zimi šetnja. Radnim danom rijetko nešto vani jedu i piju, ne što ne bi nego ne stignu. Subotom popodne su znali biciklima obilaziti grad i tada je bilo odlazaka na kebab, pizzu ili McD, ništ ekstra ni skupo. Obično svaku drugu subotu (ostale subote provede s radioamaterima bez ikakvog troška, osim što ponekad odnese kolače ako ima doma.

    Stariji zna na povratku iz škole svratiti u McD recimo svaki drugi tjedan ili rjeđe, ponekad cijeli razred ode na ćevape....ma ne znam. Taj ne ide u kino jer senagleda filmova na svojim slobodnim aktivnostima. Danas se vraća sa Star film festivala u Sisku, gledao je sve projekcije jer je bio odgovoran za njih. To će mu biti plaćeno.

    Baka im daje 50kn svaki mjesec, mi im dajemo za hranu u školi malo više nego treba pa im obično ostane. Sad će dobiti za školski pribor, a znam ja njih, ne budu kupili najskuplje pa će i tu ostati neka sića. Nije puno, ali je dovoljno. Dobiju još 100 kn od nas na plaći, ali imaju oni i svoje izvore, čisti snijeg, poštelavaju televizore i mobitele, a i radili su ljeti. Imamo i kasicu prasicu, staklenku sa sitnišem u koju mm i ja ubacujemo železo iz naših novčanika. To ne pratim, ali nađe se tu para za pizzu u lokalnoj slastičarni i slično. Eh, da - to im je od malih nogu mjesto izlazaka, limunada u slastičarni. Zimi čaj. Ponekad pizza. Kolače češće pojedemo mm i ja.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    I samo da dodam, ovo igranje po šoping centrima nije imalo veze s kupovinom jer moja do unazad dvije godine nije uopće voljela ići u šoping. Imala je minimalno gargerobe. No sad voli otići u šoping no kratko i ciljano.

  24. #24
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Moja sa drustvom ide isto tako, uglavnom klopaju: sushi, pizzeria....
    Ponekad poslije skole, ponekad prije izlaska ili kina.
    Najeftinija varijanta su im kebab, ako je na brzinu onda komad pizze, frappei, sladoled iz slasticarne.
    Ako su neke feste u gradu, onda piadine, fritule.

    Kavu jos ne piju, ponekad odu na sok ili toplu cokoladu, ali to rjedje.
    To je neko skuplje drustvo.

    Na plazi odu na rucak na toast i sok, pa poslije jos na sladoled ili granitu.

    Sve placa od dzeparca i za izlaske ne trazi ekstra novce.

    Ali isto tako se znaju samo i prosetati i ne potrositi nista.

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Eh, kava...

    Moj mlađi je ljubitelj kave i od 13.godine s nama uredno pije capuccino, a ponekad i s društvom. Stariji je izraziti neljubitelj kave. Obojica vole fine čajeve i imam doma cijelu zbirku, a to ponekad naručuju i vani dok su s nama. Ne znam da li naručuju i s društvom.

    Jooj, kad je u pitanju sushi, rekao je netko od njih da to nije hrana. Hrana je janjetina, prasetina, vol s ražnja i sl. Ako je fini restoran, onda biftek ili eventualno zagrebački. (Balkanci, hehehe) Aliiii ne idemo često. Prije smo češće znali otići u kineski restoran u kvartu, to su odlazili i bez nas, ali se zatvorio. Sad je u istom prostoru Green Gold, ali nemam pojma čega tamo ima. Moram pitati mlađega da li zna...to je kod njegove škole.

    Sad čekam da se mlađi vrati s radioamaterskog contesta, pa da čujem što su ovaj put kuhali. To im je veća zabava nego naručivati u restoranima. Kafići i restorani češće su mjesto sastanka. Prošli tjedan uprtio je moj mlađi na rame torbicu s unimerom i ide na kavu. Pitam ga zakaj vuče mjerni instrument, a on je s pajdašem dogovorio da mu u birtiju donese nekakav potenciometar koji su htjeli provjeriti. Tad sam prokužila kaj je to, baka mu je dala svoj stari radio da se zabavlja, a on je ustanovio kaj ne valja i ugnjavio kolegu radioamatera da mu nađe nekaj slično u svojoj furdi, ali pokazalo se da ne odgovara.... Toliko o kavi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.09.2018. at 12:39

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Shopping i dalje nula bodova (odjeća). Jedino što su si s voljim izabrali bili su ručni satovi. Prije obilsaka trgovina naprave potragu po internetu, gdje ima i kulike košta. Žuta srijeda u cc1 nam je spasila 150 kn na ručnom satu za mlađega, a ja o tome ne bih imala pojma. Sad se već planira ići po školski pribor 05.09. Opet žuta srijeda, ali ovaj put sam i ja zapamtila i možda se i sama okoristim

  27. #27
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, mozete li, molim vas, kad pisete napisati koliko vam dijete ima godina.
    Zanima me tema, a mislim da je ipak velika razlika da li se radi o 13 ili 18.
    Moje dijete sa 13,5 izlazi samo u McDonalds blizu kuće, ali to su krenuli još dosta davno
    (valjda sa cca 10 god) ili u pauzi glazbene malo šetaju po obližnjim Bipama, DM i sl.
    Jos su dosta po kvartu, sporskim terenima itd.
    E sad, cujem da postoji pritisak i da se krene u grad ili u shoping centar sa ciljem lutanja po dućanima.
    Neke curice iz razreda su navodno bez znanja mama vec u to krenule.
    Ja osobno ne volim shoping pa mi je, takvo lutanje po ducanima skroz besmisleno, bas pravo gubljenje vremena.
    Ali opet, onome tko voli je to vjerojatno isto neka vrsta zabave.
    Zanima me kada su vasi krenuli sami u shoping?
    Moja je krenula potkraj 7.r. kad su dvije cure zaredom proslavljale rođendan u CC1. Ja sam isto bila digla obrvu wtf? Vratila se i rekla da joj je to bio najbolji rođendan u životu .

    A lunjaju dućanima, isprobavaju u paru grudnjake, haljine, cipele....odu u McD, smiju se, glupiraju....ko prave pubertetljije.

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ovo s obilaženjem dućana rade i dečki, ali nisam primijetila da bi tako slavili rođendan. Odu u cc1 i obilaze dućane s tehnikom i mobitelima (Elipso, Vip, ne znam ni ja....) a nakon toga u McD ili na kebab. To rade zimi kad nije ugodno šetati po vani. Naši znaju otići iz kvarta pješice u cc1 (ne znam napamet, 3 stanice busom ili možda 4) pa se malo ugriju u trgovačkom centru, a ako im se ne da hodati, vrate se busom.

    Moj stariji više gravitira Kvatriću pa a povratku iz škole iz gušta i češće iz potrebe obilazi trgovine računalnom i fotografskim priborom na toj strani.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je krenula potkraj 7.r. kad su dvije cure zaredom proslavljale rođendan u CC1. Ja sam isto bila digla obrvu wtf? Vratila se i rekla da joj je to bio najbolji rođendan u životu .

    A lunjaju dućanima, isprobavaju u paru grudnjake, haljine, cipele....odu u McD, smiju se, glupiraju....ko prave pubertetljije.
    Još prošle godine (u 7. r.) mi je rekao sin da je curama iz razreda glavna fora isprobavati odjeću u dućanima i snimiti selfie u kabini i onda to stavljaju na Instagram

  30. #30
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    i ovdje je isto.
    mm-u i meni je to bilo zanimljivo usporediti sa nama kad smo bili u tim godinama, odnosno malo stariji.
    u mom malom mjestu je odlazak na sladoled ili neku limunadu, colu bio vrhunac. (to dok sam jos bila na kraju osnovne, pocetak srednje) vani se u principu nije jelo, tu i tamo bismo podjelili pizzu. ili neki topli sendvic. a nije ni bilo nekih takvih mjesta, gdje mozes pojesti nesto malo.

    u miocu na faksu smo isli u kazaliste, kino (sve je bilo tada bas jeftino) i na pice na neka mjesta za studentariju. tu i tamo neka pizza i one mimice u jurisicevoj sa giricama (postoji li to jos?) su nam bile maksimalni domet.

    ali vremena se mijenjaju. a i sto kaze forka (mm i ja isto volimo salabajzati), pa dijete vidi.
    principjelno mladi i pubertetlije idu cesto nesto pojesti, te biraju dobra mjesta.
    ja se tjesim, da to pokazuje razvijeni osjecaj za kvalitetu ica i pica
    e, da, u naše vrijeme je sve bilo i jeftinije i drugačije, a, ako ćemo pošteno, nismo ni imali toliko izbora za izlazak

    anyway, tvoju zadnju rečenicu potpisujem u potpunosti

  31. #31
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, mozete li, molim vas, kad pisete napisati koliko vam dijete ima godina.
    Zanima me tema, a mislim da je ipak velika razlika da li se radi o 13 ili 18.
    Moje dijete sa 13,5 izlazi samo u McDonalds blizu kuće, ali to su krenuli još dosta davno
    (valjda sa cca 10 god) ili u pauzi glazbene malo šetaju po obližnjim Bipama, DM i sl.
    Jos su dosta po kvartu, sporskim terenima itd.
    E sad, cujem da postoji pritisak i da se krene u grad ili u shoping centar sa ciljem lutanja po dućanima.
    Neke curice iz razreda su navodno bez znanja mama vec u to krenule.
    Ja osobno ne volim shoping pa mi je, takvo lutanje po ducanima skroz besmisleno, bas pravo gubljenje vremena.
    Ali opet, onome tko voli je to vjerojatno isto neka vrsta zabave.
    Zanima me kada su vasi krenuli sami u shoping?
    što se tiče godina, sve piše u mom potpisu... još par mjeseci i eto je punoljetne !

    što se tiče izlazaka, nikad se nije muvala po kvartu, uvijek u gradu, ali to je povezano s glazbenom, plesom, dramskom, younameit..., što je sve imala u centru, pa je onda s društvom od malih nogu brijala negdje po centru grada

    što se tiče McDonaldsa, moja nikad nije bila osobiti ljubitelj, zadnjih godina ga izbjegava u širokom luku

    što se, pak, tiče shoppinga, vjerujem da je obilazila s ekipicom dućane po gradu, vezano uz ova isprobavanja odjeće što spominju curke, ali ne u funkciji kupovanja. zapravo, kad bolje razmislim, ona ni nije neka shoppingoholičarka. srećom, sviđa joj se moj izbor krpica, zapravo je uvijek vrlo zadovoljna i sretna s onim što joj ja odaberem, tako da ni nema potrebu previše sama kupovati. premda si često kupi i sama, naročito kad ide negdje u inozemstvo (često je na putovanjima bez mene ), i to uvijek lijepe stvari

  32. #32
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku

    A lunjaju dućanima, isprobavaju u paru grudnjake, haljine, cipele....odu u McD, smiju se, glupiraju....ko prave pubertetljije.
    To radimo moja kćer i ja. Izaberemo najčudniju robu, šešire, naočale i sve što nam padne napamet, oblačimo se i glupiramo, to je super jer nijedna moja prijateljica to neće radi. Ali kad je pravo kupovanje u pitanju, ubi me ta mala. Jedan komad traperica ili bilo čega traži tri milijuna sati.

  33. #33
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mene je jedan šoping, mislim ljeto prije 7.r., i to stvari koje su joj zbilja trebale (hlače, majice, cipele) ubio. Valjda smo 6h bile u zagušljivom WG, a njoj ništa nije bilo dovoljno dobro, ugodno...NIŠTA nismo kupile, pošizila sam.
    Otad kupuje što joj treba sama s frendicama (mi samo cipele i jakne), i to jako šparno. Jučer me zvala da je našla traperice, ali da joj se čine skupe pa želi provjeriti cijenu sa mnom (kupuje od "svojih" novaca). Pa kaže 79kn. Mislim se, kakve su te...bit će one s više rupa nego tkanine. Kad ono, kupila predobre trapke u Newyorkeru na sniženju, ko salivene!
    Dodatan bonus je što mi ne zvoca da nešto nije dobro "jer sam je ja nagovorila".
    Posljednje uređivanje od čokolada : 02.09.2018. at 17:01

  34. #34
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    moj zna sva mjesta u gradu gdje je kava i cedevita 10 kn puno se muva i po kvartu. sve ovisi s kojim drustvom izlazi van, ali nije bas da samo na hranu trose
    Posljednje uređivanje od Bubica : 02.09.2018. at 17:13

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Otad kupuje što joj treba sama s frendicama (mi samo cipele i jakne), i to jako šparno. Jučer me zvala da je našla traperice, ali da joj se čine skupe pa želi provjeriti cijenu sa mnom (kupuje od "svojih" novaca). Pa kaže 79kn. Mislim se, kakve su te...bit će one s više rupa nego tkanine. Kad ono, kupila predobre trapke u Newyorkeru na sniženju, ko salivene!
    Dodatan bonus je što mi ne zvoca da nešto nije dobro "jer sam je ja nagovorila".
    Ovo mi zvuči kao čisti SF, nema šanse da tako nešto doživim. Doduše, muški su i inače teški na kupovinu odjeće, ne znam je li po tom pitanju gori sin ili MM treba ih sprovoditi pod stražom u dućan i ne pustiti ih van dok ne kupe što im treba.
    Da ijedan od njih dvojice sam kaže "treba mi to i to, idem si sutra kupiti", vjerojatno bih pala u nesvijest.

  36. #36
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja imam 2 vise od tebe. Ako odu sami u ducan ili s tatom, kupuje se prvo s reda bez obzira na cijenu. Ok, mm se malo discipliniraobpo tom pitanju kroz godine, al ne previse.

  37. #37
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam 2 vise od tebe. Ako odu sami u ducan ili s tatom, kupuje se prvo s reda bez obzira na cijenu. Ok, mm se malo discipliniraobpo tom pitanju kroz godine, al ne previse.
    Kod nas odlazak s tatom pocinje i zavrsava ocevim slomom zivaca kod samog ulaska u ducan.
    Ali moja taktika kupovine je totalno usavrsena i pali bez greske. Krenem prvo od najpovoljnijeg ducana po izboru M. i vicem " fokus, fokus".
    Ne dam mu da bira majice ( koje najvise voli birati ) dok ne nade hlace ili sto vec treba. I onda kad nadmo model potjeram ga na probu. Ako odgovara kupujem odmah 2 komada raznih nijansi. I tek tada smije odabrati majice za kombinaciju. Poslije mu kupim bombone i svi sretni.
    Oca mu ostavimo doma.

  38. #38
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ma mene ubi kolicina.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja sam ostala iznenađena kad je moja prije godinu i pol sticajem okolnosti morala s tatom kupiti obleku za krizmu. Mi smo par tjedana prije malo gledale i ništa joj se nije sviđalo, a i ona je bila jako sitna i tanka pa je bilo teško nešto i naći. A onda sam ja završila u gipsu a vrijeme se približavalo. Na webu smo našle haljinicu koja joj se svidjela, i otišla je to probati i svidjelo joj se, pa su onda tražili traper jaknu uz nju i MM je tu odradio dio nalaženja. Uglavnom super su to obavili. Vikend iza su još otišli po tenisice.

  40. #40
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    moj je u petak otisao s frendovima kupiti tenisice, prvi put sam. i ubo je odlicne, na popustu 40%.
    prije nego je kupio mi je poslao sliku i pitao jel moze te. a inace je shopping s njim moj poriv za kidanje zila.

    sto se tice ozlazaka, ide u kino, u submarine, u papas, na pizzu. imaju birtiju i koja im je baza. o drugu u koju idu na biljar.

    mene ustvari najvise zivcira sto je od pitanja smijem li dosao do forme kratke obavjesti da ide. srecom nije precesto i drzi se dogovorenih vremena povratka. ima punih 17 godina

  41. #41
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Priča mi frendica kako je njen sin jednu večer stavio ruksak na leđa i spremao se izaći.
    Pita ga ona gdje će, a on- u Munchen!

    kako, šta, zašto?!?!
    Lijepo su se on i frend dogovorili da idu na jednodnevni izlet u Minken, s busom.
    Tam se voze po noći i nazad isto, a dan između su u Munchenu.
    Zaželjeli su posjetiti Bayernov stadion i naletjeli na Niku Kovača i njihovoj sreći nije bilo kraja.
    Odlična priča i ideja.
    Mali ima 20 g.

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    moj je u petak otisao s frendovima kupiti tenisice, prvi put sam. i ubo je odlicne, na popustu 40%.
    prije nego je kupio mi je poslao sliku i pitao jel moze te. a inace je shopping s njim moj poriv za kidanje zila.

    sto se tice ozlazaka, ide u kino, u submarine, u papas, na pizzu. imaju birtiju i koja im je baza. o drugu u koju idu na biljar.

    mene ustvari najvise zivcira sto je od pitanja smijem li dosao do forme kratke obavjesti da ide. srecom nije precesto i drzi se dogovorenih vremena povratka. ima punih 17 godina
    Ovo smo mi već apsolvirali i da, dogodilo se upravo u tom trenutku, nakon 16. godine. Ne pitaju da li mogu, nego najave da se spremaju nekamo... Doduše, kod nas se češće radi o višednevnim izbivanjima. Večernji izlasci im nekako nisu špica filma, ali otići na filmski festival ili radioamatersko natjecanje i izbivati 3 dana, to je već običaj.

  43. #43
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    hm, ja se ustvari puno lakse nosim s tim nego mm. on je dijete iz velike obitelji ( sedmero djece) u kojoj su se jasno znala i postovala pravila.

    visednevna izbivanja ipak volim da su u dogovoru jer htio on to ili ne,podrazumjevaju neka ocekivanja s obe strane

  44. #44
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Da, višednevna izbivanja su u pravilu u dogovoru, jer drugačije ne može.... To podrazumijeva ne samo očekivanja nego logistiku vrsta raznih. Jučer popodne je mm išao po jednog sina, a ja po drugog. Dobro smo prošli jer su se uspjeli dotandrkati do Zagreba, a nije uvijek tako. Ali da, to su u pravilu planirani i dogovoreni događaji. Zato mi se čini da mi je s tim lakše izaći na kraj nego s večernjim izlascima, ali moji vrlo rijetko idu navečer van. Popodne je druga stvar, toga ima.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Je mojem popodne nikad dosta vremena,išo je jučer prije 17 i vratio tek u pol deset u zvanja da ima ujutro danas školu,najviše vremena je bio s dečkom s kojim je bio par zadnjih dana na moru,kao morali su nešto novo ispričati

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    srećom, za vrijeme školske godine ne stignu izlaziti, samo subotom...

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Dok su ocjene i druge obveze izvršene, ja se ne brinem puno oko njihovih izlazaka tijekom dana. Pa u srednjoj školi su valjda već dovoljno odrasli da znaju sami rasporediti vrijeme. A i sami znaju - ako nešto zašteka, prvo na čemu se reže (ne određujem im ja nego znaju sami) su dnevni izlasci, iako nema toga puno izvan ljetnih/zimskih praznika.

  48. #48
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    pa za kavu ili burger nadju oni vremena. dovoljno je da nemaju zadnji sat ili imaju neku rupu u rasporedu. ili zakljuce da sutra nije strasno pa si mofu dozvoliti kratko druzenje. tako smo radili mi, tako rade i oni.

  49. #49
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    pa za kavu ili burger nadju oni vremena. dovoljno je da nemaju zadnji sat ili imaju neku rupu u rasporedu. ili zakljuce da sutra nije strasno pa si mofu dozvoliti kratko druzenje. tako smo radili mi, tako rade i oni.

    pa naravno

  50. #50
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    pa za kavu ili burger nadju oni vremena. dovoljno je da nemaju zadnji sat ili imaju neku rupu u rasporedu. ili zakljuce da sutra nije strasno pa si mofu dozvoliti kratko druzenje. tako smo radili mi, tako rade i oni.
    Tak je i tako moja radi.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •